|
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
|
Тема
|
Българите - европейска чума ?!
|
|
| Автор |
Ray of Light (дала-багаин) |
| Публикувано | 17.09.08 20:47 |
|
|
Като страстен почитател на сериите Age of Empires винаги съм се чудил защо ни няма във втората (средновековна) част на играта. В кратката статия по история на Византия там е казано с две думи, че Юстиниян Велики ни бил победил през 6-и век и дотам. След това прескачат набързо през арабските им конфликти 7-8-9 -и век и стигат до турците, които ги превземат. Дори картите от реалния свят в Age of Kings: The Conquerors свършват до Гърция и Турция и нагоре няма нищо. Това е само един пример, много често съм се натъквал на празнини в историята, сякаш оставени нарочно, за да не ни опишат нас ?! Един пример - Салтово Маяцката култура според Уикипедия - да виждате българи там - "Onogur, Khazar, Pecheneg, Magyar, Alan, and Slavic" http://en.wikipedia.org/wiki/Saltovo-Mayaki ? Или пък в историята на аланите - след като споделяме общ династичен род с тях и материална култура, човек би си помислил, че ще ни споменат там, но не - в картата с "Timeline"-а, между 453 и 700-а година няма никакво име - няма Стара Велика България, няма дори Западно - тюркския хаганат (не, че ме е грижа за тюрките) - http://en.wikipedia.org/wiki/Alans.
Такива примери мога да ви дам десетки, дори и стотици - системно ни изпускат в историята там, където сме доказани, а не само в най - древните теории. Дори Бернар Вербер в "Мравките" се беше изцепил, че първият кръстоносен поход го спрели унгарците!
Не е като да ни няма в Историята - напротив, по разни средновековни хроники е пълно с похвали за нас, като в похвалното слово на Енодий или латинските извори за втората арабска обсада, има и сирийски, арменски и много други хроники, да не говорим за Балдуин и прочие. Защо сме черна дупка в съвременната история, да не сме чумави нещо?! На Тато ли да благодарим за това, на Чърчил ли или на общата съдба на всички, обявили се за Арии? (Алани, Перси, Българи и т.н.) Какво става ?! Идентификацията е втората ми природа и това смърди, та се не трае
100 символа не стигат!Редактирано от Ray of Light на 17.09.08 20:51.
| |
|
|
|
Затова пък си имаме Зиези, който се справя с целия проблем. Той е компенсаторка в Историята ни.
| |
|
|
|
Да бе когато се оценява обективно историческото значение тия които имат некви нереални мераци им се струва се нещо недооценено
| |
|
|
|
И какво обективно има да опишеш Византийската история, пропускайки период от 1000 години ?
100 символа не стигат!
| |
|
|
|
Е,че то ИРИ е горе долу на иляда години
| |
|
|
|
Мойто момче, не става само с ядене, трябва и акъл
100 символа не стигат!
| |
|
|
|
Българи по принцип няма.
*
Шегувам се, шегувам се... ... просто иронизирам едни циклично появяващи се тук твърдения, кой го нямало и защо.
Всеки е Избран...
| |
|
|
|
на западяците не им изнася схващането за богатия европейски изток и беднят западен такоФ през средните векове.
Mvlti svnt vocati, pavci vero electi
| |
|
|
|
богатия европейски изток и беднят западен такоФ през средните векове.
Тва с некви факти ако можеше го подкрепиш?
| |
|
|
|
ми чети то си е написано.
във времената когато не е имало индустрия от к'во са идвали парите, ммм?
Mvlti svnt vocati, pavci vero electi
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
|
|
|