Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема От кого са били асимилирани прабългарите?  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 13:48



Здравейте,
интересува ме следният въпрос:
Възможно ли е прабългарите да са били асимилирани от турците а не от славяните?
От една страна прабългарите са нямали нищо общо със славяните като език и култура и смесването на двата народа не би бил никак лесен процес.
От друга страна прабългарите са били тюркси народ , имали са сходна култура с турците, твърде вероятно е да са говорили и език който е бил почти идентичен с турския(ако съдим по езика на гагаузите които са прабългарско племе според много учени).Освен това земите на които са се заселили прабългарите (североизточна България) днес са населени предимно с турци.Възможно ли е точно тези турци в Североизточна България да са истинските наследници на прабългарите?

Също така ако беше толкова лесно претопяването на прабългари в славяни защо народите за които се счита че са наследници на прабългарите - волжските българи и чувашите не са приели руския език за майчин при положение че са живяли векове наред в море от руснаци ?



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.02.09 13:56



турска е кухата ти глава!



бъркаш фес и татарин

турците са пушечно месо и нищо друго. На скота култура не му е необходима.

забравяш, че точно българите налагат славянският език.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 13:59



/*забравяш, че точно българите налагат славянският език.*/
Не съм го забравил защото никога не съм го знаел


това е много интересна теза , все едно българите да отидат в англия и да наложат английския на англичаните




Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.02.09 14:01



правиш ли разлика м/у говорим и сакрален език, ммм?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.02.09 14:01



английската аристокрация не имала навика да говори на английски.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 14:31



/*бъркаш фес и татарин*/
Не съм историк но доколкото знам има много общо между тях.
татарите заедно с турците са водили векове наред войни срещу руснаците за да станат част от отоманската империя.Също така татарите считат турците за свои братя и в момента в татаристан в много училища се изучава усилено турски език.Освен това съм чувал от човек който живее в татаристан че татарския и турския са доста сходни езици.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 14:35



абе тезата че един народ А отива на територията на друг народ Б, научава му езика и почва да учи народ Б на собствения му език е кретения.При това става въпрос за 2 народа които нямат нищо общо помежду си като култура и език.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.02.09 14:39



и кой ти каза, че прабългарите са тюрки?

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 14:39



Сменили са си езика по стопанско-религиозни съображения.Не можем да говорим за асимилация на властващ народ дал името на държава запазила се 1300 години с поне 10 милиона живи представители до ден днешен



Редактирано от Meмeнтoмopи на 02.02.09 14:41.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор genefan (минаващ)
Публикувано02.02.09 14:41



Това, че българските турци са в по-голямата си част прабългари, които са запазили своя език и след това са намерили обща точка с османците е стара пантюркистка теза. По тази причина е посрещната на нож в България. Може и от там да последва иранския вариант като начин да се противопостви на нея. Гагаузите са малка част, които не са пожелали да сменят религията си и така не са се асимилирали.
Мюсюлманското население в Североизточна България е в голямата си част кримски татари и черкези, които са се заселили на мястото на християнското население по договора за размяна на поданици между Русия и Турция след многобройните войни в началото на 19в. Имало е и по други места главно в Югоизточна България, но където те не са били компактна маса са се чувствали несигурно и са се изселили с турците след 1978г.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано02.02.09 14:42



та да съм ясен ако има етнос, който може да претендира за доминация в славяно-православният свят, то това са българите, а не там некви си мужици.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 02.02.09 14:48.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: genefan]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 14:46



Това по скоро е панславистка теза тъй като по този начин се доказва че прабългарите не са се смесили със славяните и ние нямаме тюркса кръв.



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 14:53



Абсурдно е властващ народ да приеме така доброволно език който няма нищо общо с неговия.Изобщо подмяната на един език с друг ако двата езика са различни си е доста труден процес.Например по голяма част от помаците и до ден днешен незнаят турски въпреки че са мюсулмани , пишат се турци и мразят българите повече и от турците, виждал съм ги даже да си псуват имената щото били "кяурски".Защо чувашите и волжските българи не са приели руския език подобно на нашите българи ?
По вероятно е един народ да приеме езика на друг народ ако двата народа имат близки език и култура както е било с турците и прабългарите.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 14:59



Без да съм историк знам че има много историци от различни държави които считат че прабългарите са тюрки.Богът на който са се молили тангра(тенгри) е бил тюркски (четох че и до ден днешен турците имали дума нещо подобно на "танра" или "танри" която значела бог).Освен това народите които са техни наследници Татарите и Чувашите считат себе си за тюрки.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 15:05



Не е абсурдно и не е трудно когато си в постоянен контакт със славяни.А когато става и богуслужебен везните окончателно бутват стария език.Само един властващ народ може да си смени изцяло езика.Ето циганите шляпат на 2 езика, българските власи на два езика и т.н. т.е. битовия език си е останал.А който командва парада сменя и езика както вече се изразих по стопанско-религиозни съображения.Те и без това са знаели славянски.Живеели са със славяни.Циганския също е доста далечен ма циганите знаят и български турците също.И когато ханът го прави и държавен език по принципа на субординацията езика е загубен т.е. вече няма никакъв смисъл от него -става презрян -безписмен и безбожен.Не забравяй,че говорим за не повече от милион хора все пак -толкова е било населението тогава.
П.С. Прабългарския е изчезнал само и защото прабългарите са били двуезични от контакта си със славяните.Ако те не знаеха славянски никога нямаше да се откажат от прабългарския.В католическия свят се е проповядвало на латински но никой не си е сменил езика с латински понеже не са го знаели.Ако обаче знаеш богуслужебния език за какво ти е да говориш на някакъв презрян безписмен и безбожен език?Именно пълното презрение на прабългарите към прабългарския е причината за славянския език сега в България.Те не са искали повече да си служат с него -бил е символ на презряното езичество.



Редактирано от Meмeнтoмopи на 02.02.09 15:14.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.02.09 15:19



"прабългари" по принцип няма, така че никой не ги е асимилирал

твърденията, че имало някакви "прабългари",които после изчезнали, е висша форма на българофобия

българите са местен народ на Балканите и Мала Азия

българите преди 3000 години тук на Балканите не са много по-различни от българите днес

езикът на българите от преди 3000 години тук на Балканите не е бил драстично по-различен от днешния български език

само за пример - името на българският град Воден е засвидетелствано при Тукидит и Херодот под името ВЕДУ, и под това име е основан преди 3200 години, а другите му форми ВОДИЦА се е трансформирало под гръцко влияние в ЕДЕСА



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 15:23



Всеки си има право на мнение и на мене ми изглежда абсурдно властващ народ да си смени езика с език нямаш нищо общо с неговия.Примера с турците е неудачен тъй като те въпреки че знаят български не са загубили своя език.По твоята логика и помаците трябваше отдавна да знаят турски тъй като са си сменили религията отдавна, и живеят в райони в които има турци.
По време на турското робство те са се намирали в аналогична ситуация с прабългарите след покръстването и техния славянски език също е бил излишен но те са го запазили.Гледах едно предаване в което група помаци плюеха срещу България и казваха че са турци но когато ги питаха знаят ли турски не можеха да обелят и дума.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Ziezi]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 15:25



Абсурд.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 15:48



Всеки си има право на мнение и на мене ми изглежда абсурдно властващ народ да си смени езика с език нямаш нищо общо с неговия
Властващия народ не е живял сам -за елементарна търговия и комуникация са знаели и славянски.И недооценяваш камъчето обърнало колата -богуслужебния свещен език.Някой може и да си въобразява,че българите са били религиозни само наушким ама това не е верно.Били са дълбоко религиозни .Те са поискали да забравят стария скверен език символ на нечистото езичество.Ако не бяха поискали в огромното си мнозинство няма сила на земята която да ги отучи -пример са цигани,власи,турци в България





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 15:55



Нищо повече от съмнителни догадки.
И пак за помаците при тях положението е аналогично,те са мюсулмани живеят в райони в които живеят и турци, векове наред са били в пределите на османската империя, мразят искренно християните , лично съм ги виждал да псуват "кяурските" си имена но повечето от тях не знаят турски.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 16:02



Кви догадки бре каган Борис да ти се види от славянски произход?


С помаците е просто като боб -не са научили турски щото не са живели сред турци,а изолирано.Иначе с радост да са го научили точно както стотиците хиляди българи приели исляма и били в пряк контакт с турците в градоветеСам каза за Кемал Ататюрк ,че изглеждал като славянин ама си е бил турчин



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 16:15



/*С помаците е просто като боб -не са научили турски щото не са живели сред турци*/
в кърджалийско помаците живеят сред турци.
Не съм историк но ме съмнява след 5 века турско робство да има останали категорични доказателства доказващи абсурдната ти теза че един народ доброволно поискал да смени езика си с език нямащ нищо общо с неговия.а и славянският език също е бил езически.
Както и да е тезата ти е неправдоподобна за мене.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 16:22



Кое е абсурдното на тезата ми?Това е единствената вярна теза която съвместява откровено неславянския характер на първото българско царство до Борис и днешния ни напълно славянски език.Само народ който доброволно не ами даже страстно е поискал да се освободи от стария си език може да не остави в него почти никакви свои думи.А не е оставил защото след приемането на хеистиянството е бил символ на старото и поганско езичество докато славянския е езика на Евангелието.А не гледай сегашното положение на турци и помаци в кърджалийско -сега те нямат интерес да си сменят езика с турски.





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 16:29



Добре няма смисал да спорим аз не съм сагласен с тезата ти.Език и религия са различни неща и един човек за да стане християнин не е необходимо да си смени езика.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 16:40



След като нямаш аргументи за какво ти е да спориш -най-много да се изложиш както вече направи като бягапш по тъча.Извадено от контекста си напълно прав за езика и религията.Но в оня контекст грешиш отвсякъде.Прабългарите не са били никакви славяни.Всички артефакти и извори го доказват.Най-малко ромеите нямаше да се хабят да пишат,че поданиците на Тервел са българи и славяни.А и за какво им е на българите да воюват срещу гърци и славяни?Но за тебе изворите и артефактите нищо не значат.От рода Кубиар до рода Седларов разликата ми се види огромна както имнозинствто имена на прабългарски боили и военачалници.Може би ти знаеш превода на Расате на славянски български -аз го не знам.Не знам също българите да са разгромени от някакви славяни.Знам обаче,че те доста често са разгромявали всякакви славяни в доста широк периметър.Както са сменили шатрите с каменната Плиска така са сменили и ненужния им език -не е бил вече ни търговскоугоден щото славяните се пулели като мулета кат им се говорел на прабългарски и не ставал алъш-вериша ами и Бог вече говорел на славянски.А и каганът го направил държавен.Който е искал да просперира просто повече не е мъцал на скверния езически стар език съвсем съзнателно и целеустремено.За това и няма никакви прабългарски останки

Лек ден



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 16:59



/*Не знам също българите да са разгромени от някакви славяни.Знам обаче,че те доста често са разгромявали всякакви славяни в доста широк периметър.*/

Доколкото знам прабългарите и друг подобни на тях азиатци в продължение на векове заедно с техните братя турците са водили войни срещу руснаците и редовно са яли здрав пердах и като резултат сега са подчинени завинаги на руснаците и никога няма да имат собствена държава.И изобщо не считам че прабългарския тюркски произход е някакъв повод за гордост даже точно обратното.Истинските наследници на прабългарите трябва са се търсят във Татаристан и Чувашия.И още нещо точно заради идиоти които отричат че българите са славяни македонците никога няма да се приобщатат отново към българите и с право ще ни викат бугари татари.



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано02.02.09 17:00



Абе пич, ти ни орева главата с инафантилните си разсъждения. За каквото и да стане дума, с активното ти участие темата се превръща в преразказ на филма "Златния век" от петокласник.
Айде имай малко мярка.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано02.02.09 17:11



Подмяната на един език с друг е фантастично лесен процес. Езиците си имат собствен живот, отделен от живота на народите. Езиците се разпространяват като заразна болест или като мода и не пробират кой какъв е бил преди това и на какъв език е говорел. Примети колкото щеш: половин западна европа е научила латински - било е модно и изгодно да говориш латински. Включителмо и господстващия франкски народ. Цяла източна европа е научила езика, който сега се нарича "славянски" - било е модно и изгодно да говориш "славянски". И т.н.
Освен това религията е основен елемент в маркетинга на езиковата мода. Целия близък изток е научил арабски, тъй като е било изгодно и модно да говориш арабски. А е било модно, защото това е бил езика на исляма.
И обратното: ако българите не са научили турски, то е точно заради религията, а не заради българщината. Българите сме потомците само на онази част от дедите ни, които са избрали да останат християни. Друга, може би не по-малка част от дедите ни, са предпочели да си запазят властта и високите си доходи си пред това да са християни. И след като вече са били мюсюлмани, са научили турски за едно поколение и са станали истински турци.


И т.н. примери до безкрайност.

Редактирано от Goikoetxea на 02.02.09 17:19.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 17:13



Фиромите да вървят на майната си -те вече не са българи.Нямаме причина да се срамуваме от историята си -все пак доста народи са си сменили езиците и то доста пъти като се почне от маймунския така,че това не е повод за срам -напротив-знак е за жизненост -точно за това има и до ден днешен държава България,а Драговичия няма.Трябва да знаеш ,че ние българите сме млатили славяните като брашнени чували.400 000 -огромна за времето си цифр са избягали във Византия





Тема Re: От никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 17:15



А твоите брътвежи от фентъзи-жанра?Я виж гредата в своето очо





Тема Re: От никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 17:18



Цяла източна европа е научила езика, който сега се нарича "славянски" - било е модно и изгодно да говориш "славянски
Явно гърците са западноевропейци

Аз па знам,че гръцкия е бил моден.Даже и Паисий пише "мъдри гърци"Само,че това не е тотопункт.Прабългарите минават на славянски щото вече са си го знаелиОт 3 века съжителство със славяни



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 17:22



незнам във википедията пише че вие българите заедно с вашите братя турците в периода 15-18 век сте водили много войни срещу руснаците на руска територия и всеки път сте губили.резултата е че в момента родните ви земи татарситан и чувашия са руска територия


Така че ти ако си истински българин почвай да учиш татарски и бегай в татаристан а може и директно в турция , все пак и турците са тюрки като вас и са ваши братя.



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано02.02.09 17:23



Гръцкия е бил не по малко моден, точно така. Само че се е харчел в близкия Изток, а не в Европа. България е част от латинския свят, не от гръцкия.
Ако не беше излязла следващата мода с Мохамед и арабите, Египет, Сирия и Ливан щяха да си говорят на развален гръцки и досега.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.09 17:24



нещо си в грешка относно тюркския произход на българите. Тази хипотеза отдавна е отхвърлена като остаряла и несъстоятелна.



Queen's only


Тема Re: От никойнови [re: Last Roman]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 17:33



О да от много отдавна, от няколко години


и то само от нашите платени псевдоисторици.
Четох преди еин месец някакво изследване на историци от СУ които били в афганистан да тъсрсят корените на българите.един от най сериозните аргументи че българите са иранци беше нещо подобно:
"Видяхме групичка афганистанци които си говориха.ако не знаехме че тези хора са афганистанци щяхме да се закълнем че те са българи.Извода е че след като тези афганситанци приличат на българи значи българите са иранци."
Ако такива са всички историци по добре тая наука изобщо да се спре да се изучава в България.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор makebulgar ()
Публикувано02.02.09 18:22



Е не мога да не те затапя защото си го заслужаваш!!!!

Първо, добре е да прочетеш внимателно Джагфар Тарихи! Там има много измислици и много истини! Интересно е как там е описано придвижването на Аспарух. Там се казва, че Аспарух начело на БЪЛЛГАРИТЕ и част от тюрките огузи (гагаузи) се отегля от Киев, защото нямал вяра на местните славяни! Малко преди това става ясно, че тюрките огузи са наемници на българите. В хрониката тюрки, българи и славяни са дадени като различни народи, а за езиците които са се говорели в Велика България, се казва, че са АРСКИ(Арийски, Ирански), тюркски и две наречия (вероятно на Арския) - Бурджанско и Суварско!!!

Някой ще каже, че Джагфар Тарихи е Фалшификат, но има два много важни момента против това!!!!
Ако е фалшификат направен от КГБ, няма логика в хрониката да пишат, за това колко са силни и велики българите, а за славяните че са живеещи на около племена! Все пак Руското КГБ или както се е наричало, би писало колко е велик руския народ!!!!
Ако Д.Т. е фалшификат написан от волжките българи, също няма никаква логика! Това е така, защото те говорят в момента на тюркски език, и няма никаква логика да пишат за племената Тюрки и Българи отделно! Те се смятат сза тюрки и ако искаха да направят фалшификат, щяха да напишат, че българите/бурджани са тюрки, но не са го направили!!!


Тоест остава вариянта Д.Т. да съдържа много истини преплетени с измислици на преписвачите!




Второ, езика на който са говорели българите е бил Източно-Ирански или грубо казано - Сарматски, близък и родствен с Авестийския! Всички те са наричани Скитски! Скитски са били и славянските езици! Именно на базата на това езиково родство бългорите много лесно са подчинявали различни славянски/скитски племена!!!
Ако не вярваш мога да ти дам доказателства за това!
Срещу 200 лв.





Трето! От всички тюрко-говорящи в северна българия единствено гагаузите са тюрките дошли с аспарух. Те се покръстват заедно с всички останали българи след 864 г. След това там се заселват турци, кримски татари, и други кавказки тюрки!


Четвърто, специално уточнение за Зиези - българите не са траки, и траките не са българи!!!


Пето, помаците са българи, славяни или траки приели исляма, но не и езика на турците! Отричането и плюенето по българите е още от когато приемат исляма, за да оцелеят и да се пригодят към турските зверства!





.



Тема Re: От никойнови [re: makebulgar]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 18:35



От википедия:
„Джагфар тарихъ“ (на татарски: Җәгъфәр тарихы или Cäğfär Taríxı) — в превод "История на Джагфар", е спорен текст, претендиращ, че е компилация от ранни исторически материали за прабългарите, хазарите и други евразийски номади.
.....
Макар някои учени да приемат автентичността на „Джагфар тарихъ" преобладава мнението, че това е фалшификат от 19-20 век, съдържащ смесица от реални данни и измислици.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор makebulgar ()
Публикувано02.02.09 18:47



Я кажи кой е написал фалшификата руснаците или волжките българи?





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано02.02.09 18:52



за теб може и да е абсурд, защото нямаш познания

абсурд - ситуация между човека и света, в която човек търси яснота, а света остава безмълвен и неразбираем



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 19:28



Кои са тия сте бре?Аз съм българин и не съм водил никакви войни на руска територия

Езика сме го сменили по наша воля за да господстваме над славяните



Тема Re: От никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 19:30



А значи Тракия и градовете по Понта са "близкия изток".





Тема Re: От никойнови [re: Last Roman]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 19:35



Я раздуй кое е несъустоятелното на хипотезата?Открили са нови надписи на прабългарски и те бият към Иран?Явно са супер-секретни щом още никой не ги е видял.Друг е въпроса какво се разбира под тюрки - във всеки случай са били тюркоезични.За монголоидност най-вероятно са били монголоиди колкото и следващите турци демек почти никак





Тема Една българска черта пребъднала през вековетенови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 19:40



И това е ,че излязъл някой в чужбина и след 3 месеца се върнал и вече говори български с акцент.Забележето колко лесно чуждици навлизат в езика ни-няма Големия брат -има биг брадър, няма шоуто "Оцеляване" имаме сървайвър еми никак не е чудно когато велемощния каган е официализирал славянския и е турнал за назидание 52-ма боили на дръвника тая черта да се е отприщила в едни колосални размери.Все пак акоп някой се чуди от къде са се пръкнали причудливите "славянски" източнобългарски говори мисля,че разбулих и тази загадка





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано02.02.09 19:42



/*Езика сме го сменили по наша воля за да господстваме над славяните */
По нестандартен начин за господстване не бях чувал


Това звучи като "дали сме им да да ни бият и да ни е..т за да властваме над тях".Един народ който загуби езика си губи и идентичноста си.Учи татарски и бегай да се бориш за независим татаристан.



Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 19:48



Върви ти може и на майната си.ние българите сме си тука от 1300 години и нито сме ходили другаде нито ще ходим





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.09 20:14



то и доказателства, потвърждаващи че българите са тюрки, няма.



Queen's only


Тема Re: От никойнови [re: Last Roman]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 20:41



Българите са си българи -така се самонаричат,така ги наричат твоите сънародници ромеите

Езикът им обаче е от тюркската група но това нищо не значи -после го сменят на славянски.



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.09 20:56



те и печенегите и куманите шпрехали на тюркски, ама са иранци.

Queen's only



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор makebulgar ()
Публикувано02.02.09 21:39



В отговор на:

Езикът им обаче е от тюркската група но това нищо не значи -после го сменят на славянски.




Тц! Не е верно!

Преведи ми - ШетняВърша или Ди-Дииии на тюркски, а ако не можеш аз ще ти ги преведа на Авестийски и Староирански!



Тема Re: От никойнови [re: Last Roman]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 21:41



А кво значи иранец говорещ на тюркски?Да не е като българин с майчин турски език?





Тема Re: От никойнови [re: makebulgar]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.02.09 21:43



Бе ти си изтрещел с жалките си опити да изкараш българския славянски неславянски език





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор makebulgar ()
Публикувано02.02.09 21:53



Търпение! Скоро ще бъдеш убеден!



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано03.02.09 00:20



Ами zа6тото,тогава турци все о6те не са съ6тествували.

Ей=го=й=нА





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано03.02.09 00:39



Кой кого е асимилирал неzнам,но иzглежда българите са българопославянчили доста народ.Да иска6 е едно,а фактите са друго,както каzва народа "Едно пате мислило,мислило,па накрая умряло."






Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано03.02.09 05:15



Баце, ти съвсем се омота - къде тръгна да правиш връзка между тюркски и индоевропейски езици? Къде са тия надписи и как е доказано, че са на "прабългарски" (такова нещо 'прабългари' няма). Май много си чел приказки от 1001 нощ за траки, прабългари и т.н. романтични трагикомедии от панславистки историци, 'поданици' на Мадъ Рашъ!





Тема Re: От никойнови [re: Cлънчacaл]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 09:02



Новата лайняна мода в историята ще отмине."Новите" отклрития,които са толкова суперсекретни и дълбоко тайни ще се отмият като мръсна пяна.Изворите си остават,фактите си остават.Надписът на прабългарски за ризниците няма да бъде помътнен от никакви налудни вярвания нито пък надписът за слава на Тангра.





Тема Re: От никойнови [re: makebulgar]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 09:07



С авестийските ти глупотевини ли?А убеди ме след като българина Черноризец Храбър виден български аристократ от прабългарски произход както и всичките ни будители като Климент Охридски също от висшата аристокрация декларират,че езика е славянски и те са славяни?

А ние много добре знаем какви "славяни" са и най-вече защо стават славяни -напълно съзнателно,волево и с цел -да запазят българското и да пребъде във вековете както и става.Пределно е ясно,че ако не са приели християнството и славянския език са щели да бъдат унищожени от франките и гърците

Редактирано от Meмeнтoмopи на 03.02.09 09:08.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: si2]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано03.02.09 10:34



Абсурдно е един тюркски народ да забрави собствения си език доброволно, да научи славянски и след това да тръгне да учи света на този славянски език.
Иначе хубава карта си си измислил и напляскал с фотошопа, трябваше да намацаш с червено до тихия океан поне





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 11:19



Абсурдно е един тюркски народ да забрави собствения си език доброволно, да научи славянски и след това да тръгне да учи света на този славянски език.

Абсурден си ти с плоскомислието си.Нека Романа те просвети как романо-галите са забравили собствения си език и са романогализирали половин Африка





Тема Re: От никойнови [re: bondjev]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано03.02.09 12:58



незнам във википедията пише че вие българите заедно с вашите братя турците в периода 15-18 век сте водили много войни срещу руснаците на руска територия и всеки път сте губили.резултата е че в момента родните ви земи татарситан и чувашия са руска територия
----
А ти случайно да си Фиромианец?



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано03.02.09 13:19



изгорехте, гълъбче, разумел?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано03.02.09 19:22



Абсурдно е един тюркски народ да забрави собствения си език доброволно, да научи славянски и след това да тръгне да учи света на този славянски език.
Някой да ти е каzвал,че са тюркски?И кое му е абсурдното,по_конкретно?

да тръгне да учи света на този славянски език
Кое му е чудното?Затова ти пуснах картата,zа да види6 фактите и конкретно българските просветители иzвън България.Факт е,че именно така се раzпространява.

хубава карта си си измислил и напляскал с фотошопа
Картата не е иzмислена,а ни бе6е необходима zа един преподавател,няма да ти давам обяснения

.Иzнамерихме картите с чужда помо6т.
А фото6оп иzоб6то нямам.Но имам о6те по_добра програма,която е толкова сложна,че все о6те не мога да справям с фунциите И.

Уау,цяло лубовно обяснение,и то само zа теб



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: si2]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.02.09 19:28



Факт е,че именно така се раzпространява
Кое се разпространява така бе готин -ако говорим за християнството да така се разпространява на славянски в Русия но ако си мислиш,че кривичите покрай Киев са говорили на патагонски па и чехите дето има лек фал в славянското християнство и въпреки латинското богуслужение пак си шляпат на славянски заедно с поляците май леко се заблуждаваш





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано03.02.09 20:07



И твоето е вярно,но не отрича първото.Затова пуснах и две карти.А не от гигантомания,както други си въобраzиха.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано03.02.09 23:19



И как достигна го извода, че са тюрки българите, на какви доказателства стъпваш?

100 символа не стигат!



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Ray of Light]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 00:04



Вторият надпис е съставен на прабългарски език, написан с гръцки букви. Той е издълбан на гранитна колона с профил в горния край и е намерен в местността Бял бряг при Преслав, сега в музея на Преслав. Тук даваме неговата транскрипция с латиница:

zitko (i) itzirg-
u bule hum-
shi kpe yne' t-
ulshi fm' estro-
5 gin kpe ykz' t-
ulshi ond' turt-
una pila zopan
estrgin kpe k'
tulshi m' alhasi
10 kpe a' hlubrin a'.
А ти ми намери ираноезичен надпис





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано04.02.09 00:15



Муахахааа... къде ги видя тия надписи ве, баце? Некой фотошоп ли? И какво пишело на тия 'надписи'?





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано04.02.09 00:17



бреее - и цифрата 5 е там - това е арабска цифра бе, умник! Съвсем си се оплел в глупостите си!
Ти преведе ли го това от 'прабългарски'? Какво пише?





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 00:22



Тук даваме неговата транскрипция с латиница

Ив. Венедиков (ИАИ, XV, 1946, 146—160), който пръв издаде надписа, го тълкува сполучливо, както следва:

„Зитко ичиргу боил (има)
меки ризници 455, шлемо-
ве 540, люспести ризни-
ци 427, шлемове 854,
жупанът заедно с хора-
та си (?) има: люспести
ризници 30, шлемове 40,
верижни ризници 1, шлем 1.”
П.с.Ае преди дс простееш чЕти





Тема Re: От никойнови [re: Cлънчacaл]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 00:25



Вторият надпис е съставен на прабългарски език, написан с гръцки букви. Той е издълбан на гранитна колона с профил в горния край и е намерен в местността Бял бряг при Преслав, сега в музея на Преслав
П.с.Аре марш у музея





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано04.02.09 08:56







Преславски надпис. В ляво - транслиране на оригиналния текст с гръцки букви; В дясно - предполагаема разгърната форма на надписа.

Редактирано от kyмaнич на 04.02.09 08:59.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 09:01



това не е преведимо с тюркски



неизвестен език с аварски военни термини.

това, че на тюркски е измислица на любимите ти панслависти.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 10:49



Ае бегай се изцепвай на друго място -тук водим диалог с факти

И кво като са говорили тюркски?Комплексира ли те нещо?Не са имали чалми ако това ти е болежката много бързо прифащат славянския и тва гарнирано с гръчката култура ги прай най-странните тюрки коит можеш да си представиш като приемеш факта,че не са били и монголоиди.

Редактирано от Meмeнтoмopи на 04.02.09 10:52.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:16



с кой тюркски език го превеждаш?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:17



ми то варягите са изконно славяно говорящи



оди се пери русофилско мекере!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 04.02.09 12:24.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:21



Викингите били славяно говорящи?Не си добре и ти личи





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:23



много добре схвана това, което съм написал и отговарш дебилски

Чистокръвен шестак

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:24



Не съм езиковед доверявам се на г-н Венедиков но хиляда процента звучи като турски и освен това десетхиляди процента не е персийски

Продължавам да недоумявам какви комплекси те тресат прабългарите да не са тюркоезични?Знаем за тесните им връзки с аварите и не виждам нищо чудно в това



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:25



Не моига да схвана комплексарския ти изказ подплатен с небивалици





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Ray of Light]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано04.02.09 12:25



Ето че и иранеца се появи.
Нямам време да се занимавам с теб но ше ти нахврлям малко факти така че си записвай.

1. Името българия произлиза от тюркската дума булгар означаваща смесен народ.
2. Богът тангра е тюркски бог и до ден днешен в турския език има подобна дума означаваща бог.
3. Преките наследници на прабългарите - волжските българи и камските българи(чувашите) считат себе си за тюрки и турците за свои братя.
4. Гагаузите които са били също прабългарско племе са тюрки и си говорят турски език още от преди идването на турците на балканския полуостров.Най вероятно точно те са преобладавали измежду прабългарите които идват на балканския полуостров.
5.Всички надписи останали от прабългарите показват че езика им тюркски.

Иранската теза е просто един леко заобиколен начин за турцизиране на България и всяка друга теза различна от славянската е вредна за България.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:27



достаъчно е изписано за езика на европейските хуни от не руски (панславистки) учени.

няма нужда да принизяваш българите до нивото на мужиците.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:29



Преките наследници на прабългарите - волжските българи
Преките наследници на прабългарите са българите и си звучи даже и логично

Къде се е чуло и видяло влстващ наярод в неспирни войни с ромеите и всякакви други да си отвоюва държава и после да избяга на майната си на Волга?Волжките българи са ислямизирани и татаризирани прабългари



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:31



Прабългарите са точно толкова хуни колкото и славянските племена под хунско предводителство.Никакви хуни не са и ромеите много точно са си ги наименовали.ти комплексирано се страхуваш от някакво тюркско наречие отхвърлено съзнателно от прабългарите като неотговарящо на интересите им





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:32



"булуг" го има още при шумерите, слабоумни.



"булаг" при тюрките е аналогично на "саии" при скитите

има значение на шарен, сив

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:33



Шарен и сив ти е ненагънатия комплексарски мозък страхуващ се от едно тюркско наречие като дявол от тамян





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:34



вервай си

стига да намериш и някой друг........

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.02.09 12:35



мъка ли ти е, че пропадате?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: мapдyk]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:43



Малоумните "нетрадиционни" демнек базирани на въображение "тиории" ще пропаднат понеже няма да издържат натиска-вътрешния не е стока щото интереса е слаб ама външния ще им разклаже играта.Единствения принос е може би това,че прабългарите са били много повече от едно тюркско племенце.Мощен племенен съюз не случайно самоназвал се болгар б-т.е. много племена





Тема Re: От никойнови [re: kyмaнич]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.02.09 12:47



В отговор на:

А ти случайно да си Фиромианец?



Бах.. и аз си помислих същото. Но разбирам, че той под "вие българите" има в предвид онези, които фаворизират прабългарите.

А иначе сравнението на българо-славянските войни от 7-9 в. с руско-татарските след 14в. е... меко казано несериозно.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: От никойнови [re: headhunter]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 12:53



Къде ги видя тия "българо славянски войни"?Имаме експедиции усмиряващи непокорни подчинени славянски племена





Тема Re: Една българска черта пребъднала през вековетенови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.02.09 12:54



Това с усвояването на чуждици не е само българска черта. Аре са... ти знаеш полски и прекрасните "полски" думи като drukarka, farba, uzywam, kopiuje, и др.



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.02.09 13:03



Ъм.. не, че имам по-добро тълкувание, но какъв е смисъла да се пише военен инвентар на камък? В смисъл - инвентарът по дефиниция подлежи на промяна и ревизия - може да бъдет добавени ризници и мечове, може да бъдат извадени.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: headhunter]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 13:06



Смисъла е като дойде инспекцията да няма къде да бягаш и наказанията са били много сурови точно както и в казармата за загубено оръжие





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано04.02.09 14:17



Никакви хуни не са и ромеите много точно са си ги наименовали.ти комплексирано се страхуваш от някакво тюркско наречие отхвърлено съзнателно от прабългарите като неотговарящо на интересите им

-Именно Ромеите са най доброто доказателство за Автохтонството ни- доказателство пренебрегвано от "учените" по най дебелокож начин!
Мизи, Скити, Пеонци, Мирмидони, Назовавали са ни със всички автохтонни имена, за които можеш да се сетиш. Като изключим една единствена фраза грешно преведена като "мръсен и новопоявил се народ" на която се гради цялата пясъчна кула на "Шльоцерианството", то всичко останало и то може да запълни цели томове е в подкрепа на автохтонството ни!



Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.02.09 14:54



Семантика. Но нека бъде както казваш.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.02.09 14:58



'мизиец' преди всичко означава жител на провинция Мизия. Например като 'софиянец' в днешно време. Какъв е етническият му произход, че и самосъзнанието му, си е съвсем друг въпрос.



Queen's only


Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Last Roman]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано04.02.09 15:03



"Ти така мислиш... А ти, ти как мислиш?" -Обичаше да казва учителката ми в СОУто и посочваше друг ученик, ... това правеше от тактичност, но в превод означаваше, че ученика е дал грешен отговор и тя се обръща към друг... Не знам защо се сетих за тази ситуация четейки постинга ти...





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.02.09 15:23



и аз се сещам за сходна ситуация всеки път като те чета, ама ме мързи да споря.



Queen's only


Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор makebulgar ()
Публикувано04.02.09 18:02



Тц не е тюркски! А Славянската версия в основата си е Иранска - Авестийска, Скитска или Сарматска! Така, че какво общо има ирансканта версия с турцизиране?!?!?!

Четете Ибн Фадлан как достига до Волжска България и после обяснявайте тюркската религия и култура на пред ислямска Волжка България -



В отговор на:

... за Ибн Фадлан думите 'българин' и 'сакалиба' са взаимно заменяеми. Царят Алмуш е наричан ту 'цар на българите', ту 'цар на сакалиба'. Държавата, обаче, е винаги 'България.

Забележете също, че Ибн Фадлан споменава многократно думите 'тюрки', 'тюркски' при описанията му на огузите, на печенегите и башкирците: "... озовахме се при племето на тюрките, известни още с името Ал-Гузия [т.е. огузите]"; "... това [башкирците] бяха най-лошите тюрки и най-мръсните"; "Печенеги: това е тюркски народ. Те са езичници и имат много овце".

Когато, обаче, Ибн Фадлан достига Волжска България, всякакви споменавания на тюрки секват. Той говори само за 'булгари' и 'сакалиби'.




От пътеписа на Ибн Фадлан става ясно, каква е била културата на тюрките - не се къпели, жените им си чешали ******* публично на официални срещи, и още много гнусотии, а когато влиза в България попада в цивилизована земеделска страна!



Тема ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: makebulgar]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано04.02.09 18:09



...А ТОЙ В КОШАРАТА!



-Тъкмо стана дума днес м/у мен и Роман за тебе и ти анджак се появи!
Абе вие да не сте се уговорили с Мементоморито нещо а? Да ни промивате мозъците на дежурства? Тъкмо той се ската и ти цъфна!



Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 18:32



Ти кво си станал на пиацата и секи кой те оноде протестираш?

смени късата пола и тъмнити червило и толу виж те възприели като нормален човек



Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор makebulgar ()
Публикувано04.02.09 18:47



Я кажи що се занимаваш с глупости? Това че ти е трудно да схванеш някой неща и това, че си предубеден относно българите си е твой проблем! И следващия път като почнеш да говориш някъде за мен първо ще дойдеш да поискаш разрешение!


Това в кои СИРИОЗНИ сайтове имам бан мога да ти го кажа сам - в "Войните на *ангра" и в един македонски сериозен сайт където трият здраво -

Педполагам си от "войните" щото на тях им го казах в прав текст, че ще разпространявам мълвата за болните от "Ден Грее"


А за мен не се притеснявай! В прекрасно психично здраве съм, и имам креативност в излишък! Въпросният Атила няколко месеца преди да отвлече автобуса каза това -
В отговор на:

....Аз за себе си лично го казвам, че силно се разграничавам от т.н Българи в България, които не са нищо друго освен потомци на славяни и славянизирани цигани.....
....като стане на въпрос за Турция или за Турското, как крайно негативно дори и агресивно се напада този народ от страна на т.н славяно-българи с точност славяно-сръбските цигани.....
....Как може да се казваш че си Българин и същевременно да скачаш срещу процеса на ре Българизация като казваш че била Българщината подложена на унищожение от страна на предсатвители на другата България - Турците.





Ето това е резултата от тюркската "ТЕОРИЯ" за претопените българи!

Докато не излезе на яве цялата истина за българите ще имаш честа да се дразниш от моите творения!



Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: makebulgar]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано04.02.09 20:07



Директното турцизиране на българите би бил доста труден процес поради историческата омраза и най вече поради славянското самосъзнание на голяма част от българите.Затова се подхожда по заобиколен път , най-напред се "доказва" че българите не са наследници на славяните а на прабългарите а прабългарите от своя страна са иранци.След 20-30 години промиване на мозъците когато повечето българи ще знаят че са иранци и нямат нищо общо със славяните ще дойде и крайната фаза убеждаване че всъщност сме тюрки а от там и турци.Междувременно за тия 20-30 години турцие ще са се навъдили още повече , русофобията сред българите ще е още по голяма и процеса на турцизиране няма да е кой знае колко труден.

Иранската теза не е нищо повече от заобиколен начин на турцизиране.



Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано04.02.09 20:22



При тебе крайната фаза вече е факт.Ние винаги сме били българи от 13 века и дали ще говорим на тюркски или славянски или английски ни е се тая-оставаме си българи.Е някои комплексари са изключение -готови са да си продадат душата,историята,рода заради некви конюнктурни глупости като "приобщаването" на фиромите.Майната им -един надпис на канасюбиги Омуртаг не давам за цялата фиромска паплач





Тема Re: От никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано05.02.09 02:58



Не разбрах какво пише на него бе, баце


Или нямаме право да питаме въпроси, а?



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано05.02.09 03:04



това ми звучи на съвременен български - 'прабългарския' подобен на сръбския и хърватския ли е бил?





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Cлънчacaл]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 08:37



това ми звучи на съвременен български - 'прабългарския' подобен на сръбския и хърватския ли е бил?

-ПО-скоро на Македонския...



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 10:29



Бе вие двамата ако сте мерило за езиците то турския е карловско наречие





Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 12:31



коя крайна фаза е факт ? ти изобщо четеш ли какво пиша и разсъждаваш ли ?
Истинските родоотстъпници са тези отричащи славянския произход на българите но това един ден ще им се върне.
И 100 надписа да ти дам на незнам си кой омуртаг няма да разбереш и една единствена дума и ще трябва да ги даваш на някой турчин да ти ги превежда.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 12:53



-Видя какво стана с темата ти нали?-Удариха й катанеца!


Знаеш каква е следващата стъпка нали? -Пожизнен бан! Без право на помилване, безцеремонно изритване от клуба... Автохтонен шут, както се изразяваме ние със Зиези!



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 13:21



Без периодично оплождане от настървени прабългари съвсем ще се изпедерасите поради което ще ви атакувам докато не се затворите самички в хомофилската си измислена автохтонска крепост





Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 13:27



Що ти да не би да разбираш славянския на Черноризец Храбър в оригинал?

Такова скодоумие като твоето не съм виждал скоро -езиците се променят постоянно



Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 13:45



без проблем ще го разбера, ти обаче няма да разбереш и една дума от родния тюркски си език.



Тема AVE ROMANE, MEMENTOMORI TE SALUTAT!нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 13:56



-ДА именно този цитат смятам за най подходящ да излезе от устата на Мементомори след безцеремонната простотия, с която обиди мен, както и моите съмишленици автохтонци!
-Романе ако обичаш направи това , което отдавна трябваше да направиш! Всъщност още от момента в който лицето мементомори за пръв път е драснало нещо в този клуб! Предварително благодаря....

п.п:
За непросветените ще уточня, че по доста софистикиран начин си правя игра на думи с крилатия израз: "AVE CAESAR MORITURI TE SALUTANT", като остроумно заменям 'MORITURI' с 'MEMENTOMORI', ..да мисълта ми е, че подобно на обречените войни на гладиса то и на Мементоморито му е дошло време да види сочещия надолу палец и да получи така заслужения от него БАН!!!





Тема Апропо бана на Мементоморинови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 14:00



-На мнозина може би съм заприличал на Катон Стари, който всяка своя реч в сената започвал с думите : "Картаген трябва да бъде разрушен", та така и аз с моето Бан, та Бан на Мементомори, но надявам се, че и моето усърдие ще бъде най накрая възнаградено подобно на катоновото!





Тема Re: AVE ROMANE, MEMENTOMORI TE SALUTAT!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 14:00



Е аре сега обиден си бил -знаем,че всички автохтонци са мазохисти и винаги са били оплождани от нашественици и асимилирани





Тема Re: ЗА ВЪЛКА ГОВОРИМ....нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 14:01



Ще разбереш дръжки -тук таме някоя дума и смисъла ще ти остане химера точно толкова колкото и от занзибарски геле па ако е писано на глаголица





Тема Ласт романе искам баннови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 14:03



За да ощастливя за последно автохтонците които както и предполагах се оказаха нежизнеспособни в една агресивна вселена



Редактирано от Meмeнтoмopи на 05.02.09 14:04.



Тема Re: Ласт романе искам баннови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.02.09 14:05



айде не ме занимавайте с глупости и стига спамили в темата.

Queen's only



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 15:09



-да вземем за пример ситуацията описана в Стария завет/снощното филмче по Хисторито или Дискавъри беше, ме наведе на тази мисъл/, та преди 4500г Мойсей се замъква с Орда чергари към земите на днешен Израел, там има ханаански поселения/като Содом и Гомор например/. Какво смятате е съотношението дошляшка орда-местни уседнали Ханаанци? Аз го давам да е 20:80 в полза на местните, ПОсле-смятате ли че Израелците избиват местните до крак? Аз казвам не-просто ги приобщават, т.е малцинството приобщава мнозинството. Същото междувпрочем се случва горе долу по същото време и на балканите с идването на Тирас от Сев.причерноморие и налагането на властта му над местните автохтонни племена-Оттогава и говорим за Траки, или поне Гърците така ги назовават от тогава... Дори и да приемем официалните тези-зса нашествие на Славяни и Тюркски Прабългари към балканите 5-7век то сценарият пак е същият- местните земеделци пак са били болюинствени макар и да приемат етнонима на едните и езика на другите...
Единствения случай на нашественик заселил се някъде и тотално да е удавил местните автохтонци то това е случая с заселване на белите в САЩ,Канада и Австралия, а пардон и Аржентина... Защо обаче-защото заварват крайно изостанали ПАСТИРИ-НОМАДИ в стадий на развитие-Каменна ера...а те самите са няколко ери пред тях!
В земите на Мексико и централна Америка обаче/както и Чили,Боливия,и др/, Индианците са Земеделци и доста Урбанизирани и виждате че там етническия баланс е съвсем друг.


ОБАЧЕ НЕ Е ВЪЗМОЖНО НОМАД ДА ЗАСЕЛИ ЗЕМЯ НА ЗЕМЕДЕЛЦИ И УРБАНИЗИРАНИ АВТОХТОНЦИ И ДА НАДДЕЛЕЕ НАД ТЯХ ЕТНИЧЕСКИ! Такъв прецедент до сега няма. Може да им смени етнонима и да им повлияе на Културата, но в генетически аспект след столетия хората по тези земи си остават наследници на местните а не на някой от някъде си другаде!

Редактирано от KOHAH PA3PУШИTEЛЯ на 05.02.09 15:15.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 16:09



Добре де след като траките губят езика си това не значи ли че се губят и като народ ?
В САЩ,Канада,Австралия и Аржентина въпреки че местните племена са били няколко ери след белите заселници и до ден днешен са запазили своя език а траките които са били толкова напреднали не са го запазили.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 16:16



-A Ирландците и Шотландците загубили ли са се като народ след като са забравили езика си?
-А иначе самия Тракийски е достатъчно слабо засвидетелстван за да дава почва на всякакви хипотези...
Следвайки тази логика то излиза, че Зиези е прав и Тракийския е просто побратим на останалите "Славянски езици" защото все пак Терес идва от Индоевропейски район/Сев Причерноморие/ и ако някой е донесъл език родствен с Руския ,Украинския и Сръбския то това е още той по време на неговото нашествие...



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 16:25



... Плюс това Тракийските думи които са достигнали до нас са до такава степен изкривени през призмата на препредаващите ги латински и гръцки извори, че да достигнеш до същността и оригиналното звучене на думата е все едно да се сетиш че Авицена е Абу Али ал-Хюсеин ибн Абдалах ибн Сина,
без да си чувал никога преди за него-тоест невъзможно...
-От друга страна близостта на Санскрит със Славянския е доказателство, че още в онзи период, когато Ариите са се качили на Колесниците си и стигнали до Балканите и Индия/тоест пак за Тирас ни е думата/, то още от тогава из Тракия се е заговорило на език по-близък до другите "славянски" отколкото до кой да е друг език....



Тема Просто и яснонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 16:39



Траките са били асимилирани от римляните като ромеи.След 2-века варварски нашествия са се изтеглили все повече към метрополията заедно с войската.Постепенно ние българите ги изтласклваме и от Тракия

Разбира се най-загубените остават и са българизирани но по-умните и богатите се изтеглят в градовете с ромейски гарнизони



Тема До нас са достигнали само славянизирани топониминови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 16:41



Никакви "тракийски" думи понеже самите траки си губят езика и го заместват с гръцки и латински далеч преди нашето нашествие





Тема Re: До нас са достигнали само славянизирани топониминови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 16:52



-Защо Българите използват "Тракийските" названия на градовете а не гръцките или Латинските по земите ни? Ммм?
Защо не оставят Августа траяна а пак връщат Берое леко изменено в Боруй?
И така и за Пловдив и Варна и Софито и мн.др...? Обясни?



Тема Re: Просто и яснонови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано05.02.09 17:02



Постепенно ние българите ги изтласклваме и от Тракия

Ти нали беше пръв славянин, бе, какви "ние българите"? Или са ти равни вече тия понятия?



Тема Re: Просто и яснонови [re: WlSP]  
Автор Kossoman ()
Публикувано05.02.09 17:09



Сега говори втората му същност. Оня, словенитът, сега си почива.



Тема Re: До нас са достигнали само славянизирани топониминови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 17:11



Ами понеже са били демократи и са искали да запазят историческото наследство





Тема Re: Просто и яснонови [re: WlSP]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 17:12



Няма да коментирам злостни личностни инсинуации нямащи отношение към темата





Тема Re: Просто и яснонови [re: WlSP]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 17:23



-Честно казано разговора с Мементомори много ми напомня на вица дето се видели двамата селяни и единия попитал: "А бе, какво прави твоето магаре дето умря миналата година, на който въпрос втория селянин възмутено отвърнал:" Е как така какво прави?! нали ти самия казваш"дето умря миналата година", какво очакваш да прави?! Мъртво е!-Карай бе, лаф да става време да минава-отвърнал ведро другия и продължил по пътя си..."


Та и мементомирито така-да се намира на приказка...



Тема Re: Просто и яснонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 17:59



Без мен на кого ще сервираш третокласните си глупости с оттенък на малоумие и морбидна шизофрения?





Тема Re: Просто и яснонови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 18:06



-Ох Бан, пусти Бан...Не седмичен, не месечен...Безсрочен! Пожизнен!
PERPETUUM BANUM! -както би се изразил Ласт Роман!



Тема Re: Просто и яснонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.02.09 18:18



Нещо ви засегна, а?
Нека ви, ай Господ да дада да се пените все по-често!



Тема Re: Просто и яснонови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 18:25





Истината е, че аз олицетворявам историческото мислене и самосъзнание на новото поколение, на интелектуалният елит на тази държава, а такива като тебе-Макебулгара много правилно те сравни с типа дето отвлече автобуса онзи ден!-демек пълен куку... Макар, че и Макето като тебе хич го няма...

Докато Аз/или Моа, както се изразявах на младини/ съм естествения духовен лидер на млади но будни кадри като genefan и WISP и мн. други само в този форум..Тяхна пътеводна светлина....,



Тема Re: Просто и яснонови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано05.02.09 18:27



-Ае беги у уево па ти!





Тема Re: Просто и яснонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.02.09 18:31



Ти да не гледаш коне?



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 18:49



демек искаш да кажеш че траките са си лафили на славянски още преди да дойдат славяните така че всъщност това което днес смятаме за славянски всъщност е тракийски ?Малко тъпичка теория.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано05.02.09 18:52



Връло тъпа, ама от атакаджии какво да се очаква?



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 18:58



земи кажи и ти твоята теория ако искаш че досега не чух нищо смислено.



Тема Re: От кого са били асимилиранинови [re: bondjev]  
Автор paro ()
Публикувано05.02.09 19:15



В отговор на:

Иранската теза е просто един леко заобиколен начин за турцизиране на България и всяка друга теза различна от славянската е вредна за България.



Политиката на Анкара по балканския въпрос се основава вече години наред в насока именно към пропагандиране на "иранската" теза уж като пробългарски национализъм, а представлява по своя замисъл своего рода троянския кон на политиката за плавно ретурцизиране на някой балкански държави.

Съзнателно или несъзнателно всеизвестния Ziezi е именно един от глашатаите на лансираната в края на 80-те години кампания за насочващо синтетично култивиране на произход, който да послужи за прилагането на следващите стъпки на политиката на Анкара...



Тема Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 19:18



Защото в територията си постоянно разширявана със славянски племена са научили и славянски като втори език и след приемането на християнството стария език е бил тотално изоставен като скверен и езически.Най-големите славянизатори са прабългарски аристократи като Климент Охридски и Черноризец Храбър.Най-много манастири и съответстващшите им книжовни школи са посторени около Преслав и Охрид -изконн прабългарски земи -едните на аспаруховите другите на куберовите българи впоследствие обединени.Никой никога никъде не е бягал нито се е маргинализирал като уз гагауз или извънземен.Обратно -различните славянски племена са започнали да се самосъзнават като българи.





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано05.02.09 19:34



българите сме си извънземни



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: От кого са били асимилиранинови [re: paro]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 19:47



Абсолютно си прав!
Директното турцизиране би бил труден процес затова се подхожда по заобиколно , най напред се "доказва" че не сме славяни а иранци и след 20 години когато мозъците на младото поколение са промити се прави и прехода от иранци към турци.Освен това се разчита чрез иранската теза да охладнеят отношенията ни със Русия - единствената държава от която турците имат страх и която би ни помогнала при едни събития сходни с косово/северен кипър.



Тема Re: От кого са били асимилиранинови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 19:53



Какъв е тоя политически уклон на темата в клуб история?Какво било изгодно -това не е история,а лкакто каза Зиези в грешен естествено контекст нАгодиго





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 20:11



Ти казваш че прабългарите научили славянски за да господсват над славяните.Това е горе долу ние да превземем сърбия и да почнем да учим долният им език с цел да ги владеем и за в бъдеще и междувременно да забравим нашия език напълно. И на всичкото отгоре като изучим езика им да почнем да го разпространяваме из света

. Не е ли абсурдно ???
Този процес на приемането на чужд език от прабългарите е бил още по абсурден тъй като между двата езика и двата народа не е имало нищо общо.

По вероятно ми се вижда прабългарите да са били малобройна тУркоезична шайка която се е присъединила към своите братя турците в началото на турското робство.Затова сега и североизточна българия е пълна с турци.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 20:23



Аз ли пиша с малки букви ти ли не разбираш с големи,че прабългарите са знаели славянски като втори език?Поради комуникацията със славяните които заварват тука.Живели са в едни и същи селища.Естествено прабългарският е щял да бъде запазен ако не се наложило приемането на християнството моменмт който упорито пропускаш да забележиш.Слкавянския става свещен език,езика на Евангелието,а прабългарския скверен и езически.До приемането на християнството можем да видим,че изобилстват неславянски имена на прабългарските военачалници,което продължава дори при Симеон.Самия каган Борис си сменя името.Другото ккво да коментирам съшито е с бели конци се едно циганите да не могат да научат български понеже езиците били различни

Смешки



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано05.02.09 20:41



/*Слкавянския става свещен език,езика на Евангелието,а прабългарския скверен и езически*/
По колко пъти да ти казвам че език и религия са две различни неща.Какво е щяло да стане ако си запазят езика , небето ли е щяло да падне ?
И един народ не може да бъде накаран така лесно и внезапно да си смени езика.Все едно боико борисов да каже хайде сменяйте си езика и след 100 години да не знаем и дума български.

Освен това когато два народа съжителстват обикновенно този народ който учи езика на другия е по низше стоящия от двата народа а според теб българите са били господарите, така че няма логика прабългарите да са знаели славянски отпреди покръстването още.Например в българия турците и циганите знаят нашият език а не ние техния , в русия татарите знят руски а не руснаците татарски , има и много други попдобни примери.

По твоята логика всеки народ който е приел християнството е трябвало да приеме някакъв чужд език защото стария бил символ на езичество.

Редактирано от bondjev на 05.02.09 20:42.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано05.02.09 20:43



езика на бога



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 21:02



Ти се ебаваш ,а на мен ми писна на дедовия да ти обяснявам -само ще ти кажа,че ако на циганите се обещае неква награда или им се наложи най-строга забрана за 2 поколения ще мйинат изцяло на български както някои техни съплеменници които не знаят цигански ,а само български -естествено и те се изтипосват за преки потомци на прабългарите.

Основния мотив е Евангелието на славянски и знаенето на езика от прабългарите



Тема Едно сравнениенови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 21:14



Хърватски и далматински князе
Людевит (ок. 810–823),
Войномир (791 — ок. 810),
Ратимир (829–838)
Браслав (880–897).
княз Вишеслав
княз Борна (ок. 810–821),
Владислав (821–835). княз Мислав (ок. 835–845)
княз Търпимир (ок. 845–864)

Български канове
Аспарух род Дуло 681 – 700 Столицата е била Плиска.
Кан (княз, кесар) Тервел (Тривелий) род Дуло 700 – ок. 721
Кан Кормесий род Дуло ок. 721 – 738
Кан Севар род Дуло 738 – 753 или 754
Кан Кормисош род Вокил 753 или 754 – 756
Кан Винех род Вокил 756 – 760
Кан Телец род Угаин 760 – 763
Кан Сабин род Вокил 763 – 766
Кан Умор род Вокил авг. – септ. 766
Кан Токту вероятно род Угаин 766 – 767
Кан Паган неизвестен род 767 – 768
Кан Телериг неизвестен род 768 – 777
Кан Кардам неизвестен род 777 – 803
Кан Крум (Крун) неизвестен род, може би Дуло 803 – 814 Първите писани закони
Кан Омуртаг








Тема мнозинството прабългаринови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 21:40



Са живеели компактно в степната зона на Добруджа и Бесарабия и никога не са се славянизирали и са били степни скотовъдци. През 9-10 те силно са намаляли защото районът им многократно (през управлението на Петър почти ежегодишно) е опустошаван от унгарци и печенеги. Някои са били изтребени, а други са се присъединили и инкорпорирали при сродните по бит и манталитет унгарци (в днешния унгарски има десетократно повече прабългарски/огурски заемки, отколкото в славянобългарския) и печенеги. Някаква роля е изиграло и обстоятелството, че мнозинството от прабългарите не са приели акта на християнизация по времето на Борис, респективно вече и не са били съпричастни към Преславската християнската и официално от края на 9в. славянска държава. Разбира се, потомци на прабългари е имало в разпръснат вид по цялата Българска държава, но те вече са се били славянизирали по език. Славянизирана по език е била и владетелската династия през 9в. Ситуацията е сходна като делението на Франкската империя на Австразия (германоезична зона) и Нейстрия (латиноезична/гало-романска). Франките живеещи в Нейстрия са възприели езика на мнозинството в Нейстрия. Разликата е, че "българската Австразия" НЕ преживява катаклизъм, предизвикан от унгарци и печенеги и изчезва. Към 1000г. печенегите правят най-опустошителното си нашествие и тогава изчезват и последните прабългари в Добруджа, тогава изчезва напълно и варианта на славянобългарска култура (Дриду) в Западна Молдова и Влашко, територии, които пък са били част от славяноезичната зона. Византия се справя с печенегите, но в Добруджа вече я населяват печенеги (превърнати във византийски поданици), асимилирали последните остатъци от прабългари, после узи ..... Приносът на прабългарите в етногенезата на съвременния български етнос е нищожен.

Редактирано от gioni на 05.02.09 21:49.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 21:51



А някакви доказателства за " мнозинството от прабългарите не са приели акта на християнизация по времето на Борис" или това са голи твърдения както и другите?

Значи в Плиска ,Преслав прабългарите били кът ама по сокаците на Добруджа били фул?Ами куберовите в Македония?Ами гарнизоните,крепостите-навсякъде прабългарски капищаЯвно всички други могат да усядат -само прабългарите не,само прабългарите не



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 22:07



Има много доказателства за неприемането на мнозинството от прабългарите на акта на християнизацията, но ще ги оставя сам да се сетиш.....


За другото, то и Плиска и Преслав са били в славяноезичната зона, около езиковата и етническа граница, но все пак в славяноезичната. А и Крумовата династия е много съмнителна, вероятно няма общо с прабългарите/огуроезични от Добруджа и Бесарабия, а е с произход от Аварския хаганат ("панонски българи") и вече славянизирана още по времето на учредяването й от Крум (малко след него имаме Звиница, Маламир....). Възможно е и Плиска да е столица от времето на Крум, а не по рано и дори преди Крум, който ликвидира автономиите на "славиниите" и прави общо териториално деление за всички в държавата, Плиска да е дървен център на някоя славиния+прабългарска военна база. Прабългарски гарнизони е имало навсякъде, като американските бази, не е наложително обаче да се заселваш трайно в тях. Обичали са хората степта, не горите, така са били свикнали.
Що се касае за военните кампании, поне от времето на Крум, няма деление в тях участват всички поданици на държавата, а дори и разни византийски ренегати.



Тема и още нещонови [re: gioni]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 22:16



Старите унгарци затова са отишли в Панония защото панонската пуста е степен анклав ( затова и Атиловите хуни също са я харесали, и аварите също), не толкова заради Симеон, който уж бил разбил унгарците и ги принудил да се заселят там, просто вероятно ги е отблъснал за момента от Добруджа. Унгарците са правели през 10в. грабителски набези чак до Балтика, Атлантика и Пиренеите (колкото и да ти е странно), но са си харесали пустата, защото е степ. Северна Унгария (днешна Словакия) винаги е била оттогава унгарска територия, но е останала славяноезична защото е в гората и маджарите не са ебавали много да се заселват там.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gioni на 05.02.09 22:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от gioni на 05.02.09 22:21.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 22:20



Не ми се спори -въртиш и сучеш да изкараш прабългарите вечни степняци неспособни ни на усядане ни на цивилизация.Как обаче ги снаждаш нещата -далеч по-дивите славяни с горската си умряла култура усядат и се развиват -само прабългарите не,само прабългарите не





Тема Re: и още нещонови [re: gioni]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 22:23



Колкото и да ти е странно знам за походите на маджарите до атлантика





Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 22:32



Имаш изкривена от учебниците по история представа за това, кой е развит и кой не. Правиш погрешна асоциация земеделец-развит, сточар-дивак. Също така сточар-номад, земеделец-уседнал (понякога). Нещата са много по - сложни и по-различни от това което са ти внушили в часове по история детските книжки и учебници, проектирали масовите представи на средностатистическия българин, любител на история. Същата проеция има и по-дългоки корени, съвременния български народ 95% е с дядовци нивари, занимавали се основно с земеделие. От там масово навлизат стереотипите и в следващите огражданени поколения
земеделец - цивилизация, животновъд (незанимаващ се със земеделие) - дивотия, степняк - пустиняк и т.н.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 22:41



Ти ми кажи защо до ден днешен славяноезичните словаци не се наричат унгарци докато тука имаме етнонима българи от време оно

Не смяташ ли,че прабългарите като една предимно военна прослойка и гръбнака на армиите и аристокрацията са били на издръжка на земеделците вместо да пасат коне в Добруджа?Гледай експанзията им -разширяват се на юг и запад



Тема елементарнонови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 22:46



Защото този етноним (маджари) е зает. Маджарите (маджароезичните) си съществуват и днес. Нашенският "словак" обаче е имал избор да си избере освободен етноним (прабългарите ги няма).



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано05.02.09 22:47



чрез славяните(подчинените) се възпроизвежда елита



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: елементарнонови [re: gioni]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано05.02.09 22:51



само промяна на обвивката.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано05.02.09 22:54



Не смяташ ли,че прабългарите като една предимно военна прослойка и гръбнака на армиите и аристокрацията са били на издръжка на земеделците вместо да пасат коне в Добруджа?

Има си хора за всичко, а и елитната военната прослойка се е набирала точно от пасачите на коне, а не от копачи. Не може всеки пасач на коне обаче да се засели във Монтанско например и да стане аристократ. Като неможе пасачът на коне е предпочитал да бъде пасач на коне (войник и събирач на данъци отвреме на време) а не копач (нивар и данъкоплатец). Няма мотив за това. Ставало е , но по изключение.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано05.02.09 22:56



аварите набират славяни

жупаните са им шефове

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано05.02.09 23:02



Ами точно това се опитах да ти кажа,че тия пасачи на коне са станали войници по гарнизоните и не е било целесъобразно да ги привикват се от Добруджа.И така те се смесвали с местното население то не са били само войници ми и занаятчии,търговци и т.н. и т.н.Освен това обяснението ти за етнонима е меко казано несериозно и въобще приравняването на една 3 вековна държава до едни чергари в Добруджа е несериозно





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано06.02.09 00:29



По вероятно ми се вижда прабългарите да са били малобройна тУркоезична шайка която се е присъединила към своите братя турците в началото на турското робство.Затова сега и североизточна българия е пълна с турци.

Moже да ти се струва вероятно,но е абсолутно невероятно.Фактите сочат друго.Първите данни zа масово потур4ване на българите са от 1515г. в района на Северна България,Черноморието и Тракия.Второто масово и о6те по_голямо по раzмер помехамеданчване е преz 17 век,от което най_пострадали са Северна България и Родопите.Раzру6ени са масово манастири и църкви.При това,помохамеданчването е проведено с особена жестокост.Така ,4е когато фактите говорят,Боговете мълчат.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано06.02.09 00:41



До приемането на християнството можем да видим,че изобилстват неславянски имена на прабългарските военачалници,
Първо,иzреди ми слявянски имена от преди 8 век,zа да се убедим колко са блиzки с дне6ните,ама непременно,да не zабрави6?
Второ,zа теб Михаил,Димитър,Георги,Григор,Васил и др. слявянски имена ли са?





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано06.02.09 00:55



прабългарите да са били малобройна тУркоезична шайка
Толкова са били "малобройни",4е се раzпростряли над половин Европа.Били са навсякъде _ в Хунския хаганат,в Аварския хаганат,в целия Балкански регон,4ак и в дне6на Албания,Панония,при лонгобардите и Италия,а на иzток дне6на Украйна и Русия.
И таzи "шайка" според теб е раzбила най_могъ6тата си zа времето армия на най_могъ6тата империа _ Римската?





Тема Какво са ви направили предците та ги омаловажаватенови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 14:02



Значи нямаме някаква епизодична победа над ромеите и после беж в степта-имаме дранг нах зюден така да се каже и строеж на столици и превземане на ромейски крепости една след друга което няма как да не е съпроводено с усядане и бързо прифащане на ромейската култура.Как така някои си въобразяват разпадане на субординацията и"неприемане на християнството на Борис"?То е видно кво е сполетяло тия които не са усетили накъде духа вятъра.Тва да не е мандра-ние не приемаме християнството и бягаме в Добруджа и самолишение на династията от военния и потенциал и родовото чувство?Че то седалището на първия патриарх е било в Силистра -явно си личи прабългарското капище в центъра на крепостта

Ясно си е написано черно на бяло как е протекла експанзията "срещу гърци и славяни".Гърците си бягат в Гърция демек на юг,част от славяните също но и доста остават
П.с.Войските на Симеон Велики са предимно конница -не,че славяните не могат да яздят коне ама те са предимно пешаци -Симеон да не е бил луд да изпущи толкова народ да му избяга от скиптъра и десницата?И ако имаше подобно разцепление щеше да се чуе за некви вождове -прабългарите известни със субординацията си изведнъж да станат некво разпасано стадо не ми се вярва,а и няма извор който даже да намеква за това

Редактирано от Meмeнтoмopи на 06.02.09 14:07.



Тема Re: Какво са ви направили предците та ги омаловажаватенови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано06.02.09 14:07



Със нищо не можа да докажеш че прабългарите са ни предци.



Тема Re: Какво са ви направили предците та ги омаловажаватенови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано06.02.09 14:09



...Значи нямаме някаква епизодична победа над ромеите и после беж в степта-имаме дранг нах зюден така да се каже и строеж на столици и превземане на ромейски крепости една след друга което няма как да не е съпроводено с усядане...

-Напротив, по скоро имаме една бавна и мъчителна "Реконкиста"! Прогонени от родното си землище около Босфора и унижени с това, че врага дори и столицата си изтипосва насред това наше родилно гнездо, ние бавно се опитваме да си го върнем..но уви, винаги безуспешно...



Тема Re: Какво са ви направили предците та ги омаловажаватенови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 14:14



Че как да ти докажа-като проследя генеалогичното ти дърво до 7-9 век ли?

Когато Диценг Кубиар е станал Петър или Костадин?



Тема Re: Какво са ви направили предците та ги омаловажаватенови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 14:16



Мераците за босфора са наша мегали-идея -не забравяй,че не сме си падали много по корабоплаването и по-скоро е прифанато от гръцките колонисти -дори Симеон Велики няма флот ми преговаря с някакви араби





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано06.02.09 14:18



/*Основния мотив е Евангелието на славянски и знаенето на езика от прабългарите*/

Абсурдно е само заради това че евангелието е написано на слявянски език цял един народ да си смени езика.вместо да си сменят езика прабългарите спокойно са могли да го преведат на техния си език.В момента на покръстването евангелието е било току що написано на славянски т.е. само допреди няколко години славянския е бил точно толкова варварски език колкото и прабългарския.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 14:32



Абсурдно е от днешна гледна точка.Щото възприемаш Евангелието като книга.И не е толкова абсурдно ако си представиш,че са знаели славянски от контактите със славяните-последните са живели заедно с тях,а не изолирано като циганите.Изобщо днес е просто да видиш кола на улицата ама в деветнайсти век е било чудо невиждано.Освен тва славянския език е бил изгоден за експанзията и приобщаването на все повече славяни към държавата -изключително немаловажен факт е да те приобщи някой който говори на твоя език и някой който ти джамоли на неразбираем гръчки.Бе фактите са си факти -самият каган си сменя името и религията -по- надолу требе ти е ясно кво е било





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: si2]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано06.02.09 14:36



Това не са никакви факти , не можеш да знаеш кога е станало първото потурчване.Също така потурчване на славянин и прабългарин за 2 различни неща.В първият случай за да се получи потурчване наистина е необходима жестокост, при втория случай процеса си е естетвен тъй като прабългарите и без това са си турци на 99% , неслучайно волжските българи са водили войни заедно с турците срещу руснаците в продължение на 2века , а по същото време ние сме се чудили как да се освободим от турско робство.И ако тогава нашите "братя" волжските българи бяха спечелили ние никога нямаше да се освободим от турско робство.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано06.02.09 14:41



Ок писна ми на хуя да се занимавам с тебе.Нямаш никакви факти а просто догатки.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 14:54



Каган Борис прие християнството заедно с ЦЕЛИЯ си народ и се нарече Михаил

Това ако не е доказателство здраве му кажи.А когато кагана приема нещо той го не прави иди ми дойди ми ама ти не щеш иди си паси конете в Добруджаи няма ми плащаш данъциНапротив-с желязна ръка издига манастири именно в най-гъстонаселените прабългарски райони -около столицата Преслав и в Македония та чак до днешна АлбанияИ това не е от любов към бога само



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: si2]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано06.02.09 16:37



То да беше само разбиване здраве му кажи.Последва мащабна инвазия и много други разбивания





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано06.02.09 17:08



Целия ти отговор е свободен текст,беz основа на която да стъпи6 и беz покритие,дори ме мърzи да ти отговарям на вси4ко.
Това не са никакви факти , не можеш да знаеш кога е станало първото потурчване.
Знае се,дори е документирано потур4ването.И то не с един,а с много документи.

Също така потурчване на славянин и прабългарин за 2 различни неща. Не,не са две раzли4ни не6та,zа6тото българите са и славяни,един хомогенен народ,съставен от два компенента.Дори съседите им сърби са с българска кръв и управлява6тите им _ съ6то.Управлява6тите им са роднини с българската аристокрация.За кои славяни тогава пита6?


Освен това потур4ването не е било иzборно,потур4вали са наред българи,ромеи,сърби,гърци,патагонци.
И ли си мисли6,4е са ги питали преди да ги потур4ат _ "Иzвинете,Вие патагонец ли сте или индианец,zа да zнаем дали да Ви потур4им?"

И кажи кога,къде,zа6то и как волжските българите са воували zаедно с турците,4е не6то ми се губи?



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано09.02.09 11:59



смяна на език и смяна религия с две коренно различни неща.Едно покръстване + смяна на име трае точно 5 минути, докато смяната на езика на цял един народ е много по труден процес който обикновенно трае векове, още повече че тогава училището едва ли е било задължително , нямало е масово книги , интернет и други средства с които да се научи езика.също така теорията че прабългарите са приели езика на славяните за да властват над тях е абсурдна тъй като това означава доброволно да се загубят като народ.Така както нито един от тюркските народ на територията на русия не е приел руския език така и прабългарите не са приели славянският.Най вероятно е единствените наследнци на прабългарите в българия да са турците в североизточна българия , тъй като точно това с били земите на аспарух и точно там е имало най компакни маси от прабългари.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:06



Не включваш в разглежданията си факта,че прабългарите са знаели славянски -3 века са това живот заедно със славяни в едни и същи селища

Не включваш факта,че не са били дезорганизирна паплач ами строга суборсинирана система.Думата на канасюбиги е закон и кйто го не спазва се е разделял с главата си,а не като сегаКогато каган Борис приема християнството и си сменя името заедно с него го прави ЦЕЛИЯ му народ.Знаеш съдбата на 52-мата боили,а какво да говорим за редовия прабългарин?Те съзнателно спират да употребяват прабългартски като скверен и езически език символ на старото



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано09.02.09 12:08



И още нещо , славянското население което е живяло около солун никога не е живяло по контрола на българия тъй като това винаги са били гръцки земи а по късно турски.Логично е да се предположи че те почти не са имали досег с прабългарите.въпреки това те са говорили чист български език.ако славяните на територията на днешна българия са се слели с прабългарите резултата е че те щяха да говорят някакав смесен език между прабългарски и слявянски , и техния език език щеше да се различава много от езика на славяните от северна гърция.На практика обаче двата езика са еднакви.това е още едно доказателство че интеграция между българи и славяни не е имало.
Дори и днес около солун все още има славянско население което си говори чист български език въпреки че това население никога не е живяло в българия.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:10



Е как да се различава като прабългарите съзнателно минават на славянски во главе с кагана и най-изявените славянизатори са висш прабългарски аристократи като Климент Охридски когото цар Симеон отказва да освободи от длъжност докато е жив по стар прабългарски обичай?





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано09.02.09 12:15



Няма как да си сигурен че са знаели славянски, още повече че те не са били под славянско владение.Също така по вероятно е те да са живеели на компактни маси което затруднява научаването на езика.Например и днес се срещат турци от райони с компактно турско население които почти не знаят български.Помаците пък не знаят турски.Заместването на един език с друг е много труден процес особенно в онези времена когато е нямало училиша и други средства за научаване.

И имаш ли неоспорримо доказателство че те съзнателно си сменят ЕЗИКА?
Подчертвам езика а не религията.
доколкото знам болилите са наказани заради отказа да сменят религията си а не езика си.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:17



Сигурен съм 1500% поради откритите в началото прабългаро-славянски селища.след преземане на ромейските провинции населени със славяни прабългарите не живеят отделно ами в същите селища -имало си е прабългарски капища и славянски оброчища-паралелно.





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано09.02.09 12:18



при едно такова минаване от един език на друг е неизбежно оставането на много думи от стария език и със сигурност българския щеше да се различава много от езика на славяните около солун, но на практика разлика между двата езика няма.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:22



Зависи от минаването.Ако е естествен процес да.ама това е изкуствен строго специфичен процес с три главни поанти които отказваш да приемеш.Прабългарите са знаели славянски.Каган борис приема християнството с ЦЕЛИЯ си народ.Прабългарите съзнателно изоставят прабългарския като скверен ,стар и език символ на езичеството.





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (непознат )
Публикувано09.02.09 12:25



не бих казал че откриването на 2-3 такива селища е неоспоримо доказателсво.Със сигурност в русия също има такива селища но татарите не са научили руски.А и след толкова много време няма как да е сигурно който точно е живял в тези останки и какво е било съсотношението прабългари/славяни.Още повече че не може да се вярва на експертната оценка на българските историци/археолози които са прочути със своята некомпетентност и необективност.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано09.02.09 12:27



И трите точки са изключително съмнителни.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:35



Да ама не са изолирани и ПРЯКО се потвърждават пт изворите.Каган Борис си сменя името и се покръства с ЦЕЛИЯ си народ.От начало поповете пеят на гръчки.Виждайки пряката опасност от гърцизация понеже гръцките попове са пряко подчинени на гръчкия патриарх,а той на гръчкия император те най-бруталн са изгонени и заменени със славянски които разбира се не са никакви етнически славяни,а прабългари повечето висши аристократи -традиция запазила се до краха на втората българска държава -висшия клир е бил изцяло аристократичен -единия син на болярина му е отредена църковна кариера





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 12:36



Трите точки са потвърдени с факти и археологически и изворови





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано09.02.09 12:43



съмнявам се.
А един народ като загуби езика си той не изчезва ли ?
На практика езика е основната разлика между народите.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор makebulgar ()
Публикувано09.02.09 12:49



Не минават на славянски! Те са си говорели на Авестийски/Сарматски/ИзточенСкитски, който е бил близък диалект на Славянския/ЗападенСкитски!



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано09.02.09 12:56



Наистина е вероятно много от прбългарите от 700-800 г. да са знаели славянски още от Украйна - това е бил универсалния език на Източна Европа.
Това обаче няма пряко отношение към предполагаеманта смяна на езика след покръстването. След заселването на четата на Аспарух и успехите на Тервел фирмата им реално фалира към 750 г. и малко преди 800 г. е поета от "аварския българин" Крум - т.е. по-точно казано, един аварски генерал премества столицата си в Плиска. А аварите са говорели славянски-което обяснява защо наследниците му се казват Маламир, Звиница и т.н. и защо няма и помен от прабългарски език от онова време. Малкото останали наследници на аспаруховите българи (вероятно 2-3 хиляди човека) тогава са отпрашили в посока Румъния и Унгария, така че никаква смяна на език не е имало.

Редактирано от Goikoetxea на 09.02.09 12:59.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 13:11



Малкото останали наследници на аспаруховите българи (вероятно 2-3 хиляди човека) тогава са отпрашили в посока Румъния и Унгария


Пак много ги даваш 2-ма -3 ма е къде по добра цифра



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 13:13



един народ като загуби езика си той не изчезва ли ?
На практика езика е основната разлика между народите.

Не изчезва,а се променя.Доказателството е клко много езици са сменили нашите предци.Нещо като мутация става-който не може да мутира в правилната посока -се загубва като самосъзнание -пример-траките





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: makebulgar]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 13:15



Да бе я виж прабългрския надпис с гръцки букви -битер на авестийски от Горно Малинино е





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано09.02.09 13:18



Аз не смятам така.Мутирането всъщност е претопяване и изчезване.За да си българин трябва да можеш да говориш български , а ти не можеш.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 13:21



Ти можеш да смяташ каквото си искаш но е факт,че напите предци са сменили поне 10 езика от маймунския насам





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано09.02.09 13:24



Може и 2-3 да са били. Останалите 1997 са имали къщи и не им се е местело повече.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 13:29



Я дай данни за аварския генерал Крум.Как е получил подкрепата на населението за да ликвидира Никифор и да тръгне да обсажда Цариград.Това по никой начин не говори за "фалирала" фирма ми за цветущо здраве





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано09.02.09 13:46



Фирмата на Крум Е била в цветущо здраве. Въвел е армия на територален а не племенен принцип, както е било при аварите. Оттогава е войната с тимочаните - те преди това не са знаели че са в България, понеже не са участвали с армия, а и кои знае дали са цакали кинти на Плиска за данъци.
Фалирали са хората на Аспарух - тези, дето са останали 5 лафа с гръцки букви на неразбираем език и дето не им знаеме титлата. Разните там Телци и Телерици дето са се оплели като пилета у кълчища с "византийски шпиони" и на които в Константинопол вероятно са гледали като на разбойници, така както пак в Константиноп по-късно са гледали на Осман Пазвантоглу и Али Паша.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 14:00



Да ама никъде гърците не пишат за аварския генерал Крум,а за българина Крум и за българите които им видели сметката в страшните проходи на Хем и то не за пръв път щото на гърците им държало топло само като видят Балкана

А как са гледали на Тервел е ясно от това ,че са му дали титлата кесар,също и това,че той им помага срещу арабите и то не с две хергелета коне ами с мощна армия -същата като Аспаруховата ,че даже и по-мощнаА именно българина Крум заедно с франките разнищват "цветущата" аварска фирма и то така,че аварите изчезват като самосъзнание



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: bondjev]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано09.02.09 14:08



и що реши, татари и чуваши говорят езика на българите?

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано09.02.09 15:17



Даже и налъмите на баба ми разбраха, че живота през 7. век не се върти около "самосъзнанието", само ти като латерна повтаряш едно и също.
"България" вече се е било залепило като етикет на земите на сегашна Централна и СИ България, като как искаш го споменават Крум като живее там?
George Washington да не го споменават източниците като английски полковник случайно?
Капацитета ти за спорове е колкото интелекта на българска пералня Перла-02 от 1981 г., където изглежда е останала и главата ти около тържествата за "1300 години България".



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 17:37



Е не се нерви,че не споделям ултрапрогресивните ти схващания ама след като гърците имат акъл да разграничат българин от славянин значи биха казали за Крум,че е аварин - ето в другата тема ясно се казва,че сме дошли след аварите и сме още по-свиреп и нагъл народ





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано09.02.09 18:11



Разграничават дръжки. Затова сигурно викат на българите мизи, хуни или каквото им дойде. Дремело им е на гърците кой като какъв се е изяснявал докато си е пиел канчето вино вечер.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано09.02.09 19:09



Имало е и примерни записвачи не всички са пишели пияни





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор si2 (член)
Публикувано10.02.09 10:21



аварите са говорели славянски


Ти да не бе на аварски сбор сно6ти?Я раzкажи как премина аварската конференция?
Ди6ахте ли лиценzиран аварски въzдух?На търновски,макдонски или иzто4ен диалект премина?




Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано10.02.09 10:44



По времето на социалиzма е било zабранено да се говори ясно по таzи тема,zа да не бъдат zасегнати братята славяни от Русия.Затова на zапад нари4ат литературата старобългарска,а в соц. лагера славянска.
От там zапо4ват и конфликтите.
Не ни е било раzре6ено да каzваме някои истини.
А истината е,4е българите раzпространяват религията,книжнината,6колите и 4реz тях българския еzик.Именно на тоzи еzик се е говорело в България плус отделни по_маловажни еzикови влияния.
И особено ясно проли4ава zа6титата на еzика при иzгонването на латинските и гръцки духовници,където и 4ерно на бяло пи6е,те са проповядвали духовенство на НЕРАЗБИРАЕМ ЕЗИК.


Ако тъй наре4ения славянски е бил РАЗБИРАЕМИЯ еzик,следователно това е бил еzика на българите и в България.




Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: si2]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано10.02.09 10:55



Премина както обикновено - вино, прясно отвлечени девици от филипополско и за десерт - дране на ремъци от гърба на полковник от византийската армия с последващо набиване на кол - нищо особено.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: si2]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано10.02.09 12:06



Да бе идва един тюркски народ научава езика на славяните и почва да учи на славянски целия свят, това е абсурдна теория.Все едно ние да се преслеим във Франция да научим френския и да почнем да учим света на френски.Също както волжските и камските българи не са приели руския и не са се интегрирали с руснаците така и нашите не са приели славянски и не са се интегрирали със славяните.Най вероятно е турците от североизточна българия да са истинските наследници на прабългарите тъй като точно това са земите на аспарух и там е логично да са били най компактните маси от прабългари.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.02.09 12:38



Сравненията ти са безплоден опит за проникване в мрака исниван на логика демек подередба на български.Има много подредби и твоята е грешна поради 3- те основни причини които ти показах.Да ги повторя щото си ги забравил.
1.Прабългарите повече от 3 (три) века живеят със славяни.Поназнайвали са славянски -езика тогава не е бил с толкова много думи та това никак не е странно.Плиска е славянско име -вижда се,че прабългарите не са имали нищо против.Та пак да повторя понеже правиш някакви сравнения безпочвени.Прабългарите са поназнайвали славянски.
2.Каган Борис се покръства с ЦЕЛИЯ си народ.За това е канонизиран като свети княз Борис Покръстител.Всички са покръстени без никакви изключения.Опита за реакция на езичниците е удавен в кръв като това е станало лесно и кръвта е била малко.Изгонени са гръчките попове и в църквите се минава на славянски.Държавния език става славянски.Тюркския език става признак на старо,упадъчно и небезопасно езичество.На езичниците са им резали ушите и са им изтръгвали езика.За това прабългарския език изпълнен с думи за старите богове е бил съзнателно изоставен от самите прабългари.
3.Не го помна ама ти и без тва си караш като изкопана плоча та нема смисъл





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано10.02.09 12:47



единствено с 3-ата точка съм съгласен че не я помниш, с първите 2 точки не съм съгласен.



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Goikoetxea]  
Автор Kossoman ()
Публикувано10.02.09 12:49



Бат' Гойко, нещо ни гъбаркаш. Де ги намерихте тия девици баш във филипополско!?





Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Kossoman]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.02.09 12:53



Гъркините са ценели девствеността и за това са ги муали преди да се омъжат отзад.Гръцка либов





Тема СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано10.02.09 13:36



А защо според теб гагаузите които говорят турски не са били също асимилирани и не са приели славянският език за майчин ?
Не е ли възможно повечето от прабългарите всъщност да са били гагаузи и да са говорили турски език и когато идват турците по голяма част от тях да са се върнали към корените си приобщавайки към турците а една малка част от тях да са запазили християнската религия и точно тази част да е известна днес като гагаузи ?



Тема Re: Сериозен отговор с мотивация -от никойнови [re: Kossoman]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано10.02.09 13:57



Методи Свинята лично ги ги е обезчестил и довлякъл от селото - поне той така твърди.



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.02.09 14:06



Гагаузите са дошли после -не когато се е ковала стоманата.Както виждаш имаме и власи които макар и столетия да са се богуслужали на български си говорят битов влашки.Разковничето е именно централизираното,волево и напълно съзнателно изтриване на прабългарския като скверен и езически език.Кагана не случайно е построил всичките си манастири в прабългарските райони.Не може 3 века сравнително скоро да имаме тотална прабългарска хегемония и да няма останали думи при естествено сливане на езици.Процеса е бил изкуствен религиозно-политически и това е документирано.Кагана го е интересувало прабългарите-неговата опора сила и мощ,неговия народ да пребъде във вековете.Не некви власи,цигани и славяни,арменци,гърци и други утайки както и каракачани.Както виждаш тях никой никога не ги е насилвал и за това са си запазили езиците ама са маргинали.Докато ние българите сме пребъднали във вековете.Сменили сме един език -голяма работа

Българин да се наричам -първа радост е за мене.Забележи -българин,а не славянин,автоктон или друго



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано10.02.09 14:45



сменило се е на баба ти фърчилото





Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: ramlid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.02.09 17:23



А ти кво си мислиш -каган Борис да зареже проверения си в 3 века народ разнищил гръчката империя и да го замени за некви изплющяни славяни дет не става и чеп за зеле от тях.Освен това са били и малцинството от народа -бая големи маси са се изнесли понеже първоначално българите не били много нежни с тях

Омуртаг си го е написал ама някои наши псевдо-разбирачи го пропускат в илюмионционните си простотии МНОГОТО БЪЛГАРИ СРЕЩУ ГЪРЦИ И СЛАВЯНИ поантата е на МНОГОТО.Не може две стотни да разнищят 60 илядна армия бе и то най-добрата за времето си.Просто нема начин



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано10.02.09 20:09



да бе баце и сега щото ни требва да знаеме английски се изтъпанва Първанката и с помоща на ДАНС ни урежда да си забравим кофтия език и още по кофтия алфабет





Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: ramlid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано10.02.09 20:35



Е те тва е поантата сега не етогава

Да не мислиш,че каган Борис е бил изправен пред съда в Хага за 52-мата боили?



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано11.02.09 07:28



не, притчите говорят че за такива работи са ги възнасяли при Тангра

гледай съвсем сериозно - абсолютно невъзможно е в свободна страна, дори империя, господстващия народ да си сменя езика, дори и за вярата е съмнително най - вероятно, тъй като факт че българите всичките са станали християни и славофонни, е че са били славофонни и най-вероятно ариани поради религиозна толерантност



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: ramlid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано11.02.09 12:07



Тия "абсолютно невъзможно" ги отнеси към способността ти за разбиране.Щото фактите ,имената титлите 3 века говорят за липса на квито и да било славяни -аре за да сме точни Звиница и Маламир са някакви полуизключения.Не е господствал никакъв цял народ -господстъвал е канасюбиги.И канасюбиги Крум,а след него и Омуртаг са се разправяли на моменти зверски с християните точно както по-късно езичника Светослав Киевски.Те ясно си го пишат ристиените ма нема кой да чете "Не познаваха Христос"





Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: gioni]  
Автор balkariya (непознат )
Публикувано11.02.09 20:24



какви любители на степта?

За Прабългарите ли говорим или за съвременните Българи? За Прабългарите не знам, но че съвременните Българи сме известни и доказани степняци и апологети на степта и степната култура, това е извън всякакво съмнение. Безкрайните степи и ловни полета още са в главите на много от нас. За някои дори доскоро непроходимите гори на Добруджа, Делиормана или "Лудогорието" са степна зона А Плиска и Преслав сигурно са перлите не безкрайната степ.

Като изброява прабългарските племена Ананий Ширакаци (VII в.) пише: „От Конските планини (Дзиакан) избягал синът на Худбаад ... В Тракия има две планини и реки, от които едната — Дунав, като се дели на шест ръкава, образува езеро и остров, наречен Пюки. На този остров живее Аспархрук, синът на Худбаад, който побягна пред хазарите от Българските планини и прогони аварите на запад.”

персийската география “Худуд ал- алам”, която описва кавказките българи по следния начин: “Тези българи са планинци. Те имат земеделски земи”.

родоначалника на арменската историческа книжнина – Мовсес Хоранаци – който пише, че “в земята на българите във веригата на огромната Кавказка планина” станали някога размирици, след които част от българите, водени от вожда Вананд се преселила в Армения.

БАН - Уточнение: навсякъде планини да се чете като възвишения, долини като степ, крепост с квадрова зидария - това е....временен укрепен лагер. Велика България - чети военно-племенен съюз. А планинци -разбирай... кочевники демек конни народи.

Или как дявола чете евангелието. У нас той не само го чете, но пише и допълва. Сега нека да видим и кинопрегледа :)

Балкария ...республика советского союза. Да ги видим и безкрайните Български степи :) ......от които избягал Аспарух, сина на Тангра и Тюрко-Алтаеца Кубрат. :)



Калинка Калинка моя ...Ха-ха-ха-ха Ух ха-ха-ха








Видяхте ли ги и Тюрко-алтайците? <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от balkariya на 11.02.09 20:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от balkariya на 11.02.09 20:30.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: balkariya]  
Автор balkariya (непознат )
Публикувано11.02.09 20:57



Ето и един степен танц от Балкария






Сущи Казаци. За съжаление глобалната криза е нанесла жесток удар на коневъдството предизвиквайки катастрофа за Прабългарската млекодобивна и млекопреработвателна индустрия. Вследствие на това във видеоматериала са пропуснали конете ...но ние не губим надежда че скоро ще видим демонтрация на уникалния Прабългарски танц - прескочи кобила.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: balkariya]  
Автор balkariya (непознат )
Публикувано11.02.09 21:19





Зовут меня в Балкарию

mokrik1987 (10 months ago)

Reply вы чё,товарищи,какая Балгария?????Республика такая в России есть Кабардино-Балкария!!!

tzvetanovv (1 year ago)
Reply Zovut menya v Balgariyu ,not Balkariyu !!!

novozagorec (1 year ago)
Reply Great song !Greeting from Bulgaria!

Е откъде нашето степняче да е чувало за республика Балкария, то си знае за степите в Украина. :) Но нали шило в торба не стои ... дявола може и да не знае но продължава да чете, допълва и коригира.



Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: balkariya]  
Автор si2 (член)
Публикувано13.02.09 00:57



Цял концерт

,като приравним такса вход+ с такса zагубено време-,остава 0.Простено ти е,но при повторение,предупреждавай



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано13.02.09 02:08



волжските и камските българи не са приели руския и не са се интегрирали с руснаците
Това не е вярно.След zавладяването на волжските българи от руснаци,са били постепенно асимилирани,а това е дори пове4е от интегриране.

Да бе идва един тюркски народ научава езика на славяните и почва да учи на славянски целия свят, това е абсурдна теория.
_Ти убеден ли си,4е са били тюркски народ?Аz иzоб6то не съм,никак даже.Преди Кубрат са били под тюркско влияние,но не са били 4аст от тях.Напротив,дори си отвоиуват самостоятелността и отхвърлят тюркската власт и влияние.Те и на гръцки са писали,но не са били гърци.Освен това се потвърждава нетюркския им проиzход и в иzто4ника от арабския пъте6ественик и в много други документи.Но в НИТО ЕДИН документ не пи6е,4е са тюрки.А волжските българи приемат исляма,именно zа да се спасят от тюрките_хаzари.

научава езика на славяните и почва да учи на славянски целия свят, това е абсурдна теория.[/
Абсурдна ли?Как римляните наложиха латински в zападна Европа и гръцки на три континента?А арабите арабски на два континента?Или американците говорят индиански?

А в Османската империя най_малобройни са били турците,но сега говорят на турски и имат европеидни 4ерти,да не би да са от жълтата раса,както оригиналните турци?

Затова пуснах и картата с иzвестните ни книжовници,които са раzпостранявали еzика и религията+Kиприян в Русия,а о6те колко български книжовници има zа които вероятно не zнаем...Там ясно се вижда.
Преди пристигането на Аспарух,Балканите са били опусто6авани многократно,освен това ве4е са били zаселени с българи преди пристигането му.
Друг аргумент.И то4но Ираклий,въвежда гръцкия zа официален във Виzантия,следователно при пристигането на Аспарух гръцкия е бил току_6то въведен,на който еzик тепърва е трябвало да се у4и ромейското население.

Най вероятно е турците от североизточна българия да са истинските наследници на прабългарите тъй като точно това са земите на аспарух
Не,не е вероятно,а документите докаzват масови потур4вания от които най_zасегнати са ИМЕННО северна България и Родопите.

Върни се на картите и погледни книжовниците и книжовните 6коли.
Именно старобългарския е бил еzика на прабългарите,който те въвеждат официално,а впоследствие го раzпространяват и иzвън българските граници.



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано13.02.09 04:20



че кой ти говори за славяни





Тема Re: мнозинството прабългаринови [re: si2]  
Автор balkariya (непознат )
Публикувано13.02.09 09:05



е ти какво очкваш, за толкова пари толкова

ако искаш да видиш танцът прескочи кобила ще плащаш още. Намаление има само за прабългарския танц издои кобила в изпълнение на Ансамбъла на Тракийските хипемолгии.



Тема Re: СЕРИОЗЕН ВЪПРОСнови [re: ramlid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 09:07



Ако намекващ за късноантично население то това са ромеи които никога не са станали българи

Християни



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: bondjev]  
Автор bai_lun (ba4o ti)
Публикувано13.02.09 10:08



А от кого са асимилирани българите днес?


И кога ще завъши процеса на пълната ни асимилация

А що е истина? - Пилат

Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: bai_lun]  
Автор genefan (член)
Публикувано13.02.09 11:59



Хайде, на не отварям нова тема:

Paternal and maternal lineages in the Balkans show a homogeneous landscape over linguistic barriers, except for the isolated Aromuns



Който не разбира английски, това значи:
Бащините и майчини линии на Балканите показват хомогенен релеф извън лингвистичните граници с изключение на изолираните Арумъни (цинцари)



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: genefan]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 12:02



Бащините и майчини линии на Балканите показват хомогенен релеф извън лингвистичните граници с изключение на изолираните Арумъни (цинцари)

-Чел съм изследване и за Аромъните където се доказва, че са по-близки до съседните им в дадения ареал етноси отколкото с други Аромъни в по-отдалечен ареал...Защо ги изолираш именно тях?!



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор genefan (член)
Публикувано13.02.09 12:09



Аз не ги изолирам, а авторите на статията. Отидете по-надолу при картинките, където ги има и българите и вижте, че различните балкански народности не се различават много генетически един от друг и се скупчват в един кластер при сравнение с другите европейски народи. Т.е, езикът е вторичен ако се тръгне от гените.



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: genefan]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано13.02.09 12:11



Езика не е вторичен, той просто е отделен от гените.



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: Goikoetxea]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 12:15



Самосъзнанието също е отделно,а точно то се изследва от историята





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: si2]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 12:17



Земи малко се образовай преди да пишеш глупости - волжските българи не са асимилирани от руснаците защото са си запазили езика който са говорили преди да бъдат завладени от руснаците.Чувашите също са си запазили езика.Прабългарите които идват на балканския полуостров съответно също са си запазват езика - турския , и може да намериш много прабългари ако отидеш в шуменско


По голяма част от прабългарите са били гагаузи които са турско говорящи.



Тема малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 12:22



Гагаузите,циганите и т.н не са прабългари.Ние българите сме потомци на прабългарите





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 12:26



Интересно е как тази тема събра повече мнения от всички останали взети заедно за толкова кратко време въппреки че и преди много пъти е била пускана същата тема.Причината за големия брой мнения е че за разлика от другите подобни теми аз освен задаването на въпрос казвам и ИСТИНАТА за прабългарите и точно затова наскачаха толкова много прабългаристи , иранисти и друга подобна паплач.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 12:28



Казваш си твоята малоумна истина в която освен това не вярваш.Ти си прикрита автохтонска измет





Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: Goikoetxea]  
Автор genefan (член)
Публикувано13.02.09 12:28



Хайде де, генетичните хаплогрупи, които се срещат на Балканите са по на 20-30000 години, а всички останали езици, които се говорят в момента с изключение на гръцкия не са по-стари от 2000 години.
Вярно е, че някои искат да изкарат славяните или прабългарите първо тръгнали от тук, а после върнали се обратно, но засега са само недоказани фантасмагории.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор masterix (от Лутеция)
Публикувано13.02.09 12:29



ИСТИНАТА е доста субективно понятие, а това че ти защитаваш някаква теза, обявявайки я за единствено вярна, по никой начин не я прави по-достоверна от останалите.





Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: genefan]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 12:30



А някои искат да ни изкарат гърци и малоазиятци ама не знам как би станало с тия над 80% в българските райони руси дечица





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 12:32



Ако беше малоумна щеше ли да събере толкова мнения ?
Ако беше малоумно това което казвам темата щеше да събере 5-6 мнения като много други и щеше да е избутана от първа страница отдавна.



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: genefan]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано13.02.09 12:42



Takа е. Генетичната, езиковата и политическата история са напълно отделни неща.
Като почнеш да ги обединяваш изкуствено, се получават винаги фантасмагории- автохтонни, прабългарскотюркски, ирански и какви ли не.

А причината за напъните за обединяване е проста - писане на история с политическа agenda.



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: genefan]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 12:49



Вярно е, че някои искат да изкарат славяните или прабългарите първо тръгнали от тук, а после върнали се обратно, но засега са само недоказани фантасмагории.

-Изследването на хаплагрупите на Волжките българи показват съществен примес от Средиземноморието, тоест немалка част от живеещите там някога са дошли от Юг, което ги разграничава от Фините, Марите и другите им съседи... -Тогава защо Балканите да не са им прародина? всичко сочи към това именно!...



Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 12:50



Ние българите сме наследници на славянски племена които са обитавали териториите на днешна българия, македония , източна сърбия, европейска турция и северна гърция и са говорили език който е различен от сръбския и руския.Точно на този език ние с тебе си пишем в момента а не на турски, ирански, чувашки или татарски.



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 12:52



-Ти малоумен ли си бе! Покажи ми тези дечица! Особено пък в Северна България за която говориш! Антрополозите/в най официални изследвания/ винаги са описвали че там даже населението е много по-чернокосо и от Южна България! Голям Хитлер се извъди!





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 12:58



-Глупости..Ако не си забелязал единствения с който водиш диалог е "съакълника" ти Мементомори... Другите са просто включвания относно съвсем други теми и въпроси...



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 13:41



Темите за произхода тука винаги са събуждали интерес.Най -вече понеже всички сме комплексари и искаме да наложим своята теза като най-истинската





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 13:44



Ние си пишем на славянския език наложен от каган Борис Покръстител като език на божието слово чрез подставени лица прабългарски аристократи като Климент Охридски и Черноризец Храбър.Ако не беше го направил днес щеше да пишем на гръцки със сигурност и да говорим също





Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 13:47



В Южна България по-светли са само помаците птомци на славяни и преселниците от България - другото са предимно бивши гърци,турци и цигани





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 13:57




Ние си пишем на славянския език наложен от каган Борис Покръстител като език на божието слово чрез подставени лица прабългарски аристократи като Климент Охридски и Черноризец Храбър.

Нито е налаган този език от някой(най-малко от каган Борис ) нито пък е имало нужда да се налага тъй като това си ни е бил родния език.


Ако не беше го направил днес щеше да пишем на гръцки със сигурност и да говорим също

Е това е абсурд вече.
А тогава слвяните около солун и в северна гърция защо са си запазили езика който е идентичен с българския при положение че винаги са били в рамките на гърция или турция и не са могли да се възползват от "помоща" на каган борис ?
Дори и до ден днешен в тези области има малобройно слявянско население което си говори чист български език при положение че никога не е било в досег с държавата българия през вековете.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 13:57




Темите за произхода тука винаги са събуждали интерес.Най -вече понеже всички сме комплексари и искаме да наложим своята теза като най-истинската


-защо подтика към търсенето на истината трябва непременно да е комплекс?

-Официалната историография ни наложи клишетата, които вие двамата предъвквате като крави през последните два-три дни...-Дълбокото Византийско убеждение, че Българите произлизат от Бригите-Фриги и адекватно отразено в сума ти източници, бе неглижирано от официалната историография, и много преводи изкуствено преиначени с цел напасване... Където черно на Бяло още далеч преди 6ти век западни и източни хронисти бяха отбелязвали България, бе с лека ръка обявявано за по-късно вмъкване от средновековен или възрожденски преписвач-монах... Всичката тази нагла "Шльоцерианщина" единствено с цел да се поддържа статуквото на една скалъпена история...



Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 14:39



Имало е голяма нужда.Първоначално поповете са били гръцки -пряка заплаха за асимилация и проводник на гръчка пропаганда.Дори без гръчка държава се вижда колко е опасно това през фанариуотския-гъркомански период преди освобожденнието.





Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 14:41



Щото изявени комплексари като тебе охотно се включват -за това.Щото говориш малоумия и ненормалщини и не си пиеш хапчетата





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 14:55



Не отговори защо славяните от беломорска тракия и егейска македония които винаги са били под контрола на гърция и турция и никога врамките на българската държава не са загубили езика си ? На тях прабългарите-тюрки не са имали възможност да "помагат" да си запазят езика.
Малоумно е да се смята че някакви тюрки са ни запазили езика , със или без тях езика ни щеше пак да си е същия.



Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 15:03



Че то цяла България е била под турско така,че въпрса ти е смехотворен.Колкото до другите- Македония е населена с прабългари още от времето на Кубер.Там са половината манастири на княз Борис.Тракия -там също българите са преселници от България.След стиковката християнство-славянски език българско самосъзнание се опказва,че е много по-трудно да бъде загубена.Мълчиш като партизанин за гъркоманството и колосалните му размери при това без гръцка държава.Предтави си това при едно 5 пъти по-малобройно население и ще видиш какво дело е сътворил каган Борис.Хилядократно по-важно и успешно от борбата за екзархията.Той е най-важния български владетел с най-голям принос за запазване на българите като самосъзнание.





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 15:14



Не се прави на ударен аз ти говоря не само за турско робствво но и за това че преди турското робство тези земи са били гръцки.Територията която визирам е цяла днешна северна гърция без днешна македония.Когато каган борис уж наложил славянския език тези земи са били под гръцки контрол , около 400 години след това до идването на турците пак са били под гръцки контрол , българската държава там не е имала влияние но въпеки това населението запазва езика си и не го сменя с гръцки.



Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 15:33



Кое е било се под гръцки контрол бе?Я виж от къде идват преселниците от България в тия райони.Единствените по-стари местни са смоляните -поради чукарите на Родопа там ни гърци ни турци искат да имат нещо общо и за това там се говори славянски.Е питай конан сбъркания кой заселва Тракия -от България и от Родопите -местните гърци се изнасят в Гърция и други се асимилират





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 15:50



доколкото знам земите на юг от родопите, на юг от пирин и на юг от днешна македония до турското робство винаги са били гръцки.Логично е да се предположи че влиянието на българската държава в тези земи е било много малко или изобщо не имало таковаВъпреки това обаче славянското население по тези земи запазва езика си без помоща на българската държава.Това опровергава теорията ти че без прабългарите славянският език е нямало да се запази.



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано13.02.09 16:13



Земи малко се образовай преди да пишеш глупости - волжските българи не са асимилирани от руснаците защото са си запазили езика който са говорили преди да бъдат завладени от руснаците.
Кой е този език?Де го?Монетите им са изписани на арабски.

Прабългарите които идват на балканския полуостров съответно също са си запазват езика - турския
Кога българите са стъпили на Балканския полуостров,турци не са съ6тествували все о6те,били са в незапланувано за4атъ4но състояние няколко века.

може да намериш много прабългари ако отидеш в шуменско
Прабългари няма да намеря,но потур4ени българи и 6уменско пиво се намират.Предпо4итам да наблегна на второто.







Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 16:15



Тия територии свен,че не винаги са били гръцки са срвнително скоро заселени с българи (без Родопите).Не можеш да мъцнеш изобщо срещу мащабната гърцизация и гъркоманство без гръцка държава при едно 5-пъти по-многобройно население.Това е толкова много документирано,че повече от това не може.Нямаш въображение да си представиш какво е било тогава при наличие на силна гръцка държава и 5-пъти по-малко население.Къде е щал да се запази славянския и къде не щял не мога да прогнозирам.Личното ми мнение е,че ако гърцизацията беше тръгнала от тогава при близо 2 века гръзко робство щяхме да сме поголовно погърчени,а квото се спасило щеше да е тотално погърчено през фанариотския период.





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.02.09 16:23



Тия територии свен,че не винаги са били гръцки са срвнително скоро заселени с българи (без Родопите).

-Tова твоето се превърна в откровена антибългарска пропаганда... Требе те баннат за ренегатство, нихилизъм, и родоотстъпничество,... Юда!





Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор bondjev (новак)
Публикувано13.02.09 16:40



1.До идването на турците тези територии в над 99% от времето са били гръцки.
2.Тези територии са били населени със славяни още отпреди идването на аспарух на балканския полуостров.Дори майката на единият от братята кирил и методи е била точно от това славянско население което е съхранило езика си векове наред без намесата на българската държава и под непрекъснато гръцко господство.

Теорията е че някакви тюрки са съхранили напълно чуждият им славянски език е абсурдна.



Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано13.02.09 16:49



Абсурдна щеше да бъде ако наистина славянският език им е бил напълно чужд ама не е бил.Защо казват за климент Охридски,че е българин,а не славянин?

Защо ти няма да се върнеш да караш чисто българска каруца ами видоизменен немски автомобил?



Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор makebulgar ()
Публикувано13.02.09 18:27



KOHAH PA3PУШИTEЛЯ
(на Шльоцерианци)
13.02.09 12:49

-Изследването на хаплагрупите на Волжките българи показват съществен примес от Средиземноморието, тоест немалка част от живеещите там някога са дошли от Юг, което ги разграничава от Фините, Марите и другите им съседи... -Тогава защо Балканите да не са им прародина? всичко сочи към това именно!...








Тема Re: От кого са асимилирани българите?нови [re: makebulgar]  
Автор makebulgar ()
Публикувано13.02.09 18:39



Антични! Да бе, Да!






Тема Re: малоумна фиромска пропаганданови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано13.02.09 20:31



1.До идването на турците тези територии в над 99% от времето са били гръцки.


Иска ти се,иска ти се...И аз искам замък на Хаваите и резденция в Монако,ама няма.И земите не са били никога гръцки.Гръцки са били единствено Атина и Пелопонес,но и Пелопонес е с доста турско население днес,та незнам.В северна Гърция вси4ки са преселници,преди преселението им там са живяли предимно българи и турци.

Балканите са с тракийско население,

следва римско,

248-269г. нахлуване на бастарни,

376г.-382г.-395г.-396г.397г. - опусто6ения от вестготи,

375 масово опусто6ение от хуните 4ак до Атина и Пелопонес,

през 447г. Атила опусто6ава масово целите Балкани,както пи6е "където стъпвал и трева не никнела след стъпките му",

следва нахлуване на множество българи през 491г. до 499г.,

през 513г. до 530г. и 540г. до 559 г. българите масово се настаняват на целите Балкани,стигайки до Атина,Пелопонес,Константонопол и Абидос(М.Азия),Адриати4еско и Средиземно море.Образува се Пелагония на Куберовите българи,

масови опусто6ения на Балканите има съ6то и от авари,

след това - следва нахлуване на славяни на Балканския полуостров,Крит и островите

и т.н. и т.н.

Де ги гърците?
Как къде?Ами тук-там е имало+появиха се и с въведения гръцки от ромеите.Така римките граждани проговориха гръцки,лягаха си римляни,а се събуждаха гърци.

Теорията е че някакви тюрки са съхранили напълно чуждият им славянски език е абсурдна.

Докажи го!!!Докажи,4е българите са тюрки!Докажи,4е езикът им не е бил тъй наре4ения славянски!



Тема Re: Глупостинови [re: bondjev]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано14.02.09 15:17



В отговор на:

1.До идването на турците тези територии в над 99% от времето са били гръцки.
2.Тези територии са били населени със славяни още отпреди идването на аспарух на балканския полуостров.Дори майката на единият от братята кирил и методи е била точно от това славянско население което е съхранило езика си векове наред без намесата на българската държава и под непрекъснато гръцко господство.




Ауу, чак сега видях тия щуротии - много пъти тия територии са си били български чак до Пелопонес. Ето например при цар Иван Асен ІІ:



Също и Симеон, Самуил, Калоян и други... При всички положения населението там често си е било с български управници.



Тема Re: Глупостинови [re: WlSP]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано14.02.09 22:33



Ауу, чак сега видях тия щуротии - много пъти тия територии са си били български чак до Пелопонес. Ето например при цар Иван Асен ІІ:


-Аз дори сметнах за под моето достойнство да се намесвам в идиотския им спор, но примерно бих добавил, че се води че и Пресиан е владял земите м/у Места и Струма до Бяло море/ с града Филипи раположен там, нали и надпис имаше там даже/.. но факт е, че Ромеите са ги държали несравнимо повече от Българите, тези земи...



Тема Re: От кого са били асимилирани прабългарите?нови [re: bondjev]  
Автор si2 (член)
Публикувано14.02.09 22:44



Eй ти о6те една карта на българските 6коли и други културни дейности



и о6те една на разселването на българите,обърни внимание на вси4ко розово,цвят,то4ки,4ерти,стрелки,вси4ко 6то е розово са разселени българи





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.