Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: makebulgar]  
Автор Koлoжer ()
Публикувано15.12.08 13:30



Знаеш некому дедовия -сичкото дет го постваш в тоя клуб са малоумни волни интерпретации плод на болен мозък който слага в началото една идея и после и мисли "доказателства" битер автохтонските бълвочи.



Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: Koлoжer]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано15.12.08 13:33



Абе тва "баба Марта" ми се струва,че е некво късно название -месеците да почнат да се наричат спрямо западната традиция тука май е бая отскоро след шегор елемите и индиктионите

Самия факт, че мартеницата е така широко разпространена в 3 съвременни държави-от Гърция на юг през нас до Румъния на север говори, че е или от Римско време-когато тези земи са били включени в една държава и култура, или дори още от по-отдавна тоест, че са Тракийско наследство....



Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: Koлoжer]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано15.12.08 13:36



-Смятам, че е прекалено определението "болен мозък"... С развинтена фантазия-Да, може и да пуши трева,чат пат -това е моето мнение....



Тема Иманета на сезоните на прабългаро-ирански!нови [re: makebulgar]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано15.12.08 13:38



Пролестан, Летостан, Есинстан и Земестан.

Редактирано от Koпpивeнa Meтлa на 15.12.08 13:38.



Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор makebulgar ()
Публикувано15.12.08 13:57



Я сега дайте да видим гръцките мартеници и по кой гръцки острови ги има??? Много ми е чудно!


А за влашките нещата са ясни! Те са български, както и много от обичаите им. Примерно Калуша, който на румънски се превежда конче, но няма нищо общо с конете, а се правят магии за здраве и превода идва от КАЛУ - Колобър, Калутаркан, Кален, Каелаен (на осетински - Правя магия), Кал(Молитва). И се празнува в малка част в южна Румъния и в почти цяла България е известен като Русалии!



Тема Re: Иманета на сезоните на прабългаро-ирански!нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор makebulgar ()
Публикувано15.12.08 14:05



Примерно нещо такова:


Пролет = Про+лет= Пролита = Започва да Лети = Слънцето започва да лети по нависоко!

Лято = Лети = Слънцето лети много нависоко!

Зима = Земя = Слънцето е под земята!

Есен = ?



Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: makebulgar]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано15.12.08 14:07



-Лично грък ме е светвал по темата...във форум Allempires... сега не ми се рови там да го търся...той самия е от този остров, помня че освен червена и бяла нишка понякога вкарват и синя....



Тема Re: Иманета на сезоните на прабългаро-ирански!нови [re: makebulgar]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано15.12.08 14:11



Пролет = Про+лет= Пролита = Започва да Лети = Слънцето започва да лети по нависоко!

Лято = Лети = Слънцето лети много нависоко!

Зима = Земя = Слънцето е под земята!

Есен = ?


-Преди малко получих имейл от една полякиня-при тях декември явно е grudnia- това пък нещо свързано с грудките на растенията ли ще да е?



Тема Re: Борис е бил всъщност един слаб и бездарен владнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор makebulgar ()
Публикувано15.12.08 14:11



А пък на мен един македонец лично ми каза че в македония няма българи!



Тема Re: Иманета на сезоните на прабългаро-ирански!нови [re: makebulgar]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано15.12.08 14:12



Виж са, четирите сезона са като четирите евангеиля. Пита Каломаин защо точно толкова благовестия - ами защо точно толкова сезони пък питам аз?

Иначе си дяволски интуитивен. Но думите не са с ирански произход, а славянски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.