Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 23:41



Дреме ми на дедовия кво викат ерменците

Ние си говорим кво викат българите.А то никак не е еднозначно и зависи от диалекта.



Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано29.10.08 23:58



Да, по - добре да говоря на стената, спамериньо



100 символа не стигат!

Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано30.10.08 00:03



Не говори,че само глупотевини плещиш





Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: инцидeнтeн]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано30.10.08 02:22



"Бъгари",... Хммм тва ако на са "Гочетата" от Опан и Гълъбово така да се наричат, аз главата си режа /за непросветените-това са 2 "града" на 30-40км на юг от Ст Загора/... То дори и "Бъгари" да се наричат пак ще е постижение...До колкото ми е известно самоназванието им е "Овалийци" и "Гочета" а родината им - "Овата".
Масираната емиграция на "хора" произхождащи от горепоменатото място към Ст загора доведе до чувствително занижаване на културното ниво на родния ми град...
Още звучат в ушите думите на покойния ми дядо, когато в израз на детинска наивност и любознателност го замолвах да ми каже нещо повече за тях..."Абе , те там са друга България."-Мрачно отвръщаше той и самата му интонация убиваше у мен всяко желание за по-нататъшно говорене по темата....





Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Ray of Light]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано30.10.08 02:42



-Спомням си, че веднъж моя братовчед от варна, когато беше някъде към 12-13годишен се изписа като "Балгарин". -Това дали може да се използва като подкрепа на твърдението ви, че Българите и особено варненци произхождат от Балкх и Бухара?





Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Убaвeц]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.10.08 09:38





Queen's only


Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.10.08 09:59



Това намерих и ми се видя забавно:
"Вижте ся "Гочеата" няя да им обръщате внимание. Хората са казали "най трудно се отглеждат Гочи, Мити и фити". Те са си уникални като шопите. Даже си имат и собствена автономна република ФРГ (Федерална република Гочландия) със столица село Опан.
За хората вицове се говорят в старозагорско. Има такъв виц примерно за азбуката (не можах да го запомня целия но...) "Баба и внуче разглеждат буквара и бабата вижда буквичката А (нарисувано е агне) - йегни баби, Б (барабан) - тупан баби, В (вилица) - бунела баби, Г (гъба) - мухомор баби ... З (зеле) - лахна баби... Ц (царевица) - мамул баби .... Щ (щъркел) - лилек баби..." Цялота азбука я има ама трудно се помни."



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.10.08 10:01



Трябва някой ден да направя тема "Защо българинът така и не научи руски", но това е друга тема.
В подкрепа на тезата ти ще извадя един познат (учил и ненаучил руски

), който на някакви руснаци обясняваше, че "Балхария многа харошая".

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: Last Roman]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.10.08 10:08



Кой тоз, с квадратната глава?
Аааа, русичък... Славянин? Ам що не си му направил и очите синички?



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Самосъзнаниетонови [re: инцидeнтeн]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано30.10.08 10:29



Балхария всъщност е БГ-на украински. да не би тези да са били украинци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.