Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема което съм се опитал да кажа с темата синови [re: koмитa]  
Автор Tyлca ()
Публикувано16.05.09 14:05



за 9 май"
....................
Разбирам аз какво си искал да "кажеш с темата си" и мога да се съглася с това, че хипотетично Македония и Беломорието щяха да бъдат "наши".
Обаче заглавието и е неприемливо за мен и буди
предвидими реакции , като тази на Торн.
Аз бих я озаглавил:
"9 май като крах на българските надежди за национално обединение".
Не виждам "позор" в това, че българската Първа армия се е сражавала успешно срещу най силната армия в Европа( и на страната на антифашистката коалиция)
Ще напомня и още нещо...
Когато преди години имахме малък спор с тебе за приноса на Русия за осовобождението на България и възникването и като самостроятелен политически субект на картата, ти възрази със следната теза.
"По добре да ни бяха оставили да се обединим в рамките на Османската империя, защото тогава България(българския народ) бе разделена ..."
Пак "позор" демек.


п.п.
Между впрочем погледнах в нета и за "нашите есесовци".
И те не са се изложили като страхливци, а и са изпитвали доста смесени чувства към "руския враг".



Тема Re: Който се кефи на немците - да чете. Гадовенови [re: thorn]  
Автор tsok64 (минаващ)
Публикувано16.05.09 14:37



Теб те гони параноя.



Тема Ако докажеш, че хитлер е циганиннови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано16.05.09 17:17



Даа - печелиш!


има май и други фелдмаршали - Манщайн (Левински)



Тема Нима?нови [re: koмитa]  
Автор octagon ()
Публикувано16.05.09 17:35



Ако Хитлер е малоумен, как да преценяваме държавните глави в цяла Европа? И как един малоумен стабилизира икономиката и изгражда такава военна машина?



Тема Re: което съм се опитал да кажа с темата синови [re: Tyлca]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано16.05.09 17:44



.."Не виждам "позор" в това, че българската Първа армия се е сражавала успешно срещу най силната армия в Европа..."

Аман от янлъш патриоти !



Какво знаеш изобщо за "успешното" сражаване на І БА срещу " най силната армия в Европа" ?

Явно нищо -щом използваш този БКП-лозунгов стил !

Ето ти актива на 1 БА за декември 1944-май 1945

1) Декемврийската неуспешна сремска операция- 2,5 български дивизии срещу десетина хиляди усташи,власовци и тук- там малко немци за колорит.

равносметка-няколко хиляди убити и ранени българи и нито един метър напредване

2) около 3-месечно стоене в отбрана на 6 български дивизии и армейски части, прикрити зад реките Дунав и Драва.

3)абсолютно проспиване на армейското разузнаване на подготовката атаката на 6 март в която участвуват пак усташи ,власовци и този път,малко повече немци.И отблъскване на атаката ........с помоща на 133 съветски стрелкови корпус.

4) героично настъпление през април-май след остъпващите врази ,които по мегафони предупреждавали -"българи не давайте жертви ,утре отстъпваме"

Наистина са отстъпвали-като оставяли по 1-2 немци на траншея с велосипеди и с по десетина шмайсера и МГ-та за да имитират активна отбрана.

И имитацията е била толкова ефекта,че преди да тръгнат в атака,нашите са правели по 1 час артилерийска подготовка по......празните вражески позиции


Мога да ти открехна още много -много неща,които зная не само от книжките но и от разказите на баща,свако,вуйчо и дузина техни приятели.

Но струва ли си ?

Моля да бъда разбрат правилно ! Вечен поклон пред паметта на всички първоармейци -и загинали на фронта ,и отишли си от нас по силата на естествения закон.

Те своя дълг към родината са си го изпълнили и причината за меко казано , бледото представяне на 1 БА във ІІ фаза не са те !

Просто българския офицерски корпус в т.ч. и огромното му мнозинство от офицери -ДКВ(дали знаеш що е това ?) и запасни офицери ,вече са били стресирани от комунистическия произвол и убийства в родината.

Да не говоря ,че начело на армията и 2-та й корпуса са стояли скорострелно произведени в генерали довчерашни о.з. подполковници и майори ,заслужено изгонени от войската преди 10-на години(1934-1935 г.г.)



Тема "българи не давайте жертвинови [re: Cтapинap]  
Автор Tyлca ()
Публикувано16.05.09 18:31



А те някак си не се вслушали в доброжелателния съвет..
и дали 20,000 и кусур убити.
Сигурно са се самозастреляли от страх...
или са паднали в сражение срещу окупаторите от армията на Толбухин.
А твоите заключения за моето незнание
са малко прибързани,макар и наистина съжалявам
че не се заинтересувах повече
преди време за подорбности от участници в бойните действия.

Не знам твоя баща как се е сражавал,
но моят е бил командир на мотострелкова рота и нещо не ми е разказвал за немски велосипедисти и други подобни..екстравагантности на немските шегаджии.

Той беше награден с :



Предполагам, че знаеш на кои военни и за какво се дава .

А това, за "янлъш патриотите" ..
го адресирай до по правилните хора в клуба.



Тема Re: Нима?нови [re: octagon]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.05.09 19:00



Със съветници.



Тема ОПААААААнови [re: thorn]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.05.09 19:02



Че къде някъде съм написал, че при германска победа нещата ще са ок???



Тема Re: което съм се опитал да кажа с темата синови [re: Tyлca]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.05.09 19:16



Това как ти я би озаглавил, си е лично твоя работа, защото темата съм пуснал АЗ и съм я озаглавил, така катто искам АЗ! Позор е да се сражаваш срещу тези, които също като теб са национално подтиснати и национално орязани, от тези, на чиято страна ти се сражаваш! Но аз не видях финландски, литовски, латвийски, естонски, румънски, унгарски, словашки или хърватски войник, да се обърна да стреля конюктурно.



Тема Re: Нима?нови [re: koмитa]  
Автор octagon ()
Публикувано16.05.09 19:48



И с изпълнители. Е, и?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.