Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: Ray of Light]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано20.10.08 22:59



В отговор на:

Армнските източници казват оногхонтор и вхнндур



Това е арменска транскрипция и се използва само когато се пише на арменски.
Преведе ли се този текст на друг език се ползва оригинала - KUTUR GUR, ON O GUR.



Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано20.10.08 23:15



-дур е правилно



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: мapдyk]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано20.10.08 23:17



В отговор на:

дур е правилно



Дай доказателства за това екзотично твтрдение .



Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано20.10.08 23:19



има достатъчно документи.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: мapдyk]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано20.10.08 23:42



В отговор на:

има достатъчно документи.



Знам. Дур бре!



Тема Re: славяните - номадите земеделцинови [re: мapдyk]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано22.10.08 16:06



Унгарския вариант общо взето си е някакъв техен вариант на известната легенда - има го и във вариант Булгар и Буртас. И все пак унгарците са билзо до хуните, но мисля, че са народ в периферията на хуните - най-вероятно те са тези, които наричат угри, а Херодот нарича июрки. Само че не искам да се спирам на произхода на хуните - само един източник знам и той май е от 8 в. ако не се лъжа и не е ясно колко е достоверен, затова смятам да спра дотам докъдето е известното - че са обитавали от дясната страна на Азовско докъм Каспийско море - това били старите им местоживелища, а преди това - само можем да гадаем и фантазираме.

Редактирано от БoянГeнoв на 22.10.08 16:09.



Тема Re: славяните - номадите земеделцинови [re: БoянГeнoв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано22.10.08 17:27



точно на тази легенда е базирано схващането, че сме сатанински народ според чифутите де.




Nimrod=Нергал



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: славяните - номадите земеделцинови [re: мapдyk]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 20:27



За първи път чувам за такова нещо - постни, ако имаш под ръка.
Иначе легендата за преминаването - не знам доколко е въобще хунска - прилича ми на измислена от гърци. В крайна сметка хуните побеждават обитаващите около Танаис алани-танаити и после се насочват към готите (само че ми е доста интересно кога е това после - почти веднага или са минали много години). Къде пресичат Босфора изобщо не ми става ясно, въобще не знам откъде са я измислили тая легенда дето я събщават Прокопий - при Теофан кутригурите не пресичат Босфора, а пресичат Танаис. Като гледам къде е утиг-оног-уногунд-урската държава, тя си е била в горния край на Азов, а не в горния - то и Йорданес говори, че обитавали блатата на Азовско, които са били в горния му край.
Между другото Голийски цитираше някакъв арменски източник (мисля, че беше откъм 8-9 в.), в който се споменаваше, че хуните дошли откъм Мидия (или май в цитата пишеше откъм халдеите) изгонени от Александър. Ако искаш мога да го постна това сведение по-късно като го намеря вкъщи.

Редактирано от БoянГeнoв на 24.10.08 20:30.



Тема Re: славяните - номадите земеделцинови [re: gioni]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано24.10.08 23:05



Много те моля да ме извиниш,но мисля в случая ти си куриоз .



Всичко което си писал ,с едно изключение ,е абсолютно вярно !

А под " изключение" имам предвид хронологичния момент в изразът ти ..."Появяват се от нищото през 5-6в."

Тук малце не си точен ! Никой исторически извор не споменава за славяни преди VІ век .......освен ако от криворазбрани сууброжения ,не искаме да признаем някакъв НЕСЪЩЕСТВУВАЩ резон във фантазиите на руският професор от български произход Марин Дринов за славянските думи у Приск Панийски (V век-"медос" и "тризна")и другите панславистични измишльотини на сущий по темите " тракийски етноними " и "тракийски топоними".

Славяните стават известни на историята от VІ век и то само като исторически маргинална етническа общност ,намираща се на варварско равнище ,която подобно на днешните цигани ,намира своята ниша в Европа само благодарение на тоталната цивилизационна криза, в която се намира Европа в прехода си от късна атничност към ранно средновековие.

Не претендирам да съм абсолютно изчерпателен и аргументиран,но това е общо взето историческата истина за славяните.

Не вярвам всичко това да не го знаеш ! Особено щом пишеш за "славянската пражко-корчакска култура" ...която е една културааа ...ум да ти зайде.

Интересно ми е ,защо по принцип поставяш въпроса ?



Тема Re: В началото на VІ в. славяните започнали периодичнинови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано25.10.08 14:56



Не знам как разбрахте, кой точно е правилния вариант на името - от различните източници е достигнал по различен начин - няма причина да твърдите, само защото се връзва с някаква теория, която подкрепяте, че правилното, например, е -гур, при положение, че има и -гар (куртаргари), а има и -гир (котрагири). Или -дур при положение, че има -тер и -тор (я, като багатур или боготор

). Ако вземем, например, че според Теофан името е Котраг, то значи, че трябва да са Котраг-ири или Кутриг-ури. И пак сме доникъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.