Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: _magotin_]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано11.06.08 20:17



Продължаваш да подхождаш дълбоко профански към проблема, въпреки шамарите, които съвременната наука ви бие непрекъснато. Да не се събудиш след десетина години и да осъзнаеш, че си станал един исторически Юлиан Вучков, когото всички слушат само за куриоз.

И да се подесетя: Не цапай темите, в които се говори за генетика - нито разбираш естеството, нито си длъжен да го правиш като дежурен, сакън някой да не остане заблуден!. Ние не ти замацваме темите.



Тема Re: За г-н маготиннови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Cтeпeн Пpocяk (flagellum)
Публикувано11.06.08 22:01



Наречете ме параноик, но пипалата на политиката пълзят навсякъде, а и надълбоко.

Ако си имат "насоки" в тоя институт, ще те изкарат какъвто им кажат да те изкарат.

История и генетика се преплитат, а знаем колко "подгизнала" с политика е историята.

Колко прозрачен е процеса?

Това са високо-технологични методи и трудно може да се потвърди коректността на извършването им.

Как се прави? Къде може да се "пипне".

Прозрачността му е майката... и проверяемостта.

Сляпата вяра е за наивниците.

***

Такова нещо не може ли да се направи и в България?

Не, че тук не би важал същият принцип.



В този случай, както и в живота като цяло, трябва да си зададем въпроса:

"На кого мога да се доверя?... И защо?"

Всеки е Избран...

Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: WlSP]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано11.06.08 22:31



Естеството на смехотворните ти напъни да се правиш на нещо е повече от ясно. И престани да зацапваш "ИСТОРИЯ" с простотиите си.



Тема г-н просякнови [re: Cтeпeн Пpocяk]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано12.06.08 08:15



Историята е доминантна логическа наука-т.е. на базата на доминантната култура която може да бъде наложена от една шепа хора над огромно множество в общия случай множеството се води безследно изчезнало,избито и т.н.а това просто не е верно.Аз съм дълбоко убеден,че значителна част от напшия народ ще се окаже с произход зачеркнат от историята -"такова чудо не е имало".А го е имало и колкото и да се опитва някой да ни изкара азиатци-азиатци ние не сме и освен,че е видно от пръв поглед както расово-така и езиково все повече ще виждаме различен биологичен произход от предполагаемия исторически но не съвсем-словенските гени също са тука -така,че една по-широка перспектива не е излишна особенно ако се има за цел изясняване на истината даже и на културния феномен.





Тема Re: Българският проектнови [re: _magotin_]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано12.06.08 08:34



На никой проект, който не се финансира с български средства, не може да се вярва напълно
Аз точно на български проект не вярвам щото американците ги води чистия научен интерес-те си знаят,че са мешаняци и това изобщо не ги притиснява.Докато ако "българския" проект се окупира от "иранофили" сигурно ще ме изкарат с дръпнати дзъркели,метър и 50 с токчета и иранска носоглътка ама ядец-хамериканците не намериха и помен от такова нещо



П.С. И къв им е кяра на американците ме изкарват славянин?Да ме сближат с Русия или Полша или Сърбия или Чехия?Се едно си го не знам?Нееее тука играе дългата ръка на чичо Сам само щото не съм иранец

Редактирано от Cвeтoпoлk на 12.06.08 08:40.



Тема Re: Българският проектнови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано12.06.08 08:58



я земи да прочетеш за разселването на скитите на запад.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Българският проектнови [re: мapдyk]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.06.08 09:03



Той е писател бре! Що го караш да чете?



Тема Re: Българският проектнови [re: мapдyk]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано12.06.08 09:15



Те хората още тогава са си го написали "И дойде след аварите още по-лош народ-скитите които се нарекоха българи и смятаха земята за своя"


Ама това не значи,че всички сме потомци на скити както иска да ни убеди маготин



Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: _magotin_]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано12.06.08 09:19



Естеството на смехотворните ти напъни да се правиш на нещо е повече от ясно. И престани да зацапваш "ИСТОРИЯ" с простотиите си.

1. Изобщо няма да обръщам внимание на опитите ти за лични обиди. То човек като няма какво - това му остава.
2. Пускам само теми, които имат връзка с историята и то точно в тази и част, където сред нашите официални теории господства предимно жанра "Фентъзи".
3. Аз не искам от теб да не пишеш в "История", а да не мацаш по темите, от които нищо не разбираш. Пиши си за грънците и иранците, аз там не ти се меся.
4. Тази тема не съм я пуснал аз, нито пък само аз съм отговорил, следователно проблемът с резултатите от генетичните изследвания за произход започва да занимава все повече хора.



Тема Re: Българският проектнови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано12.06.08 09:27



това е нашенско според мен.





Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.