Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:Ще ме извинявашнови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано25.05.09 16:39



"демонизирането на Русия в гореспоменатия аспект и подвеждането на психологическо литературно ..обоснование с обединената помощ на Толстой и сталиниста Иванов ми се вижда екзотично и малко ненаучно."

Ти пък демонизираш дядо ти миню


"ненаучно" - даже звучи добре на фона на "научните" теории от 65 г насам в империята
Прескачаш споменатия от мен Столипин - а там е истинския път на Русия
Прескачаш руските икономисти от Плановое Хозяйство от 20-те г на 20 в, ако шеш има и един убит от сталин - Кондратиев известен с дългите вълни - някъде 1938 г. Та на тоя Кондратиев - свалям му шапка...

Новото индустриално общество на Голбрайт се появи през 60те години. Нещата на Меншиков са приложение на идеите на Голбрайт към Русия през 90-те г на 20 в Чак пък толкова блестящо - бих го нарекъл нормално изследване на криминал демократическия стадий на прехода на Русия.

А и планиращата система на Голбрайт едва ли е толкова голяма идея на фона на настоящата криза, която бе предизвикана от наречената от него "планираща система" А планираща система и криза е нещо като дървено желязо. Така че тая идея за планиращата система на Голбряйт може спокойно да се изхвърли от идеите даващи възможност за изход от днешната криза.

Хе хе и Шорош нарече Руския капитализъм от 90те г на миналия век - "бандитски капитализъм". А в една тоталитарна държава може ли бандитът да не е рожба или служител на кагебето



Тема Re: изход от днешната кризанови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано25.05.09 17:38



Пак ще се върнем на "дървеното желязо",ама докато не съм забравил..нека да спомена за днешната вестникарска новина.
"Български математик открил формула за прогнозиране на кризи"


Та...Щорош трева да пасе(вчера си купих книжката му за кризата, ама още не съм се запознал в детайли с нея)
Ще добавя, че въпросният статистик и математик С.Рачев е и един от основните съавтори на Фоменко
в неговите основополагащи работи по хронология.
п.п.
Гледам, че Табов продължава да развива напоследък творчески въпросните идеи за "хронологическо разпределение
на информацията в историческите текстове"( на материал от историята на Тит Ливий)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.