Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: deLake]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано06.09.08 21:40



Тези трикове драги Sir можете да правите само в службата си !

И ако сте "фотогеничен" като бат' Бойко -пред дежурен антураж от журналистки.

А иначе се дъните ужааасно !



Защото всеки може да поразгледа темата и да констатира :

1/ как един уви,невеж колега споменава за някакъв несъществуващ надпис в кото пише САМО за 20 ризници и го обявява за фалшификат.

2/ как аз твърдя,че такъв надпис няма -И НАИСТИНА НЯМА !

3/ как Вие като Раймонда Диен защитавате невежеството ...САМО ЗАЩОТО си позволих ,меко да коригирам повърхностния Ви поглед върху темата за "българските исторически ментета" ..и само защото И ДО СЕГАШНИЯТ МИГ ярко показвате,че ПРОСТО, НЕ СТЕ В СЪСТОЯНИЕ ДА ВНИКНЕТЕ в същноста на възражението ми срещу глуповато- невежото изявление на впрочем,мигом запазилия мълчание и досега колега.

4/ как,по същата причина/т 3 / побързахте да ме обвините в неграмотност относно темата за прабългарските "военни инвентарни надписи" и ме препратихте към популярен източник....на погрешна информация

5/......Не ! Ще спра до тук ......с уточнението ,че изпитвам органична непоносимост към подобни прояви на колкото СИВА, толкова и ПРЕТЕНЦИОЗНА посредственост ,която демонстрирахте в тази иначе изкусителна за мен тема.



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: Ziezi]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.09.08 23:46



Хубаво де и кво ако "Веда Словена" е истинска?



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: Cтapинap]  
Автор deLake (sir)
Публикувано07.09.08 12:59



Аз ли не забелязвам линковете към академичните и високонаучни публикации на надписите ... или просто няма такива?

Тези трикове драги Sir можете да правите само в службата си !

И ако сте "фотогеничен" като бат' Бойко -пред дежурен антураж от журналистки.

А иначе се дъните ужааасно !

Защото всеки може да поразгледа темата и да констатира :

1/ как един уви,невеж колега споменава за някакъв несъществуващ надпис в кото пише САМО за 20 ризници и го обявява за фалшификат.

2/ как аз твърдя,че такъв надпис няма -И НАИСТИНА НЯМА !

3/ как Вие като Раймонда Диен защитавате невежеството ...САМО ЗАЩОТО си позволих ,меко да коригирам повърхностния Ви поглед върху темата за "българските исторически ментета" ..и само защото И ДО СЕГАШНИЯТ МИГ ярко показвате,че ПРОСТО, НЕ СТЕ В СЪСТОЯНИЕ ДА ВНИКНЕТЕ в същноста на възражението ми срещу глуповато- невежото изявление на впрочем,мигом запазилия мълчание и досега колега.

4/ как,по същата причина/т 3 / побързахте да ме обвините в неграмотност относно темата за прабългарските "военни инвентарни надписи" и ме препратихте към популярен източник....на погрешна информация

5/......Не ! Ще спра до тук ......с уточнението ,че изпитвам органична непоносимост към подобни прояви на колкото СИВА, толкова и ПРЕТЕНЦИОЗНА посредственост ,която демонстрирахте в тази иначе изкусителна за мен тема.


Относно т.1 - надписа не е един, а са няколко. Което показва, че доразвитието на въпроса с "надписа" в следващите точки са си чисти глупости.
Макар че, то и бурно изразената детска радост от откриването на дребна грешка ясно говори що за стока е писача.
______________________________




Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: koмитa]  
Автор deLake (sir)
Публикувано07.09.08 13:01



Хубаво де и кво ако "Веда Словена" е истинска?

Ами в няколко песни се възпява, как народа минал през Дунава ... в такъв случай няма как автохонната теория да е вярна. Или бълтарите не са траки, а пришълци или нещо във Ведата не е наред.



___________________________




Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: deLake]  
Автор kaisar Terbellis ()
Публикувано07.09.08 13:07



-Аз си спомням , че имаше песен дето "Читайския крал" минал дунава и поробил автохтонните ни прадеди, /но като добро дело ги научил да си служат с ралото/... Но за нашите хора да са го преминавали в коя песен е?



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: kaisar Terbellis]  
Автор deLake (sir)
Публикувано07.09.08 13:22



-Аз си спомням , че имаше песен дето "Читайския крал" минал дунава и поробил автохтонните ни прадеди, /но като добро дело ги научил да си служат с ралото/... Но за нашите хора да са го преминавали в коя песен е?



От 1 до 7 песен - не във всички има читайски крал, и крал Сада. Но във всички случаи въпросния крал е завзел земята и е преселил народа. Вярно, че не пише точно българи са преселниците, ама и не пише, че са местното население. Иначе г-на сърбо-хърватин Верковича в предговора много добре е разграничил българи от македонци - докато във фолклора такава разлика не съществува, че и в историята, защото античните македони са просто част от тракийското племе едони.

____________________________




Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: deLake]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано07.09.08 21:42



ти си изключително неук по темата

Веркович изобщо нищо не е събирал или записвал

а закланият певец все пак е оставил една песен, след което е бил заклан, отнасяйки в гроба си още 100 - цитирах ти черно на бяло, и даже факсимиле ти пуснах

Редактирано от Ziezi на 07.09.08 21:44.



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: Cтapинap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано07.09.08 21:48



а нещо за гяурската култура да чуем от теб

интересно ще ни бъде

щом признаваш "тракийската култура" ,сигурно си запознат и с гяурската култура

и понеже си всезнаещ, дай ми поне едно доказателство, че например Севт е "трак", а шлемът му, на който ясно пише СЕВТОВ, е "тракийски артефакт"

фол, мол и сие не важат



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: Ziezi]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано08.09.08 11:27



Опс.....пресоляваш манджата.

Питаше ме само за тракийски артефакти а ла какво било това чудо ,къде го е имало и пр. ?



И аз ти отговорих !

Обаче ! Любител-старинар съм и поради това не съм поемал и няма да поема никакви ангажименти относно разяснения за " културата на траките" и още повече за откровено непонятната ми "гяурска култура"

Що се отнася до "Севт",първо ми посочи кой имаш предвид от няколкото Севтовци,пък аз ще се постарая да ти посоча литература в която конкретния Севт е представен именно като трак.



Тема Re: Топ-10 на нашенските ментета и мистификациинови [re: Ziezi]  
Автор deLake (sir)
Публикувано08.09.08 12:22



ти си изключително неук по темата

Веркович изобщо нищо не е събирал или записвал

а закланият певец все пак е оставил една песен, след което е бил заклан, отнасяйки в гроба си още 100 - цитирах ти черно на бяло, и даже факсимиле ти пуснах


Това са пълни глупости. Как я е оставил на запис да се върти по радиото? Хайде пробвай да помислиш! Някой знае 101 песни. От тях обаче записват само една с перспективата след време при не особенно добре уреден транспорт да идат пак, че да запишат другите 100, ама хоп- човека заклан? Или е започнал да пее, изпял първата и бил заклан, без да може да изпее останалите сто.

Вицове разправяш. Народните песни носят това наимонавание, защото са народно достояние - т.е. няма т установен автор и се знаят от много хора (не е задължително да е само в един вариант). Тъй че дори да е бил заклан някой дето е знаел 100 песни, ако не си ги е измислил той, т.е. да са авторски, а са били народни ... просто друг е щял да ги каже.

Дори да се предават в семейството, то при всяко поколение (средно-статистически на 25г.) те се предават на двама - айде сметни от Ів. до сега колко хора е трябвало да са изучили песни предаващи се от родители на деца.

_______________________





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.