Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: agrimonia]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 14:40



Ми те са преведени на караманлийски турски бая отдавна.


И за какъв чеп да ги раздаваме на турци и помаци, като нито едните, нито другите знаят турски?

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: инцидeнтeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.10.08 14:42



Да, помаците не знаят турски, моя грешка. Обаче из кърджалийско си говорят само на турски, повярвай ми.



Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: agrimonia]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 14:43



Ти съзнаваш ли кви глупости говориш?Помаците са с майчин език български така,че нема нужда от превод.В Моравия е имало първо желание за християнизация и след това се появява нуждата от превод

В България е било същотоПосле и в Русия



Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: agrimonia]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 15:21



Ми аз от Кърджалийско нямам преки наблюдения, ама съм добруджанец (тва ми е етноса или там националната идентичност

). Затова категорично мога да се произнеса само за добруджанските "турци". Е, произнасям се. Те турски не знаят. Нито им разбират нещо на новините по турски, нито с турците могат да се разберат (това по разкази на хора, изселвали се от България). Говорят на някакъв архаичен диалект, който кара турците да им викат "гяури". И си мисля, че не е изключено и по Кърджалийско да е същото.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: инцидeнтeн]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано29.10.08 15:39



Тези вашите са гагаузи, затова не се разбират с Турците...



Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.10.08 15:44



Аре ся, оставаше и да не знам кои са гагаузите.


Гагаузите, драги ми Разрушителю, са хора християни и ти това би трябва да го знаеш.
Тука говорим само за правоверните следовници на Пророка.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: инцидeнтeн]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.10.08 16:04



гагаузите са печенеги.



Queen's only


Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: Убaвeц]  
Автор XpиcтoTaмapин (член)
Публикувано29.10.08 16:10



В отговор на:

Много лесно можем да "подредим" езиците на Киро -той е бил избран от императора за задачата именно заради славянския си произход от Солун.Ти ако си император драги ми Ристе и империят ти се състои от 20-30% славяни между които имало и бая учени люде сириец ли ш да избереш да ти превежда на славянски евангелието?А помисли малко де-ич не е сложно



Това да се подменя условието на задачата е белег на разконцентрирано мислене.

Не ставаше дума за критериите, по които ромейския Цар избрал хора за моравската мисия, а за подреждане на езиците за дадения човек според степента на владеене и личните му предпочитания.

Да си представим образован съвременен българин, който е роден и израснал в пловдивския квартал Столипиново и който от детството си знае цигански език, усвоил го или от семейството си или от улицата. Може да е и циганин по произход, важното е това, че той е образован българин. Високо образован. Най-добре владее български език. Българският език за него е на първо място. Най-лесно му е да се изразява на български. Представете си още, че няколко години е бил в чужбина, например в Германия, на професионална специализация. Той следи професионална и друга научна литература на немски, поддържа лични и професионални връзки с немци на немски, няма проблем с немския език. Той би подредил немския език на второ място. Освен тези два езика, човекът знае достатъчно добре и английски, и цигански.

Ами цигански си език той би подредил на последно място. Най-трудно би му било да се изразява на цигански. Много ли трябва да се мисли, за да се съобрази, че е така?



Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: Last Roman]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 16:10



Гагаузите са узи





Тема Re: За значението на гръцкия език в Ромейската империянови [re: XpиcтoTaмapин]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано29.10.08 16:12



Ристе баце славяните никога не са били цигани и мнозина са си загубили кратуните от тяхното подценяване

Най-вече "висококултурни" и "ерудирани" макар и да е всеизвестно,че от славянски произход са доста от най-светлите умове на всички епохи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.