Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема 9 май - С Днем победы!  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано29.05.09 16:46



Български патриоти и руски братушки празнуват деня на победата, в Ст.Загора пред паметника на Съветската Армия :


още един клип от 2007 год. :

Ето мнение за великия празник на един български патриот:
Защо българите празнуват 9 май?
1. На първо място защото победата над хитлеровия райх спаси човечеството от нацисткия "нов ред". В своята библия "Моята борба" самия фюрер, по когото леят едри кафяви сълзи някои и днес в Българя, открито заявява: “При бъдещия социален строй ще има една господарска класа и средни класи. После ще има огромен брой от вечни слуги. Още по-долу ние ще имаме класата на победените чужденци, на ония, които ние хладнокръвно наричаме съвременни роби ...”
Лесно беше да се разбере, че всички заплашени да станат "победени чужденци", ще се обединят и ще смажат хитлеристките разбойници и всеки който тръгне да им помага, за да се спасят от участта някой "хладнокръвно" да ги нарича "съвременни роби".

2. Защото в "хилядолетния райх" на хитлеристите на славянските народи, включително и българския, беше предвидена следната участ пак според библията на нацизма:
“Славяните са най-низшата раса и стоят на най-последно място между европейските раси... Ако искаме да създадем нашата велика германска империя, ние сме длъжни преди всичко да изместим и изтребим славянските народи.”
Победата над провъзгласилите себе си за “чистокръвни арийци” главорези и людоеди, открито написали в своята гнусна програма заробването и изтребяването на всички славянски народи, в това число и на българите, победата над тези които смятат нашия народ за долна раса, достойна само да бъде тъпкана и унижавана, да работи за немците като впрегатен добитък и да бъде след това изтребена, не може да не бъде най-светъл празник за нашия народ.

3. Защото нашите патриоти антифашисти преди 9 септември 44 г. и нашата армия след тази дата имат своя достоен принос за тази велика победа която "непълноценните народи" извоюваха над "висшата раса" и по този начин измиха позора лепнат върху България от българските слуги на Хитлер и неговия гаулайтер у нас Борис Кобурготски.
Защото има ли по-голям позор за българина от този, да поддържа хитлеристите — най-злите си врагове? Да ги посреща, да ги приветствува, да ги търпи на българска земя? Да ги оставя да използуват нашите богатства за техните гнусни и кървави цели, за тяхната престъпна война срещу нашата освободителка Русия? Да им помага да оковат във вериги и да задушат завинаги нашия народ? По-голям позор и по-голямо престъпление от това не може да се намери в цялата многовековна история на нашия народ.
В своя освободителен поход нашата армия, рамо до рамо с великата съветска армия, стигна до Алпите и позволи на България с открито лице да се изправи пред сводободолюбивите народи на мирната конференция в Париж и да запази своята териториална цялост и независимост.

4. Защото благодарение на тази победа нашия народ успя да смъкне, най-сетне, от гърба си и да накаже справедливо шайката главорези които докараха страната ни до две национални катастрофи и на ръба на трета още по-страшна. Същите бити от външните врагове генерали, министри и банкери, които извършиха военен преврат, с помощта на чуждите окупатори, на 9 юни 1923 г. и разпалиха жестока братоубийствена война и терор срещу собствения си народ.
Затова след 9 септември 1944 у нас бързо и задълго се установи мир, както вътре страната така и по нейните граници, и България не загуби нито един сантиметър територия.

5. Защото благодарение на победата в страната ни се установи най-прогресивния обществен строй, и тя в невиждано кратки срокове направи скока от епохата на дървеното рало и цървулите в епохата на ядрената енергия и овладяването на космоса.
От "земеделска страна без земеделие, която изнася глада на хората си" по думите на царския министър на земеделието Иван Багрянов произнесени в Народното събрание през 1939 г., България се превърна износител на компютри и сложна техника при народната власт. Изоставайки безнадеждно от развитите страни 7-10 пъти по произведен национален доход на глава от населението през 1939 г, България съкрати тази разлика до само 40-50 % по времето на социализма.
По индекс на развитие изчисляван от ООН през 80-те години България беше сред първите 30 страни в света.
От 80 % селяни живеещи средно 40-45 години в кирпичени коптори без ток и вода, българите започнаха да живеят по 70-75 години, в съвременни благоустроени жилища и да ходят на море през лятото със самолет.
От чоплещи земята с рало земеделци те станаха трактористи, комбайнери, квалифицирани работници, инженери, учени, лекари и т.н.

Точно днес, когато ни отнеха резултатите на победата, когато отново ни превърнаха в остарбайтери, работен добитък и пушечно месо, на новия "хилядолетен" североатлантически райх, точно днес уроците на 9 май са ни по-нужни отвсякога. А днешните наши новоизлюпени хитлеристи и североатлантици трябва да знаят, че който не се учи от историята е осъден да я повтори.
http://septemvri23.bestforumonline.com/forum-f5/topic-t166.htm

Торенти за български и руски филми:


Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: Иcтopиka]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано29.05.09 17:14





след толко години едва ли има нужда от пропаганда

мнението им за руснаците е повече от точно!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема това сериозно наистина линови [re: Иcтopиka]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано29.05.09 19:59



Защото в "хилядолетния райх" на хитлеристите на славянските народи, включително и българския, беше предвидена следната участ пак според библията на нацизма:
“Славяните са най-низшата раса и стоят на най-последно място между европейските раси... Ако искаме да създадем нашата велика германска империя, ние сме длъжни преди всичко да изместим и изтребим славянските народи.”

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Това сериозно някой казвал ли го е или е някакво следвоенно пропагандно съчинение. Не съм много знаещ за епохата, но как се връзва със:

1. Руска освободителна армия (РОА)?
2. Създаването на независима Словашка държава?
3. Създаването на независима Хърватска държава?
4. Генерали от армията на райха от словенски произход, мобилизирането на хиляди словенци в нацистката армия (словенските земи са присъединени към райха, а словенците просто са обявени за немци от славяно-германски произход, както и лужишките сорби, кашубитите, словинците и силезийските поляци)?
5. Опитът на Нацистка Германия за привличане като съюзник във войната на Югославия?
5. Съюзът на Хитлер с България?

Редактирано от gioni на 29.05.09 20:00.



Тема Re: това сериозно наистина линови [re: gioni]  
Автор Tyлca ()
Публикувано29.05.09 20:05



."В своята библия "Моята борба" самия фюрер, открито заявява"
........
Ами вземи си отвори оригинала от личната библиотечка и го прочети





Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: Иcтopиka]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано29.05.09 20:06



Както много пъти съм писал от чисто историческа гледна точкта огромната победа на Съветската армия-армия на говеда и алкохолици над великият Трети райх е пълна катастрофа за целият свят. В България успелите хора, стожерите на нацията след 9ти септември са бити, ограбвани и вкарвани в комунистически лагери защото комунистите завиждат на техният финансов просперитет. България от цветуща капиталистическа страна се превръща в комунистически бастион и накрая натрупва огромен външен дълг от близо 10 милиарда долара който вече в условията на комунистическата демокрация стана 27 милиарда долара. Демокрацията и комунизма са най-големите злини на човешката цивилизация, ако Хитлер беше победил през Втората световна война България щеше да бъде велика държава на Балканите и немците много са уважавали българите.


Редактирано от koмитa на 29.05.09 21:24.



Тема Re: това сериозно наистина линови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано29.05.09 21:22



Би ли ме улеснил като посочиш в коя глава от книгата мога да се запозная с мислите на АХ за нисшата раса славянство ?



Тема Re:нови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано30.05.09 00:04



Отваряш книгата отзад ,
на азбучния указател на използваните в нея...
термини и търсиш на :
раси>низши
После намираш на кои страници са славяните..
Надявам се, че удовлетворих любопитството ти.


Докато търсиш из книжката, нека да приведа една илюстрацийка
към някои от идеите в книжката.
Един ...поробен ариец страда.

Редактирано от Tyлca на 30.05.09 00:12.



Тема Re:нови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано30.05.09 10:04



Аха.....само че в ел.вариант с който разполагам няма азбучен указател.

Та пак ще те помоля за същото- в коя глава пише за нисшата раса-славяните ?

Хайде моля те,помогни ми.

пс-не ти е излязла картинката



Тема Re:нови [re: Tyлca]  
Автор Panzergrenadier (непознат )
Публикувано30.05.09 11:16



В „Моята борба” Хитлер изразява негативното си отношение към славяните, поради продажната политика на Хабсбургите към общността на немците в Австрия. Хабсбургите на практика работели за пълното унищожаване на немското влияние в Австрия. Последствие от политиката им била подмолна славанизация на двуединната монархия.

Австрийските немци организирали такава могъща съпротива, каквато още не познавала дотогава немската история.

За прокарването на тази нова „държавна“ идея Хабсбургите включили в действие и религиозните учреждения. Династията започнала да използва чешките свещеници, като виждала в тях едно от подходящите оръдия за славянизация на Австрия.

Реално Хабсбургската династия не защитавала правата на немския народ, а постоянно толерирала домогванията и алчността на славяните.

Там се корени и негативното отношение на Хитлер към славяните.



Тема Re:нови [re: Panzergrenadier]  
Автор agentOO6 (free agent)
Публикувано30.05.09 11:27



Всъщност по онова време Хитлер не брои българите за славяни, а за арийци - хуни

както и за братя готи


Редактирано от agentOO6 на 30.05.09 11:28.



Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: FilerO99]  
Автор agentOO6 (free agent)
Публикувано30.05.09 11:33



ако Хитлер беше победил през Втората световна война България щеше да бъде велика държава на Балканите
И всичкото юдеиско зло от света щеше да е изтребено

Кефиш ме!
Не, за комунизма не съм съгласен! Трябваше да натикат по лагерите червената буржоазия дето го съсипа после, точно както беше предвидил Сталин
А успелите хора, за които въздишаш, всъщност бяха жалки компрадори също като сегашните крепители на неоколониализма.


Редактирано от agentOO6 на 30.05.09 11:36.



Тема Re:нови [re: agentOO6]  
Автор Panzergrenadier (непознат )
Публикувано30.05.09 11:58



Най-новите изследвания на Швейцарския институт по генетика “Игенеа” доказват, че ние българите носим 49% гени от траки, по 15% от славяните и елините, 11% от древните македонци и 8% от финикийците.

Населението на Германия, носи кръвта предимно на келти - 45%, на тевтонци - 25%, славяни - 20%, и евреи - 10%. Еврейската кръв е свързана най-вероятно с миграциите на евреите през средновековието към Полша, където се създава и най-голямата еврейска общност в Европа.



Редактирано от Panzergrenadier на 30.05.09 12:07.



Тема Re:не ти е излязла картинкатанови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано30.05.09 13:12



Много хубаво си беше излязла тя,
ама за някои картинки се получава
след кратко време:
"Forbidden
You don't have permission to access /academic/cas/gpa/images/sturmer/ds1.jpg on this server."
а после и съобщение , че не е намерена страницата.
Ако все пак искаш да удовлетвориш любознателността
си за пропагандата в "Дер Щюрмер"
на медийната ....звезда на Третия райх Ю.Щрайхер:





Твоите малко... нескопосани опити да ме
"изобличиш" за твърдение , което не съм правил( на т.н.руски шпионин)
внасят определено леко хумористична нотка в тази
темичка.
Продължвай да търсиш в "електронното си издание",
а аз ще си препрочитам оригнала , с посвещение за мен лично от автора.




Тема Re:не ти е излязла картинкатанови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано30.05.09 13:51



Продължаваш да даваш сложни отговори на елементарен въпрос който потретвам- в коя глава "Моята борба" пише за нисшата раса-славяните ?



Тема сложни отговори на елементарен въпроснови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано30.05.09 14:32



Отговорите ми са сложни май единствено за тебе.
Може би ще разбереш най сетне, че трябва да се адресираш към автора на твърдението.

Аз такива тлетворни книги като тебе не чета.
Разтлител на неукрепналото съзнание на
младото поколение и отрицател на ...
знаеш какво


Знаем ги ние тези старинари неофашисти.



Тема Re: сложни отговори на елементарен въпроснови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано30.05.09 16:55



Достатъчно съм наясно със ситуацията за да питам именно теб.

От ТВОЯТА реплика

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: това сериозно наистина ли [re: gioni] Автор Tyлca ()
Публикувано 29.05.09 20:05

."В своята библия "Моята борба" самия фюрер, открито заявява"
........
Ами вземи си отвори оригинала от личната библиотечка и го прочети"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ТИ заставаш с едни гърди пред "историк",като изтъкнат познавач на "Майн камф"

Доброволно ! По своя воля ! Защото Гиони не пита теб !

Оказва се че репликата ти е ЧИСТ и ПРОСТ (като изкъпан милиционер)спам



Не ти се сърдя за етикета,но ми е неудобно за Гиони .Поради първо изразеното от него съмнение ,май той трябва да е неофашист № 1 ,а скромната ми персона-неофашист № 2

А имаш ли етикет за "историка" ?



Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: agentOO6]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано30.05.09 17:13



Че комунистите след 10ти ноември трябваше да ги вкарат в лагери няма спор. Но че успелите хора преди 9ти септември са били жалки компрадори не си прав. Не всички са били такива.



Тема Достатъчно съм наясно със ситуациятанови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано30.05.09 18:16



Дойде времето май на ...истинските и главно увлечени познавачи



Я да чуем сега основните тези на гореспоменатата
книга(по расовия въпрос),
подкрепени от документи и цитати
от първоизточника.
Както си му е реда на авторитетен и
главнобуквен Старинар, а не на непознат за мен "историк".


Кой там е неофашист #1 или # 2 се разберете помежду си с претендентите за почтената титла.
Аз никъде не казвам, че имам нейни електронни или книжни копия.
На нас, "милиционерите" , такива книги не ни дават да четем.



Тема Re: Достатъчно съм наясно със ситуациятанови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано30.05.09 19:40



ЧИСТ и ПРОСТ (като изкъпан милиционер)спам





Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: Иcтopиka]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано30.05.09 23:22



Хитлер е бил човек утопист.В нацистките си убеждения е бил методичен само в унищожаването на евреите и в неописуемите зверства над оказалите му съпротива именно славянски народи.Не,че и над другите които са воювали с него народи не е прилагал зверства-просто по масовост зверствата над славяни са били най-големи.Но не се е свенял да има за съюзници славяни -българи,хървати,словенци,словаци,украинци.Факт е ,че анексира сичко живо което му се опъне.Факт е,че е смятал славяните за низша раса.Не се знае обаче дали нямаше да пробута на съюзниците си ако беше спечелил войната некво малоумие,че не са славяни ами са некви арийци които били примудени да научат славянски и т.н. буламачи.Както обаче г-н Старинаря се изрази ако немците бяха победили СССР и Англия с немска методичност биха осъществили цялата си пъклена идеология.Т.е. за неква Велика България на Балканите да се забрави одма.При най-добро стечение на обстоятелствата некав резерват с неква самостойност и то временна,а в най-лошия -източник на роби за фабриките на райха.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Не съм фен на националсоциализманови [re: Kpънджaлин]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.05.09 23:42



некав резерват с неква самостойност и то временна,а в най-лошия -източник на роби за фабриките на райха.


Ама как точно ще превърнеш в резерват едновременно българи, словенци, словаци, хървати, па и неславяните унгарци, румънци и т.н.?



Тема Re: Не съм фен на националсоциализманови [re: koмитa]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано31.05.09 00:28



Със силата на шмайзера и огнехвъргачката.След като си победил гигантите тия малки народи се прегазват за няколко дни от моторизираните дивизии.Но не съм пророк и не мога да знам дали това щеше да стане веднага или по-късно -при римляните първо си съюзник и после те анексират.Примерите с анексираните от римляните тракийски съюзници са добре известни.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Не съм фен на националсоциализманови [re: Kpънджaлин]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано31.05.09 01:26



И що ни чакаха 2 седмици на Дунава германските дивизии, да подпишем Тристранния пакт, кога можеха да ни згазят?



Тема И що ни чакаха 2 седмицинови [re: koмитa]  
Автор Tyлca ()
Публикувано31.05.09 15:36



Предполагам,
защото са ни имали... за естествени съюзници?
Били са наясно с автохтонщината още тогава.





Тема Re: ЧИСТ и ПРОСТ спамнови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано31.05.09 15:40



Поласкан съм от комплимента ви
...колега
Новинар.





Тема Re: ЧИСТ и ПРОСТ спамнови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано31.05.09 17:58



Моля,моля.Няма защо ! Заслугата е изцяло Ваша !





Тема Незаслужена скромностнови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано31.05.09 18:32



на един от главните клубни активисти в гореспоменатата дейност



Понеже не искам Комитата да изтропа катинара на темата( закривайки спонтанно възникналата дискусия
по точка 1 на началния постинг),
в която очевадно за всички избягваш да кажеш нещо по същество за расовия аспект на идеологията в Третия райх, следващият ми постинг вече ще е
извън обмяната на любезности с...най галантния
клубар.



Тема Re: И що ни чакаха 2 седмицинови [re: Tyлca]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано31.05.09 20:22



Ква автохтонщина, кви пет лева? Трябвали са им съюзници и са ги търсили сред бившите си такива от ПСВ.



Тема Re: Незаслужена скромностнови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано31.05.09 23:46



Моля,моля ! Точката за която контрарепликирате Гиони е № 2(ВТОРА )





Тема Re: И що ни чакаха 2 седмицинови [re: koмитa]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано01.06.09 01:02



За да им осъществят националния интерес на тия бивши съюзници?Едва ли.След разгрома на СССР на континента нямаше да имат реален противник.Щяха да завземат и базата на Великобритания-Индия и да разгромят британските сухопътни сили в Африка.Реално щяха да доминират в три континента-Европа (без Великобритания)Азия и Африка.Щяха да имат петрол и стомана в изобилие.Но не и ресурс да направят нещо на САЩ и Великобритания (дори и да превземат Великобритания това не би имало съществено значенив) в обозримо бъдеще-поне 5 години.Просто нямат конкурентен флот и точка.През тия 5 години щяха да продължат масовите избивания на евреи,цигани,комунисти,луди и т.н.От победените държави щяха да бъдат образувани робски провинции с цел военно производство (победа и над САЩ и Великобритания).Дали България щеше да бъде независима страна?Не-щеше да бъде сателит на Германия и решенията пак нямаше да се взимат в София,а в Берлин.След 5-те години САЩ щяха да имат атомна бомба (германците щяха да бъдат изтощени от войната със СССР и нямаше да могат да стигнат първи до нея .Американците са практични и щяха да имат в кратко време много бомби.И нямаше да се посвенят да пуснат толкова бомби колкото е необходимо до пълна капитулация на Германия (справка Япония която щеше да бъде победена и конвенционално с много повече жертви за съюзниците разбира се).Някоя от тия бомби можеше да падне и в София понеже верните съюзници се третират наравно с основния враг дори да не са изстреляли един патрон пряко -справка бомбандировките над София от съюзниците. Германия нямаше да капитулира от 2 бомби като Япония.Въобще този вариянт си е истинска ядрена война и то в Европа.И варианта е реален ако СССР беше победен.Да заради победата на СССР живяхме 45 години в комунизъм но има ли някой с акъла си който би предпочел ядрена война в Европа пред това?

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 01.06.09 01:04.



Тема Re: И що ни чакаха 2 седмицинови [re: Kpънджaлин]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано01.06.09 11:14



И тук е уместен въпроса дали Хайзенберг е саботирал разработката на атомната бомба за нацистите? От чисто морални съображения!

Колкото за съдбата на малките съюзници на голямата империя - римляните са го казали - "Разделяй и владей". При разделянето и владеенето България би имала келепир. Но съдбата или избора вечно да сме с губещите ни е хвърлила в другата крайност - на прецаканите. И това въпреки финалното ни участие на другата страна - страната на победителите.





Тема Мале-е-е...нови [re: Иcтopиka]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано01.06.09 12:48



Люшнахме се от едната крайност в другата, а?

Само да спомена за протокола - по онова време теориите са омаловажавали славянската ни жилка, за сметка на другите компоненти

.

Когато гнусните крака на германските войски са стъпили на българска земя, войниците са вървели под строй. Войската на нашата освободителка Русия, няколко години по-късно, изпокрала де що кокошки и пилета имало, пойебнала тук таме и побегнала към съседното село, където разведката казала, че има още неоткраднати кокошки.

"Затова след 9 септември 1944 у нас бързо и задълго се установи мир, както вътре страната..." - М-даа... А Народния Съд, Белене и Ловеч, ДС и подобни са си чиста проба гнила буржоазна пропаганда.

Това го пиша без да отричам заслугите на хората, които са построили толкова много за България. За съжаление не мога да отрека и заслугите на преките им наследници, които ограбиха каквото можаха...


General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема България би имала келепирнови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано01.06.09 15:14



Келепирецаа.


Ето я май...квитесенцията на националния дух , обясняваща частично и насоката на дискусиите тук за моралните оценки на националсоциализма и Втората световна война.

Това , какво се случило например на евреите и защо са ги разстрелвали и затваряли в концентрационните лагери или как за колонизирали... генерал губернаторствата в Източна Европа в светлината на Lebesraum политиката е без особено значение, след като сме можели да "намажем " териториално

Да си върнем полагащите ни се територии, па било то и да ни е отредена ролята на изпълнителни малки братчета на сумрачния немски гений , в крайно съмнителни от морална и цивилизационна гледна точка проекти.

В тази светлина няма да се учудя , ако някой почне скоро да разглежда и т.н."спасяване на нашите евреи", като ...изгодна инвестиция в най големите инвеститори на света.

После сме много строги към ... крадците на кокошки
от съветската армия за отсъствието на морални задръжки.

п.п.
За Хайзенберг имам ..четено,
че Айнщайн го е определял в частни разговори
като "голям нацист".
За Опенхаймър пак казал, "той не е циганин като мен"
и добавял " аз съм роден с кожа като на слон и всеки критицизъм се стича от мен като вода"



Тема Re: България би имала келепирнови [re: Tyлca]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано01.06.09 18:04



Виж сега колкото и да симпатизираш на Русия за България щеше да е много по-добре да попадне в западната зона на влияние.А загубата на войната от Германия не е само техническия акт на капитулацията пред много кратно превъзхождащ я противник.Това е политически крах на идеологията на крайния национализъм за завладяване на света.Показа нагледно,че германската "раса" с нищо не превъзхожда другите раси.Показа,че разните жабари като Енрико Ферми ( с основен принос за атомната бомба-Айнщайн е просто морален подръжник той е бил идеен противник на квантовата механика и освен морален принос нищо реално не е допринесъл) са еднакво умни и дори повече и както знаем това си зависи от личността и няма никакво значение от езика и националността.А всичко кадърно бяга в САЩ и освен материалния ресурс там и научния ресурс е несравним с Германия просто.Така,че победата на СССР е просто по-малкото зло от победата на Германия.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано01.06.09 18:29



Виж сега колкото и да симпатизираш на Русия за България щеше да е много по-добре да попадне в западната зона на влияние.

-Поне геостратегически погледнато, България няма шанс да попадне в Западната зона на влияние след като няма излаз на Беломорието. Макар и да е "Славянска" страна, то липсата на излаз на Медитерането я прави безинтересна за съюзниците... Ако имахме щяхме при Ялтенската спогодба да сме поне 50/50% както е случая с Югославия...За да се компенсира това сигурно Русите щяха да вземат по-голям процент в Австрия за да се балансират сферите на влияние-Австрия щеше да е нещо като ГДРто... Но, няма излаз на топлото море-няма опасност за директен руски досег до Суец и айде наште в Комунистическата зона:) Може да контрапунктирате с Албания, ама тя е отдалечена, доста по-варварска и така или иначе историята доказва, че не се превръща в Руски навален плацдарм, а в един Маоистки, постмюсулмански комикс.



Тема колкото и да симпатизираш на Русиянови [re: Kpънджaлин]  
Автор Tyлca ()
Публикувано01.06.09 19:58



Такъв ли е основният извод, следващ от постинга ми?


Не съм криел никога особено,
че съм умерен русофил,
обаче се опитвам да се абстрахирам в една дискусия
по история от личните си симпатии ( резултат до голяма степен на случайно съвпадение на обстоятелства..)
Сам казваш обаче, че загубата на Германия( не победата на тоталитарния СССР) е резултат и на политически крах на една крайна националистическа и реваншистка идеология .

Ще се абстрахирам засега от начина и мотивите, които
има всеки за отбелязване на 9 май и
ще добавя, че дискусията в тази тема или трябва да бъде чисто теоретична и безпристрастно фактологична или да бъде съобразена в ...моралните оценки с новия етап
в развитието на Европа(ЕС), като обединение на демократични и модерни нации.

Последното предполага за мен и безспорен приоритет
на човешките права и мирно разрешаване на конфликтите пред "романтичарско" реваншисткия
(пък бил то и "наш"...) патриотизъм.


Бях обещал вчера, че се съсредоточа и на плановете и действията на нацистите по моделирането на новопридобитото жизнено пространство на Изток и на
мястото на славянското и неарийското( не задължително еврейско или циганско) население.
Засега още чета едно друго и смятам, че горната тематика би трябвало да се дискутира в отделна, "непразнична" тема



Тема Re: Мале-е-е...нови [re: headhunter]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано01.06.09 20:36



Немските войски не са били гнусни, а велики. Гнусни са емигрантите които предадоха Родината и заминаха да работят в чужбина.



Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Иcтopиka]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано01.06.09 21:19



21 августа 1939 г. в 21.30 личной телеграммой Сталин уведомил Гитлера о готовности подписать двусторонний пакт о ненападении, а также дополнительный секретный протокол. Советский вождь ожидал прибытия в Москву министра иностранных дел Третьего рейха И. фон Риббентропа. Прочитав телеграмму, Гитлер воскликнул: "ТЕПЕРЬ У МЕНЯ ВЕСЬ МИР В КАРМАНЕ !"

23 августа Риббентроп и Молотов подписали советско-германский пакт о ненападении (док. № 1), а также дополнительный секретный протокол (док. № 2). Непосредственно Республики Польши касался второй пункт протокола, предрешавший ее раздел

..................................................................................................................................

Полагаясь на заключенный 25 августа 1939г. польско-английский договор, польское верховное командование не могло предположить, что может начаться вооруженный конфликт с Германией и Россией.

3 сентября руководители Третьего рейха предложили советскому правительству выступить против польских войск и оккупировать часть территории РП, представляющую сферу советских интересов. Молотов ответил, что такие действия будут предприняты, но несколько позже.

По заданию Политбюро ЦК ВКП(б) Наркоматы внутренних и иностранных дел представили А.А.Жданову записки, систематизировавшие сведения о государственном устройстве Польши, ее национальном составе, экономике, вооруженных силах, транспорте, политических партиях и т. д. .


Непосредственная же подготовка к ним началась уже 7 сентября. К13 сентября многие части Красной Армии были подтянуты к исходным рубежам .

По заданию Политбюро ЦК ВКП(б) Наркоматы внутренних и иностранных дел представили А.А.Жданову записки, систематизировавшие сведения о государственном устройстве Польши, ее национальном составе, экономике, вооруженных силах, транспорте, политических партиях и т. д. .

Материалы о Западной Украине и Западной Белоруссии было поручено подготовить и Коминтерну.

Компартиям, которые до получения инструкций из Москвы единодушно высказывались за противодействие агрессору и оказание поддержки его жертве — Польше, были даны совершенно иные указания.



Сталин, пригласив к себе 7 сентября генерального секретаря Исполкома Коминтерна (ИККИ) Г.М.Димитрова(НАШИЧКИЯТ ПИЯНДУР- ГОШО ТАРАБАТА), заявил ему: "Война идет между двумя группами капиталистических стран... за передел мира, за господство над миром! Мы не прочь, чтобы они подрались хорошенько и ослабили друг друга".


Охарактеризовав Польшу как фашистское государство, которое угнетает украинцев, белорусов и т.д., он, по свидетельству Г.М.Димитрова, подчеркнул: "Уничтожение этого государства в нынешних условиях означало бы одним буржуазным фашистским государством меньше! Что плохого было бы, если в результате разгрома Польши мы распространим социалистическую систему на новые территории и население' .


В директиве компартиям, составленной Димитровым 8 сентября, указывалось: "Международный пролетариат не может ни в коем случае защищать фашистскую Польшу, отвергнувшую помощь Советского Союза, угнетающую национальности .

15 сентября Секретариат ИККИ принял постановление "О национальных легионах", ЗАПРЕЩАВШЕЕ коммунистам и революционным элементам добровольно вступать в них.

9 сентября в связи с переданной из Берлина дезинформацией о занятии немецкими войсками Варшавы Молотов направил "приветствия и поздравления правительству немецкой империи" и передал Шуленбургу, что "советские военные действия начнутся в ближайшие несколько дней"



Тема Re: колкото и да симпатизираш на Русиянови [re: Tyлca]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано01.06.09 23:27



Ако говорим за дати то бих премахнал всичките национални и външни празници като повод за неработа и съптветно мизерия.Освен това ако все пак трябваше да има общонациопнални неработни дни то бих ги разпределил не твърдо по дати ,а спрямо метеорологичната прогноза и то когато е сигурна поне 90%.Защо мисля така ли?Ами защото ние трябва да си имаме наши на нашето поколение празници -примерно денят когато средната заплата стане поне 2000 евро да се чества докато не стане 4000 и тогава да се смени празника.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема В твоите си очи...нови [re: Tyлca]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.06.09 23:29



...може и да си умерен русофил, но отстрани си яростен. Лошото е че русофилството ти , било то умерено или крайно, ВИНАГИ надделява над българската кауза. Само се чудя, кво правиш в щатите?



Тема Re: Мале-е-е...нови [re: FilerO99]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.06.09 23:30



Айде по-леко, не са избягали от хубаво. Лошото ще е да не се върнат...



Тема Re: 9 май - С Днем победы!нови [re: Иcтopиka]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано02.06.09 11:19



Има нещо направо умилително в постинга ви:)

Фюрерът въобще не е криел намеренията си, дори ги е изложил в писмен вид в Моята борба. А що се отнася до българите - то предлагам да си прочетете отново Моята борба и да разберете за славяни ли ни смята Хитлер или не:))))

В своя освободителен поход нашата армия, рамо до рамо с великата съветска армия, стигна до Алпите и позволи на България с открито лице да се изправи пред сводободолюбивите народи на мирната конференция в Париж и да запази своята териториална цялост и независимост.


Да, вярно със светнало лице сме се изправили в Париж, след като сме дали повече жертви в последните дни на войната като пушечно месо, отколкото като 3 г. съюзници на Хитлер. Не мога да повярвам, че има хора днес, които все още наивно вярват, че участието ни във войната по този нелеп начин наистина е имало значение в Париж. Истината е, че другарят Сталин не е имал интерес от корекция на границите след 1940 г.

Защото благодарение на победата в страната ни се установи най-прогресивния обществен строй, и тя в невиждано кратки срокове направи скока от епохата на дървеното рало и цървулите в епохата на ядрената енергия и овладяването на космоса.
От "земеделска страна без земеделие, която изнася глада на хората си" по думите на царския министър на земеделието Иван Багрянов произнесени в Народното събрание през 1939 г., България се превърна износител на компютри и сложна техника при народната власт. Изоставайки безнадеждно от развитите страни 7-10 пъти по произведен национален доход на глава от населението през 1939 г, България съкрати тази разлика до само 40-50 % по времето на социализма.
По индекс на развитие изчисляван от ООН през 80-те години България беше сред първите 30 страни в света.
От 80 % селяни живеещи средно 40-45 години в кирпичени коптори без ток и вода, българите започнаха да живеят по 70-75 години, в съвременни благоустроени жилища и да ходят на море през лятото със самолет.
От чоплещи земята с рало земеделци те станаха трактористи, комбайнери, квалифицирани работници, инженери, учени, лекари и т.н.


Да, просто прекрасни неща са се случили с установяването на най-прогресивния слой. Колективизация на земята - не е ли отнемането на чужда собственост всъщност кражба?! Създаването на големи кооперативи с мизерни надници - 70 стотинки трудоден?! Не е ли това дефакто съвременно робство? Безумни и съсипващи околната среда и финансите мегаломании - Кремиковци - металургичен завод до находище с бедно съдържание на желязо, или пък Марица Изток. А какво да кажем за установяването на посредственост - всякакви партизани и техните отрочета получиха възможност да станат лекари, професори и какви ли не, без реално да имат дарби за това. Изграждането на здравеопазването - толкова перфектно, че елитът ходеше да се лекува в чужбина.
Или пък заплащането - 200 лева заплата, след като в доларово отношение на Запад са взимали 10 пъти повече.
А какво да кажем за свободата на словото или пък за околната среда? Някой спомня ли си Чернобил? Същата тази атомна централа, за която се е знаело - докладите на КГ са още от 70-те г. - че е с некачествена конструкция и има големи отклонения. Как по телевизията ни увериха, че няма опасност, че всичко е наред, а народът ядеше заразените с радиация храни, нямаше дори и елементарна профилактика и защита за населението, докато радиоактивния дъжд се сипеше. А елитът ядеше специални храни и пиеше специална вода!
Знаете ли, че благодарение на Чернобил раковите заболявания са се увеличили двойно? Знаете ли колко човека всяка година се разболяват вследствие на радиацията от 1986 г.?
Вие говорите за това колко хубаво ни е било. А опашките за елементарни продукти помните ли? Как пускаха банани само на Нова година? Или пък режимът на тока 80-те г? И това ли беше част от най-прогресивния строй?!

Предлагам ви едно нещо - преди да говорите каква хубавиня е било, отидете в отделението за химиотерапия в Царица Йоанна или в Онкологията в Дървеница - особено сутрините, когато идват хората за вливанията на химиотерапия. Обърнете и специално внимание на децата, които идват да се лекуват, въпреки че са на практика обречени. И ако и след това все още имате желание и воля да пишете глупостите от горния си постинг, значи човешкото вече не е част от хората!



Тема Re: България би имала келепирнови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.06.09 11:34



"Келепирецааа...Ето я май...квитесенцията на националния дух , обясняваща частично и насоката на дискусиите тук за моралните оценки на националсоциализма и Втората световна война."

Националсоциализмът не е отглеждан в България. Привнасяш чужди грехове на българска земя.
Ще ти се да смесиш въпроса за Българският национален дух и за моралните оценки на националсоциализма.
Българският национален дух го е имало и преди сесере-то и след сесере-то, имало го е и преди нацистите има го и след нацистите.
А моралната оценка за националсоциализма е само една и не може да бъде различна или друга. Историята е произнесла присъдата си. А освен това нацизмът е мъртъв - отдавна и завинаги.


"Това , какво се случило например на евреите и защо са ги разстрелвали и затваряли в концентрационните лагери или как за колонизирали... генерал губернаторствата в Източна Европа в светлината на Lebesraum политиката е без особено значение, след като сме можели да "намажем " териториално"

Я кажи ако обичаш колко български евреи в България са били разстрелвани и затваряни в концлагери и горени в крематориуми? Пак ти се ще да привнесеш чужди грехове на българска земя, ама нема да ти мине номера..

Това което нацистите са правили на евреите същото са го правили, между двете войни, на българите по българските земи завзети от съседите ни. Например 30000 българи избити по Беломорието...
Не става дума за "териториално намазване" а за спиране на убийствата, издевателствата, асимилацията на българското населенияе по Поморавието, Македония, Беломорска Тракия, Северна Добруджа ...

За германците съдиш по сегашните сведения за зверствата на нацистите.
А сигурен ли си, че това се е знаело в нашето общество през тия години? Виждал се е тормоза на фашисти и нацисти към евреите, но едва ли някой у нас е предполагал до къде наистина са стигали нещата.
Знае се сега знаело се е слад войната - а тогава?
То нацисткият министър на икономиката е твърдял цял живот, че не е знаел какво се прави по концлагерите, камо ли българите през враме на войната. Как може да знаят повече от самия нацистки министър?

"В тази светлина няма да се учудя , ако някой почне скоро да разглежда и т.н."спасяване на нашите евреи", като ...изгодна инвестиция в най големите инвеститори на света. "

Това вече е съветски цинизъм!

Ти съвсем се оля!

Ако това което писах за цената на спасяването на българските евреи те е предизвикало да пишеш тая глупост по-горе то накъсо идеята е следната:

Цената на спасяването на българските евреи е живота на 11343 български евреи от Македония и живота на цар Борис ІІІ.

Имало е наложено от Германия споразумение за депортиране на 20000 евреи от България и Македония за Треблинка - това споразумение не е било изпълнено.

НО. Ако не е бил изпратен нито един евреин, това е щяло да доведе до наказателна акция от Германия да се изпратят в Треблинка 14000 български евреи от Македония и на 50000 български евреи от България.
А тъй като частично не е било изпълнано споразумението наложено от Термания, това е било платено само с цената на живота на цар Борис ІІІ.



Тема Re: Мале-е-е...нови [re: FilerO99]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано02.06.09 12:58



Какво пък сме ти виновни емигрантите?


Комита добре ти е казал - не е като да сме заминали от хубаво. Въпреки, че на теб май няма какво да ти обяснявам. Още си спомням един твой постинг от преди години, където пишеше, че роднините на предателите емигранти трябва да се разтрелят... По-гнусно от това, здраве му кажи!

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Историята е произнесла присъдата си.нови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано02.06.09 15:10



Като историята е произнесла присъдата си,
няма защо да ми ...келепирясвате тука
и разправяте и след 60 години след края на войната за изгодите на България от съюза с нацистка Германия и за "позора " на участието ни в активни военни действия срещу "естествените съюзници",
а не на... Източния фронт например .


Гневните филипики срещу "съветския ми цинизъм" или "яростна русофилия" в ущърб на националния дух ги отдавам на ...безспорния Патриотизъм на хатакуващите ме или на мерака им за монополизъм на ..тромавичкото чувство за хумор





Тема Re:нови [re: Morrigan*]  
Автор Tyлca ()
Публикувано02.06.09 16:04



"Не мога да повярвам, че има хора днес, които все още наивно вярват, че участието ни във войната по този нелеп начин наистина е имало значение в Париж"
....................
Ще оставя настрана квалификацията "нелеп начин" ( от същия род.
като 9 май ден на позора за България..)
за жертвите, които са дали българските войски
и ще се спра само на "значението в Париж" .
Не се бях интересувал от съдържанието на договора , сключен в Париж между България и Съюзниците..а не
със Сталин).
Погледнах в нета и виждам:

Treaty of Peace with Bulgaria : February 10, 1947
....Ratified by the President June 14, 1947
Ratification of the United States Deposited at Moscow September 15, 1947

"Whereas Bulgaria, having become an ally of Hitlerite Germany and having participated on her side in the war against
the Union of Soviet Socialist Republics,
the United Kingdom,
the United States of America and other United Nations,
bears her share of responsibility for this war;

Whereas, however,
Bulgaria having ceased military operations against the United Nations,
broke off relations with Germany,

and, having concluded on October 28, 1944, an Armistice [FN:2 EAS 437, ante, vol. 3, p. 909.]
with the Governments of the Union of Soviet Socialist Republics, the United Kingdom and the United States of America, acting on behalf of all the United Nations at war with Bulgaria,
took an active part in the war against Germany
.................
Въпросът за териториални придобивки и загуби ще дискутираме отделно...,
но в договора си пише "черно на бяло",
че се" взема в предвид АКТИВНОТО УЧАСТИЕ на БЪЛГАРИЯ във войната СРЕЩУ Германия"

Договорът от наша страна е подписан от Кимон
Георгиев , Трайчо Костов.
Ето и текста на договора на сайта на Йелския университет( та да не ме обвини някой , че съм фалшифицирал нещо)





Тема Re: колкото и да симпатизираш на Русиянови [re: Kpънджaлин]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.06.09 19:02



Ами защото ние трябва да си имаме наши на нашето поколение празници -примерно денят когато средната заплата стане поне 2000 евро да се чества докато не стане 4000 и тогава да се смени празника.


-Аз ти гарантирам, че до 7-8г. средната заплата ще е толкова, няма начин, но тогава един хляб ще е 10-15 Евро, така че какъв смисъл има това да се обявява за празник?...



Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано02.06.09 20:13



Съвсем не възнамерявам да оправдавам Сталин и той както и Хитлер си провежда политика.И неговата политика претърпява крах макар и няколко десетилетия след смъртта му.Но да се твърди,че Хитлер е анексирал Чехословакия щото е бил принуден от вън е малко смешновато.Също и,че нападнал Полша заради СССР.Просто в началото на нещата Хитлер е по-наясно и е по-подготвен за политиката си което показва и началото на войната срещу СССР.По въпроса обаче кой е по-добър от хитлер и Сталин като политик мисля,че отговора е ясен-руснаците маршируват в Берлин,а не германците в Москва-Сталин завладява Източна Европа и умира като генералисимус и един от двамата най-силни хора на планетата,а Хитлер се самовзривява в бункер и "хилядолетния" Райх не доживява и 3 петилетки.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 02.06.09 20:17.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Tyлca]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано02.06.09 21:00



Що да не келепирясваме?То историята е точно за това-да не се допускат същите грешки.Отдавна е известно ,че "Добрите намерения водят към Ада".А опитите за глупав реваншизъм са също толкова тъпи колкото и опитите за превъзнасяне на СССР.Просто той е бил по-малкото зло и нищо повече.Не може да ни се превъзнася нещо отговорно за мизерията ни днес.Какви са мотивите за нахлуване на СССР в България освен разпределената баница в Ялта?Също е толкова тъпо и да се превъзнася квоп било преди 9-ти.Било е изостанала селскостопанска страна с много бедни и малко богати.И авторитарен монархо-фашистки режим с елементи на демокрация.И пак некав жалък сателит на който са били спускани директиви от Берлин -не можем да не отчетем обаче и някои смегчаващи обстоятелства-спасяването на евреите в старите територии и непращанетопна войски на Източния фронт където щяха да бъдат безсмислено избити.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 02.06.09 21:04.



Тема опитите за глупав реваншизъмнови [re: Kpънджaлин]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 01:30



Казваш този път да го опитаме ...
умния реваншизъм.
Хубаво си го казал това за "добрите намерения".





Тема Re: България би имала келепирнови [re: Tyлca]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 12:22



Ще ме извиняваш, ама аз никъде не съм защитавал националсоциялизма или избиването на евреите.
Това за кокошките не съм го измислил аз, а ми го е разказвала баба ми, която е била свидетел (все пак това са си били нейните кокошки, и на съседите!). За сведение, тя си беше заклета русофилка... та интересните и противоречиви (в сравнение с това, което винаги съм си мислел за нея) истории почна да ги разказва малко преди да почине.
А моят постинг беше в отговор на трвърдението за "освободителната" съветска армия. Освободителна, my ass! Нас все някой ни "освобождава" за по 45, 150 или 500 години.

А иначе като започнахме да си говорим за морални оценки - за свинщините, които Сърбия сътвори в Македония, демократичните държави родиха само един Анри Пози. Великия експортър на демокрация САЩ изпотрепа сума ти народ с 2-те си атомни бомби, които можеха да бъдат използвани като демонстрация малко по-далече от градовете и пак със същия ефект. Да не говорим за комунизма и разни интересни изобретения на Великий Могучий СССР. А Чърчил хич не го е интересувало, че народа ни е разпокъсан и, че съседите ни, негови съюзници по "демократични идеали" извършват геноцид и насилствена асимилация - "България трябва да бъде жестоко наказана!". Ай сиктир!!!
Това морала, етиката и цивилизоваността си зависят от победителя и от финансите. А ние понеже сме малка държавица, вярваме в световната справедливост и морал и все ни го начукват здраво.



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано03.06.09 12:46



"безспорния Патриотизъм на хатакуващите"

Не зная дали ме туряш в кюпа на хатаката но ако е така това не ми е приятно - ама никак

Тоя от хатаката не е български а е панславистки патриот и ти като "умерен русофил" трябва да си му поне симпатизант или пък да пишеш за него похвални слова


А колкото до другото - майната му на миналото в случая ( както е казал Тато на германците на един прием: - Две войни бяхме съюзници - две войни изгубихме. Какво толкова - изгубили сме ги.)

Гадното е че и днес българското население по Македония, Беломорието, Поморавието, че и по Северна Добруджа е подложено на тормоз, доколкото е запазило българщината. Не става дума за територии които никога може би не ще са в България, а за това че и сега има брутално нарушение на човешките права на българите по тия вече не-български територии.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: headhunter]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 13:08



САЩ изпотрепа сума ти народ с 2-те си атомни бомби, които можеха да бъдат използвани като демонстрация малко по-далече от градовете и пак със същия ефект.
Дълбоко се съмнявам в това след като имам някакви познания за японския манталитет от тогава.Дори след тия бомби хиляди японци се самоубиват заради позора от загубата на войната.Ако не бяха пуснати бомбите жертвите щяха да са милиони японци от конвенционални оръжия и милиони съюзници -по груби сметки над 20-30 пъти повече от жертвите на ядрените бомби колкото и цинични да са тия сметки.Колкото до свинщините на минаването на войска през цивилни градове и села-имало ги е винаги понеже зад понятието войска се крие една многохилядна маса от най-различни хора всеки с недостатъците си.Няма данни нито за масови изнасилвания нито за некви особенни кражби.Факт е,че населението посреща много добре като цяло съветските войски-личи си и от кинокадрите и от разказите на очевидци-това няма как да е режисирано от комунистите-нито имат ресурс нито време.Българските окупационни войски в Сърбия също могат да се похвалят с немалко зверства.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 03.06.09 13:13.



Тема Re: опитите за глупав реваншизъмнови [re: Tyлca]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 13:11



Гледам си спестил коментара как мизерията е продължила благодарение на съветските щикове тука и една Гърция ни изпревари с пъти като икономическо развитие и стандарт на живот.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 13:45



В отговор на:

Няма данни нито за масови изнасилвания нито за некви особенни кражби.



Вярно е. Не е било масово и няма данни. Все пак това са кокошки, а не картини от Лувъра.
Ама ако почнем да църкаме за етика, морал и цивилизованост - нали се сещаш - това, че няма данни малко те грее, ако ти си изнасиленият .

В отговор на:

Факт е,че населението посреща много добре като цяло съветските войски-личи си и от кинокадрите и от разказите на очевидци-това няма как да е режисирано от комунистите-нито имат ресурс нито време



Че аз не твърдя, че е режисирано. В интерес на истината тя и прабаба ми (майката на баба ми) била приготвила цветя за братушките, ама в крайна сметка излязла с дряновицата, за да спасява съседката от похотливи попълзновения.

За българските окупационни войски в Сърбия - какво да ти кажа... Дядо ми разказваше с половин уста разни работи и предполагам, че са го гонили с дряновицата от не една къща. Не сме цветенца за мирисане и въобще не идеализирам нашего рода...
Просто се дразня като започнем да бием теманета колко много били направили едните за нас, а колко другите били лоши. Все едни и същи са. И едните, и другите. А ние няма да се оправим, докато не започнем сами да си копаем градинката...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: България би имала келепирнови [re: headhunter]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 14:14



Да прав си личното нещастие не може да се компенсира със статистика.В къщата на дядо ми са били квартирувани руснаци и е нямало нужда да крадат кокошки щото са им били готвени и ракия и вино също не са били пестени колкото до женската част не можем да не отчетем наличието на контингент и нямам данни за изнасилвания.А моя дядо пък е правил каруците на сърбите в свободното си време и имаше чиста съвест но за малко не е бил ликвидиран от народния съд като жандармерийски подофицер.За окопаването на собствената си градина си абсолютно прав но сме под критичния минимум българи които разсъждават така.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 03.06.09 14:21.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор kalev2c (непознат )
Публикувано03.06.09 14:17



В отговор на:

В къщата на дядо ми са били квартирувани руснаци.Т.е. нямало е нужда да крадат кокошки щото са им били готвени и ракия и вино също не са били пестени колкото до женската част не можем да не отчетем наличието на контингент и тогава или може би началника им е бил по-строг но няма данни за изнасилвания



Я поразпитай и на други места, защото един източник не е меродавен.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: kalev2c]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 14:28



Меродавни са за населеното място.Няма данни за изнасилвания.Бая обичали чашката и то доста повече от мезето -това е останало в масовото съзнание.Също и ,че германците били надути , високомерни и чистофайни.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Тоя от хатаката не е българскинови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 15:00



а е панславистки патриот
.................
За Зиези ли говориш или за Комитата?


Агресивния национализъм, основан на
щедрите характеристики на враговете български
за мен се асоциира с хатакаджийството..
Нарицателен е подходът им така да се каже.



Тема никъде не съм защитавал националсоциялизманови [re: headhunter]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 15:06



или избиването на евреите.
............
Аз и не съм те обвинявал в подобни грехове


Все пак бих желал да видя определена градация на
простъпки и на престъпления.
Понеже зърнах в дискусията и самокритична информация за наши подвизи в ..освободените(окупираните) територии , накратко
и аз да споделя.
Майка ми разказваше под сурдинка за някакъв чичо, който си докарал от Беломорието това онова.
За спомен ще да е било.
Баша ми бил принуден да напише цяла пиеска "Бай Ганьо на война" , та малко да се постегнат
войниците му на фронта.
Нещо много ги влечал нежния пол някои от ..солдатите.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: dedo_minu]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 15:08



Гадното е че и днес българското население по Македония, Беломорието, Поморавието, че и по Северна Добруджа е подложено на тормоз, доколкото е запазило българщината. Не става дума за територии които никога може би не ще са в България, а за това че и сега има брутално нарушение на човешките права на българите по тия вече не-български територии.
Демек си за нещо като Движение за права и свободи в другите държави?То не,че нещата далеч не са розови -примерно фонетично езика на българите от западните покрайнини е по-близък до сръбския отколкото до книжовния български и когато се опитват да говорят на книжовен български не се различават от сърбин опитващ се да говори български та тука им викат "сърби".А помаците от беломорието доколко имат българско самосъзнание също не знам.Бе въобще вместо гръмки фрази един икономически просперитет би докарал много етнически българи тука,а място има предвид слабата населеност на страната извън София.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 16:05



Да, това за германците го казваше и другата ми баба (кореняк Софиянка): "Бели, надути и високомерни".

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: никъде не съм защитавал националсоциялизманови [re: Tyлca]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 16:42



И девет месеца след като е минала Българската войска е настъпвал демографски бум

.
Най-голямата изцепка обаче е как всеки от балканските народи обвинява другия за зверствата с "бебето нанизано на щика". Това съм го чувал от българи (за гърците и сърбите), гърци (за българите), сърби (за българите) и македонци (познай от един път...), а преди няколко месеца четох статия, в която косовари и босненци твърдяха същото за сърбите.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Kpънджaлин]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано03.06.09 17:20



"Демек си за нещо като Движение за права и свободи в другите държави?"

Ти го формулира.

Само не съм убеден дали няма да предизвика някакви рафинирани репресии и още страдания за българското население по съседните ни страни. Ще се опитат да ги закарфичат за български териториални претенции и ще стане една каша. Така че ако има такива движения те не трябва по никой начин да отварят дума за територии, а само за човешки права.

По-скоро у нас трябва ясно да се обявяват на всеослушание тези неща. КомунизЪмЪт ги беше забранил не на последно място и за това, че сме победена страна от войната.

Скоро си писах с някакъв наш помак от Анадола, който разправяше че помаците нямали нищо общо с българите. Той обаче се съгласи веднага че "Осман син на Иван" най-много отговаря на истината за помаците. Така са промили мозъците на помаците, че за тях, ако са мюсулмани, значи че не са българи. На практика цялата пропаганда на "хатаката" води до зътвърждаване на тази мозъчна промивка у помаците.

С "гърците" по Беломорието нещата са май най-жестоки. Писвало ми е да ни пробутват чисто български фолклор за гръцки - ама хайде - все някой ден ще им се сгромоляса лъжата....

А колкото до икономическия просперитет - при тая продажна върхушка на руска ясла - нищо друго и освен руска икономическа колония не може да се извъди. А това значи огромно разслоение, липса на средна класа и никакви шансове за българското население от съседните ни страни да има икономически центробежни стремления към България.



Тема Тоя от хатаката не е българскинови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано03.06.09 17:27



"За Зиези ли говориш или за Комитата? "

Неее. Те са истински българи, независимо дали имам различия с тях и колко големи са различията....

Става дума за оня артист - волен, дето само не се е сетил да си тури едни мустаци за да заприлича съвсем на прототипа. А че е артист съм съвсем сигурен. Неговата заслуга е че е завардил нишата на националистите за да не дойде наистина някой съвършено луд и да се опитва да преви бели....





Тема Re: не заслужаваш реплика но нейсенови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 17:31



Из писмо от Г. Димитров до Сталин от 22 септември 1944 г., отн. поведението на Червената армия в България.

“На редица места има случаи на насилие по отношение на местното население от страна на отделни военнослужещи:

1. Произволно се вземат от местното население работен добитък, каруци, хранителни продукти и др., без да се уведомяват местните власти и без съответното оформяне на иззетия добитък и хранителни продукти;

2. Произволно се изземват държавни и частни моторни превозни средства и смазочни масла. Това води до проваляне на есенната сеитба.

3. Някои военнослежещи в пияно състояние влизат нощем в домовете на хората в градове и села с цел грабеж, а в някои случаи - ИЗНАСИЛВАТ жени и УБИВАТ мъжете им. Така напр. в с Дивдядово, Шуменско, наред с другите хора е убит и един от старите членове на Партията. Доколкото такива произволни действия внасят голямо смущение сред населението, което с неописуема радост и възторг посрещна Червената армия, моля да се направи всичко възможно за тяхното по-бързо прекратяване”.

Е разбира се има...... евфемизми

....."някои военнослужащи"......"в някои случаи"

Истината е,че насилията,убийствата ,пладнешките и следзапойни кражби ,и хайдутлуци са били МАСОВИ там где са стъпили "освободителите" ни през септември 1944 г.

Та и затова Гошо Тарабата страх,не страх,скимти на патрона си на 22 септември.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: dedo_minu]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 17:54



Бе в тебе има някакви не толкова остри но по същността си яко националистически нюанси скрити под асиро-вавилонското елече.За територии просто забрави и то по всякакви логики и най-вече времето в което живеем.А това за този съзнателен помак просто не отговаря на действителността като цяло.Че те сръбските помаци и сърбите се биха с много повече кръе и жертви отколкото ние с нашите в 19-ти век.Трудна работа е това да изградиш национално съзнание у хора с такава религия като исляма.Ето Турция се люшка точно в това противоречие от Ататюрк насам -от едната страна националната държава-от друга исляма.И ако не бяха военните кой знае дали Шериата нямаше да бъде върнат както стана в Иран.
ДПС като протурска партия има повече влияние върху помаците въпреки,че не знаят турски-заради религията по логиката "турчин следователно мюсулманин" отколкото "българин следователно едноезичен".

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: не заслужаваш реплика но нейсенови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 18:01



В случая евфемизъм е МАСОВИ.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема "бебето нанизано на щика"нови [re: headhunter]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 18:51



А бе явно ние сме научили клетите сантиментални германци на ориенталски зверства:





Тема Re: не заслужаваш реплика но нейсенови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 19:22



Из писмо от Г. Димитров до Сталин от 22 септември 1944 г., отн. поведението на Червената армия в България.

“На редица места има случаи на насилие по отношение на местното население от страна на отделни военнослужещи:

1. Произволно се вземат от местното население работен добитък, каруци, хранителни продукти и др., без да се уведомяват местните власти и без съответното оформяне на иззетия добитък и хранителни продукти;

2. Произволно се изземват държавни и частни моторни превозни средства и смазочни масла. Това води до проваляне на есенната сеитба.

3. Някои военнослежещи в пияно състояние влизат нощем в домовете на хората в градове и села с цел грабеж, а в някои случаи - ИЗНАСИЛВАТ жени и УБИВАТ мъжете им. Така напр. в с Дивдядово, Шуменско,НАРЕД С ДРУГИТЕ ХОРА е убит и един от старите членове на Партията. Доколкото такива произволни действия внасят голямо смущение сред населението, което с неописуема радост и възторг посрещна Червената армия, моля да се направи всичко възможно за тяхното по-бързо прекратяване”.

Е разбира се има...... евфемизми

....."на редица места", "някои военнослужащи"......"в някои случаи"

Истината е,че насилията,убийствата ,пладнешките и следзапойни кражби ,и хайдутлуци са били МАСОВИ там где са стъпили "освободителите" ни през септември 1944 г.

Та и затова Гошо Тарабата страх,не страх,скимти на патрона си на 22 септември.

_________________________________________________________________

Провалянето на есенната сеитба в цяла държава става само при МАСОВ грабеж из цялата й територия на моторни и немоторни превозни средства,впрегатен добитък,горива и семена.

Та затова и припикаващия от страх пред Сталин нашенски пияндур Гошо Тарабата скимти ли ,скимти.

Но де у тебе толкова акъл да го разбереш ?

ПС-най- големия куриоз е,че единият от случаите на МАСОВО изнасилване на български жени от Шуменско от разюзданата съветска сган ни среща с моментално отвличане с камионите и съответните.....последствия на възторжено посрещащи "асвабадителите"......... ремсистки



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 19:38



Г.Марков

Задочни репортажи за България

Из глава "РЕПУБЛИКАТА НА РАБОТНИЦИТЕ"

......."И тъкмо защото всичко съветско е прекалено идеализирано, мнозина от тях потръпват при първата среща със съветски офицери и войници, навлезли в нашата страна.

Невероятната ограниченост и простотия на офицерите от Червената армия, липсата на каквито и да е културни или интелектуални интереси и тяхното доста първобитно изумление пред цивилизования вид дори на военновременна България сякаш подсказват огромната пустош на съветския духовен живот.

Както вече казах, по-голямата част от българските комунисти-идеалисти са студенти и ученици от горните класове. Техните интереси са най-разнообразни и до голяма степен отразяват широтата на свободното им възпитание в стара България.

Те също са свикнали да виждат известен интелектуален и етичен стандарт в някогашните български офицери.

И човек само може да си представи твърде многозначителното им разочарование при срещата им с духовно бедните синове на страната, която бе техен идеал. Помня странния смут, който бе обзел активистите от нашия квартал след срещата им със съветски офицери."





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 19:48



Да да -де го Лев Толстой де го дяда Вазов-всяка страна си има елит и маса.А идеализма на комунистите е известен и пословичен така,че не плачи на тоя кочан колко били разочаровани комунистите -според мене най-добре щеше да е ни германците ни руснаците да бяха идвали ама не би.И що не споменеш за възрастта на тия войници някои и 16 годишни.Сигурно 16 годишните селянчета с 2-ри клас и спрени от училище поради бедност са били по-грамотни само щото са българчета?Но ти си от тоя тип хора който ни се води ни се кара - ако имаше машина на времето да те върне на източния фронт и тогава можи би щеше да разбереш,че ако руснаците бяха толкова по-тъпи,а германците толкова по-умни нямаше да се случи това което се случи-Хитлер капут.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 20:12



През 1944-1947 около 600 000 съветски войници и офицери пребивават на българска земя за различен период от време. Секретни междуправителствени споразумения уреждат тяхната издръжка за наша сметка. Нещо повече - всички заплати, командировъчни и режийни, по изрично настояване на съветската страна, им се изплащат в долари. става въпрос за суми, които многократно надхвърлят доходите на среден български гражданин.

Установената тогава практика се прилага и от началото на 50-те до края на 80-те години - всички т.н. съветски специалисти са на пълна валутна издръжка от българска страна.

Издръжката на съветските окупационни войски е изключително тежко натоварване за българския бюджет, тя значително НАДХВЪРЛЯ наложените на България следвоенни репарации.

Със специално решения на МС на НРБ представителите на Съветското командване дори са били освободени от задължението да представят отчетни документи за извършените от тях разходи на българска земя.

На практика всеки ден от правителството се гласуват огромни суми (300 - 600 млн лв) за издръжката на Червената армия, за която до края на 1945 биват похарчени 23 млрд лв, а до края на 1947 г. - 60 млрд лв.

Когато средствата в държавния бюджет се изчерпват, за издръжката на червеноармейците отиват и сумите, събрани от населението по т.н. Заем за свободата.

Изнемогвайки под това непосилно време, към края на 1945 МС се осмелява да помоли В. Молотов да бъде преустановено "това безумие, защото хазната ни няма повече средства".

Москва обаче не само не се трогва, но продължава да иска още и още, повече и все повече, с аргумента, че България като "победен съюзник на Хитлер" би трябвало да е дори благодарна, че дава "само толкова".

Цифрови данни за сравнение: 1. Количество на парите в обръщение: 1945 - 70 млрд лв; 1946 - 80 млрд лв; 1947 - 76 млрд лв. 2. Банкови влогове на населението: 1945 - 12 млрд лв; 1946 - 14 млрд лв; 1947 - 34 млрд лв. 3. Средна месечна работна заплата през 1947 г. - 10 000 лв.



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 20:28



Ае ти си чуден човек-ние сме разпределени в Ялта в руската зона поради малоумието на правителството което ни вкарва в тристранния пакт.Ние обявяваме война на съюзниците.Ако не бяхме подписали тристранния пакт любимите ти германци щяха да ни прегазят.С много жертви и военни и цивилни-справка вече опедепсаните от тях източноевропейски страни.Ние сме замествали немска войска в окупираните Югославия и Гърция и същата немска войска освободена от нас вместо тука е била на Източния фронт.Не одобрявам издържането на Червената армия от нашия джоб но до това не се е стигнало без наше участие ей така ни лук яли ни мерисали.За грешките се заплаща.От правилните неща се печели.Е питам аз тогава -Грешка ли е подписването на тристранния пакт от българското правителство?

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 20:36



......."Сталин завладява Източна Европа и умира като генералисимус"

Сталин умира ОПИКАН

и възможно отровен (?)след като е лежал на пода на стаята си 12 часа ,а първите лекари идват едва ли не след денонощие

....."кой е по-добър от хитлер и Сталин като политик"....

Политиката му претърпява крах,защото от 1945 г. ,създадената от сифилистика Ленин и параноика Сталин "империя на злото" АГОНИЗИРА , а от 1991 г ПРЕСТАВА ДА СЪЩЕСТВУВА СЕГА И НИНЕ И ВО ВЕКИ ВЕКОВ ! АМИН !

И иззад задника на Путьонич и Медведич стоят (засега само икономически)агресивните Китай и Япония,Средна Азия и Кавказ са зона на пантюркизма и исляма,в самата "сталица Масква" руснаците са само 31 % от жителите й.

......"и "хилядолетния" Райх не доживява и 3 петилетки"

Но наследницата му Германия не само се обедини......точно през 1991 г.,но и СЕГА И НИНЕ И ВО ВЕКИ ВЕКОВ АМИН !....е ,и ще бъде водеща европейска държава

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 20:45



...."Ае ти си чуден човек-ние сме разпределени в Ялта в руската зона поради малоумието на правителството което ни вкарва в тристранния пакт."

Ами ти льольо ,какво щеше да направиш ,ако бе на мястото на цар Борис и Филов в началото на 1941 г ?

Нямаше да подпишеш пакта ,щеше да търсиш гаранции от СССР ,(евентуално с договор)и щеше да изправиш българската войска срещу 600 хилядната армия на фелдмаршал М.фон Вайкс ?



Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 22:13



Нямаше да го подпиша щото националните интереси не позволяват съюз с един губещ провалил се гръмовно преди 20-тина години.И да щях да дам заповед немците да бъдат посрещнати като враг.И да щяха да ни победят ама след геропйска съпротива,а не като блюдолизци с цветенца.И само след4 години щяхме да сме страна победителка с големи шансове за попадане в съюзническата зона.И нямаше да плащам репарации и да хрантутя Червената армия.Но по-важното щеше да бъде,че националния дух щеше да е победител,че не сме едни мекерета които играят по свирката на всеки с букетите.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 22:22



Кво ме грее сега и нине Германия и Русия мене?Прецака ли ни Германия два пъти?Отсвириха ли я като бито псе?Сателит ли е сега Германия на САЩ?Мечтае ли за световно господство?Май не нине господине.Прецака ли ни Русия?Натреапи ли ни комунистическата скапана система?Изостанахме ли 20-30 години от Гърция?Май да нине господине.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 22:37



Сер-Гей Станишев е ШЕСТИЯТ поред (след ГеоргиЙ Димитров, Васил Коларов, Вълко Червенков, Гриша Филипов и Андрей Луканов) поданик на саморазрушилия се “Союз нерушимЪй” на съветските социалистически републики, който изпълнява службата МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЪЛГАРИЯ.


ПЪРВИЯТ -После того как советские войска установили в Болгарии «народно-демократический режим», Димитров в ноябре 1945 прибыл на родину. С 6 ноября 1946 — пред. Совета министров.


"Задочни репортажи за България" Г.Марков

Из глава "ЕХО ОТ СТУДЕНТСКИТЕ ГОДИНИ"

Докато ние, обикновените студенти, трябваше да работим по 12 часа на ден с убийствено темпо, партийните другари, които бяха назначени кой знае от кого за командири, се излежаваха по цял ден и играеха волейбол. Имаше някакъв цинизъм в картината на тичащи преуморени студентки, които носеха тежките калъпи за тухли и зад тях, зад мрежата, самодоволните лица на командирите, които си играеха....... волейбол.

Работата бе непосилно тежка и някои от нас платиха със здравето си. Същата есен се озовах в санаториума за туберкулозни студенти край Владая и от това време съм запомнил странната среща с Георги Димитров.

Бяха тежки години и много хора умираха от туберкулоза.

Но в този студентски санаториум атмосферата бе винаги оптимистична, весела. Вечер всички, които можеха да стават от леглата си, слизаха в хола, където сядаха да играят табла, шах или карти. Главно се играеше бридж на приятелски начала. Комарът бе напълно непознат.

Една ранна вечер, датата не помня, но преваляваше сняг, в хола се бяхме събрали около 40 студенти и студентки, играчи и кибици, които бяхме заобиколили масите. Всички бяха улисани в игрите, чуваше се обикновената полуглъч, просечена от време на време от кашлица.

Внезапно входната врата се отвори. Бях седнал с лице към вратата и видях да се появява „вождът и учителят на българския народ“. С него беше и телохранителят му, който, мисля, се казваше Кольо Моряка.

Димитров се спря за миг, огледа се и сякаш беше готов за обичайното шумно посрещане, аплодисменти и скандирания на името му. Дори лицето му бе приело този снизходителен израз на човек, който е свикнал с приветствия. Ала странно, никой дори не повдигна глава от масата, сякаш бе влязъл бай Николай портиерът.

Видях, че всички бяха толкова улисани в игрите, че нито един от студентите не забеляза влезлия. Изглежда, че само аз го следях с особено любопитство.

Той продължаваше да стои при вратата и сякаш сам не можеше да повярва, че появяването му не бе предизвикало никаква реакция. Човекът, когото пропагандната машина на режима наричаше „най-великия българин“, който бе придружаван от нестихващото ехо на собственото му име, който явно сам се смяташе за свръх-герой или полубог, внезапно се сблъска със студено пренебрежение.

Ако той беше НОРМАЛЕН гражданин, нямаше да му бъде трудно да открие, че хората просто не бяха го видели. Между тях имаше немалко комунисти.

Но ПАРАНОЯТА му се развихри с пълна сила.

Забелязах как лицето му смени цвета си, адамовата му ябълка заигра, очите му пламнаха и в следващия миг той нададе пронизителен писклив вик: „Студентииии! Какво е това Монте Карло? Комарджиии! Картаджиии! Срам и позор! Затова ли народът ви е пратил тука! Играете карти с народните париии…“

Той продължаваше да крещи като луд, беше напълно извън себе си и гледайки го, аз си мислех колко НИЩОЖЕН И МАЛЪК беше този човек, който можеше да изригне с такава омраза и ненавист заради едно наистина невинно пренебрежение.

Лицето му трепереше, ръцете му трепереха, цялото му тяло се друсаше. Всички студенти моментално се обърнаха, мнозина скочиха на крака, един с по-голямо самообладание се опита да каже нещо извинително, но лайпцигският лъв ревеше до скъсване на гласа, след което изхвърча навън и тресна вратата. Някои след това казаха, че бил пиян.

Из същата глава

...."Това всъщност беше вторият път, когато видях Георги Димитров отблизо.

Първият беше по време на изборите за Велико народно събрание(бел.моя-27 октомври 1946 година). В този слънчев неделен ден той пристигна при избирателния пункт в старата сграда на княжевското читалище.

Видях го, изпъчил рамене, енергично да влиза вътре, придружен от няколко души.

После, след около десетина минути, той излезе по невероятен начин, заобиколен от сподвижниците си, които се опитваха да го успокоят, докато той, пламнал от гняв, крещеше думи като „СВОЛОЧИ !(бел.моя типичен българизъм

) НАРОДНИ ВРАГОВЕ ! ФАШИСТИ !“ и т.н. Махаше с ръце и се заканваше на някой, който бе останал вътре.

Какво бе станало? Мнозина възрастни княжевци помнят и разказват тази сцена. Влезлият Димитров е бил посрещнат със ставане на крака и внимание от цялото избирателно бюро.

„Кой тук е застъпникът на опозицията?“ — запитал навъсено той.

„Аз, господин Димитров“ — обадил се застъпникът Васил, който също от уважение стоял прав. Васил бе студент по архитектура, която не му позволиха да завърши, герой от войната(БЕЛ.МОЯ 1944-1945 г), един от най-честните и смели хора, които Княжево знаеше.

„ТИ ли!?“ — извикал Димитров и леко се олюлял. — „Ти знаеш ли, че си предател! Знаеш ли кому служиш и знаеш ли къде ще отговаряш!“ — изведнъж гърлото на „вожда и учителя“ се отприщило и той крещял несвързана поредица от най-обидни и невъздържани думи.ОЧЕВИДНО БИЛ МНОГО ПИЯН .

И тук Васил внезапно повишил глас и строго му казал:

„Господин Димитров, в днешния ден, когато се решава съдбата на България, когато на избирателите не е позволено да пият, как си позволявате вие, кандидатът за народен представител, да влизате тук пиян! Напуснете!“

Напълно загубил контрол върху себе си, Георги Димитров се хвърлил да го удари, но яките княжевски селяни се бяха намесили и той трябвало да напусне. Впоследствие това сблъскване едва не струва живота на Васил. Последваха дълги години на концлагери и затвори, които затриха младостта му.
Из глава "КУЛТЪТ"

Култът към личността в България пристигна със самолета, с който дойде Георги Димитров. Никога преди това нашата страна не е била свидетел на такъв вулгарен маскарад на човешкото унижение.................................

Из глава"БИОГРАФИЯ НА ВЛАСТТА"

С убийството на Трайчо Костов Политбюро загубва единствената си действителна личност.

Оттук нататък горе, по върховете, ще следва парад на пълното безличие, защото хората, които СССР ще поставя начело на нашето управление, ще бъдат ДОКАЗАНИ нищожества.

Между тях човек ще види местни политически бакали, като Добри Терпешев, Райко Дамянов, Антон Югов, Енчо Стайков и др., или пък бивши съветски офицери, като Георги Дамянов, Иван Михайлов, Петър Панчевски, чиито умствени способности се изчерпват в покорното подчинение, следване на чужди заповеди.

Коларов, Червенков, Димитър Ганев, Георги Цанков, Георги Чанков — всички те плуват в това съветско безличие.

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 22:49



Да ,но просто си дълбоко закъснял(И СЛАВА БОГУ) във времето тъпоумник !

Българският народ през март 1941 г.,посреща МАСОВО И СПОΗТАННО РАДУШНО немските войски-ЧИСТИ ,СПРЕТНАТИ И ВЪЗПИТАНИ -с цветя,бъклици вино,питки и баници.

И ако това не си го чул и знаеш от дядо и баба(прадядо и прабаба) и "не си чул и знаеш"за МАСОВИТЕ изстъпления на съветските диваци през 1944 и следв.години значи......значи май ,че си един от зомбираните потомци на "16-годишен руски салдат"и "опрашена" от цяла рота шуменска ремсистка

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Kpънджaлин]  
Автор kalev2c (непознат)
Публикувано03.06.09 22:53



В отговор на:

Натреапи ли ни комунистическата скапана система?Изостанахме ли 20-30 години от Гърция?Май да нине господине.



Ако ще гоеорим за изоставане то не става по време на комунистическите режими а днес.

Не само че изоставаме, но и систематично и целенасочено България се лишава от всякаква възможност за създаване на конкурентноспособни стопански индустриални единици. След 20 г. ликвидация, приватизация беше нарязано за скрап всичко което би огло да се модернизира и да бълва конкурентноспособна на световните пазари продукция със евтиния ток от АЕЦ-Козлодуй (3 евроцента за киловатчас).
Дори сме стигнали до там след ликвидирането на българската промишленост, че основните приходи на държавата да се формират чрез ежедневни хайки на КАТ и постоянно повишаване на данъци и такси.

въ имѧ ҃῾оца и ҃сна и стааго ҃дха аминъ


Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 22:54



....."Кво ме грее сега и нине Германия и Русия мене?".....

Тебе ли не те грее идиотино нещастен ,дето се правиш на "обективен историчар " ?

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:00



Явно националния предател Георги Димитров ти е любимец щом се занимаваш толкова с него.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:06



К'во ? Съвсем ли запуши ,та започна да задаваш супертъпи въпроси ?

Келеш ! Аз ползвах(и мога да ползвам още мноооого) исторически документи и мемоаристика ,а ти ?....само пропагандно комуноидно-русофилско тра ла ла !

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:08



Не знам доколко "масово" е било посрещането на немците.По-скоро съм склонен,че и турците бихме посрещнали с цветя и баници место да проявим национален дух и да си защитим интереса и да не се съюзяваме с вечния лузър.То никъде не е казано,че защита на национален интерес значи свали-гащи пред всеки който наближи с войска границата.Ако и предците ни така бяха защитавали национален интерес пред 60 000 армия на Константин Погонат май нямаше ни нини ни зад нине да има България изобщо.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:10



Ти явно спориш с някаква сянка по стената,а не с мен.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: КОЙ РАЗПАЛВА ВОЙНАТА ?нови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:14



Да и никога не са ме греели.Можеш да си разиграваш на масата в хола как германците превземат Москва с комплект войници.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:16



....."Не знам доколко "масово" е било посрещането на немците....и пр"

Ами като не знаеш ,що влизаш в темата със тъпоумията си ?

И изобщо ти знаеш ли нещо за темата "9 май "извън пропагандните клишета на БКП/БСП ?

Аре махай се ! С тия Божидардимитрови "съждения"съвсем капиш !

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:21



Аз искам на мен да ми свирят на мойта българска пишка ,а не като теб 50 и кусур години след ВСВ да възхваляваш отрязаната немска пишка .Отрязаха я щото е била по- импотентна и толкова.Просто преглътни факта и недей да плещиш глупости как било супер-мъдро да се съюзиш с една лузърска немска отрязана пишка.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:22



Точно с тебе "споря"......и се кефя простако нещастни !

И малко се чудя между другото-как пък ВИ избират "дежурните бригадири" все от едно и също място-кофата с плаващи ОТГОРЕ псевоисторически л....... ?

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:30



Лапнахме немската лузърска пишка и после и руската пиянско-комунистическа пишка.Заради такива лапачи на пишки като теб.Население не се губи само на война.Губи се и когато националния дух е мъртъв и не го притегля и само след едно поколение това население престава да се нарича българско.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:31



...."Аз искам на мен да ми свирят на мойта българска пишка...."

Искаш,но няма да стане !

Със сигурност може да стане САМО следното- настаняването ти в 4-ти километър в отделението кукунделници с психоза "Велик нерушимый сАветский сАююююююз"

Това е по скромното ми мнение бъдещето ти в средносрочна перспектива.



Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:32



Не теб ще настанят до стаята с велик нерушимъй - стаята се нарича Дойчланд юбер алес.Аз просто ще поставям диагнозите.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:39



Ай ся ! Не се ПРАЙ на какъвто не си !

Нито си "атакаджия",нито си нам къв си " националист" !

Ти си обикновено поръчково дежурно бригадирче със задача под 2-3 ника да ЗАВОНЯВАШ клуба на тема " 9 май-пабеда Саветскава саюза"



Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 23:43



Това разбира се ти го говорят звездите и параноичната треска никой да не разбере ,че немците са лузъри.Ама то се разбра преди повече от 50 години.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:45



....."Аз просто ще поставям диагнозите."

Много ти се ще, а ?


ТАЯ НЯМА ДА Я БЪДЕ ! НИКОГА !



Много ти здраве и на теб ,и на онези които ти подават за ползване "инструмента "


Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано03.06.09 23:52



Абееее .......някак си звучиш МНОООГО автентично относно "звездите и параноичната треска"

Това какво е ? Рефлекс от настоящето ти.....или "де жа вю" ?

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка





Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано04.06.09 00:00



Да ,но просто си дълбоко закъснял(И СЛАВА БОГУ) във времето тъпоумник !

Българският народ през март 1941 г.,посреща МАСОВО И СПОНТАННО РАДУШНО немските войски-ЧИСТИ ,СПРЕТНАТИ И ВЪЗПИТАНИ -с цветя,бъклици вино,питки и баници.

И ако това не си го чул и знаеш от дядо и баба(прадядо и прабаба) и "не си чул и знаеш"за МАСОВИТЕ изстъпления на съветските диваци през 1944 и следв.години значи......значи май ,че си един от зомбираните потомци на "16-годишен руски салдат"и "опрашена" от цяла рота шуменска ремсистка

НЕЩО ДА ВЪЗРАЗИШ ТЪПАНАРИНО ? НО ДОКУМЕНТИРАНО !

Бабооооооооо........




Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано04.06.09 00:05



Не ми трябва инструмент -тоя червен--в лявото-тоя кафяв-в дясното крило на психиатрията.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано04.06.09 00:06



Не мога да се меря по автентизъм с такъв известен дисидент преди 1989 като теб.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано04.06.09 00:07



Взе нещо да се репликираш сам.Валидолче.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано04.06.09 00:15



Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:05
Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:06
Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:07

........."Взе нещо да се репликираш сам.Валидолче...."



Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано04.06.09 00:38



Гледа се не часа,а това което пише след Re.Гинкоприм?

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Kpънджaлин]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано04.06.09 00:54



Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:05
Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:06
Kpънджaлин Публикувано 04.06.09 00:07

........."Взе нещо да се репликираш сам.Валидолче...."



ПС-Що не изчезнеш руски пишколапец ?

До сега те си дал нито едно доказателство ,че си свестен опонент !

Ами че аз правя СТРАХОТЕН компромис със себе си,че изобщо благоволих да влизам в мимолетен контакт с невеж простак като теб.



Да не те разглезвам-това ще е за последно.......потомъко на млад червеноармеец и разпалена шуменска ремсистка

Дирли дирл и дишка Kpънджaлин свири на руска пишка



Тема Re: Какво ни донесе 9 май.....още от септемвринови [re: Cтapинap]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано04.06.09 01:53



Нямаш нищо чак толкова страхотно - поредния заблуден германофил.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Не ви ли е малко неудобнонови [re: Kpънджaлин]  
Автор Tyлca ()
Публикувано04.06.09 02:27



на вас двамата?
Последните 4 страници виждам само един постинг,
който не е писан от вас със Старинар.
Ако Комита беше модератор на място отдавна трябваше да ви предупреди и за "пишколапството", и за "опрашените ремсистки"...и изобщо за тази непристойна какафония.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Kpънджaлин]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано04.06.09 11:39



За националистически нюанси съм съгласен

ама за териториите - не си разбрал - там няма български начин да се промени каквото и да било, освен от "отгоре" - ООН или НАТО или нещо такова ако за в бъдеще съседите ни сбъркат много нещата . Но за да може да се разчита на такова нещо - нещата трябва да са "втасали" на ниво съмосъзнание.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Kpънджaлин]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано04.06.09 11:51



Фонетично диалектът на цяла западна България е по-близък до сръбския. цръвен, црън, ябука, пат, не съответно червен, черен, ябълка, път



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Kpънджaлин]  
Автор thorn (ентусиаст)
Публикувано04.06.09 11:53



То е въпрос на цивилизация, която е нещо по-висше от нацията. Затова ние се чувстваме ментално по-близки с гагаузите и с арменците, отколкото с помаците.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Kpънджaлин]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано04.06.09 11:56



Колкото за исляма - там не е никак просто.
Реалната заплаха от исляма в Европа и България се корени в кусурите на съвременното западно общество. И ако не се осъзнае навреме това - ислямът ще залее Европа като вода по скачени съдове.

Волжските българи са пример за синтез на ислям и българщина. Естествено те теглят към тюрлю-койне

или тюрлю-лингва-франка.
Нашия късмет да се идеализираме едни други с волжските бълтари е че нямаме допирни точки в ежедневието. За разлика от сърбите...

Сърби босненци и тн бяха насъсквани от отвън и затова стана там касапница.

"ДПС като протурска партия има повече влияние върху помаците въпреки,че не знаят турски-заради религията по логиката "турчин следователно мюсулманин" отколкото "българин следователно едноезичен".

Страхотно си го резюмирал за логиката :)

ДПС не е протурска, а е кагебешническа партия, която в зависимост от задачата на момента може:
- или да тушира етно и религиозните конфликти
- или да поддържа тлееща неприязън у българите заради бизнес и др. привилегии на поддръжнците на ДПС
- или (недай си Боже) да има готовност да разиграе варианга "Босна" - въпреки, че шансовете и за такова нещо все повече намаляват

"българин следователно едноезичен".
Доста българи извън България отдавна имат за "майчин език" турски, гръцки, румънски, сръбски, "македонски".
Въпросът е да се "светнат"



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: dedo_minu]  
Автор kalev2c (непознат)
Публикувано04.06.09 12:23



В отговор на:

ДПС не е протурска, а е кагебешническа партия, която в зависимост от задачата на момента може:
- или да тушира етно и религиозните конфликти
- или да поддържа тлееща неприязън у българите заради бизнес и др. привилегии на поддръжнците на ДПС
- или (недай си Боже) да има готовност да разиграе варианга "Босна" - въпреки, че шансовете и за такова нещо все повече намаляват





въ имѧ ҃῾оца и ҃сна и стааго ҃дха аминъ


Тема Re: "бебето нанизано на щика"нови [re: Tyлca]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано04.06.09 12:26



Е, аре са ;). Картинката е евидентна френска пропаганда.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: kalev2c]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано04.06.09 13:16



На пръв поглед като че ли има противоречие между заглавието и последния параграф от една страна и останалата част на интервюто от друга страна.

В статията се пише за участието на гаулайтери от бкп и на дс (все съветски болшевики и съветски милиционери - агенти) във формирането на турската партия. От друга страна се твърди че Турция управлява тази партия съставена от съветски чекиски. Как така наши тайни ченгетна ще бъдат управлявани от Турция и то по българска поръчка



Как да се обясни. Не е ли противоречиво това?

Наскоро бяха пуснали по клубовете на дира едно писмо на Захари Стоянов до кн. Дондуков за това как Русия насъсквала Турция и турците против България и българите. Та това е хем обяснителната схема, хем разрашение на горното противоречие:

Тайните служби на комунизЪма у нас са инициаторите на тая уйдурма.
Тайните служби на комунизЪма не са служили на България а на Империята.
Империята трябва да държи в България една етническа партия като потенциална заплаха , като средство за изнудване или най-малкото като средство за послушание на бившата колония.



Тема Re: Историята е произнесла присъдата си.нови [re: dedo_minu]  
Автор kalev2c (непознат)
Публикувано04.06.09 13:25



В отговор на:

Как така наши тайни ченгетна ще бъдат управлявани от Турция...



Те вече не са тайни. След "оня" списък, който Доган и съдействието на Ганев предадоха във турското посолство стана ясно, че българските "тайни" служби вече стават придатък на турските.

въ имѧ ҃῾оца и ҃сна и стааго ҃дха аминъ


Тема Re: Не ви ли е малко неудобнонови [re: Tyлca]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.06.09 15:15



Аре да спреш да ми даваш акъл, как да модерирам, за да не изчезнеш от форума

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.