Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нАгодигонови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.02.09 15:02



няма по-точна наука от геодезията

моя милост е геодезист по техничиско образование и добре помни, как с часове се изчисляваха и преизчисляваха данните от полевата работа

/сега вече електрониката е много напред, и всичко става на място/

след като полевата работа /измерванията на терена/ вече е свършила, трябва в канцеларски условия да изчислиш и направиш десетки проверки, за да си сигурен, че всичко е заснето както трябва, и да добиеш ясна представа за картинката на терена

ако сгрешиш при измерванията на терена, и това стане ясно при канцеларската работа,трябва пак да ходиш на терена - лати, триноги, теодолити, нивелири, карнети, ролетки и т.н.

имам един приятел, много умно момче, който тогава беше направил програма за компютър ИМКО-2, която програма обръщаше нещата наопаки - тръгваше от геодезическия модел, който по проект трябваше да бъде постигнат, и изчисляваше всички полеви измервания, които по принцип трябваше да се правят на терен

той дори беше направил така, че програмата да създава и грешки, защото в геодезията винаги има допустима грешка

всъщност, ако един даскал прегледа документацията, той изобщо няма как да разбере, че в часовете по практика, докато уж правехме измервания с уредите, ние играехме футбол, защото програмата вършеше нашата полева работа

програмата се казваше "НАГОДИГО"

е, аз смятам, че всичките тия генетически изследвания, които се правят през последните години изхождат от възприетите клишета на историографията, и нагаждат "резултатите" от взетите проби според каноните на псевдо-академичната лъжа

така мисля

Редактирано от Ziezi на 02.02.09 15:04.



Тема Re: нАгодигонови [re: Ziezi]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.09 15:49



при добро желание всичко може да се нагоди. Аз едно време на упражненията по аналитична химия /която също се води за точна наука/, как си нагласях резултатите /при това доста успешно/, тъй като ме мързеше да ги повтарям по няколко пъти.



Queen's only


Тема Re: нАгодигонови [re: Last Roman]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.02.09 18:20



явно си се учил от трудовете на Нагласьов и Натъкменко





Тема Re: нАгодигонови [re: Ziezi]  
Автор genefan (минаващ)
Публикувано03.02.09 01:23



Зиези, може ли да попитам дали си си правил генетичен тест. Все пак като първи автохтонец това трябва да е задължитено. Някой беше публикувал твоя снимка тук и ми приличаш на тракиец. Хващам се на бас, че си E1b1 или J2.
Какво ще кажеш, мога да ти изпратя един кит подарък, ако се оправдаваш, че нямаш 120 долара.



Тема Re: нАгодигонови [re: genefan]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.02.09 06:43



За Зиези генетичният тест е без значение, защото самосъзнанието му е тракийско-българско.



Queen's only


Тема Re: нАгодигонови [re: genefan]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано03.02.09 07:36



като си тръгнал да раздаваш





Тема Re: нАгодигонови [re: Ziezi]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 09:11



По-голямо нагодиго от твоите ненормалистично-хипертрофирани брътвежи здраве му кажи.





Тема Re: нАгодигонови [re: genefan]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 09:12



На мене ми прилича на циганин както и повече от половината население на родния ви град Сливен.Бих казал,че е неразличим





Тема Re: нАгодигонови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор genefan (минаващ)
Публикувано03.02.09 09:49



A-a аз вече се тествах и съм чисто европейска жилка по майчина и бащина линия.
Виж, ако някой излезе М по майчина или Н по бащина, тогава произходът е ясен.



Тема Re: нАгодигонови [re: genefan]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 10:03



Без да се обиждаш ама европейската ти жилка не личи като интелект.Сега нали разбираш защо вие бившите автохтонци сте българи,а не ние българите-автохтонци?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.