Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Д-p OxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 17:51



Ми ти си безочлив, бе!
Я ми кажи какво гласят приписките по Тулчанския препис, вместо да ми цитираш Христос, който отношение към историята няма!

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: инцидeнтeн]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 17:52



да, но "Манасиевата" история има...

Редактирано от Д-p OxБoли на 29.10.08 17:52.



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Д-p OxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 18:05



Айде, появи се нова дупка!


Абе ти, преди да влезеш тука, не видя ли, че отгоре пише "Наука". Караш надолу, прескачаш "Спорт"-а и попадаш точно където трябва - в "Религия и мистика".
Някъде там си пускаш примерно темата "Аз вярвам в това, че..."
И си намираш съмишленици, които да повярват с тебе. Щото тука аз съм изчанчен и доказателства искам. Искам да ми кажеш какви приписки има по Тулчанския препис, за да ти повярвам, че си чел нещо друго по въпроса, освен това на линка. Ама ти не си! Ако беше, щеше да знаеш как този препис е попаднал в Тулча и защо е напълно изключено да е това, което твърдиш - а именно, фалшификат на Московията, пробутан на Молдова.
Аннадънму?

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re:галибардинови [re: kyмaнич]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 18:06



Неделя Петкова:
Родена през 1826 в Сопот, Неделя Петкова получава елементарна грамотност по взаимоучителната метода. По препоръка на Найден Геров става учител в новооткритото девическо училище в София (1858-1861) - иначе едвам е свързвала двата края: беден човек-жив дявол...

Найден Геров:
Учи в килийното училище на баща си, в гръцко училище в Пловдив от 1834 – 1836 г., в Копривщица от 1836 г. — при Неофит Рилски. По настояване на Неофит Рилски през 1839 г. заминава за Одеса, където завършва Ришельовския лицей през 1845 година. Приел руско поданичество, Найден Геров се завръща в Копривщица и от 1846–1850 г. e преподавател в откритото от него двукласно училище. От 1857 г. Найден Геров е назначен за вицеконсул на Русия в Пловдив, което му дава по-голяма свобода да продължи просветната си дейност...

Редактирано от Д-p OxБoли на 29.10.08 18:12.



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: инцидeнтeн]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 18:10



e, Тулчанският, като всепризнато най-нов, е скалъпен най-добре - с отчитане на допуснатите грешки - включително и без илюстрациите от Петербургката худ. академия...



Тема Re:галибардинови [re: Д-p OxБoли]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано29.10.08 18:12



Не е била Неделя, най ми била щерката Станислава



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Д-p OxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 18:12



Абе кухавелко, той е получен от старообрядци, бе!

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 18:13



Как кво -това реално е била борба на българското с гръцкото самосъзнание





Тема Re:галибардинови [re: kyмaнич]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 18:13



почнаха се редакциите за натъманяването





Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 18:14



Мисля,че ти мислиш различно от повечето загорци






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.