Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: genefan]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано22.06.08 18:55



Отдавна са се смесили, затова трябва да почваме кокалите от некрополите, както правят сериозните изследователи. За Хаплотип U7 какво ще речеш?



Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: _magotin_]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано22.06.08 21:44



-Ето сред кои е разпространен прехваленият ти хаплотип...И ако толкова държиш да доказваш на някой колко е свързан с него по-добре си търси аудиенция във "Факултето" и Столипиново!


...апропо това идеално пасва и с подзаглавието на дискусията, а именно:
Re: Гените на _magotin_

Редактирано от Alexandros Megas на 22.06.08 21:47.



Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: Alexandros Megas]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано22.06.08 23:36



Много добре ми е известно къде е разпространен и не си прави труда да отговаряш на въпроси, които не са ти зададени. Знаем, че си досаден мамун, няма нужда да го демонстрираш непрекъснато.

Така де, човек не може един лов на генетици да си устрои от тебе!

Редактирано от _magotin_ на 22.06.08 23:40.



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: _magotin_]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано24.06.08 17:58



Ако обичаш, смехурко, искам да ти обърна внимание на следното:

1. U7 е хаплогрупа по женска линия (митохондриална ДНК) , а ние досега говорехме изключително за изследванията по мъжка линия. Добре е да правиш разлика между двата вида, защото по женска линия мутациите са много по-редки в хилядолетията, тоест групите са по-малко и по-древни.
2. Моля, посочи източник за тези "най-нови" изследвания и някакви подробности. Какъв процент U7 се очертава? Подозирам, че е под 5, ако изобщо става въпрос за българи, а не за цигани.
3. Според сведения от тук:

, U7 е разпространена най-много сред друзи и кюрди, съответно 4,4% и 3,8% (доста малко), а в Европа се среща най-много при баските и в Юго-източна Европа, но забележи! - с честота около 1%, което вече е смешно малко.
4. Днешните българи са много различни генетично от средновековните и още по-различни от античните българи. В гените ни се срещат влияния от къде ли не, тъй като тук е кръстопът и своя "дан" са дали десетки народи. - Това е едно от най-безмислените твърдения, от всички твои бисери по подобни теми напоследък и може да предизвика само снизходителна усмивка. На всичкото отгоре показва, че продължаваш да не разбираш елементарните принципи и на генетичните изследвания и на значението на резултатите. С две думи, ние ти говорим за преобладавщи процентно групи, а ти пак пееш старата песен за кръстопътя на народите и "буламача". Да не говорим, че в първото изречение твърдиш нещо, което няма как да знаеш, нито да докажеш, просто си измисляш. В същия дух, аз пък мога да кажа: Оказва се, че днешните българи генетично не се различават особено нито от средновековните, нито от античните обитатели на тези земи". И ще бъда по-близо до истината...



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: WlSP]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано24.06.08 18:47



Приятел без майтап се едно не е клуб история ми зоология и ще чивтосваш зайци та им гледаш родословните дървета.Не ти ли е ясно,че самосъзнанието не зависи от гените и целите ти напъни са безсмислени?





Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано24.06.08 19:10



-Ами просто се набляга на слабостта в "Миграционната теория",открита от съвременното генно инженерство, че данни за азиатски народи,мигрирали по нашите земи и донесли културата си от Памир и Балхара,поне в направените досега ДНК анализи няма!
-И тук се вмества и спора,който с теб водихме наскоро за народите А,Б и С,и че излиза,че "автохтонния" народ по земите ни е "приел" откритите от маготин елементи от Средноазиатски култури(или поне така са ги каталогизирали Съветските брошури по археология с които мозъка му безвъзмездно е промит)...
Той ,както и ти държите на тезата си,че културата е първоопределяща и следователно местните наши прадеди на Балканите са се превърнали в Тохарци,Тунгусци и т.н...
ПО тази логика обаче ти отхвърли предложението ми да третираме Африканците за Французи,Белгийци и Англичани, и аз достигнах до извода,че явно този да го наречем "Първи закон на маготин за народоопределяне"
явно е в сила само за Българския народ и никой друг...



п.п:
-Маготиновата теза има и някои обезпокояващи странични ефекти,за които е редно да си даваме сметка,Така например аз ще внимавам да не посещавам много често китайски ресторанти,да не би случайно по маготиновата теория да се превърна в китаец и в края на краищата да бъда депортиран към Пекин!



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано24.06.08 19:19



Ае стига с тия глупости -нема никва връзка с гените-те немат ни националност ни нищо-важно е в чутурата къв се чувстваш -е те са си казали и писали -словени,българи,кумани,авари,власи,гръци и секва друга гмедж която всъщност се не различавала кой знае колко на външен вид.Писна ми да ти обяснявам ,че ако като бебе са те занели у Канада никога нямаше да се почувстваш друг освен канадец -кво си ги загенил тия гени толко?

САМОСЪЗНАНИЕТО НЕ ЗАВИСИ ОТ НИКВИ ГЕНИ -КЪВ ТЕ НАУчАТ,чЕ СИ-ТЕ ТАКЪВ СИ



Тема А ето и един от отговорите на поста на Вени:нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано24.06.08 19:37



Vasile Gheorghiu Says:
June 23rd, 2008 at 23:38
Hi I just got my Genographic DNA results and I am I1b (P37.2).

Born in Romania from Romanian parents. The marker P37.2 seems to be the marker of ancient Thracians and its frequency reaches highest rate in Carpato-balcanic area.

Cheers,
Vasile



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано24.06.08 20:33



Мен пък самосъзнанието не ме интересува в случая, интересува ме истината. Самосъзнанието е българско, това не го оспорвам, но мисля, че съвсем си е историческо даже да знаем какви сме и откъде произлизаме.
Колкото до самосъзнанието... ето ти например, предполагам се смяташ за българин, но едновременно с това си представяш някакъв "славянски" произход. Значи и теб те интересува историческата истина за произхода ти, нали? Аз също се смятам за българин, нещо повече - благодарение на генетичните изследвания вече знам със сигурност, че мой пра-пра-дядо на куб някъде преди 7-8 хиляди години се е мотал пак по тези земи. И не само той, а и още други пра-пра-дядовци на голям процент от съвременните българи. И сега какво, да си затворя очите ли, да се правя на луд? И да викам "А, не, не, ние сме си пришълци, това са манипулации на гадните капиталисти от Запада!", като _magotin_? Е нема да стане! Хич не ме убеждавай какво зависи и какво - не! Важни са ВСИЧКИ исторически аспекти, всички факти.

И още нещо - защо като толкова дрънкат тенекии колко важни били културните и не-знам-какви си аспекти, непрекъснато ни пробутват и някакви тези за произход? И щом им кажеш - ето тука нови методи за определяне на произхода, ама те сочат в друга посока, веднага почва плача за самосъзнанието и културните особености.



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: WlSP]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано24.06.08 20:49



Е убуу де мотал се е без секва историческа стойност-бил е претопяван от кой къде мине -последно от словени и прабългари

Аз па си имам прадедо на ебемта степен от Африка и ти същоБез секва историческа стойностЛошото е друго-че веднъж искарани "местни" почвате да си приписвате история която никога не се е случвала




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.