Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Необясними прояви в Бойна Слава  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 08:44



Сега се загледах в сайта на Бойна Слава, темата е "Иранска теза за прабългарите". Вижте там пост номер 24 "Те не са номади, а уседнало земеделско население". Става дума за най - ранното прабългарско поселение в Добруджа, което археологически е потвърдено като земеделско. Въпреки това във форума продължават да говорят за номадството на българите. За мен това е или проява на дебилство или целенасочена манипулация. Някак си не мога да повярвам, че им плащат за подобно нещо, (въпреки,че правилата на форума са само за новите там, старите са номенклатучици), явно много са се прецакали да лъжат за без пари. Друг вариант е да е последица от хуманитарното им образование, съчетано с промиване на мозъка. Аз съм на мнение, че изучаването на математика и особено доказателствата в нея създават имунитет срещу опити за промиване на мозък и поради това крайните хуманитаристи са с по - голям риск да бъдат манипулирани



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 09:29



е и? Тука пък всеки си пише дивотиите, на които сам си е повярвал.



Queen's only


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 21:12



Проблемът е, че хората си фантазират, когато фактите им дават свобода за това (както аз си фантазирам за първите арии в Балк, заради неизяснения произход на българите и града Булкар - Балк), съвсем друго е да имаш твърди факти като археология и директно изказване на изследователите на най - ранното прабългарско поселище, че българите са уседнал земеделски народ и пак да си говориш за номадство. Ето това е, което ме притеснява



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 21:16



хубу де, като не те кефи там - не пиши. Това е просто форум за дискусии, подобно на нашия. Просто хората, които пишат там се имат за голяма работа.

Queen's only



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано10.10.08 21:32



В отговор на:

Просто хората, които пишат там се имат за голяма работа.



А бе и аз пиша там под прикритие но напоследък е доста скучно. Има проблем, старите клубари от дир-а там се разпознават от пръв поглед. Друга порода са.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано10.10.08 21:38



Не ги разбирам такива хора. Аз дето съм голяма работа и не се имам за голяма работа, па тия дето не са голяма работа що се имат за такива, не ми е ясно!?
Не мога да им разбера каузата!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.10.08 21:54



сред обществеността върлува заблудата, че номадите от средна азия били велики войници

представете си армия от цигани, и веднага ще ви стане ясно, че от номад войник не става



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано10.10.08 21:59



Значи за тебе българите са цигани? По-голям българомразец от тебе няма!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано10.10.08 22:02



В отговор на:

представете си армия от цигани, и веднага ще ви стане ясно, че от номад войник не става



Напротив. Тумба цигани напълно безпроблемно за броени минути може да изпотроши дузина български глави и няклко полицейски астри съвсем безнаказано. За такава успеваемост можем само да си мечтаем, нищо че сме потомци на прабългарите.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 22:32



Нали това говорим, че в Средна Азия не са номади, напротив - Согдиана, Бактрия, Хорезм и прочие са огнища на цивилизация.

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 22:34



Аз мисля, че всички хора са голяма работа по рождение, това ни е явно разликата. Уважението към другия е защото е човешко същество. Постиженията и интелектът са само черешката на тортата, а и не струват колкото добротата



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 22:37



тебе да не са те банирали оттам, че го удари на общочовешки ценности? Я го виж метлата колко е скромен.



Queen's only


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 22:55



Мен ме прогониха отдавна, защото някои се заядоха с мен, не с твърденията ми (по - точно аргументацията, на която не се отговори пряко ), а с мен самия. Аз естествено отвърнах на заяжданията и ме прогониха. Това стана отдавна, преди две или три години, не си спомням вече. Сега си припомних, защото четох темата за Иранската теза.



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.10.08 09:11



ти си българомразец, защото твърдиш, че най-старият европейски уседнал земеделски народ - българите - били номади



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано11.10.08 09:46



Зиези, никой тук не твърди това. Ако сме дошли от Балк, още по - малко, културата Бактрия - Маргиана е силно земеделска и много уседнала



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано11.10.08 11:29



В отговор на:

защото твърдиш, че най-старият европейски уседнал земеделски народ - българите - били номади



Естествено е, че са номади. Векове наред след установяването си на балканите в писмените надписи няма нито дума за земеделие:

Багатур багаинът има ризници всичко 53 и шлемове 45 неговите ризници са. . . шлемове два . . . ризници . . . и . . те имат самари 191, а ризниците им са 192.

Зитко ичиргу боил има меки ризници 455, шлемове 540, люспести ризници 427, шлемове 854, жупанът заедно с хората си има: люспести ризници 30, шлемове 40, верижни ризници 1, шлем 1



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.10.08 11:30



викаш само брони и мечове, а няма лопати и рало?



Queen's only


Тема сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: Last Roman]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано11.10.08 11:37



В отговор на:

викаш само брони и мечове, а няма лопати и рало?



Естествено. С голям интерес очаквам някакви сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспаруховите българи в Добруджа.

„българите изпратили войска на лодки по река Драва, разорили с огън и меч славяните, които живеели в Панония, изгонили техните вождове и им назначили български управители”.

"в 829 г. „българите, като дошли с лодки по река Драва опожарили селища на франките, разположени покрай реката”

Редактирано от KANAC YBlГl OMOYPTAГ на 11.10.08 11:38.



Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.10.08 11:53



тъй, тези които изковаха от мечовете плугове сега служат на тези, които си запазиха мечовете.



Queen's only


Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: Last Roman]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано11.10.08 12:16



В отговор на:

тъй, тези които изковаха от мечовете плугове сега служат на тези, които си запазиха мечовете.



Но трагикомичното в случая е, че тези с мечовете нe са българи:



Редактирано от KANAC YBlГl OMOYPTAГ на 11.10.08 13:56.



Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано11.10.08 14:27



Погледн пършичт пост по тази, тема, с който се отваря дискусията- всичко е там. Верно си за Боййна Слава



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано11.10.08 15:42



Да, огнища, които са превземани периодично.



Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: Ray of Light]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано11.10.08 15:47



Аз викам за да сме по-аграрни да фалшифицираме изворите с това:
„българите изпратили градинари на лодки по река Драва, научили на рало и сърп славяните, които живеели в Панония, оплевили техните градини и ги засяли с български семена”.

"в 829 г. „българите, като дошли с лодки по река Драва засяли жито до селищата на франките, разположени покрай реката”





Тема българите, като дошли с лодки по река Драва опожарнови [re: БoянГeнoв]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано11.10.08 15:53



В отговор на:

"в 829 г. „българите, като дошли с лодки по река Драва засяли жито до селищата на франките, разположени покрай реката”



Ааа, не съм съгласен. Истината е друга:

"в 829 г. „българите, като дошли с лодки по река Драва опожарили селища на франките, разположени покрай реката”

Редактирано от KANAC YBlГl OMOYPTAГ на 11.10.08 16:01.



Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: БoянГeнoв]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано11.10.08 17:41



"Засяли" не ми харесва. "Осеменили" по-бива.





Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: easy]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано11.10.08 17:46



В отговор на:

"Засяли" не ми харесва. "Осеменили" по-бива.



Ааа. За това днес покрай Драва река щъкат тук там едни ниски, кривокраки субекти.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано12.10.08 09:34



От роднини превземани



100 символа не стигат!

Тема Re: сведения за отглеждане на зърно и зеленчуци от аспнови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано12.10.08 10:59



Земеделието на българите е археологически факт, мой човек



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор thorn (член)
Публикувано13.10.08 17:12



Като активен член на сайта и модератор на раздела отговарям, че не ми е известно на когото и да е да се плаща. Ако вие знаете, дайте сведения за да почна и аз да вземам пари.

Иначе цитирания пост говори за открит некропол, не и за селище, но дори и да бяха открили селището, то точно това доказателство не променя с нищо моето убеждение към момента, че прабългарите в северното черноморие са били номади докъм 8 век и са дошли такива на Балканите. За след това никой не е оспорвал усядането им. И в Добруджа и на Донец.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор thorn (член)
Публикувано13.10.08 17:17



Монголия броиш ли я за Средна азия? Татарите на Чингис хан били ли са велики войници?

А ако говориш за цигани в смисъл на индийци - гурките велики войници ли са?


Емо, много сваляш нивото





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано13.10.08 18:30



Бе това е въпрос на светоглед.Тукашните дръвници не могат да зацепят,че нещата подлежт на развитие.Изкарва се разцветът на нещо си като самото нещо от самото начало.Кой е живел на балканите е се биол българин още от мезозойската ера.

Добре,че ги банвате от бойна слава та баре там да им не чета простотиите



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано13.10.08 21:12



Торн, убеден съм, че няма съвкупност от доказателства, все едно от кого представени и колко пълна като съвкупност, която да ви убеди, че прабългарите са уседнал земеделски сарматски народ, нищо, че са убедени не само съвременните археолози, но тезата е още от 60-те години на най - големия в областта - Смирнов. Каквото и да кажа, каквито и извори и материални доказателства да приложа, сигурен съм, че няма да ви убедя, а и не само аз - никой не може да ви убеди. Това не е въпрос на логика, това е въпрос на психология!

П.С. Този пост няма предназначението да обижда

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.10.08 22:01



Всъщност никога през историята чак до 19в. Добруджа не е била земеделска(с малки изключения). Между другото , ако се открие че някой е съхранявал еди как си зърно, не означава, че непременно е земеделец. Може например да означава, че си е събрал добре данъците от подчинените му земеделци.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: gioni]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано13.10.08 22:23



Какви са археологическите данни, че не е била земеделска земя, след като е най - добрата такава на Север от Балкана? Ако имаш предвид, че турците са я оставили да запустее, това е съвсем друга история. Ако не знаеш, България е продавала на италианските градове - държави жито през ВБЦ.

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано13.10.08 22:42



Я стига глупости бе.Добруджа е пустиняк и незаселена и точно за тва е станала житницата напоследък.По времето на прабългарите си е била треволяк - место за паша на конйете.





Тема Добруджа е билтреволяк - место за паша на конйетенови [re: Убaвeц]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано13.10.08 23:25



В отговор на:

Добруджа е пустиняк и незаселена и точно за тва е станала житницата напоследък.По времето на прабългарите си е била треволяк - место за паша на конйете.



Къде са сега автохтонците, да ни дадат доказателства за зърно и зеленчукопроизводствените умения на аспаруховите българи.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано13.10.08 23:34



Глей си работата!
Мога да посоча момента, в който Добруджа става пущиняк, и той е много, много скорошен. Много ги разбираш нещата ти....

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: gioni]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано13.10.08 23:36



Ма разбира се. А подчинените му земеделци са живеели на юг от Балкана, дори при Каспийско море, а той от инат - в Добруджа.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано13.10.08 23:41



Аре аз щи изреждам крепост по крепост римските в другите части на България,а ти добруджанските





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано13.10.08 23:45



И туй с кво ще помогне?
Верно ли си мислиш, че тва, земеделците само кесят по крепостите?
Или по паважа орат, дееба?



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 00:05



Показва заселеност

Те крепости се не строят у пустеещи степи и треволяци ами къде им смисъл от тях.Освен това гражданйете до ден днешен ша да гладуват без земеделци особенно тогава с оня бръз трансграничен транспорт на марули



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 01:17



Ама разбира се. Тва крепостите по "Пътя на коприната" са сред едни тучни ниви и градини - не ти е работа.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 01:28



Аре без иронии - през Добруджа път на коприната не минава.Освен това тогава е било така-къде има земеделие има и много народ,а Добруджа и до ден днешен не е най-населената част на България и никога не е била.





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 01:29



Обаче Тузйолу оттам минава.

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 01:34



Вас ист дас?





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 01:37



... на чист славянски попита той.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 01:40



Е ти па ми отговори на прабългарски та за тва пробах на чужд език





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 01:49



Пътят на солта.
Темата тъй и тъй вече няма нищо общо със заглавието си, я да питам дали някой не знае нещо повече.
Винаги ми е било интересно откъде Константинопол се е снабдявал със сол?

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано14.10.08 01:53



В отговор на:

Винаги ми е било интересно откъде Константинопол се е снабдявал със сол?



От морето.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 01:56



Доказателства?

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 01:59



Начи прабългарите по некви неведоми причини не са си турили столицата Соленград у Добруджа ми е те така са поразширили Плъсков?





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано14.10.08 19:23



А ти, неразумни юрод, знаеш ли, че само на територията на Съвременна България прабългарите изграждат и възстановяват над 150 крепости (силно занижена оценка) между 7-и и 10-и век? Посочи ми който и да е Римски град с площта на Плиска, която за само 0.5 % от територията, подложен на пълна екскавация са открити множество сгради и църкви, ВКЛ във външния град , който вероятно е заселен плътно като вътрешния и именно затова за 100 години толкова малко са разкопали



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 19:25



Бе 1500 крепости изграждат с по над 200 илядно население вътре и най малко 500 иляди коня за клане и яздене





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано14.10.08 19:54



В отговор на:

знаеш ли, че само на територията на Съвременна България прабългарите изграждат и възстановяват над 150 крепости




Я виж тук:

Надпис № 2 на канас ювиги Крум

“ и той опустоши следните места и крепости: Сердика, Дебелт, Константия, Версиникия, Адрианопол. Тези силни крепости Той завзе. А на останалите крепости даде страх и те ги напуснаха и избягаха. "



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 23:17



На баба ти фърчиляка.
Не съм казвал нищо за никакъв Соленград, а че минава пътя ПРЕЗ Добруджа.

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 23:20



Е аз питам след като не са били конепаси и конеядци ми предимно "контролиращи трансконтинентални оживени пътища" за чий са поразширили Плъсков ми не са основали столицата директно на шосето и не са я нарекли Соленград?





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано14.10.08 23:33



Щото са правили столица, а не митница, тъпчо.


Ти ако беше един архонт на многото българи, щеше ли да търпиш покрай двореца ти денонощно да реват и плюят камили.
То един трамвай не се понася, а това щеше да е психически тормоз.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано14.10.08 23:53



Аре ся претенции-парите не миришат





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.10.08 07:36



Прочети Димитър Овчаров з акрепостите 5-10-и век, сериозно изследване е

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано15.10.08 12:04



В отговор на:

от номад войник не става



Затова ли двете най-силни армии на света 30 години не могат да се оправят с едни афганистанци?

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: headhunter]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано15.10.08 19:09



В отговор на:

Затова ли двете най-силни армии на света 30 години не могат да се оправят с едни афганистанци?



Вашинтон се нуждае от нестабилност и хаос, който поддържа умишлено, както в Афганистан, така и в Ирак.

В Афганистан трябва да се произвеждат необходимото количество наркотици, а на Ирак да се изпомпа нефта.

Редактирано от KANAC YBlГl OMOYPTAГ на 15.10.08 23:23.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.10.08 21:39



Прочети Димитър Овчаров, има го в замунда, после пак ще си говорим



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано15.10.08 21:39



Що овчаров,а не Коняров бе?





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.10.08 23:34



Ти можеш ли да четеш, питам аз, щото ако можеш, какво правиш тука? Нали требе да прочетеш, за да обориш или още си на черти и на резки, славянино?



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано16.10.08 00:11



Тебе те борим с ена ръка щот си неуравновесен





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано17.10.08 23:18



Гола славянска ръка срещу брониран конник? Ти и детеправеца си не мож' пребори с една ръка



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано17.10.08 23:20



Ако та маанем че паднеш и с кон и без кон.Не случайно нема генетичен прабългарски материал





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано18.10.08 13:29



"Ако та маанем че паднеш и с кон и без кон..."

-Как да го разбирам?-че ще го събориш него от коня или че ще ги повалиш и двамата с коня?





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано18.10.08 14:39



Па мойта кобила един път зе а ми се дърви и са тегли и кат я маанах между очите зеа да и треперат краката и да и тече кръв от муцуняка.А не е некав прабългарски кон с размери на магаре ми оранена, висока и даже дебела щот нема много работа





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано18.10.08 14:50



Айде манни да видим как ще стане, мене и профи боксьор средна категория не е успял, а съм сигурен, че ударът му беше по - силен, отколкото твоят някога ще бъде, а и бе доста бърз. Напразни изхвърляния на един напразен човек са твоите



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: инцидeнтeн]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано18.10.08 14:52



Да бе, в най - добрата земеделска земя на Север от Балкана са живели горките и да не разберат, дето Добруджа 1300 години храни цяла България

А пък арехолозите като казват, че сме уседнали земеделци, сигурно си ги измислят, а не се базират на конкретни разкопки, а?

100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано18.10.08 15:04



Бе ти си бил свиван и у иранска преса и нищо ти нема празнодумец празнословски

Човека жилезо



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Убaвeц ()
Публикувано18.10.08 15:07



дето Добруджа 1300 години храни цяла България
Рани некому дедовия -предимно у последните десетилетия иначе неам спомени деда ми и прадеда ми да са ми казвали,че са внасали жито от добруджа,а съм сигурен,че това важи и за тракия





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Убaвeц]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано19.10.08 12:49



Ray - постни, моля, това проучване, дето първите български поселения са били земеделци. Или ако не ти се играе кажи ми поне за какви години става въпрос и как се разбира, че те са били българи и че са били земеделци.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано19.10.08 16:09



Става дума за разкопките в Балчик - поселение от 660-а година някъде. Маготин го беше сложил в Бойна Слава. отделно, самата Салтово - Маяцка култура е на земеделци, а тя е на "алано-болгари"

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано19.10.08 17:09



А, хубаво - годината е важна - значи за тия години аз няма да ти оспоря, че сигурно заселниците са разбирали и от земеделие (или най-малко са си водили хора, което разбират), но ние говорим за българи (като име) поне от 480 г., а за тоя период от 200 години като нищо може и да са се понаучили на туй-онуй. Това, което аз твърдя е, че отначало българите не са били земеделци.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано19.10.08 17:27



В първи век са били, когато са се поселили в Армения, имали са два големи града - Булкар - Балк и Балкар (сегашен Дагестан)

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано19.10.08 18:34



Някакви сведения за това ти твърдение?



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор thorn (член)
Публикувано20.10.08 14:19



Малко четеш, бързи но недомислени изводи правиш.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано20.10.08 19:39



Виж арменските извори

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано22.10.08 15:39



Ами чел съм и това, което казваш не съм го срещал. Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано22.10.08 17:56



В отговор на:

Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение.



Остави го на мира! Човека е вече готов изграден кадър за Института по история при БАН.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано22.10.08 19:58



Правила за водене на дискусия:

1. Дебатира се по темата, не по опонента. Опонените не могат да си бъдат съдници

2. Не съществува рангова система за тегловно оценяване на твърденията - те се оценяват само по същество

3. Дискутира се с рационални аргументи (фактология, логика), не с емоционални.

П.С. Не смятам да обсъждам какво образование имам, какви публикации, колко книги съм чел, какъв коефициент на интелигентност имам, каква скорост на четене и други подобни фокуси, поради горепосочените точки. Цивилизована дискусия се осъществява между цивилизовани опоненти, така че чакам контрааргументи, не пустословия



100 символа не стигат!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Ray of Light на 22.10.08 20:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от Ray of Light на 22.10.08 20:06.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор thorn (член)
Публикувано23.10.08 10:41



Чудесно. И аз винаги за това съм пледирал.



И сега напълно по същество.


Много грубо казано моята теза е че прабългарите към момента на пристигането на Аспарух южно от Дунав като цяло не са земеделци.

Обаче поради невъзможността да се поддържа номадско животновъдство от северночерноморски тип им се налага бързо да уседнат.


Салтово маяцката култура също става земеделска СЛЕД това време – грубо казано от 8 век.


Докажи ми земеделие в по-ранна епоха.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор thorn (член)
Публикувано23.10.08 10:46



Ами чел съм и това, което казваш не съм го срещал. Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение


Това към мен ли беше?



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано23.10.08 11:02



Не ги разбираш тези работи, Торни. Един народ може да бъде сто процента уседнал и без да има грам земеделие. Справки - в Аварския хаганат. А данните за земеделско население в ранните български некрополи са непоклатими, за разлика от дрънканиците на "лингвистите" в твоя форум по отношение на неизвестния език на прабългарите. И въобще фиксацията на тема земеделие е вредна за мисленето. Почни да четеш Тойнби, ако не вярваш на анонимни мнения в интернет.

Вземи прочети за царството на хуните в Дагестан, та да ти олекне най-накрая.

Редактирано от _magotin_ на 23.10.08 11:10.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 20:58



Thorn - не беше към теб, разбира се, а към Ray - чакам да видя арменския източник, в който пише, че българите имали градове Булгар и Булкар-Балк и, че били земеделци.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор woland (messire)
Публикувано27.10.08 11:55



Че как, разбира се, че се взимат пари. На мен лично ми дават по $5 на всяко изтрито мнение, а за бан - по $25.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: woland]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано27.10.08 14:47



В отговор на:

Че как, разбира се, че се взимат пари. На мен лично ми дават по $5 на всяко изтрито мнение, а за бан - по $25.



За системно триене и банване на постинги с мнения различни от пропагандната програма на партия, закупила права да хармонизира мнения в определени клубове в съответствие със свои постулати, наградата е включване в партийна листа я за нар. представител я за общински съветник.
Ако не вярваш, питай комита (български).



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор ivoris (непознат )
Публикувано28.10.08 00:37



Добруджа е била огромни гори пресичaни от 1 по голяма река , някъде из 1 министерство се моташе копие на 1 картина на някакъв от генуа . Първата ЖП линия затова е строена Русе Разград Варна .В големите градове на османската империя на мода е било да се топлят с дървени въглища ,което не са могли да изсекът ...сега го довършиха.В Подайва сред месното население се разказва за огромни халки за които са се връзвали корабите.

Редактирано от ivoris на 28.10.08 00:40.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: ivoris]  
Автор Kossoman ()
Публикувано28.10.08 07:43



И в Бояна съм слушал такива хуморески.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано02.11.08 11:37



Я да ви дам една загадка: Какво се казва за хора, които умеят да се надсмиват над другите, но не и над себе си?



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано02.11.08 11:39



Всъщност Балх отговаря на споменатия в турското копие на „Историята” на Ат Табари, от преводача Касем-Бег /Kasem Beg/, град Булхар-Балх или Булкар-Балк /Bulkhar-Balkh/, който Касем-Бег, свързва с известния от арабоезичните източници Беленджер. В ръкописа на Ахмед бен Азами, походът в 652-653 г. на арабския пълководец Салман ибн Рабиа се казва че:„Напускайки Дербенд, Салман достигнал да хазарския град Бургур... Продължавайки своя път той пристигнал в Билкар, който не влизал във владенията на хазарите и устроил лагер на прекрасните поляни край града, намиращ се в близост с голяма река”. Ибн Ал Насир пише, че след превземането на Беленджер-Булкар, Салман тръгнал към друг град, наречен Вабандар, в който имало 40 000 домове. Артамонов също стига до извода, че на север в Дагестан в ранното средновековие живеят прабългари, явно влизащи в „Царството на хоните” на арменските автори. Той свързва Булкар-Балк, със споменатия от Мовсес Каганкатваци „великолепен град Варачан”, главен град на хоните-савири, разположен на север от Дербент. Съгласно този автор, Варачан е бил типична крепост, с централен площад, езически храмове нар. „даркон” /в осет. arkon – храм/ и царски двор. /ДД-ПБСЗК/ Градът се превръща в лятна резиденция на хазарските кагани, под вормата Варшан е посочен от кагана Йосиф в писмото му до евреина Исак Хаздай ибн Шафрут. Йехуд в своя разказ за приема на юдаизма от хазарите /”Сефер Козари”/, споменава че хазарите почитали някакви пещери в „план


http://209.85.135.104/search?q=cache:v0Isoa3b_0AJ:www.protobulgarians.com/Kniga%2520na%2520Aleksandaar%2520Bayar/BAJAR-KNIGA-CHAST-5.htm+%D0%91%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%80-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA&hl=bg&ct=clnk&cd=4&gl=bg

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано02.11.08 11:42



Егише Вартапед описва българите хайландури и вожда им Еран /Ирник/, за което вече стана дума/ След разгрома на кидаритската държава една част от населението й се преселва в Кавказ. Хрониката “Дербент – наме” съобщава за тях като “бахли-кадар” /кидарити от Боло/, които по времето на Хосрой Ануширван /521-579/, построили там градовете – Булкар, Балк, Хумар и Кумах. Тези градове имат аналози в средна Азия /съвр. Таджикистан и Афганистан/ - Булкар – Боло, Балк-Балх, Хумар – Пули-хумри и Кумах – Куляб. Археолозите твърдят, че Хумар /Хумаринското градище/ е двойник на Плиска. Това доказва какви по произход са били неговите строители – кидаритите от Боло.

http://209.85.135.104/search?q=cache:GXHG4VUcuRAJ:nauka.bg/forum/index.php%3Fshowtopic%3D3727+%D0%91%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%80-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA&hl=bg&ct=clnk&cd=14&gl=bg

100 символа не стигат!


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано04.11.08 11:50



Хумаринското градище прилича на Плиска, но не чак толкова, колкото би ни се искало.

И то, и Беленджер, че и Семендер, са строени от персите.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано04.11.08 20:57



Сигурен ли си в тези твърдения? Дай малко данни да се запозная



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано06.11.08 14:07



Боланд-джор и Саман-дар имат точен превод на персийски език, а легендата за създаването им се свързва с Хозрой І. Най-вероятно някакви изнесени напред гарнизони. Погледни в руската уикипедия, има прилични статии.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано06.11.08 20:25



Нещо не съм особено убеден в тази теза. Прекаленото четене на руски източници е опасно, бих добавил, освен ако нямат алтернатива



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано14.11.08 15:50



Не си прочел какво съм ти написал в отговора си. Ирански, а не руски етимологии. Впрочем дискриминирането на едни или други разработки заради произхода на автора им е меко казано ненаучно поведение.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано14.11.08 15:56



-Не виждам твои коментари относно моите последни постове...Какво става?Страхуваш се от малко интелектуално израстване ли?
vae victis Magotine!





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано14.11.08 17:12



Какви постове визираш? Колкото до "израстването", не виждам как човек с ник "Конан" може да ми дава уроци по него.





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано14.11.08 17:20



-например в този:


и последващите го мои ,в същата тема...
В най долния от тях има и логична кулминация, изразяваща мнението ми за всички Шльоцерианци....



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано14.11.08 18:24



Омуртаговия надпис разглежда един интересен момент във вътрешно-социалните борби в рамките на Изт Римска империя,-това е тълкуванието според моята теория-явяваща се естествен продължител и наследник на Ганчо Ценовата. -Когато при Крум полунезависимата и укрепнала след известен период на вътрешни размирици военизирана каста от Мизия-Voulgaroi се възползва от слабоста на аварския хаганат и без разрешението на централната власт в Константинопол завладява земите на преждепоменатите Авари в Панония и Трансилвания и така укрепва неимоверно, това принуждава другите две основни касти-на средиземноморските търговци(Graecos) и на Селските общини от Македония,Епир и Горна Мизия(Sclavinae)-да се обединят временно за да парират растящата мощ на първите.

Добре, че си ти, та да се посмея понякога като чета из форума.



Не отричам, че кастата на Вулгароите често е имала чуждоземни водачи, може да са били и тюрки-тенгристи и сармати и алани, както впоследствие по време на втората д-ва преобладава куманската аристокрация а се срещат и арменски и Руски по произход водачи , но да се вади от това заключението че земите на север от балкана са били заселени от народ дошъл от Китайската стена или подножието на Хималаите за мен е проява на ненаучно мислене,лош вкус и скудоумие....

Ненаучно мислене в твоите свръхакадемични уста звучи направо като комплимент. Интересно откъде припозна понятието "каста"? Сигурно така се е казвало някое от трако-кимерийските племена?




Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано14.11.08 22:25



Маготин, моите резерви бяха, че през този век съветската наука ни отреди тюркската теза по политически причини, затова съм внимателен към техните източници (зависи от автора разбира се), не за друго



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано14.11.08 22:33



ти си побъркан!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Acпapyx lYl ()
Публикувано14.11.08 22:37



В отговор на:

ти си побъркан!



Не бързай с квалификациите. Това е нашия общ познат Стаменов Иван, алиас Nimbus и алиас Йоан Мизийски алиас Rex Mysorum и т.н.и т.н. и т.н.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Acпapyx lYl]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано15.11.08 00:15



-Kuharka si... Мизиеца е автохтонец-славянофил поддържащ, че Славяните произлизат от балканите... и че славяни=Българи=траки...
Докато светльо си е едно заблудено иранофилче....





Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано15.11.08 22:51



Я по - леко с квалификациите да не ви сгази багатур



Вместо да обиждате еднотонни прабългаристи, поупражнявайте се с това

http://onegoodmove.org/fallacy/toc.htm

100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано15.11.08 22:56



Кой е багатурът - Екатерина Михайлова може би?



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано16.11.08 19:10



Е какво, не всява ли страх от Бога у тебе?



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано16.11.08 19:12



Отвращение! Както и всички костовисти. Те са като старите комунисти!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано16.11.08 19:27



По - внимателно с личните нападки, сигурен съм, че съм по - чист от тебе



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано17.11.08 08:58





-Не се научихте да вкарвате линкове та изтормозвате хората да отварят нов браузър, да копират и пействат и излишно да се изнуряват с хиляди процедури!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано18.11.08 11:07



След разпадането на СССР руската наука напълно изостави тюркската теза. Справка - у Прицак и Кызласов. Така че не ми е ясно как иранските етимологии на Беленджер и Семендер са неверни, защото някога си руснаците са давали превес на тюркската теза.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано18.11.08 11:23



Единствения резултат от подобни теории/Ирански, Тюркски/, е хора от рода на djini1/чиято тема Романа е заключил виждам/, да обявяват циганите за Аспарухови прабългари, "истински Българи" и тем подобни... Да ставаме за резила като нация и това е!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано30.11.08 00:42



Ray, братче - полудех. Сериозно! Виждаш ли какви източници си ми дал?
Първо ставаше въпрос за твърдението ти, че българите се поселили в Армения през 1-ви (забележи!) в. и имали еди-какви-си градове, а после ми даваш сведения за хора, които дошли 2-3 века по-късно от еди-къде си и основали същите тези градове. Следователно въпроса е следния - кога, в крайна сметка, са построени тия градове?
После споменаваш и по-пресен източник, споменаващ и за савирите, за които съм чел, че в по-късни времена за тях се казва, че говорили тюркски език. Те отначало може и друг език да са имали, но това е отделен въпрос. Абе в крайна сметка тия източници нищо не доказаха.
Виж какво ти отговаря маготин, то и с него имам различия, но поне мисля, че има смисъл в това, което казва за имената на тия градове.
Допълнително си спомням, че Михаил Сирийски разправя, че градовете на българите били строени от римляните, така че те може и да са уседнали по-късно, но отначало не са билиземеделците, за които разправяш. Все едно да ми кажеш, че и партите са били земеделци, а? Ми не са били земеделци тия народи, източниците твърдят, че основно се занимавали с друго. Сарматите и аланите също не са земеделци. Или може би имаш някакъв източник за да докажеш обратното?



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.11.08 09:02



абе имало едни скити покрай 'Меотийското блато', които се занимавали със земеделие - то те давали продукцията си на т. нар. царски скити /от които били зависими/, които пък я продавали на гръцките колонии в Крим.



Queen's only


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано30.11.08 11:24



Ха - ха, аланите не били земеделци



100 символа не стигат! http://raylight.blog.bg

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано30.11.08 11:27



Земите на Аланите и днес хранят Русия с продуктите си, народите в Кавказ не само, че са земеделци, но и са учители на славяните по земеделие (справка - антите) и последните и досега са си лоши ученици (изключвам поляците )



100 символа не стигат! http://raylight.blog.bg


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.