Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Луд си!нови [re: deLake]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (пристрастен)
Публикувано16.09.09 07:52



кво ше искат от Германците!? Нали те им дължаха половин Прусия, а взеха на Германия и другата половина.



Тема Re: Луд си!нови [re: deLake]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано16.09.09 08:51



"а не си ли чувал изразът дават ли ти вземай

И защо това да не важи за противниците на Германия - след като швабите са дали повод, що да не си вземат това-онова от тях? "



АМА МНОГО СИ НАГЪЛ



Аз това "дават ли ти вземай" съм го казал по повод, че една партия спечелила изборите няма да се откаже от властта само защото получава подкрепа от партия загубила изборите, Германия е била в много дълбока криза тогава, комунистите са направили добро дело като са подкрепили националсоциалистите защото знаем че когато Хитлер взема властта икономиката на Германия бързо се съвзема в резултат на мерките които е предприел.

Да се откаже от властта е все едно аз да ти кажа пиши не ти забранявам и ти да спреш да пишеш защото аз ти позволявам.

Аналогията с ограбването на един народ защото бил "дал повод" като се е бранил е абсолютно неуместна.



Тема Re: 01.09.1939нови [re: cyg]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано16.09.09 09:04



Брест-Литовски мирен договор, да прав си мирен договор има но мир няма, германците си вземат беля на главата като окупират огромни размирни територии на които трябва да държат окупационни войски, ми то Антантата след края на ПСВ изпраща войски в тези земи и дори още земи от Русия окупира но в крайна сметка се изтегля.



Тема Re: 01.09.1939нови [re: deLake]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано16.09.09 09:51



"Сърбите убиват престолонаследника на Австро-Унгария
Убива го терористична организация, с която и ср. власти са си имали някои проблеми. "


Ми щом и сърбите са имали проблеми с тази терористична организация, какъв е бил проблемът да допуснат австро-унгарски полицейски инспектори да наблюдават разследването, защото само това са искали австро-унгарците, но сърбите нагло и високомерно отказват.

И едно въпросче: Сега сърбите са 1/3 от населението на Босна и Херцеговина, колко са били в навечерието на ПСВ 1914г.


"сестрите направихме всичко възможно а за шофьорите нищо, което ме навежда на мисълта че сестрите не са сестри, а агенти на нечии спецслужби макар и не българските.

Значи основанията да се накаже страната-атентатор от Локърби са още по-големи."


Не виждам връзката с мед. сестрите, ако следваме логиката от ПСВ тогава е обявена световна война на страните наказващи страната-атентатор от Сараево, сега също трябва да бъде обявена световна война на страните наказващи страната-атентатор от Локърби.


"В такъв случай що фюрера не ни върна Белградска и Бранчевска област, кат е толкова за справедливостта? "

Ми щото там не живеят българи, ама много си скромен можеше да искаш и Румъния и половин Унгария, по времето на Симеон са били български.




"А швабите щяха да се задоволят с гордостта, че са помогнали на САЩ да стане такава сила и нямаше да искат територии? Щато по твоите сметки за тях нищо не остава от подялбата на света - вси(ко отива при световния лидер."

Защото швабите хвърлят всички сили за войната в Европа, докато американците с лекота щяха да бият англичани и французи по колониите, е след това щяха да им върнат Намибия, Танганайка(танзания без занзибар), германската част на Нова Гвинея и др. герм. колонии завладени от англичаните по време на войната, но щяха да задържат всичко останало.


"Майтапиш се! По време на война всеки гледа да измъкне някаква силица от един участък и да я изпрати, а според теб германците са го ударили на философия кое било мир и кое примирие? Ако тъй са разсъждавали и САЩ да се беше включил на тяхна страна пак щяха да загубят. Ей на, при Съединението - чакаме турците, но ни нападат сърбите. И вместо да се чудим в мир ли сме с Турция или в примирие просто е метната цялата войска от юг на запад, сърбите са били натирени и после се е минало на преговори с турците."

К`ъф ти майтап, трябва наистина да си голям философ да си изтеглиш войските при положение че чуваш как се гърмят от другата страна и не знаеш кой има превес, този с който си сключил мира(болшевиките) или противниците му, меншевики, белогвардейци и др. които може да се бият помежду си, но и са за продължаване на войната.
При съединението добре, ама кво става през Междусъюзническата война, румънци и турци безпрепятствено нахлуват в България.



Тема Re: Луд си!нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор OrganiMed (налитащ на мед)
Публикувано16.09.09 11:18



ама ти като за обективен коментатор на Втората световна война не ставаш
Кой го казва!





Тема Re: Луд си!нови [re: Aбcoлют]  
Автор OrganiMed (налитащ на мед)
Публикувано16.09.09 11:23



Май след войната с Анибал гражданите на всички италийски градове подкрепили Рим получават права на римски граждани
По-точно след 91 г. пр. н. е. А иначе от 212 г. с едикта на имп. Каракала всички жители на империята получават римско гражданство.
Иначе 'римлянин' още от 1 в. пр. н. е. не е етноним. Например като сегашното 'американец' обединява хора с различен произход, но с определено самосъзнание, което определя действията и принадлежността им.
С всички многоетнически империи е така.
колко от народите живели си уж така добре в римската империя са оцелели до днес, освен гърци, евреи и арменци аз не се сещам за други, къде ги галите, траките
Народите, както и хората, живеят, развиват се, стареят и умират. Вечни етноси няма. Иначе ако наистина мислиш, че днешните гърци, евреи, че и арменци имат етнически нещо общо с древните такива, значи си в сериозна заблуда.



Тема Re: Луд си!нови [re: roum]  
Автор OrganiMed (налитащ на мед)
Публикувано16.09.09 11:25



По последни данни на генетиката ( това са данни които съм чел тук във форума) 60% от Българина е Трак - другите Траки са сега Румънци, Гърци, Турци, Сърби , Македонци
Покажете ги тея фамозни 'тракийски гени', де. Май се опитвате да тълкувате генетиката от историческа гледна точка, което е голяма глупост. Човек с 'тракийски гени' да не би да е трак по самосъзнание и същност?





Тема Re: Луд си!нови [re: OrganiMed]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано16.09.09 16:59



Каракала бил дал римско гражданство на всички жители на империята. ГОЛЯМ ПРАЗ!!!
И какви права имал римски гражданин по време на имерията освен да плаща данъци и да служи в армията. (виж по време на републиката е било друго)
Те щото имали много големи права гражданите на римската империя затова ставали поданици на първия срещнат варварин с меч в ръка.

Народите, както и хората, живеят, развиват се, стареят и умират. Вечни етноси няма. Иначе ако наистина мислиш, че днешните гърци, евреи, че и арменци имат етнически нещо общо с древните такива, значи си в сериозна заблуда.
Генетиците да кажат какво общо имат с древните такива, аз мисля че е било престижно да се наричаш елин(грък), еврей или арменец затова техните имена се запазили, докато гал или трак не.



Тема Re: Луд си!нови [re: Aбcoлют]  
Автор OrganiMed (налитащ на мед)
Публикувано16.09.09 17:56



'Празът' да си римски гражданин е бил наистина голям. Затова се е водела и съюзническата война през 91-90 г. пр. н. е. между Рим и италийските му съюзници. Не случайно съществувала поговорката: Noli me tangere, civis romanus sum. за да придобиеш бегла представа за какво ти говоря - римското гражданство в Древния свят било желано толкова, колкото е сегашното американско такова (американците не случайно се стремят към това).
Защото в защита на интересите на римския гражданин стоели легионите и държавния апарат. Ама трябва да прочетеш малко повече за същността на римското гражданство и после да говориш на прима виста.





Тема Re: 01.09.1939нови [re: Aбcoлют]  
Автор deLake (sir)
Публикувано16.09.09 20:41



Ми щом и сърбите са имали проблеми с тази терористична организация, какъв е бил проблемът да допуснат австро-унгарски полицейски инспектори да наблюдават разследването, защото само това са искали австро-унгарците, но сърбите нагло и високомерно отказват.

Ако само са искали да наблюдават разследването, спокойно е можело да си купуват сръбски вестници. Просто са търсели повод за война и каквото и да приемела Сърбия все е кяло да се стигне до неизпълнимо искане, на което Сърбия да откаже.

И едно въпросче: Сега сърбите са 1/3 от населението на Босна и Херцеговина, колко са били в навечерието на ПСВ 1914г.

Според кого? Щото аз тогава не съм ги броил лично, та сега да твърдя кое е вярното.

ако следваме логиката от ПСВ тогава е обявена световна война на страните наказващи страната-атентатор от Сараево, сега също трябва да бъде обявена световна война на страните наказващи страната-атентатор от Локърби.
И кога Великобритания и съюзниците й от НАТО смятат да обяват война на Либия или просто тази логика не е логика?

Ми щото там не живеят българи, ама много си скромен можеше да искаш и Румъния и половин Унгария, по времето на Симеон са били български.
Нима с няколко концлагера хер Адолф нямаше да може да ни ги върне етнически чист, ако е имал желание? То и Германия никога не е имала половин Полша, ама хер Адолф без никакво стеснение прекарал германско-съветската граница през територия дето никога не е била тяхна.



Защото швабите хвърлят всички сили за войната в Европа, докато американците с лекота щяха да бият англичани и французи по колониите, е след това щяха да им върнат Намибия, Танганайка(танзания без занзибар), германската част на Нова Гвинея и др. герм. колонии завладени от англичаните по време на войната, но щяха да задържат всичко останало.

И защо САЩ да се вайка за колониите, като след ПСВ та до сега строява европ. държави в две редеци и си цеди всички някогашни колонии както намери за добре?

При съединението добре, ама кво става през Междусъюзническата война, румънци и турци безпрепятствено нахлуват в България.

С румънците сме били в мир, с турците сме били в примирие - както виждаш разлика между двете няма! При Съединението сме очаквали нападение от Турция и Сърбия. Сърбите ни нападнали, цялата армия срещу тях ... а после с турците преговорите протекли много по-леко (даже ни пратили помощ срещу сърбите). Или пък при Махаил Шишман - българи и византийци нападнали Сърбия; ама сърбите не си разделили войската, а с цялата разбили Михаил Шишман ... после потръгнали преговорите им с византийците, които за утеха си взели чяст от бълг. територия. Та тъй става когато някой не се тутка и философства!

________________________





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.