Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: България би имала келепирнови [re: Tyлca]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 12:22



Ще ме извиняваш, ама аз никъде не съм защитавал националсоциялизма или избиването на евреите.
Това за кокошките не съм го измислил аз, а ми го е разказвала баба ми, която е била свидетел (все пак това са си били нейните кокошки, и на съседите!). За сведение, тя си беше заклета русофилка... та интересните и противоречиви (в сравнение с това, което винаги съм си мислел за нея) истории почна да ги разказва малко преди да почине.
А моят постинг беше в отговор на трвърдението за "освободителната" съветска армия. Освободителна, my ass! Нас все някой ни "освобождава" за по 45, 150 или 500 години.

А иначе като започнахме да си говорим за морални оценки - за свинщините, които Сърбия сътвори в Македония, демократичните държави родиха само един Анри Пози. Великия експортър на демокрация САЩ изпотрепа сума ти народ с 2-те си атомни бомби, които можеха да бъдат използвани като демонстрация малко по-далече от градовете и пак със същия ефект. Да не говорим за комунизма и разни интересни изобретения на Великий Могучий СССР. А Чърчил хич не го е интересувало, че народа ни е разпокъсан и, че съседите ни, негови съюзници по "демократични идеали" извършват геноцид и насилствена асимилация - "България трябва да бъде жестоко наказана!". Ай сиктир!!!
Това морала, етиката и цивилизоваността си зависят от победителя и от финансите. А ние понеже сме малка държавица, вярваме в световната справедливост и морал и все ни го начукват здраво.



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Историята е произнесла присъдата си.нови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано03.06.09 12:46



"безспорния Патриотизъм на хатакуващите"

Не зная дали ме туряш в кюпа на хатаката но ако е така това не ми е приятно - ама никак

Тоя от хатаката не е български а е панславистки патриот и ти като "умерен русофил" трябва да си му поне симпатизант или пък да пишеш за него похвални слова


А колкото до другото - майната му на миналото в случая ( както е казал Тато на германците на един прием: - Две войни бяхме съюзници - две войни изгубихме. Какво толкова - изгубили сме ги.)

Гадното е че и днес българското население по Македония, Беломорието, Поморавието, че и по Северна Добруджа е подложено на тормоз, доколкото е запазило българщината. Не става дума за територии които никога може би не ще са в България, а за това че и сега има брутално нарушение на човешките права на българите по тия вече не-български територии.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: headhunter]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 13:08



САЩ изпотрепа сума ти народ с 2-те си атомни бомби, които можеха да бъдат използвани като демонстрация малко по-далече от градовете и пак със същия ефект.
Дълбоко се съмнявам в това след като имам някакви познания за японския манталитет от тогава.Дори след тия бомби хиляди японци се самоубиват заради позора от загубата на войната.Ако не бяха пуснати бомбите жертвите щяха да са милиони японци от конвенционални оръжия и милиони съюзници -по груби сметки над 20-30 пъти повече от жертвите на ядрените бомби колкото и цинични да са тия сметки.Колкото до свинщините на минаването на войска през цивилни градове и села-имало ги е винаги понеже зад понятието войска се крие една многохилядна маса от най-различни хора всеки с недостатъците си.Няма данни нито за масови изнасилвания нито за некви особенни кражби.Факт е,че населението посреща много добре като цяло съветските войски-личи си и от кинокадрите и от разказите на очевидци-това няма как да е режисирано от комунистите-нито имат ресурс нито време.Българските окупационни войски в Сърбия също могат да се похвалят с немалко зверства.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 03.06.09 13:13.



Тема Re: опитите за глупав реваншизъмнови [re: Tyлca]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 13:11



Гледам си спестил коментара как мизерията е продължила благодарение на съветските щикове тука и една Гърция ни изпревари с пъти като икономическо развитие и стандарт на живот.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор headhunter (лови риба)
Публикувано03.06.09 13:45



В отговор на:

Няма данни нито за масови изнасилвания нито за некви особенни кражби.



Вярно е. Не е било масово и няма данни. Все пак това са кокошки, а не картини от Лувъра.
Ама ако почнем да църкаме за етика, морал и цивилизованост - нали се сещаш - това, че няма данни малко те грее, ако ти си изнасиленият .

В отговор на:

Факт е,че населението посреща много добре като цяло съветските войски-личи си и от кинокадрите и от разказите на очевидци-това няма как да е режисирано от комунистите-нито имат ресурс нито време



Че аз не твърдя, че е режисирано. В интерес на истината тя и прабаба ми (майката на баба ми) била приготвила цветя за братушките, ама в крайна сметка излязла с дряновицата, за да спасява съседката от похотливи попълзновения.

За българските окупационни войски в Сърбия - какво да ти кажа... Дядо ми разказваше с половин уста разни работи и предполагам, че са го гонили с дряновицата от не една къща. Не сме цветенца за мирисане и въобще не идеализирам нашего рода...
Просто се дразня като започнем да бием теманета колко много били направили едните за нас, а колко другите били лоши. Все едни и същи са. И едните, и другите. А ние няма да се оправим, докато не започнем сами да си копаем градинката...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: България би имала келепирнови [re: headhunter]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 14:14



Да прав си личното нещастие не може да се компенсира със статистика.В къщата на дядо ми са били квартирувани руснаци и е нямало нужда да крадат кокошки щото са им били готвени и ракия и вино също не са били пестени колкото до женската част не можем да не отчетем наличието на контингент и нямам данни за изнасилвания.А моя дядо пък е правил каруците на сърбите в свободното си време и имаше чиста съвест но за малко не е бил ликвидиран от народния съд като жандармерийски подофицер.За окопаването на собствената си градина си абсолютно прав но сме под критичния минимум българи които разсъждават така.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка

Редактирано от Kpънджaлин на 03.06.09 14:21.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: Kpънджaлин]  
Автор kalev2c (непознат )
Публикувано03.06.09 14:17



В отговор на:

В къщата на дядо ми са били квартирувани руснаци.Т.е. нямало е нужда да крадат кокошки щото са им били готвени и ракия и вино също не са били пестени колкото до женската част не можем да не отчетем наличието на контингент и тогава или може би началника им е бил по-строг но няма данни за изнасилвания



Я поразпитай и на други места, защото един източник не е меродавен.



Тема Re: България би имала келепирнови [re: kalev2c]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано03.06.09 14:28



Меродавни са за населеното място.Няма данни за изнасилвания.Бая обичали чашката и то доста повече от мезето -това е останало в масовото съзнание.Също и ,че германците били надути , високомерни и чистофайни.

Дирли дирл и дишка мома свири на прашка


Тема Тоя от хатаката не е българскинови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 15:00



а е панславистки патриот
.................
За Зиези ли говориш или за Комитата?


Агресивния национализъм, основан на
щедрите характеристики на враговете български
за мен се асоциира с хатакаджийството..
Нарицателен е подходът им така да се каже.



Тема никъде не съм защитавал националсоциялизманови [re: headhunter]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.06.09 15:06



или избиването на евреите.
............
Аз и не съм те обвинявал в подобни грехове


Все пак бих желал да видя определена градация на
простъпки и на престъпления.
Понеже зърнах в дискусията и самокритична информация за наши подвизи в ..освободените(окупираните) територии , накратко
и аз да споделя.
Майка ми разказваше под сурдинка за някакъв чичо, който си докарал от Беломорието това онова.
За спомен ще да е било.
Баша ми бил принуден да напише цяла пиеска "Бай Ганьо на война" , та малко да се постегнат
войниците му на фронта.
Нещо много ги влечал нежния пол някои от ..солдатите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.