Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Kossoman ()
Публикувано29.10.08 17:09



Щото толкова му е акълът. Като нещо не му изнася и почва да си върти гъза във всички посоки.



Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 17:11



Е то начи борботе с фанариотите за тебе са нищо работа и патакламите в македонско също

Що си въобразяваш,че е станало мноо лесно?



Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: Kossoman]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 17:12



Щото само спами с мания за превъзходство с влашки цитати





Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: Kossoman]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано29.10.08 17:14



Аха, един дол дренки са, само, че на различни коловози.



Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 17:14



Кво общо имат борбите с фанариотите със самосъзнанието, че не разбрах?

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Народностно потекло и националнонови [re: Убaвeц]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано29.10.08 17:19



Но тогава ти трябва да приемеш факта, че като 50% поляк е нормално да си по-различномислещ от нас и че твоите истини на човек отрасъл в интернационално семейство може да не се припокриват с нашите и някои твои идеи справедливо да приемаме за мании и ексцентричности...

Редактирано от KOHAH PA3PУШИTEЛЯ на 29.10.08 17:41.



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Acпapyx lYl]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 17:28



При това картинката е един отявлен руски

:

- Московски препис, "намерен" през 19 век
- Ватикански препис - пробутан на кюретата през Хърватско (където уж стоял 170 г.) - при това с картинки, за които хал-хабер си няма оригиналът (изгубен, разбира се)
- Тулчански препис (16-17 век) - пробутан от Московията на Молдова през 19 век
- Хилендарски препис - сръбски 1510 г. (ниц де - тогава сърбите не са знаели изобщо да пишат), пробутан от Московията в 19 век

Ужким само 19 поправки при пълно несъответствие на преписите (всъщност, за да се заметат следите)

Всичко е направено, за да се възвеличае руското участие във Ромейската и Християнска история: черешката на коктейла е покръстването на русняците



Тема Re:галибардинови [re: Убaвeц]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано29.10.08 17:37



Ако някога се случваше да ходя по улиците сама, то бивах обсипвана с камъни от гъркоманските деца. Един ден Лазо Бинчевия син ме удари така силно по главата с камък колкото яйце, че ми се зави свят, паднах и кръв течеше по лицето ми. Но ме застигнаха някои от ученичките ми, взеха ме под ръка, приведоха ме до реката измиха ми главата и от един минувач взеха тютюн и ме превързаха. Това същото момче баща му го изпрати в Солунското гръцко училище да продължава науката, а то след два-три месеца избягва и отива в София, настанява се в българското училище и от там писало на баща си така: „Татко, оставете тоя гърцизъм. Вие сте станали маскара на света. Ние сме чисти българи. Аз се настаних в българското училище и няма да дохождам във Воден, догде не свърша тука класовете”.

Един ден дойде Лазовица у дома. Аз се в чудо видях като видях тая върла гъркоманка в квартирата ми. Тя седна, извади писмото от сина си и ми го подаде да й го прочета. След това ме помоли да ме отведе у тях на гости, където ме чакал кир Лазо. Аз много се подвоумих, но отидох с нея. Посрещна ме оня ми ти шкембелия Лазо Бинчев със сияющо лице. „Ех, даскала, казва ми той, много ми е кеиф, оти сино ми е на харно место у София, учи се по бугарски и много върви напред.” „Да, казвам, то му е собствения език и му е лесно да го учи.” Черпиха ме със сладко вино (наречено женско). При наздравицата извиках: „Да живее Македония, не я даваме на гръцките владици”. „И ние не я даваме, на гърците — анатема” извикаха двамата изведнъж. Аз си отидох изпроводена от двамата покръстени възвърнати български овчици и колко още има, които ще тънат в мрака на невежеството.

Отидох при Г. Гогов и му разправих за станалото у Бинчеви. Той, горкия, с въздишка каза: „Учителко, той не е станал чист българин, а галибарди” (боя, която се видоизменява).



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Д-p OxБoли]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 17:38



Нищо от тези твърдения не е вярно!

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: инцидeнтeн]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано29.10.08 17:45



Който има уши - ще чуе, който има очи ще види (Исус Христос)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.