Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Ведомственият национализъм  
Автор PKCM б) (eкзаминатор® )
Публикувано06.01.09 13:41



Ние българите сме малък,но храбър народ със силно развито национално чувство.Нашата нация е градена столетия.Ние имаме своя историчски път на национално изграждане.С пълно право можем да твърдим, че ние сме историческа нация ,изградила своите политически,икономически и културни институции във своето многовековно минало.Това схващане е потвърдено и от К.Маркс, който смята, че изграждането на българската нация е факт още през ІX век.
Национализмът обаче, като културно и политическо движение в Европа и на Балканите се развива през втората половина на XVІІІ век.
В областта на политическото действие идеите на национализма съчетават по-ранните схващания за необходимостта от създаване на единна централизирана национална държава с идеите за народен суверенитет и национална идентичност. Политическата доктрина на национализма провъзгласява, че всяка нация, веднъж изявила се като отделна етническа единица, има право на собствено, в смисъл на независимо, управление. Главната цел на политическия национализъм е постигането на политическо признание за дадена нация или държава и на нейните “естествени” граници. Обикновено това се свързва с представата, че границите на държавата трябва да съвпадат с етническите граници на преобладаващата народност, със стремежа към създаване на самостоятелна национална държава. Идеите на национализма не се ограничават с въпроса за географските граници на държавата, а включват и тези за политическите институции, историята, езика, културата, обичаите, самосъзнанието, за тяхното утвърждаване и защита.
Но заради военно-политическите и икономическите интереси на капиталистическите антинародни правителства в Европа и на Балканите национализмът постига само ограничени по влияние и частични по своя успех резултати, които след развитието на капиталистическите обществено-икономически отношения към непознаващи граници империалистически структури са поставени под съмнение.
Борбата на пролетариата е срщу нещо голямо и силно, срещу нещо, което няма дом и Отечество-капиталистическата обществено-икономическа система! Затова и ние, работници и селяни, трудова интелигенция и учаща се младеж заставаме зад Марксовият принцип, че пролетариатът няма отечество!
Превръщането на капитала в транснационална сила изисква обединение на силите на пролетариата от всички страни в единна интернационална армия.Световният капитализъм ще бъде победен от световна комунистическа революция.
Това е и една от причините националната буржоазия да ни оплюва и да отрича правото ни и ние да бъдем част от своите нации,да бъдем националисти. Защо? Ами защото според тях ние като комунисти сме интернационалисти, от което може би следва, че те като некомунисти имат правото да се наричат националисти?Да,ама не, господа! Ние знаем, че използвате национализма, за да сплотявате патриотичните граждани под знамената на чужди за тях социално-политически организации, партии и движения! Отнемате им възможността да заемат достойно своето място в обществото като класово осъзнати членове, симпатизанти и поддръжници на комунистическата идея! Доскоро се плашехте от един свят без граници докато под натиска на империалистическите интереси на свеовния капитал сами не тласнахте нашето историческо развитие в тази посока! Така за пореден път доказахте, че Маркс е бил прав! Въпросът е : Защо?
И отговорът е много прост: защото вашият национализъм е такъв-местният защитник на интересите на силите на империализма!
Това е нищо повече от един ВЕДОМСТВЕН НАЦИОНАЛИЗЪМ, обслужващ интересите както на националния капитал така и на световния империализъм, защото вие защитавате устоите на съществуващия политически, икономически и обществен строй такъв, какъвто е от вчера и днес.Затова вашият национализъм е такъв-ВЕДОМСТВЕН, защото вие работите в частна полза, защитавате лични и корпоративни икономически и политически интереси, за вас частната собственост върху средствста за производство е неприкосновена.Вашите покровители трупат парите си с чужди ръце. Вие служите на тях, а не на народа. Това не ви прави едни от нас-хората на наемния труд.Ние обичаме Родината си, но мразим държавата ви, защото днес в нея властва не народът-работници и селяни,служители, интелигенция, занаятчии, учаща се младеж...а облечената в закон воля на господстващата класа!
Не ни съдете, за да не бъдете съдени!
Нашият национализъм е национализмът на бъдещето! Национализмът на нашето утре, когато :

Имам ли аз,

то значи да има за теб,

имаш ли ти,

то значи да има безброя.


И толкова хубав ще бъде

тогава живота.

И днешната плесен

ще бъде безкрайно далеко.

Ще пееме всички.

Ще пеем, когато работим,

но радостни песни,

които ще славят човека.


И, ако случайно

и аз остарея, тогава

ще гледам от своя прозорец

далечния път,

ще гледам как вие се връщате,

бодри и здрави,

и тихо ще шепна:

"О, колко е хубав светът!"


Така и ще бъде!

А днеска оскъден е хлеба.

На вашите майки

гърдите са сухи сега.

Да хленчим – не ще ни помогнат

и хленч не ни трябва.

Но мен ме притиска

жестока, дълбока тъга. –

За вашто "сега"

е горест стаена във мен.

Ала

не бойте се, деца,

за утрешния

ден!

ЗА НАШАТА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА РОДИНА!

ЗА ЕДИН МИРЕН СВЯТ!

ПРОЛЕТАРИИ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ, СЪЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!




Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.01.09 14:19



сите комуняги под ножо



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: мapдyk]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано06.01.09 19:13



ПРОЛЕТАРИИ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ, СЪЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!
Надявам се, че разбирате правилно това, което Маркс е казал. :)
Тук СТРАНИ е в смисъл на държави, а не на посоки :)



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано06.01.09 20:00



Комунягите са глупаци от най-висша степен и боклуци които след като не можаха да изградят нова икономическа система изградиха държавен тоталитарен капитализъм - крайно неефективен и саморазпаднал се отвътре.Така,че преди да се съединят пролетариите те трябва да знаят ,че както показа историята не е трудно да се вземе властта -трудното започва след това щото нов начин на производство по-добър от стария не е измислен





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано06.01.09 20:10



Е, да ама....виж сега... идеята не е да се работи по нов начин, макар, че и това е един от двигателите на производството, ама ти сигурно не си чул за това, та на въпроса за начина на...управление на ресурсите :) ,което ще рече на суровините, материалите и готовата продукция :) Та ако принадената стойност е за народа то значи и стария начин на прооизводство е добър, щом печалбата не е в частна полза





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано07.01.09 00:04



До сега най-доброто което е измислено по-въпроса е част от тая печалба да отива в хазната под формата на данъци и да бъде преразпределена за по-малко умните и предприемчиви хора

Щото печалбата е най-голямата причина за предприемчивостта,а без нея се произвеждат низкокачествни ,нерентабилни боклуци



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано07.01.09 00:17



Ти май си набор след 89-а или поне след 85-а щом ни ги приказваш тия весели истории. Виж, ние сме ги видели на живо тия "управления на ресурсите" и "принадената стойност за народа", та нема да се фанем...

освен ако не се бъзикаш, де.

През 84-та например, като прекъснал студент, работех където ми разрешиха (иначе губех права) срещу 110 лв. Вярвай, и тогава това бяха страшно малко пари, но... толкова даваха. На всичкото отгоре нямаше аванс, а направо на края на месеца (работния). Най-трудния ми месец - почти умирах от глад (някоя баничка през деня най-много, ако успея да изпрося стотинки от някой приятел, а вечер късно се промъквах при нашите и крадях ядене от хадилника (срам ме е да си го спомням)... После като взеха да дават заплата, поолекна - имаше вече за банички и кашкавал. Накрая се забърках в някаква далавера с майсторите с фиктивни договори (пак уж за допълнително пари), ама стигнах само до Столична следствена...
Толкова за "печалбата не в частна полза".



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: WlSP]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано07.01.09 00:26



Бъзика се то е ясно





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 01:35



Ами вие имате"опит" в Столична следствена, което ме кара да мисля, че след като посягаш на интересите на народа е имало кой да те предупреди, че не трябва да подхождаш към "първоначалното натрупване на капитала" с кражба, лъжа или изкама


Това не означава, че общонародната собственост втрху средствата за производство е причина за неефективност и ниско качество на каквото и да е произведено с марка НРБ.Нали си спомняте премиите,наградите. "героите на социалистическия труд" и "социалистическото съревнование" ? Това са все мотиви за развитие
Развитие, което България след 19 години "демокрация" все още не е достигнато!
И моля ви, не се бъзикайте така- темата все пак е "Ведомственият национализъм"
Дано ви харесва !



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано07.01.09 11:30



Ако не се бъзикаш, заслужаваш безплатен билет до Сибир за запознаване на място с достиженията на социализъма. Проблемът на 19-те години "демокрация" не е формата на собственост, а липсата на морал у народа, за което е основното достижение на НРБ. Социализъма разруши остатъците от добрите стари християнски буржоазни ценности и русифицира българите, най-убедителното доказателство за което е, че има такива като тебе - даже и на майтап.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Goikoetxea]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано07.01.09 12:08



Ха, ха, ха, това с моралът беше особено смешно!



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 12:58



Сибир, та Сибир...забравяте, че и Аляска е била руско владение


Аз не се бъз...шегувам
Това, което съм написал е личното ми мнение. Сега пиша една статия, основана на трудът на В.И.Ленин "Държавата и революцията".Основната идея ми е не да участвам в лотария за еднопосочен билет до Сибир (или Аляска, то все тая ), а да помогна и на други като мен да открият своето място в обществото като осъзнати борци за социална справедливост в редовете на Българската комунистическа партия!

Редактирано от PKCM(б) на 07.01.09 13:00.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано07.01.09 13:58



какво е казал Маркс ми е през оная работа.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Goikoetxea]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано07.01.09 14:20



Да това с морала е наистина бисер

Ако говорим за народопсихология нищо не се промени -афинитетът на българите към авторитарна власт си е същия,разбойничеството също.Има некви демократични игрички докато се докопа властта -после си имаме авторитаризъм гарниран с ехидни усмивчици.Пак властта дърпа конците отгоре и отгоре се осъществява каквото има да се осъществи битер като при княз Борис.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 15:41



Тука се вижда, че всеки има мнение за/против комунизма и почти никой не изказва мнение за/против използването на националистическата карта като "коз" в едно политическо надцакване между властта, Доган и ведомствените националисти, превърнали се в "крепежни елементи" на капиталистическата система в България!



Редактирано от PKCM(б) на 07.01.09 15:42.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано07.01.09 16:11



С народопсихологията работата е същата като със славяните- такова нещо по принцип нема





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Goikoetxea]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 16:29



И рус турчин със сини очи няма


Но нека да не го извъртаме на евгеника (да не кажа расизъм) , че другарите ми ще ме смъмрят
Само знам, че : http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1217775
Но това е в резултат на разнообразието в генетичния фонд на човечеството.
Нашата борба е срещу системата, срещу империализма, срещу тези, които трупат парите си с чужди ръце, покровителствени от политици, които както старата Английска демокрация ги е научила " да вадят кестените от огъня с чужди ръце".




Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано07.01.09 16:51



Срещал съм доста турци със сини очи, другарю.

От коя империя ще почнете борбата?
Предлагам от Руската, какво ще кажеш?



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Goikoetxea]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано07.01.09 17:20



Има,има само за кьоравите и малоумните няма





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 17:40



Ще почнем оттам, откъдето вземем властта


Аз ви предлагам тази година да сменим политиците, а догодина-системата



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано07.01.09 18:25



Коя ще е новата роля?





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 19:18



Не харесвам Шекспир и незнам ако този свят е сцена кой какъв го играе, но ...виж сега: ако искаш да участваш в днешните политически маскаради и циркове, като подкрепиш статуквото, без да се притесняваш, че някой палячо ще подмени вота ти, защото му се иска да остане в историята на страната я като премиер я като министър или де да знам като какъв, то тогава се примири и бъди електорална единица в най-важния ти, отреден по закона, ден в който като гражданин ще гарантираш висока заплата и, може би, депутатска пенсия на някое келеме дето твърди , че бедните са бедни, защото не са достатъчно умни!
КЪДЕ ВИ Е АКЪЛА ?





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Goikoetxea]  
Автор Koмyниcтka (непознат )
Публикувано07.01.09 19:55



Вие явно съвсем не сте наясно, че християнският морал е сходен на комунистическия морал и че комунистът няма интереси различни от тези на своя народ. И не комунизмът е разрушил християнските ценности на българите, а точно капитализмът даде пълна свобода на разврата.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано07.01.09 20:41



През 1945 г. със съдействието на Руската православна църква, Вселенската патриаршия признва автокефалността на Българската патриаршия. През 1950 г. e изработен „Устав на Българската православна църква“, гарантиращ самоуправлението на патриаршията.

През 1953 г., на църковно-народен събор, в присъствието на делегати на всички православни църкви, за български патриарх e избран пловдивският митрополит Кирил. След неговата смърт през 1971 г. патриаршеският престол e наследен от ловчанският митрополит Максим.
...........................................
Много ви моля, Бог е дал на човека свободната воля, което ще рече, че Той няма нищо против атеистите





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Koмyниcтka (непознат )
Публикувано07.01.09 22:46



"Много ви моля, Бог е дал на човека свободната воля, което ще рече, че Той няма нищо против атеистите "
Най-вороятно, стига атеистът да е бил готов, ако има две ризи, да даде едната на ближния си и да се бори за правдата, а за да се бори за нея, той трябва да я обича.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано07.01.09 22:50



мразя комуняги! Поняла?



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: мapдyk]  
Автор Koмyниcтka (непознат )
Публикувано07.01.09 22:59



Че кой ти пречи да ни мразиш и аз като не те познавам, мога ли да те обичам?! Ни в коем случае!





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано07.01.09 23:01



в днешно време само циганин може да е комунист.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: мapдyk]  
Автор Koмyниcтka (непознат )
Публикувано07.01.09 23:15



Наистина, като тръгна да правя подписка, първи циганите се подписват, безплатно. Като им направим проучване, може пък някои от тях и да станат комунисти, стига да пожелаят.





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано07.01.09 23:52



“...В медицинской литературе, — пишет Флеров, — описано немало случаев, когда первая и вторая стадии (сифилиса. — А.А.) протекали незаметно и только явления третьей стадии вели к установлению диагноза. Вероятно, так могло бы быть с Лениным: замедленный наследственный или приобретенный сифилис прошел незаметно, а поскольку обе формы ведут к одинаковым изменениям мозга, то для диагноза их дифференциация не важна.
Симптоматика болезни Ленина более походит на сифилис сосудов мозга, чем на прогрессивный паралич. Диагноз профессора Штрюмпеля, неопубликование микроскопического исследования мозга и подбор врачей (Штрюмпель, Бумке, Нонне и Осипов), а также множество косвенных данных делают сифилис гораздо более вероятным, чем артеросклероз. Отсюда следует, что советские органы фальсифицировали диагноз и результат вскрытия”



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Cтapинap]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано08.01.09 00:21



Дам нахока спаружчо за пикантерии и падна сам със следващия си пост в дупката

Ленин може да не ми харесва като мироглед и действия но е създател на империята на злото,а това не става с плюнки - ритежава размах и сила на волята,гъвкавост и целенасоченост освен това колкото и да не ти изнася е бил харизматична личност каквато ти никога няма да бъдеш



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Cтapинap]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 03:45



Късният час на поста е в следстрвие на отбелязването на Ивановден

А сега по същество : диагнозата в следствие на която един човешки живот е тръгнал към своя залез, няма нищо общо със съзнателната човешка дейност през този живот. Като говорим за В.И.Ленин никога и в никакъв случай не можем да твърдим, че каквато и да е болест е оказала влияние върху неговото идейно-политическо наследство.Не забравяйте, че преди вожда на пролетарската революция в Русия, идеите за революционна борба на пролетариата са обосновани от К.Маркс и Ф.Енгелс в Германия и Англия.
Историците изказват обосновани съмнения само по отношение на един документ писан от Н.Крупская(съпругата на Ленин) под диктовката на Ленин в последните дни от живота му и това е писмото до конгреса на ВКП (б) в което той съветва партията да оттегли политическото си доверие от Й.В.Сталин. Това писмо е публикувано в 55 тома на Ленин издадени в годините на управлението на Горби.И така: ако е такава диагнозата това писмо е необосновано, а ако не е значи Горби се е направил на Ленин и съвсем безогледно е добавил нещо свое в наследството на великия революционер. Решавайте сами: Горби или болестта са факторът, който кара Ленин да продиктува своето писмо
Не забравяйте, че Ленин съветва болшевишката партия да избере Й.В.Сталин за свой лидер!
Това парадокс ли е или прецедент?
Болестта или мисълта на Ленин е причината, той да бъде избран за най-великият философ на XX век?

Редактирано от PKCM(б) на 08.01.09 03:52.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано08.01.09 10:42



А вие, мадам, съвсем не сте наясно със значението на думата "морал" щом според вас обратното на "морал" е "разврат". Впрочем, нормално за Комунистка...



Тема Забележителен тепегьозлъкнови [re: PKCM б)]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано08.01.09 10:48



Да, много рядко човек може да попадне на такава тъпотия.
Ети впрочем една характеристика на гения Маркс:
Германският професор Конрад Льов е посветил живота си в изследване на трудовете и характера на родоначалника на комунизма. Издава през 1999 г. световноизвестната „Червена книга на комунистическата идеология. Маркс и Енгелс, бащите на терора”. Ето някои цитати от нея :

„Имало ли е някой, когото Маркс да не е мразил: баща си, евреите, славяните, „фабрикантската паплач”, „кучетата-демократи и либерални лумпени”, „кучетата парламентарни кретени”, „цялата сган от Берлин, Марк или Померн” и останалия „човешки боклук” или „човешка смет” (любимо словосъчетание на Маркс).
От почти всяка дума на гения блика отрова:
Фердинанд Ласал? „Еврейски негър”, „говедо”, чието „натрапничество е негъроподобно”.
Вилхелм Либкнехт? „Магаре”, „глупак”, „простовато рогато говедо”, „всеки ден оглупява все повече”, „има дарбата да събира около себе си най-глупавите хора в Германия”.
Фердинанд Фрайлиграт? „Дрисльо”, „еснафски търбух”.
Михаил Бакунин? „Московско говедо”.
Франция? „На французите им трябва пердах”.
Германия? „Най-тъпата нация под слънцето”, „без бой отвън с тези кучета нищо не може да се захване”.
Евреи? „Много евреи и бълхи има тук”. (Маркс, разбира се, е евреин, но какво от това - б.а.).
Хървати и чехи? „Дрипава сган”.
Руснаци? „Кучета”, „В руския език не съществува думата чест”.
Привържениците на Ласал? „Най-жалката паплач”.
Международната работническа асоциация? „Дрипава сган”.
Пролетариатът? „По-големи магарета от работниците наистина няма… лошото е, че с такива хора трябва да се прави история”.
Парламентаризъм? „Демократична пикочна воня”.
Хуманизъм? „Фраза”.
Както е казал един рецензент: „Господин Маркс прилича на онези злобни павиани, които по липса на други оръжия си служат с нечистотиите си, с които бомбардират приятели и врагове”.

Какви рецепти дава брадатият? Насилствено събаряне на целия досегашен ред; „врагът не трябва да се опровергава , а да се унищожава”; „в християнската държава да се пробиват възможно най-много дупки”; частната собственост да се елиминира чрез „деспотично посегателство към правните норми за собствеността”; семейството като зародишна клетка на всяка гражданственост „трябва да бъде унищожено теоретично и на практика”; последната дума на социалната наука гласи „Борба или смърт, кървава война или нищото”. Маркс мечтае за „отражение на горящи градове на хоризонта”, „разрушаващата класа да отхвърли всички стари боклуци от себе си”, „сегашният човешки род да загине, за да направи място за хората, подходящи за новия свят”, „има само едно средство за съкращаване на кървавите родилни мъки на новото общество – революционният тероризъм”.

Маркс е дилетант - иска „сегашният човешки род да загине”, но не си дава сметка как може да се избият примерно някакви жалки 100 милиона души.
А другарят Сталин ги избил. Но срещнал големи мъчнотии. Едно е теорията, съвсем друго - практиката.

Това е алфата на комунизма - така е започнал. Всички знаем как свърши.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: nick_22O2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано08.01.09 11:56



Да допуснем, че Маркс е казал всичките тези неща, защото не е бил хуманист, от к,ъв зор тогава до ден днешен неговото дело ще продължава да бъде знаме в борбата на всички потиснати народи? От к,ъв зор Маркс ще се възхищава на парижките комунари, които въведоха принципа за средната работна заплата за комунарите държавни служители?
От к,ъв зор класация на БиБиСи посочи Маркс за мислител на хилядолетието?
Ако някой си мисли, че капиталистическият строй е вечен и незаменим обществен строй, той жестоко се лъже.
Съвременното капиталистическо общество се разлага, защото не може да премахне хроническите капиталистически социални язви като растящата масова безработица, растящата престъпност, бедността, проституцията, духовната нищета и още много други социални язви.
Няма добър капитализъм, днес със сигурност биха казали мнозина, тъй като той е добър само за една малка част от обществото, която може действително да се наслаждава на "лукса", който капитализмът предлага.





Тема re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: Koмyниcтka]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано08.01.09 13:40



Малък пример за забравилите:

Прадядо ми бил един от големците на селото, баща му бил известен благодетел и патриот - построил община и болница в селото, помагал за църквата и училището, участвал в освободителните борби още от Левски та до Гурко. Та и сина му бил закърмен с християнския морал, по време на една известна партизанска акция (всъщност обикновен пладнешки обир), като хукнали да се спасяват разбойниците като пилци, разпилени от пристигналата жандармерия, двама почукали на вратата му и той, като добър християнин, отворил и ги прибрал. Това за християнския морал.
Минало що минало, дошъл 9-и септември и представителите на "комунистическия морал" започнали своите чистки. Естествено един от първите бил прадядо ми - върл враг на народа (богат бил човека, пък и нали баща му бил построил болница, значи гаден "кръволок"). По някаква случайност сред палачите бил един от скритите от прадядо ми шумкари, та се смилил и го пуснал. Други над двайсет души били избити още същата нощ само в селото.
Ха сега, уважаема комунистке, кажи кое на кой морал е резултат?



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: WlSP]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано08.01.09 14:03



Уважаеми г-не, факта че някой от борците за социална справедливост е помогнал на дядо Ви означава, че и сред "шумкарите" е имало и хора човечни, които в критичен момент са успели да се намесят, за да спасят живата макар и на един свой сънародник.
Менят се времената и хората се променят, но моралът, той морат си остава същият и Вие като интелигентен човек трябва да сте наясно, че не всички комунисти са били "изроди", човеци е имало, има ги и днес. Както има християни и "християни", така има и комунисти и "комунисти". Ако на Вашия дядо не му е бил чужд християнският морал, радостното е, че е имало комунисти, които са оценили това, защото комунистът, ако е истински, трябва да бъде преди всичко човечен.





Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: nick_22O2]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 14:17



http://www.vsekiden.com/?p=31481
Тук този с такива думи на Маркс аудиторията тормози.
Редное щом си ги прочел и знаеш откъде
да го посочиш-да го цитираш ще рече, та ако някой ти се върже и той
да знае кое какво е и от къде


Дой поне едно заглавие на книга, том, година, страница.
Така се прави в модерния свят
Иначе аз ти казвам че....видях следи от човешка цивилизация на обратната страна на Луната, драги ми Смехурко
И Google даже не откри, кой е тоя чичко Конрад Льов,
бил професор казваш, но какво се е потрудил да напише? Критика на Маркс? Мерси-дай ни линк за да ни просветиш-биография на тоя чичо, некви книги, речи може би?
Или "професор Льов" си самият ти ?

Редактирано от PKCM(б) на 08.01.09 14:37.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: PKCM(б)]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано08.01.09 15:19



Ето ти линк като за комунист - не се налага да знаеш да пишеш:



Редактирано от Goikoetxea на 08.01.09 16:50.



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: Koмyниcтka]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано08.01.09 15:45



Именно, именно, това е смисълът - и двете неща са резултат на християнския морал и добродетели (той, комунистът и него обикновени хора-християни са го отгледали), а избиването по нощни доби без съд и присъда - това е резултатът на "комунистическия морал".
Затова и днес нещата не вървят, не защото е "капитализъм", а защото ни управляват децата на тия, дето все пак малко християнски морал са имали, но децата си са възпитали само в "комунистически морал".



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Goikoetxea]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 16:30



Много демократично, направо от сърце


Конрад та Конрад...то ако тръгна да ровя в 500 страници може би ще стигна и до Конан Варварина Дай да четем та да видим ти какво си чел Ето например аз чета оттук : и пиша тук:
А ти?


Редактирано от PKCM(б) на 08.01.09 16:33.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: PKCM(б)]  
Автор Goikoetxea (баски сепаратис)
Публикувано08.01.09 16:43



Ето например аз чета оттук : www.rksmb.ru

Не обичам да се цитирам, но...

Социализъма разруши остатъците от добрите стари християнски буржоазни ценности и русифицира българите, най-убедителното доказателство за което е, че има такива като тебе



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "немнови [re: WlSP]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 16:45



морал - система от правила за поведение на хората в обществото


Е, ние комунистите мислим, че "-конституцията,законите и моралните норми на буржоазното общество се вземат под внимание, но не са определящи принципи в дейността на РКСМ(б), в която се използват всички форми и методи непротиворечащи на комунистическата нравственост."- Из" Програмна декларация на РКСМ(б) в България"



Тема Комунизма -двигателят за примяна на капитализманови [re: nick_22O2]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано08.01.09 16:53



Ако капитализма беше останал такъв див и варварски какъвто е бил по времето на Маркс то неминуемо щеше да има световна революция.Все пак работниците са огромното мнозинство от народа и макар и по-тъпи има един критичен праг от печалбата която трябва да бъде давана и на тях за да не живеят съвсем като скотове.Така,че си е имало причини за появата на комунизма и те са били обективни и не случайно побеждава се в бедни страни като Русия и Китай,а не в Швейцария или в Швеция





Тема Re: Комунизма -двигателят за примяна на капитализмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 17:17



А, за Швейцария иШвеция е хубаво да се помисли как ще победи по една много важна причина, поне за Швейцария-папата


Швейцария е създадена с папска благословия и си мисля, че ако има революция в Швейцария, трябва първо Ватикана да се включи в класовата борба на страната на пролетариата



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Goikoetxea]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 17:53



Е, айде сега', щом смяташ, че това ,което казваш е умно можеш да го повтаряш, докато то стане истина.Поне Гьобелс така е мислел





Тема Re: Комунизма -двигателят за примяна на капитализмнови [re: PKCM(б)]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано08.01.09 18:01



Аха Жан Калвин е бил отявлен католик





Тема Re: Комунизма -двигателят за примяна на капитализмнови [re: Koлoжer]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 18:30



Да, бил е

, но не му е провървяло и си е създал своя църква, ако може така да се каже .



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: PKCM(б)]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано08.01.09 19:42



Много си неграмотен, хей. Не те ли е срам? Все пак допускам, че си завършил барем средно образование. То е напълно достатъчно, май.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: nick_22O2]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 20:13



Допускаш...хубава дума

В България казват, че имало вече 1 000 000 човека-неграмотни заради такива като тебе, дето крепят димукрацията Когато БКП влезе във властта, когато БКП вземе властта, ще направим така, че като говориш за средното образование, да не допускаш, че някой го е завършил, а да бъдеш сигурен в това

Редактирано от PKCM(б) на 08.01.09 20:15.



Тема Re: Ведомственият национализъм-крачка назад?нови [re: PKCM б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано08.01.09 23:49



В Европа все по-популярен става неофашизмът и резултатите от изборите в Австрия са най-доброто потвърждение за това. Неофашизмът се трансформира и се представя в нов облик.
В Европа няма основание за радост. Но тенденцията за преклоняване пред фашистите остава. Виена винаги е била законодателка на модата. Естествено не женската. Тук тя отстъпва на Париж. Но политическият Олимп таз страна държи дълго и здраво. На изборите в Австрия ултрадесните партии получиха оглушителен успех. Вината за това – въпросът за емигрантите, съставляващи над 15% от населението на страната. Сега в Австрия могат да бъдат приети кардинални решения,които само ще ви докажат що е то ведомствен национализъм :) Щом започнат да ти пречат хората, а не капиталистическата система ставаш Церберът на това, което всъщност е причината да се озлобиш срещу "другия", защото виновен е не емигрантът, който работи за жълти стотинки, за да се прехранва, А ТОЗИ,КОЙТО МУ ПЛАЩА ТОЛКОВА и не гори от желание да плаща повече на гражданите на "своята" страна! ЕТО ВИЖДАТЕ ЛИ? ДОРИ НАЦИОНАЛНИЯТ КАПИТАЛ В СИСТЕМАТА НА КАПИТАЛИСТИЧЕСКАТА ПАЗАРНА ИКОНОМИКА Е "НАЦИОНАЛЕН" САМО ПО ДЕФИНИЦИЯ!
Надявам се Австрийците да не тръгват да обозначават местата, където работят емигранти със специални символи,по начин сходен с подхода на нацистите към еврейските търговски и културни обекти в годините на управлението на Хитлер!Той също беше отроче на капиталистическата система.От това се налага изводът, че само класовоосъзнатият работник,селянин,интелектуалец могат да застанат на пътя на поддържащият устоите на капитализма работник, селянин,интелектуалец....а капиталистите доволно потривайки ръце ще изчакат да приключи братоубийството и ще продължат да правят това,което правят най-добре- да живеят от труда на друг!
Ако тези редове те вдъхновяват,
ако вече не ти се мълчи,
не ходи във храма,не моли се,
вземи бъдещето в своите ръце-
стани член на БКП!

Редактирано от PKCM(б) на 09.01.09 00:15.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: мapдyk]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано09.01.09 16:40



Национализм .. самое тяжелое из несчастий человеческого рода. Как и всякое зло, оно скрывается, живет во тьме и только делает вид, что порождено оно на самом деле злобой, ненавистью к другим народам и к той части своего собственного народа, которая не разделяет националистических взглядов. (Д.С. Лихачев)
Националистите особено ненавиждат комунистите, защото те наистина не споделят техните възгледи.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koлoжer]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано09.01.09 17:01



Айнщайн е казал за Ленин и ленинците друго:
"Хората подобни на него пазят и обновяват съвестта на човечеството"
Няма съмнение, че и сега и в бъдните поколения ще се появят милиони нови ленинци, които въпреки всички и всякакви трудности и временни неуспехи и поражения, ще възглавят борбата на експлоатираните трудещи се маси за премахване на капиталистическото зло в живота на народите и ще обновят съвестта на човечеството.





Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: Koмyниcтka]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано09.01.09 18:01



Реалността в България винаги си е била една и съща, само лозунгите и доктрините се менят... 50г Комунистически идеали, ама в реалния живот връзкакрство,шуробаджанащина и т.н... сега 20г "демократичен идеал" за фон ама пак същата реалност...и така си е от 1878 и така ще си и остане...



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано09.01.09 18:13



Е, академикът го е писал в кабинета си, не на граничната бразда или върху двигателя на танка докато е бил на служба

Иначе руският лозунг от годините на Втората свтовна :Родина-мать зовет! как да го разбираме?
Лесно е да строиш логически пирамиди от думи, но това е по-скоро хоби за хората, които създават кръстословици, не е за академици Пък и ако човек се напъне да си направи по-точен превод на думите на академика "...Как и всякое зло, оно скрывается, живет во тьме и только делает вид, ..." то литературните му познания изпъкват на преден план, а политическата му школовка липсва и това е съвсем на ясно от по-горния цитат с който той....не казва нищо съществено!
Е ,Фидел Кастро може и да не е академик, но се е сражавал под лозунга "Родина или смърт!".Други примери да давам ли?


А, сетих се да добавя по въпроса за омразата на националистите...ами ако си се "окопал" в парламента,министерствата, кметстватаи общинските съвети, бордове на фирми...ако имаш пари да плащаш на тълпата, за да мрази и да те пази?
Аз съм българче обичам наще планини зелени,
българин да се наричам, първа радост е за мене!
И това е от Ив.Вазов, а не от Адолф Хитлер!
Но нека се опитаме да разберем света и през очите на Ленин и неговата книга" Държавата и революцията" Хубава книга, която описва държавата на пролетариата изградена след разрушаването на тази на буржоата ...ама има много за писане та спирам дотук.Прочетете я сами(ако знаете руски, или си я имате на български).
Ето малко тезиси от нея :
ИЗ ''ДЪРЖАВАТА И РЕВОЛЮЦИЯТА" НА В.И.ЛЕНИН
Смена буржуазного государства пролетарским невозможна без насильственной революции. Уничтожение пролетарского государства, т. е. уничтожение всякого государства, невозможно иначе, как путем "отмирания".
...

Государство есть особая организация силы, есть организация насилия для подавления какого-либо класса. Какой же класс надо подавлять пролетариату? Конечно, только эксплуататорский класс, т. е. буржуазию. Трудящимся нужно государство лишь для подавления сопротивления эксплуататоров, а руководить этим подавлением, провести его в жизнь в состоянии только пролетариат, как единственный до конца революционный класс, единственный класс, способный объединить всех трудящихся и эксплуатируемых в борьбе против буржуазии, в полном смещении ее.

Эксплуататорским классам нужно политическое господство в интересах поддержания эксплуатации, т. е. в корыстных интересах ничтожного меньшинства, против громаднейшего большинства народа. Эксплуатируемым классам нужно политическое господство в интересах полного уничтожения всякой эксплуатации, т. е. в интересах громаднейшего большинства народа, против ничтожного меньшинства современных рабовладельцев, т. е. помещиков и капиталистов.
...
Свержение буржуазии осуществимо лишь превращением пролетариата в господствующий класс, способный подавить неизбежное, отчаянное, сопротивление буржуазии и организовать для нового уклада хозяйства все трудящиеся и эксплуатируемые массы.
Пролетариату необходима государственная власть, централизованная организация силы, организация насилия и для подавления сопротивления эксплуататоров и для руководства громадной массой населения, крестьянством, мелкой буржуазией, полупролетариями в деле "налаживания" социалистического хозяйства.
Воспитывая рабочую партию, марксизм воспитывает авангард пролетариата, способный взять власть и вести весь народ к социализму, направлять и организовывать новый строй, быть учителем, руководителем, вождем всех трудящихся и эксплуатируемых в деле устройства своей общественной жизни без буржуазии и против буржуазии. Наоборот, господствующий ныне оппортунизм воспитывает из рабочей партии отрывающихся от массы представителей лучше оплачиваемых рабочих, "устраивающихся" сносно при капитализме, продающих за чечевичную похлебку свое право первородства, т.е. отказывающихся от роли революционных вождей народа против буржуазии.
...
В особенности же империализм, эпоха банкового капитала, эпоха гигантских капиталистических монополий, эпоха перерастания монополистического капитализма в государственно-монополистический капитализм, показывает необыкновенное усиление "государственной машины", неслыханный рост ее чиновничьего и военного аппарата в связи с усилением репрессий против пролетариата как в монархических, так и в самых свободных, республиканских странах.
...
Сущность учения Маркса о государстве усвоена только тем, кто понял, что диктатура одного класса является необходимой не только для всякого классового общества вообще, не только для пролетариата, свергнувшего буржуазию, но и для целого исторического периода, отделяющего капитализм от "общества без классов", от коммунизма. Формы буржуазных государств чрезвычайно разнообразны, но суть их одна: все эти государства являются так или иначе, но в последнем счете обязательно диктатурой буржуазии. Переход от капитализма к коммунизму, конечно, не может не дать громадного обилия и разнообразия политических форм, но сущность будет при этом неизбежно одна: диктатура пролетариата.
...
Мысль Маркса состоит в том, что рабочий класс должен разбить, сломать "готовую государствейную машину", а не ограничиваться простым захватом ее.
...
В этих словах: "сломать бюрократически-военную государственную машину" заключается, кратко выраженный, главный урок марксизма по вопросу о задачах пролетариата в революции по отношению к государству. И именно этот урок не только совершенно забыт, но и прямо извращен господствующим, каутскианским, "толкованием" марксизма!
...
Если взять для примера революции XX века, то и португальскую и турецкую придется, конечно, признать буржуазной. Но "народной" ни та, ни другая не является, ибо масса народа, громадное большинство его активно, самостоятельно, со своими собственными экономическими и "политическими требованиями, ни в той, ни в другой революции заметно не выступают. Напротив, русская буржуазная революция 1905 - 1907 годов, хотя в ней не было таких "блестящих" успехов, которые выпадали временами на долю португальской и турецкой, была, несомненно, "действительной народной" революцией, ибо масса народа, большинство его, самые глубокие общественные "низы", задавленные гнетом и эксплуатацией, поднимались самостоятельно, наложили на весь ход революции отпечаток своих требований, своих попыток по-своему построить новое общество, на место разрушаемого старого.
...
Следовательно, говоря о "действительно народной революции", Маркс, нисколько не забывая особенностей мелкой буржуазии (о них он говорил много и часто), строжайше учитывал фактическое соотношение классов в большинстве континентальных государств Европы в 1871-м году. А с другой стороны, он констатировал, что "разбитие" государственной машины требуется интересами и рабочих и крестьян, объединяет их, ставит перед ними общую задачу устранения "паразита" и замены его чем-либо новым.
Чем же именно?

ЧЕМ ЗАМЕНИТЬ РАЗБИТУЮ ГОСУДАРСТВЕННУЮ МАШИНУ?
...
В XIX веке развилась происходящая от средних веков "централизованная государственная власть с ее вездесущими органами: постоянной армией, полицией, бюрократией, духовенством, судейским сословием". С развитием классового антагонизма между капиталом и трудом "государственная власть принимала все более и более характер общественной власти для угнетения труда, характер машины классового господства. После каждой революции, означающей известный шаг вперед классовой борьбы, чисто угнетательский характер государственной власти выступает наружу все более и более открыто".
...
Подавлять буржуазию и ее сопротивление все еще необходимо. Для Коммуны это было особенно необходимо, и одна из причин ее поражения состоит в том, что она недостаточно решительно это делала. Но подавляющим органом является здесь уже большинство населения, а не меньшинство, как бывало всегда и при рабстве, и при крепостничестве, и при наемном рабстве. А раз большинство народа само подавляет своих угнетателей, то "особой силы" для подавления уже не нужно! В этом смысле государство начинает отмирать. Вместо особых учреждений привилегированного меньшинства (привилегированное чиновничество, начальство постоянной армии), само большинство может непосредственно выполнять это, а чем более всенародным становится самое выполнение функций государственной власти, тем меньше становится надобности в этой власти.
Особенно замечательна в этом отношении подчеркиваемая Марксом мера Коммуны: отмена всяких выдач денег на представительство, всяких денежных привилегий чиновникам, сведение платы всем должностным лицам в государстве до уровня ((заработной платы рабочего)). Тут как раз всего нагляднее сказывается перелом - от демократии буржуазной к демократии пролетарской, от демократии угнетательской к демократии угнетенных классов, от государства, как "особой силы" для подавления определенного класса, к подавлению угнетателей всеобщей силой большинства народа, рабочих и крестьян. И именно на этом, особенно наглядном - по вопросу о государстве, пожалуй, наиболее важном пункте уроки Маркса наиболее забыты! В популярных комментариях - им же несть числа - об этом не говорят. "Принято" об этом умалчивать, точно о "наивности", отжившей свое время, - вроде того как христиане, получив положение государственной религии, "забыли" о "наивностях" первоначального христианства с его демократически-революционным духом.
Понижение платы высшим государственным чиновникам кажется "просто" требованием наивного, примитивного демократизма. Один из "основателей" новейшего оппортунизма, бывший социал-демократ Эд. Бернштейн не раз упражнялся в повторении пошлых буржуазных насмешечек над "примитивным" демократизмом. Как и все оппортунисты, как и теперешние каутскианцы, он совершенно не понял того, что, во-первых, переход от капитализма к социализму невозможен без известного "возврата" к "примитивному" демократизму (ибо иначе как же перейти к выполнению государственных функций большинством населения и поголовно всем населением?), а во-вторых, что "примитивный демократизм" на базе капитализма и капиталистической культуры - не то, что примитивный демократизм в первобытные или в докапиталистические времена. Капиталистическая культура создала крупное производство, фабрики, железные дороги, почту, телефоны и пр., а на этой базе громадное большинство функций старой "государственной власти" так упростилось и может быть сведено к таким простейшим операциям регистрации, записи, проверки, что эти функции станут вполне доступны всем грамотным людям, что эти функции вполне можно будет выполнять за обычную "заработную плату рабочего", что можно (и должно) отнять у этих функций всякую тень чего-либо привилегированного, "начальственного".
Полная выборность, сменяемость в любое время всех без изъятия должностных лиц, сведение их жалованья к обычной "заработной плате рабочего", эти простые и "само собою понятные" демократические мероприятия, объединяя вполне интересы рабочих и большинства крестьян, служат в то же время мостиком, ведущим от капитализма к социализму. Эти мероприятия касаются государственного, чисто-политического переустройства общества, но они получают, разумеется, весь свой смысл и значение лишь в связи с осуществляемой или подготовляемой "экспроприацией экспроприаторов", т. е. переходом капиталистической частной собственности на средства производства в общественную собственность.
"Коммуна - писал Маркс - сделала правдой лозунг всех буржуазных революций, дешевое правительство, уничтожив две самые крупные статьи расходов, армию и чиновничество".
Из крестьянства, как и из других слоев мелкой буржуазии, лишь ничтожное меньшинство "поднимается вверх", "выходит в люди" в буржуазном смысле, т.е. превращается либо в зажиточных людей, в буржуа, либо в обеспеченных и привилегированных чиновников. Громадное большинство крестьянства во всякой капиталистической стране, где только есть крестьянство (а таких капиталистических стран большинство), угнетено правительством и жаждет свержения его, жаждет "дешевого" правительства. Осуществить это может только пролетариат и, осуществляя это, он делает вместе с тем шаг к социалистическому переустройству государства.
...
Но если ставить вопрос о государстве, если рассматривать парламентаризм, как одно из учреждений государства, с точки зрения задач пролетариата в этой области, то где же выход из парламентаризма? как же можно обойтись без него?
Опять и опять приходится сказать: уроки Маркса, основанные на изучении Коммуны, настолько забыты, что современному "социал-демократу" (читай: современному предателю социализма) прямо-таки непонятна иная критика парламентаризма, кроме анархической или реакционной.
Выход из парламентаризма, конечно, не в уничтожении представительных учреждений и выборности, а в превращении представительных учреждений из говорилен в "работающие" учреждения.
...
Представительные учреждения остаются, но парламентаризма, как особой системы, как разделения-труда законодательного и исполнительного, как привилегированного положения для депутатов, здесь нет. Без представительных учреждений мы не можем себе представить демократии, даже и пролетарской демократии, без парламентаризма можем и должны, если критика буржуазного общества для нас не пустые слова, если стремление свергнуть господство буржуазии есть наше серьезное и искреннее стремление, а не "избирательная" фраза для уловления голосов рабочих, как у меньшевиков и эсеров, как у Шейдеманов и Легинов, Самба и Вандервельдов.
...
У Маркса нет и капельки утопизма в том смысле, чтобы он сочинял, сфантазировал "новое" общество. Нет, он изучает, как естественно-исторический процесс, рождение нового общества из старого, переходные формы от второго к первому. Он берет фактический опыт массового пролетарского движения и старается извлечь из него практические уроки. Он "учится" у Коммуны, как все великие революционные мыслители не боялись учиться у опыта великих движений угнетенного класса, никогда не относясь к ним с педантскими "нравоучениями" (вроде плехановского: "не надо было браться за оружие" или церетелевского: "класс должен самоограничиваться").
...
Капитализм упрощает функции "государственного" управления, позволяет отбросить "начальствование" и свести все дело к организации пролетариев (как господствующего класса), от имени всего общества нанимающей "рабочих, надсмотрщиков, бухгалтеров".
Мы не утописты. Мы не "мечтатели" о том, как бы сразу обойтись без всякого управления, без всякого подчинения; эти анархистские мечты, основанные на непонимании задач диктатуры пролетариата, в корне чужды марксизму и на деле служат лишь оттягиванию социалистической революции до тех пор, пока люди будут иными. Нет, мы хотим социалистической революции с такими людьми, как теперь, которые без подчинения, без контроля, без "надсмотрщиков и бухгалтеров" не обойдутся.
Но подчиняться надо вооруженному авангарду всех эксплуатируемых и трудящихся - пролетариату. Специфическое "начальствование" государственных чиновников можно и должно тотчас же, с сегодня на завтра, начать заменять простыми функциями "надсмотрщиков и бухгалтеров", функциями, которые уже теперь вполне доступны уровню развития горожан вообще и вполне выполнимы за "заработную плату рабочего".
Организуем крупное производство, исходя из того, что уже создано капитализмом, сами мы, рабочие, опираясь на свой рабочий опыт, создавая строжайшую, железную дисциплину, поддерживаемую государственной властью вооруженных рабочих, сведем государственных чиновников на роль простых исполнителей наших поручений, ответственных, сменяемых, скромно оплачиваемых "надсмотрщиков и бухгалтеров" (конечно, с техниками всех сортов, видов и степеней) - вот наша, пролетарская задача, вот с чего можно и должно начать при совершении пролетарской революции. Такое начало, на базе крупного производства, само собою ведет к постепенному "отмиранию" всякого чиновничества, к постепенному созданию такого порядка, - порядка без кавычек, порядка, не похожего на наемное рабство, - такого порядка, когда все более упрощающиеся функции надсмотра и отчетности будут выполняться всеми по очереди, будут затем становиться привычкой и, наконец, отпадут, как особые функции особого слоя людей.
...
Один остроумный немецкий социал-демократ семидесятых годов прошлого века назвал почту образцом социалистического хозяйства. Это очень верно. Теперь почта есть хозяйство, организованное по типу государственно-капиталистической монополии. Империализм постепенно превращает все тресты в организации подобного типа. Над "простыми" трудящимися, которые завалены работой и голодают, здесь стоит та же буржуазная бюрократия. Но механизм общественного хозяйничанья здесь уже готов. Свергнуть капиталистов, разбить железной рукой вооруженных рабочих сопротивление этих эксплуататоров, сломать бюрократическую машину современного государства - и перед нами освобожденный от "паразита" высоко технически оборудованный механизм, который вполне могут пустить в ход сами объединенные рабочие, нанимая техников, надсмотрщиков, бухгалтеров, оплачивая работу всех их, как и всех вообще "государственных" чиновников, заработной платой рабочего. Вот задача конкретная, практическая, осуществимая тотчас по отношению ко всем трестам, избавляющая трудящихся от эксплуатации, учитывающая опыт, практически уже начатый (особенно в области государственного строительства) Коммуной.
Все народное хозяйство, организованное как почта, с тем, чтобы техники, надсмотрщики, бухгалтеры, как и все должностные лица, получали жалованье не выше "заработной платы рабочего", под контролем и руководством вооруженного пролетариата - вот наша ближайшая цель. Вот какое государство, вот на какой экономической основе, нам необходимо. Вот что даст уничтожение парламентаризма и сохранение представительных учреждений, вот что избавит трудящиеся классы от проституирования этих учреждений буржуазией.
...
..."Единство нации подлежало не уничтожению, а напротив, организации посредством коммунального устройства. Единство нации должно было стать действительностью посредством уничтожения той государственной власти, которая выдавала себя за воплощение этого единства, но хотела быть независимой от нации, над нею стоящей. На деле эта государственная власть была лишь паразитическим наростом на теле нации"... "Задача состояла в том, чтобы отсечь чисто угнетательские органы старой правительственной власти, ее же правомерные функции отнять у такой власти, которая претендует на то, чтобы стоять над обществом, и передать ответственным слугам общества".
...
Это прямо чудовищно: смешать взгляды Маркса на "уничтожение государственной власти - паразита" с федерализмом Прудона! Но это не случайно, ибо оппортунисту и в голову не приходит, что Маркс говорит здесь вовсе не о федерализме в противовес централизму, а о разбитии старой, буржуазной, во всех буржуазных странах существующей государственной машины.
...
Ну, а если пролетариат и беднейшее крестьянство возьмут в руки государственную власть, организуются вполне свободно по коммунам и объединят действие всех коммун в ударах капиталу, в разрушении сопротивления капиталистов, в передаче частной собственности на железные дороги, фабрики, землю и прочее всей нации, всему обществу, разве это не будет централизм? разве это не будет самый последовательный демократический централизм? и притом пролетарский централизм?
Бернштейну просто не может придти в голову, что возможен добровольный централизм, добровольное объединение коммун в нацию, добровольное слияние пролетарских коммун в деле разрушения буржуазного господства и буржуазной государственной машины. Бернштейну, как всякому филистеру, централизм рисуется, как нечто только сверху, только чиновничеством и военщиной могущее быть навязанным и сохраненным.
Маркс нарочно, как бы предвидя возможность извращения его взглядов, подчеркивает, что сознательным подлогом являются обвинения Коммуны в том, будто она хотела уничтожить единство нации, отменить центральную власть. Маркс нарочно употребляет выражение "организовать единство нации", чтобы противопоставить сознательный, демократический, пролетарский централизм буржуазному, военному, чиновничьему.
Но... хуже всякого глухого, кто не хочет слушать. А оппортунистам современной социал-демократии именно не хочется слушать об уничтожении государственной власти, об отсечении паразита.
В.И.Ленин

http://grachev62.narod.ru/Lenin/l33_01.htm

Редактирано от PKCM(б) на 09.01.09 18:47.



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано09.01.09 21:00



Има много истина, в това което казвате, но съгласете се, че ако нямаме вярата и оптимизма, че нещата могат и трябва да се променят, не можем да вървим напред.



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: Koмyниcтka]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано10.01.09 08:39



Има много истина, в това което казвате, но съгласете се, че ако нямаме вярата и оптимизма, че нещата могат и трябва да се променят, не можем да вървим напред.

-В какво отношение вървим напред?



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 11:52



Във всяко отношение -културно, икономическо, политическо.
Защото не можем да отречем, че днес ние сме най-бедните и най-болните сред страните членки на ЕС и сме на едно от водещите месте по самоубийства в света.
По-лошо от това не може да бъде и причината не е, че българинът бил мързелив, защото той е доказал навсякъде по света, че може да работи, при това да работи за чужди икономики, а защото тук той колкото и да се труди получава възнаграждение недостатъчно, за да може да си покрие нуждите.
И затова на първо време е необходимо да се създадат условия за разгърнато социалистическо строителство, развитие на всички видове производства в промишлеността и селското стопанство. Внедряване на научно техническите достижения в производството. Тясно обвързване на науката с производството.
Приемане на нови справедливи закони, организиране и поддържане на здрав вътрешен ред и сугурност.
Реално осъществяване на правата на гражданите- право на труд, безплатно образование, здравеопазване, специална грижа за хората с намалена трудоспособност в.ч и пенсионерите.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор si2 (новак)
Публикувано10.01.09 13:40



През 1945 г. със съдействието на Руската православна църква, Вселенската патриаршия признва автокефалността на Българската патриаршия.
Не я приzнава,а я въzвръ6та,понимайШ?На лъжата,краката са къси,на бг комунистите _ съ6то.Да не каzвам и колко български църкви са вzривени в Русия.Или как са иzселили българите от родните им места и конфискували имотите им в СССР,а колко иzмират при преселването,а колко от глад и студ.
Кой съсипа България,хммм,десетки хиляди българи иzмряха на фронта биейки се на страната на Русия,единствено България имА куража да спаси евреите(докато в Русия комунистите ги иzселваха насилствено иzвън страната,беz предупреждение,влиzат и "събирай багажа"),приехме "брату6ките" беz бой и с целувки, те с какво ни отговориха?Хмммм?Вписаха ни като губе6т във 2_та св. война,оряzаха ни териториите,пла6таме репарации,иzмислиха нова Македония и помакедон4ваха българите насилствено,мъл4аха и zа zверствата на сърбите над македонските българи и други подобни "добрини".
След като отпадна контролът на СССР,на6ите въzпитаници_комунисти, иzгориха архивите,съсипаха държавата,раzсипаха проми6леността и селкото стопанство,окрадоха банките и къде каквото може6е,бетонираха крайбрежието,иzсякоха горите и да не иzброявам,4е 6те си zагубя цяла седмица с глупости.А и да не ми каzват,4е са интелигенция,понеже влиzаха беz иzпит във ВУЗ_овете или 4реz рапфаг_ове,връzки,а дне6ните си купуват дипломите,то така и баба zнае.





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: si2]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано10.01.09 14:01



...Да не каzвам и колко български църкви са вzривени в Русия.Или как са иzселили българите от родните им места и конфискували имотите им в СССР,а колко иzмират при преселването,а колко от глад и студ.


-Защо да не казваш? кажи! Сталин ебава майката на над 2милиона! Българи компактно живеещи до тогава в Бесарабия,Молдова и Югозап.Украйна... Това е цифрата! Пръска ги като пилци из цялата необятна съветска страна или избива...
-за сравнение само "македонеещите се" Българи в реп. Македония са само 1 000 000....



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Cтapинap]  
Автор si2 (новак)
Публикувано10.01.09 14:07



Въпроса не в сифилиса,въпроса е в главата

Явно там го е 4укнало доста,(zа горната глава става въпрос).



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: si2]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано10.01.09 14:11



Голям оптимист си si2


На теб винаги и за всичко са ти виновни "другите"-руснаците, сърбите, СССР, но не и твоето правителство, твоята държава и твоят народ.Ами да-и твоят народ,управляван от гамени като Фердинанд,проф.Цанков и Богдан Филов и от още хиляди знайни и незнайни синковци,мечтали за приходите на Солунската митница, осъществили безогледно предателство на интересите на своя натод с т.нар.Деклозиева афера, изкарали извън закона евреите и ги ограбили до шушка......
Не, аз се срамувам от тях!
Аз се гордея с историята на нашия героичен и трудов народ, построил своята Народна Република България!

Редактирано от PKCM(б) на 10.01.09 14:12.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 14:17



"Дано грядущите поколения никога не забравят какво е сторил руският народ за България"
В.Верешчагин - руски художник
----
На 3 март 1909 г. Изволски и турският външен министър Рифаат паша подписват в Санкт Петербург предварително руско-турско споразумение, което определя финансовата схема за признаването на Българската Независимост. Турция се отказва от териториалните си искания към България, а Русия опрощава 125 млн. лв. от контрибуцията, която Турция дължи на Русия от Руско-турската война от 1877-1878 г. От тази сума 40 млн. лв. са за източнорумелийският данък, внасян в Дет пюблик отоман, 40 млн. лв. стойността и правото на експлоатация на Източните железници, 2 млн. лв. за линията Белово - Вакарел и 43 млн. лв. за турските държавни имоти в Княжеството и Източна Румелия.На 6 април 1909 г. в Цариград А. Ляпчев и Рифаат паша подписват в присъствието на посланиците на Англия, Франция и Русия българо-турски протокол, с който Турция признава Независимостта на България. Същия ден в Петербург е сключена българо-руска финансова сделка. С нея Русия предоставя на България заем, без гаранции и контрол, в размер на 82 млн. лв., за срок от 75 г., с лихва 4,75 %.
На 7 април Независимостта на България е официално призната от Русия, а след това и от Англия, Франция, Италия, Сърбия, Черна гора и Румъния.
Ιvanias

Русия така и не получава цялата сума, уговорена в този протокол. България прави вноски по протокола някъде до 1914-15 г., т.е. около 6 години при срок на заема 75 г. Някъде през 30-те години на миналия век съветското правителство (вече при Сталин) опрощава цялата неизплатена част от руския държавен заем. Впрочем, вноски по него България, така или иначе, не прави още от годините на Първата световна война.
Или ако обобщим, финансовата сметка за независимостта на България от 1908 г. е платена от Русия, по-късно СССР, който (опростил) се отказал от изплащането на отпуснатия на България държавен заем от 82 млн лв и от онази сума от 125 млн лв, представляваща опростени репарации на султана.

Редактирано от Koмyниcтka на 10.01.09 14:20.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Koмyниcтka]  
Автор si2 (новак)
Публикувано10.01.09 14:27



Съвременното капиталистическо общество се разлага, защото не може да премахне хроническите капиталистически социални язви като растящата масова безработица, растящата престъпност, бедността, проституцията, духовната нищета и още много други социални язви.


Ти нас zа кретени ли ни с4ита6?
Ела при нас,в zагнилия капиалисти4ески Запад,zа да види6 какво е жив социалиzъм.Каква бедност?На бедните им дават беzплатно жили6те,храна,медицинско и соц. обслужване и им пла6тат по 550 евро на месец?Съ6то като на иzток,нали?
"духовната нищета "?Тук пък съвсем сбърка,4е аz не смогвам да им ходя по мероприятията и zабавленията.И то истински zабавления и емоции,а не инсценирани,и zа всеки вкус.Де да ги има6е теzи "социални язви" и на иzток,ама нямаааааа.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано10.01.09 14:31



Аз мисля, че модераторът трябва да се погрижи за РКСМ(б), (= "Комунистка").
Нацистка, фашистка и комунистическа пропаганда нямат място тук.

Колкото до национализмът (не крайният, разбира се) - той всъщност е много положително нещо, обединител на нацията, една от причините във войните да сме били с най-силна и борбена армия например... Тук комунистическите определения за национализъм не се признават, говорим за официално приетото в света.



Тема Re: Ведомственият национализъм-крачка назад?нови [re: PKCM(б)]  
Автор si2 (новак)
Публикувано10.01.09 14:47



Слаба ти е агитацийката.Не може6 да противопостави6 фа6иzъм на комуниzъм,zа6тото те са си брат4ета блиzна4ета,zародени поради ло6о управление,а оттам следва и бедността,войните,а оттам и комуниzъм_фа6иzъм.И аz съм против беzраzборно допусканите емигранти,ни6то,4е и аz съм от тях.Против съм и сре6ту допускането на неевропейски стоки в ЕУ.Не може да пи6е6 zа емиграцията,беz да има6 ли4ен опит от това.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 14:55



Забавлявай се, мой човек, забавлявай се, вярвам, че и носталгия не изпитваш към изстрадалата ни Родина?! Тъй отдалеч лесно акъл се дава, ела тук на место, да чуеш "как плачат сиромаси"!



Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "нема"нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор si2 (новак)
Публикувано10.01.09 14:57



Реалността в България винаги си е била една и съща, само лозунгите и доктрините се менят... 50г Комунистически идеали, ама в реалния живот връзкакрство,шуробаджанащина и т.н... сега 20г "демократичен идеал" за фон ама пак същата реалност...и така си е от 1878 и така ще си и остане...

и така си е от 1878.Това не е вярно,тогава е имало редки слу4аи,но об6то вzето са били съzнателни,4исти и трудолубиви,духовно иzвисени,имало е патриотиzъм и 4увство zа вzаимопомо6т,солидарност беz zна4ение на проиzхода.И това е потвърдено от документи _ 4ужди и български.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано10.01.09 15:14



опростени репарации

,аха,zа да zаграби по_късно де 6то свари от Българиа,вкл. и българо_немските и българо_австрийски фирми,капиталите,да ни нападне нео4аквано по море,да ни о6тети финансово и териториално и при медународни договори и др.
Ина4е нямам ни6то против самите руснаци,те са готини,но и те са много zле,по_zле от нас,благодарение на управниците си.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Koмyниcтka]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано10.01.09 15:27



Носталгия не иzпитвам,zа6тото кеф ми тука,кеф ми там,полети много,само време да има.
Виж zа това ти вярвам "как плачат сиромаси",ние тук гледаме какво става там и цъкаме с еzик и си споделяме,4е няма да се прибираме.Всеки го интересува какво става в България и му е тъжно и болно,ни6то,4е се смея,няма да ревна я.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: WlSP]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано10.01.09 15:40



Ако модераторът се погрижи тази грижа трябва да засегне всички писали за к'во да е в темата "Ведомственият национализъм". Те и двамата са български патриоти.Аз много ще се радвам да прочета тяхното мнение.За мен то има знчение!



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 15:41



Само за 53-54 гг. бяха внесени от СССР 4856 нови трактора, 788 комбайна и хиляди други селскостопански машини( тракторни плугове и др)
Със съветска помощ и съветски машини бяха изградени такива големи предприятия като Химкомбината в Димитровград, ТЕЦ"Марица 3", Оловно цинковия завод в Кърджали и др. Съветската техника изигра решаваща роля и при техническата реконструкция на промишлените ни предприятия. И това през годините на първата Петилетка. Ако и това не е помощ, аз не знам какво друго би могло да бъде.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано10.01.09 15:52



Така,така,даааа,аха,ама то4но така.

А преди комуниzма България иzнася6е селскостопанска продукция zа цяла Еропа,все о6те има живи дружества на градинари в Австрия,Унгария и други,а лева бе6е конвертируема валута.А сега,ето това




Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 16:01



Личи си и революционерите ни сигурно тъй са милеели за род и Родина, грабвали са си чукалата и на Запад, далеч от чорбаджии български, далеч от поробител.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано10.01.09 16:07



Ами то и до 1989 година бяхме на 26-о място по икономическо развитие в света, което показва че можем.



Тема Re: Ведомственият национализъм-крачка назад?нови [re: si2]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано25.01.09 21:31



Ами сподели твоят опит, де!





Тема Re: re: Комунистически морал - такова животно "немнови [re: PKCM(б)]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано26.01.09 14:43



Даааа, а свободата пък е осъзнато ограничение...



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Koмyниcтka]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано26.01.09 14:45



Да допуснем, че Маркс е казал всичките тези неща, защото не е бил хуманист, от к,ъв зор тогава до ден днешен неговото дело ще продължава да бъде знаме в борбата на всички потиснати народи?

Доста трудно някой потиснат може да стане хуманист...

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано26.01.09 15:03



Аз се гордея с историята на нашия героичен и трудов народ, построил своята Народна Република България!


Той, народът, построи и панелките, ама когато и те започнат да падат, що ще чини?!

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: cineman]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано26.01.09 18:08



Никак не е трудно даже, още щом се освободи от оковите на капитализма, става хуманист, защото вместо да мисли само за собственото си благополучие, ще започне да мисли и за благополучието на другите около него. Щастието е пълно, когато и хората около теб са щастливи.





Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Koмyниcтka]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано26.01.09 18:20



Да - и предава баща си.



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: cineman]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано26.01.09 19:23



Едно типично укритие под гнета на бащината психология. Но Маркс е бил истински човек, създаващ с чистата мисъл изобщо.

- escape velocity of growth -


Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: cineman]  
Автор Koмyниcтka (непознат)
Публикувано26.01.09 19:33



що не, ако служи на буржоазията





Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: Koмyниcтka]  
Автор si2 (минаващ)
Публикувано26.01.09 19:50



Ти и сам/а не си вярва6 на алабалиzмите,кой да ти се върже?Ами няма кой.4удя се иzоб6то каква е таzи тема тук,но ти си zнае6 най_добре.



Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: si2]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано26.01.09 20:00



Напротив, темата е много интересна и в подходящия момент. На мен ми е интересно какво мислят хората, особено по въпросите на формите на историческа самоорганизация - как можем да създадем нов проект, който да разтреби деградиралите и безнадеждно обречени, пък и естетически опротивяли модели от Бангладеш.

- escape velocity of growth -


Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: faliak]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано27.01.09 00:12



Животът е борба, бил казал някога някой умен човек.
Архимед пък някога бил рекъл :
Дайте ми опорна точка и ще повдигна света!

Маркс,Енгелс,Ленин,Сталин са хората дали на работническата класа опорната точка, за да променят света.

В класическата физика на всяко действие има равно по големина и обратно по посока противодействие!

Ето защо ние комунистите говорим за класова борба.

Националната гордост,самочувствие, съзнание за историчност на нацията и държавата не противоречат на класовата борба като основен елемент за постигането на социална справедливост, солидарност народно-демократично управление в условията на борбата на работническата класа за социализъм.
Има една книга в НБКМ в София-на Доко Доков.Казва се "Националната демокрация" .
Прочетете я.
Там ще откриете връзката на националноосвободителните движения на много страни и народи с борбата за социализъм.





Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: PKCM(б)]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано27.01.09 17:00



До 1944 г. България беше на ръба на пропастта, но след това тя направи решителна крачка... напред.

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Re: Забележителен тепегьозлъкнови [re: cineman]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано29.01.09 17:32



Оооо да, сега между нас и страните от някога определяния като "Трети свят"-този на развиващите се страни, няма разлика





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано20.03.09 15:49



Етическото поведение на човека трябва да се основава на съчувствието, образованието и обществените отношения. Никаква религиозна основа за това не се изисква. Би било много скверно за хората, ако те биха се въздържали само заради силата на страха и надеждата, за въздаване на справедливос според заслугите след смъртта.
А.Айнщайн





Тема Internet цензурата-дълг и отговорност или фобиянови [re: PKCM б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано01.12.09 20:19



Цензурата е контрол върху словото и други форми на човешка изява. В повечето случаи, макар и не винаги, той се упражнява от държавни институции. Мотивът за прилагане на цензура най-често е подобряването или стабилизирането на обществото. Цензурата обикновено се отнася за публичното поведение, като формално се изразява в криминализиране на определени изяви. В по-общ смисъл като цензура се определя и неформалното изключване на определени идеи или форми на изразяване от масовите комуникации. Обектът на цензурата може да варира от определени думи до цели концепции.



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор lvanTheTerible (непознат )
Публикувано02.12.09 03:55



А въй случайно не еврей?



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор lvanTheTerible (непознат )
Публикувано02.12.09 04:05



А на кое място сме били в 1939?



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано02.12.09 10:05



И каква идея прокарваш с това клише?
Искаш да ни разкудкудякаш, что ли?

Всякакви противоестествени идеологии мътят водата. Тъкмо за ловене на риба в мътна вода.


Ха сега кажи кой лови рибата и кой измисля идеологиите? Да не би да са различни хора?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Oт Македонизъм към Комунизъмнови [re: Exhemus]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано02.12.09 11:07



-Тъкмо се отърва форумът от Македонисткия спам и веднага, на другия ден бе оцъфкан от Комунистически спам...



Pyrogeri=Бургари=Българи!


Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 12:13



Това не е спам


Идеологията ни- това е нашата стратегия, върху която изграждаме тактиката си и евентуално управленската програма, ако победи в България народно-демократичната по фофма и социалистическа по съдържание революция!
Който иска понятийни разяснения да погледне в социологическия енциклопедичен речник, и ако реши, че е обективен, да му се довери
http://socrechnik.hit.bg/Soc.re4nik%20-%20Eli.doc Ето го, за да не си умре някой прост като мамалига.



Тема Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 12:42



Първо. Юридически - Пропагандирането на комунизъм трябва да се приравни към пропагандирането на нацизма.
Второ. Политически - Съществуването на социалистически партии болшевишки тип трябва да се приравни към съществуването на нацистки партии.

Останалото е предмет на правораздаването





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM б)]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 12:52



Твоят маркс и "брат му" енгелс са смятали че малките народи нямат някакво особено значение в историческия процес.
Затова и са се обявили против съществуването на България по време на войната 1877-1878. Виж им акитата, които са из.рали в 34 том на съчиненията им - изцяло само за турчулята и против българите. Когато ни споменават, то е в един ехидно подигравателен тон. Дават акъл на Сюлейман паша от къде да мине, че да може Турция да спечели войната.
А за баташкото клане - онова ланшно писание на накаква наша курветина е доста по ласкаво за българския род, в сравнение с отношението на тия двамата теоретични разбойници.





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: dedo_minu]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 13:47



Стефан Стамболов също тръгва на съюз с Турция против волята на царска Русия

, Царизмът е трън в очите на комунистите
Неговата гибел доведе до изграждането на първата в света социалистическа сържава
И...що се отнася до закона и реда...гледал ли си "В името на народа", а "Черните ангели", а "На всеки километър"...на никой не му се умира, ей!



Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: PKCM(б)]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 13:51



Защо темите от миналия ден, които съм пуснал са ЦЕНЗУРИРАНИ ???
А в същото време получавам на пощата си от суппорта на дир.бг, да влезна в профила си


Предлагам на модераторите, с които преди години сме общували в мрежата (те знаят кой съм аз ) да ми изтрият профила в клубовете, а не само темите ми
Обещавам да не си правя друга регистрация.
Но...моля ги да бъдат обективни, все пак са български патриоти.



Тема Абе ти луд ли си?нови [re: PKCM(б)]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 14:43



"Стефан Стамболов също тръгва на съюз с Турция... "

Тръгва - за да я има България....

Аз ти викам че:
Според марскс и енгелс България трябваше да я няма! Чети ги изродите - маркс, енгелс - Събрани Съчинения т 34

А ти ми говориш пак врели некипели


Ти българин ли си или си марксист?

Какъв царизъм , каква социалистическа държава?



Тема Re: Абе ти луд ли си?нови [re: dedo_minu]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 15:24



Войната на царска Русия срещу Турция, не е социална революция, към каквото се стремят комунистите. Тя налага на българите други господари (заменя чуждия със "свой" ). И не съвсем...след Батенберг са ни разкъсвали на парчета всички ония, дето не са написали не своето мнение (както Маркс), а своята ВОЛЯ како Германия на Бисмарк, Русия, Англия, Франция......
Срещу това безсмислие се обявява Маркс!
За да не съм голословен предлагам да прочетеш "Съвети към сина" на твоя Саклс-Кобург-Гота : http://www.stefan-tcholakov.com/forum/index.php?topic=201.0
Ето някои:

"Българският народ е крава, която трябва да доиш до изтощаване....друг е случаят с моя син (Цар Борис ІІІ - бел.ред.), който има търпението да мирише потта на мръсните българи и да се подписва за спомен на техни тефтерчета..."

Ще сърба и той попарата на българановците, ако не тръгне навреме по пътя, който аз следвах и който се стараех да очистя от балканджийските потурановци".
- "Ти трябва винаги да настройваш българите един против друг, да ги разединяваш и да взимаш мълчаливо страната на властта. За тая цел около теб трябва да има най-безсъвестни хора, които за пари ще ти устроят по-добра лична полиция от Хамидовата, и тогава ще знаеш какво се крои в Ючбунар, Куру-баглар или в Кушу-кавак или Лопошна. Избирай, впрочем, за твои тайни агенти не чистокръвни българи".


- "Морално българският народ е недорасъл, а физически е просто за оплакване. Това обстоятелство, взето в общия му размер, ще улесни и твоята задача. Няма нужда да притежаваш добродетел или да се преструваш, че ги притежаваш".

- "Българският народ има само един идеал: да се обогати. Заради това, пази се да не му попречиш и затваряй си очите пред кражбите. Помилвай някак си незабелязано крадците, особено тези на държавни суми и дръж списъка им затворен в твоето бюро. Когато тоя списък се увеличи, да бъде в процент 10% от населението, то ти си спасен. Знай, че царете се крепят от разбойниците, но те са жертва често на разбойниците, когато не са ги щедро възнаградили".

Да живее пролетарската революция!
Долу експлоатацията и социалното неравенство!
Да живей България!





Тема Re: Абе ти луд ли си?нови [re: PKCM(б)]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 15:27



"Да живей България! "
Не можеш да си марксист и в същото време да си българин и да викаш искрено Да живей България! . ИЛИ СИ БЪЛГАРИН или си марксист - не може и двете!





Тема Re: Ведомственият национализъмнови [re: Koмyниcтka]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.12.09 15:33



"християнският морал е сходен на комунистическия морал"

Абсолютно!
Едните обещават рай и затова са викали "ИЗГОРИ богомилите и еретиците"!
И другите обещават рай и затова викат "Рай, ама сега УБИЙ класовия враг"!

Едните са изобретили инквизицията и конфискацията на имуществото на еретиците....
Другите - кагебето,ГУЛАГ и болшевишката национализация.

Ако има разлика, то тя е в мащабите на убийствата и инквизициите.... Комунягите са в значитерно по-висша степен майстори на геноцида....

От гл т на днешния ден разликата е в това че поповете нямат власт да изгарят "еретиците" или да конфискуват имуществото им. Това ги прави по-чисти...

Комунистите у нас напротив - запазиха власта на номенклетурата си по формата
на "елит" (иначе казано - боклук). Също така, заграбиха чрез приватизация онова което предишното им поколение беше заграбило под формата на национализация.

"че комунистът няма интереси различни от тези на своя народ."
Айде бе!
-кой повече от комунистите е избивал собствения си народ? - Никой!

Казано е "Не убивай"
-кой повече от комунистите е нарушавал тая божа заповед? - Никой!
Казано е "Не кради"
-кой повече от комунистите е нарушавал тая божа заповед? - Никой!
Казано е "Не лъжи"
-кой повече от комунистите е нарушавал тая божа заповед? - Никой!





Тема Re: Абе ти луд ли си?нови [re: dedo_minu]  
Автор PKCM(б) (болшевик)
Публикувано02.12.09 16:04



Само заради отношението на Маркс към царска Русия, която той нарича ''незасегната крепост и резервна армия на контрареволюцията'' (в Маркс и Енгелс, Събрани съчинения.Т.34.стр.229) аз не мога да не бъда марксист и българин. Защото България е в органично единство с трайните руски интереси на Балканите. Заставайки зрещу царщината и феодалните порядки на Русия, Маркс засяга и случващото се с"източната криза" и съдбата на българите. Нашият малък народ Маркс го вижда като поредната жертва на "пазара за роби" където онеправданите и подтиснати безимотни и малоимотни народни маси само си сменят господаря, а това за тях самите е безсмислено, щом социалната неправда и експлоатация продължават да тровят живота на работниците и селяните, занаятчиите и трудещата се интелигенция!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.