Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сърбското Царство  
Автор ElCortador (член)
Публикувано05.07.09 22:48



Кога му е началото и кога му е края. Царете на Сръбското царство . Колко са
те ?Хайде сериозно , че аз само Душановото(пак полубългарин де)познавам.Към този въпрос ме е изпровокирал плямпалчо крънджалията. Никога небих помислел , че въобще требва да поставям този въпрос в КЛУБ ХИСТОРИЯ !!!


Но ето го цитата на самоуверения Крънджалия :
Говориш небивалици понеже сърбите са чувствали българския цар като лично свой демократично избран и за това съдим по липсата на големи въстания.следователно сърбите са имали царе и преди Душан и то доста много и качествени.

Не е ли поразяващо , такова изказване ?До там се е отклонил от темата в постинга на Далито (сигурно още едно "интелигентно момче").



Тема Re: Сърбското Царствонови [re: ElCortador]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.07.09 22:52



Kрънджалин е дразнител и провокатор, ако не му обръщаш внимание ще се пръждоса като муха, ама уви все някой му се връзва... Той не защитава някакви идеи а просто опонира на другите колкото да става спор и да се намира на приказка...Това е...

Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Re: Сърбското Царствонови [re: ElCortador]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано05.07.09 23:44



Както Сандо би трябвало да знае, защото вече обстойно ни осведоми относно своята ерудираност на няколко езика, сръбските ЦАРЕ са ДВАМА - Душан и Урош.

Колкото до липсата на въстания от сърбите срещу българите - глуповато звучи. Първия опит за покоряване на Сърбия се проваля още при Мутимир. После за няколко години е покорена при Симеон, но СЪС ВЪСТАНИЯ /на Захария и Часлав/ и в края на краищата след няколко години след въстание, водено от Часлав се освобождават. След това май са били под българска власт само за няколко години при пленяването на Йоан Владимир от САмуил. И толкова, повече не са завладявани.

Каква лоялност, каква липса на въстания фантазирате?



Тема Сръбско царство няманови [re: ElCortador]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано05.07.09 23:54



Там термина е крал.Като чуеш за цар самодържец на Балканите веднага се ориентирай,че става дума за Българското царство.

Ой Лоне,Лоне шаяк панталоне


Тема Re: Сърбското Царствонови [re: thorn]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано06.07.09 00:04



Кой е този Сандо?Да не би доказания подигравител и циничен "възхвалител" на автохтонската теория Александрос Мегас?Ако бях автохтонец бих се срамувал от него като дявол от тамян понеже с налудните си блуждения отвращава дори и най-големите любители на истинска тракийска история чели прекрасните трудове на професор Фол.

Ой Лоне,Лоне шаяк панталоне


Тема Когато аз згреша , ще си го признаянови [re: thorn]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано06.07.09 00:47



Ето : Трънчо е прав , аз некакси го имах Уроша вече понадоле в йерархията,
тва е . Но ето го събското царство . Издигнало се е в сметка на българското ,
което е в упадък по същото време от много причини.Прав е Торна също за това , че повчето история , сърбите като целост не са били подчинени на Българското Царство . Това , че е имало събски феодали във васалната зависимост към българските царе , имало е такива и то още тези , които са владели български земи (земите населени с българи).Към края , Сърбия е само
княжество , титлата крал имат Мърнячевичи , владеещи с българите населени земи и Твъртко , владетел на Босния и зет на българския цар.
О.К. Уроша не го изброих - крънджалията пак блябля глупости...





Тема Re: Сърбското Царство е имало и царете му -полубълнови [re: ElCortador]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано06.07.09 01:19




интересно чтение , роднински връзки помежду двете царски фамилии...Значи българските войски помагат неколко пъти... хъммм
А Торн е вмъкнал думичката ерудираните ( на мене) . Понеже си е адвокатче , би ли ми обяснил значението на тази думичка , че в българския , често значението на думата има обратното значение , например "да се респектира ",от значението на същото в другите езици.
ерудирано = ?
За да си знам къде се чука...




Тема Re: Когато аз згреша , ще си го признаянови [re: ElCortador]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.07.09 06:34



източна Босна никога не била основна цел на българските царе



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Ерудиран значениенови [re: ElCortador]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 16:09







Тема Re: Сърбското Царствонови [re: ElCortador]  
Автор deLake (sir)
Публикувано06.07.09 22:06



Първия и последния император обикновено носят едно и също име. Ще рече, че първият е Стефан Душан, а вторият и последният е неговият син Стефан Урош (Бела Урош е легендарен прародител на Неманичите, издънка от брака на Лициний със сестрата на св. Константин І.)



Което предполагам обяснява защо Симеон ІІ, син на Борис сега си събира багажа за Испания.

_____________________________





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.