Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бароне , ако си чел , каквото съм написалнови [re: Tpaвъл]  
Автор vrangel (новак)
Публикувано01.07.09 21:25



просто факти за пленимир няма освен синодика. всичко е претположение отговарям на фантазиите с по точни такива.



Тема С поточни такива....нови [re: vrangel]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано02.07.09 03:21



Неможе да има поточни , защото неможем да ги сравним с конкретни сведения, съгласен ли си ?Където аз не се съгласявам с теб е теорията за името.Пленимир В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ неозначава роден в плен. Обратонто
значение има - пленител(покорител с друга дума ) на мир(свят).Подобно на влади (владетел)мир. Димата мир често е имала два смисъла мир , като в днешния български , или свет , като в днешния руски .Не се считам за лингвист,
но говоря около шест славянски езици .
Но наважното от мненията ни тук . Сметате ли , че требва името на Пленимир да бъде в списъка на българските царе ? Да некои ще кажат , че синодника е единствено свидетелство за този владетел... Но в същност то има и друг такъв в списъка на българските владетели за който има само един източник , а може да има и повече в същата ситуация. Но тук би требвало некой поначетен ,
да си каже мнението. Аз съм за добавката в списъка с бележка за това , че го вспоменава само един източник.



Тема Re: виж , баба минови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано02.07.09 03:37



Тук не му е местото за раздуване , но мога да ти кажа , че съм бил член на МПОто и лично се познавах с доста дейци .Старата емиграция е била ревниво българска , но следвоенната фиромска емиграция с промити мозъци е била програмирана за да е българомръзешка . Но това е отделна история , не за този клуб в който участват "домородени" българомръзци за жалост.А пък и такива , като ...Един май сие заминал от този клуб.То и моето участие тук , ще
е спорадично , че си имам и други работи , с които да се занимавам.Дълго време даже нечетох в този клуб поради много глупости дискутирани тук. Помня още когато този клуб е бил и за нерегистрираните , че имало доста интелигентни хора на високо ниво не само със знанията си ,но и в културата на
дискутиране.
Поздрав !



Тема Re: С поточни такива....нови [re: ElCortador]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано02.07.09 15:10



Да бе много ти развинтена фантазията.Какво ще кажеш тогава за етимологията на Войномир?

Ой Лоне,Лоне шаяк панталоне


Тема Re: С поточни такива....нови [re: Kpънджaлин]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано02.07.09 15:43



Ти какво точно искаш да кажеш ? Я ми ти кажи нещо за славянския лексикон.
Посочи лицето което се казва Войномир.Че да ми обогатиш знанията. Сериозно !





Тема Мирнови [re: ElCortador]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано02.07.09 18:24



Мир/Мер значи нещо като Велик на сарматските иранските и малоазийските езици.
Виж: сегашния ирански кандидатпрезидент Мир Хюсеин Мусауи .

Кучето Кътмир от притчата за 7те заспали описана в корана.

и т.н.

Старобългарски Безмер Даргамер ...

Името е било разпространено в половината стар свят.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: С поточни такива....нови [re: ElCortador]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано02.07.09 18:34



Лицето Войномир е хърватски княз потърси си го сам.

Ой Лоне,Лоне шаяк панталоне


Тема Re: Мир - да го иманови [re: Exhemus]  
Автор ElCortador (член)
Публикувано02.07.09 18:58



Значи немския mehr (повече)и английското more(същото значение като немското) имат връзка с морето , като великата(вода) ?

.
Значи според твоето мнение прежода на имената владимир и пленимир биха могли да означават :
владимир =велик владетел
пленимир =велик пленител(покорител)
има винеги повече възможности , но пленимир =роден в плен бе абсолутен абсурд.
Дали Пленимир е бил византийското протеже (както твърди врангела) или не
, това са чисти спекулации , също като моята.И с това би требвало да приключи дебатата.Мисля , че единстено за което остава да си кажеме окончателното мнение е :
Смятате ли ПЛЕНИМИР вспоменаван само в синодника за правдоподобен
български цар от некъде 971-977 г. или не.Аз сметам , че е много логично той да е бил такъв , и че има и сегмент от времето(971-977)за царуването му. Ако през тези години българия е била окупирана от Йоан Цимисхи , то на какъв
--- би били българските граничари ? Логика , логика....



Тема Re: Бароненови [re: vrangel]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано02.07.09 19:55



великата руска княгиня Олга жена на княз Игор имайка на на По-късно нахлулия в България и плячкосваикя а и претендиращ за трона на България Светосла

Мислех, че Олга е варяжка с родно име Хелга.



Тема Re: Бароненови [re: koмитa]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано02.07.09 20:05



При Петър границата не е ли по Балкана?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.