Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Език-етнос-материална културанови [re: WlSP]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.06.08 02:46



-Време е да се разбере ,че не съществува едно изначално и неразривно триединство Език-Раса-Култура(материална и духовна)...Че тези три неща не винаги се движат заедно и еднопосочно във времепространството...
Езика на народа "А" може да се наложи над народа "Б" без задължително "А" и "Б" да са родствени народи...Религията на народа "Ц" може да се възприеме
съответно от първите два народа...Начина на строене на къщи" с плоски покриви" може да се предаде от народа "Д" на горните 3 народа без задължително те да са родствени с "Д' нито по раса,нито по език нито по религия!
-Съжалявам за обяснението като за деца от предучилищна, но писва от следене на спор,който постоянно се върти в кръг!

Самият Маготин упорито натяква за Централоазиатска инвазия и населване на Балканите(за източника му Проф.Кременски е излишно да коментирам,предвид каква фурнаджийска лопата е и застъпва веднъж,че сме от Азия,а после твърди,че сме автохтонни!!!), та маготин твърди това,но като го залееш с ДНК изследванията и отскача назад с думите:"Културата е първоопределяща а другото е бошлаф..."
-Да не говорим,че за тази култура той се позовава на учебниците и знанията,наложени от една крайно идеологизирана и пристрастна система,каквато е Съветската историография !



Тема Re: Сравнение м/у славянска и...нови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.06.08 03:03



В отговор на:


Разликата в ДНК между различните раси даже е нищожна -за каква база говорим тогаса?Светоусещането на балканския субстрат по никой начин не влияе върху гените и обратно.В крайна сметка както вече казах всички сме били индоевропейци.Даже африканциТебе гените да ти нашепват за джунглата?Или за саваната?Над 90% си идентичен с шимпанзето -идва ли ти е така от вътре са запремяташ по някое дърво?Какво са говорели гените на българеите клали българи в баташкото клане?Ако си вземеш бебе аборигенче от Австралия мислиш ли,че кръвта му ще "проговори" и ще си направи бумеранг на 3 и половина да трепе гугутки?




-Европейските езици и Религия се наложиха над голяма част от Света,например Африка-ако културата е първоопределяща тогава обясни ми защо Нигерийците или зулусите не се държат като Англичани и нямат техния стандарт?Конго защо не е равн по култура и материален просперитет с Белгия?...Значи все пак ДНК-то е решаващо....



Тема Re: Сравнение м/у славянска и...нови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано21.06.08 03:21



Ами разликите са,че просто британския модел не е наложен много много нито в Конго нито в Нигерия

Организацията и обучението са много по-важни при висшите животни -представи си тебе примерно да са те гледали като животно -затворен в кочина и хранен и поен с вода и чат пат лекуван ако се налага-бе битер някой шопар.Мисля,че няма да си много по-интелигентен след 20 годишен такъв "живот" от някой истински шопар и ще бъдеш безпомощно по-тъп и от най-загубения пигмей



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано21.06.08 03:25



Аз не съм съгласен с глупашката ти теза за "гените" "езика на кръвта" и тем подобни дивотии.Ако със същите гени се беше родил в Турция най-вероятно сега щеше да ме убеждаваш в превъзходството на турците





Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.06.08 03:32



В отговор на:

Едва ли са могли да предложат нещо по стойностно от римската култура.


Предложили са -език и обичаиСамо не ми изкарвай"води оро у коло" като трако-скитски обряд щото ще падна от стола




-По скоро са предложили само език...Обичаите ни са далеч по-свързани с тези на съседните Балкански народи(отколкото с Руските или Полските),фолклорната музика в региона също е доста специфична,явно автохтонна и според експертите доста архаична(в сравнение с измислените в най ново време народни танци на някои европейски народи), а и най интересното за фолклорната музика и народните носии на балканите е че регионалните им граници,вариации и разновидности изобщо не се припокриват с етническите,политическите или религиозните такива...



Тема Re: Гените на _magotin_нови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано21.06.08 03:35



Немой да ми изкарваш изпод воловете телета -тия "натрупвания" във фолклора прекрасно се обясняват с влиянието на гръцкия и турския без секво автохтонство.





Тема Re: Сравнение м/у славянска и...нови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.06.08 03:45



По сходен начин е наложен и Британския модел в Хонг Конг-откъде идва разликата в резултата? Едите са т.нар "Икономически Дракони" а другите мрат от глад! От гена им ли идва или от културните пластове предшестващи Английската намеса?



Тема Re: Сравнение м/у славянска и...нови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано21.06.08 03:48



По сходен начин е наложен и Британския модел в Хонг Конг-откъде идва разликата в резултата?
Да ама едното е миниатюрен остров,а другото са огромни страни в които мнозинството таска и никога не попада в обхвата на "британския модел"

Аз не знам ама негър искаш да те бие на шах,баскетбол и квото се сетиш за да си избиеш от главата тия отявлени простотии или що трябва да стане?



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Cвeтoпoлk]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.06.08 03:50



Сигурен ли си ,че си разбрал тази теза?
Мисълта ми беше,че най добър крайпътен камък за дефиниция на народ и етнос е ДНК-то като най константно(мутациите в него се явяват веднъж на 10 000г. ако си спомням правилно),докато език,религия,материална и ценностна култура са далеч по-ефимерни ...



Тема Re: Език-етнос-материална културанови [re: Alexandros Megas]  
Автор Cвeтoпoлk (орач)
Публикувано21.06.08 03:59



Народ и етнос са по дефиниция ментални понятия и внушения.Пак ти казвам-ако ти бепе роден в Турция със същите гени сега щеше да ме убеждаваш,че и аз съм турчин щото гените ни били еднакви






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.