Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 30.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Vencci *]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано20.05.08 17:32



Искаш да кажеш ПЕРКО, не ПЕРУН?!


Малко вероятно, пак ти казвам, тези брадища са просто, как да кажа, говорят направо...



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Vencci *]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано20.05.08 17:35



Това е пръстен-печат. ИЗображението е в негатив, за да оставя релефен отпечатък в позитив върху восък.
Надписът е по огледалната система тъкмо по тази причина, но на Китов и компания им трябваха няколко дни, за да забележат и бълваха вицове известно време.
Снимките са два вида - едните на изображението в огледало - коректни, другите - директно, при които, не ми побира ума как, някои виждат някакви Азисовци. Ай сиктир!



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: _magotin_]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 21:16



Нема нужда от обяснения. Посейдон е красноречив.

Абе хора, вие добре ли сте!!! Помислете малко, вкарайте логика в проекта. Разбрахме защо това трябва да е Посейдон или Зевс - по-добрият вариант (клекна в края на краищата за нещо по-разумно).
Айде сега със същата педантичност ми обяснете и двамата защо това би могло да е Севт. В случай на отказ считам ще маготин за обикновен мошеник, а не за сръчен професионалист.



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: _magotin_]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано20.05.08 21:17



А ти самия къде си бил през тези няколко дена?





Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Бaн Чao]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.05.08 21:36



брей, много си забавен, че и голям 'оценвач' се извъди.


Що първо ти не дадеш доказателства, че главата е на Севт? Да не излезе накрая, че българските археолози взимат пример от колегите си през 19 в. които наименовали микенските погребални маски с имена на герои от Илиадата.



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Last Roman]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 21:43



Доказателства дадох, чети внимателно. Аз и Китов, срещу тебе и маготин. Неравностойни сме. Предимстовото е на наша страна.



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Бaн Чao]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.05.08 21:49



Да беше дал и за пример Овчаров, който също митологизира артефактите си.


На 'българския индиана джоунс' и търсача на сензации и медиен популизъм - багерния археолог Китов само такива заблудени души му вярват.
Ама нали знаеш - трябват си и доказателства, а не гола вяра. Че току виж сте 'открили' и кивота.



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Last Roman]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 22:10





Ти не си интересен, очаквам да се включи маготин. Междувременно наслаждавай се на собственото си падение.




Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Бaн Чao]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.05.08 22:24



Ние тук си говорим за предполагаемата глава на Севт III, в случай, че си забравил.


Така че не ми бегай по тъча със разни сайтове. Въобще Китов ме кефи, как извади ей така от земята главата /която е била част от статуя/, намерена в някаква делва. Съвсем спокойно може да е била дар в гробницата, или пък Китов да я е сложил нарочно там, взимайки я от незнайно къде.
Но ей това е показателно за методите му на разкопаване:
22.02.2001 - Археологът Георги Китов е отстранен за една година от археологически разкопки с решение на Съвета за теренни проучвания към Археологическия институт с музей към БАН, на Министерството на културата, на Софийския университет "СВ. Климент Охридски" и на Националния институт за паметници на културата. Мотивировката е, че при разкопките през 2000 г. в с.Старосел, Хисарско, са нарушени основни норми и стандарти на професионалното археологическо изследване



Тема Re: лелееееееееее...нови [re: Last Roman]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 22:36



Аз не бягам, ти все гледаш с хули да отклониш вниманието от темата. Тоя компромат срещу Китов е поредно доказателство. Просто човекът им еба майката на осите с откритията си в Старосел. Аз пък от своя страна ти показвам как изглеждат тия "наивни душици" дето вярват на Китов. Дай боже всекиму, бих скромно казал.

Отстранен бил, и к'во - последва: маска, косматка, страховита бронзова глава, пак маска и пръстени с надпис!
Не се гаси туй що не гасне, беше написал Иван Вазов някога...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.