Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Честитонови  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано16.04.08 16:30





Нищо чудно, че нормалните хора без комлекси с историята си искат обяснения за малоумието и безкрайната глупост на онези, които изляха и продължават да изливат тонове омраза и жлъч без дори ни най малко да имат представа за какво наистина говори Балева.
Някой от вас да е прочел книгата? Някой да си е дал труда да слуша какво наистина казаха те с немския професор, а не само да срича жълтите заглавия на жадната за скандали преса?
Всичко, на което всички бяхте способни бяха само закани и игра на счупен телефон. Погледнете се - тук не сте способни да напишете нещо без да плюете по някой, затворници в дребната ви злоба.
Още преди време ви казах, че заплахи със смърт не е начинът да се спори на научно ниво, да не говорим, че даже не знаете срещу какво спорите наистина.
Още преди време ви казах, че подобно мислене и прояви са само слабост и комплекси, но не и някаква сериозна проява на научно мислене.
Още преди време ви казах, че ще стигнем до там.
Е, честито!

Както е казал човек от коментиралите статията "има три нелечими болести: рак, мерак и простак". Ама първите две минават понякога с лекарства и с времето. Третото никога.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again

Тема Re: Честитонови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.04.08 16:33



Брюксел да си гледа фламандците и да не ни занимава с глупости.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Честитонови [re: Last Roman]  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано16.04.08 16:39



Брюксел е абсолютно прав в случая.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Честитонови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.04.08 16:49



Брюксел никога не е преживявал петвековно "османско присъствие' и не може да даде обективна оценка по въпроса. Освен това се намесва във вътрешните работи на една суверенна държава.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Честитонови [re: Last Roman]  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано16.04.08 16:53



Нито пък ние. И това, че видите ли става дума за българска история не означава, че я познаваме истински по-добре.
Не видях Брюксел да обсъжда дали е имало или не османско владичество, че да се меси в нашите работи. Видях да осъжда поведението и коментарите на цял един народ, който в случая е напълно оглупял, зле информиран и чул недочул, които са именно ксенофобски и недопустимо нарушение на правото на свободно мнение и изказ. А това, още с подписване на конвенцията на праата на човека от България, вече далеч не е само "вътрешни работи на суверенна държава".

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Честитонови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано16.04.08 16:55



а мнозинството български медии, историци и общественици дали ли са обективна оценка по въпроса? защото аз виждам 90% емоции. а тезата на М. Балева е оборима, но почти всички се хванаха за пушките огнебойки и взеха да сипят заплахи и обиди. е, с такива средства дотам се стига.

Редактирано от Roxy на 16.04.08 16:56.



Тема Re: Честитонови [re: mellisa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.04.08 16:58



Окей, чакам Брюксел да 'смъмри' Литва, Латвия и Естония, поради провежданата дискриминационна и ксенофобска политика на тези държави спрямо руското малцинство там.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Честитонови [re: Last Roman]  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано16.04.08 17:00



Ако наистина такова нещо има, разбира се трябва да го направи.
Но каква е връзката с нашия случай, моля?

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Честитонови [re: mellisa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано16.04.08 17:40



Брюксел абсолютно да си гледа зелето!
От Баташкото клане (няма да го нарека "Баташки инцидент" - и на колене да ме молиш) са минали много години.
През цялото това време се съмнявам, че някой е пострадал.
Виж, ако пуснем всякакви такива като Балева да се мотат наоколо и да си приказват квото им скимне - наистина някой МОЖЕ да пострада.
Тъй че аз не ща точно германци да ме учат на етническа толерантност.
Имат си евреите - да си се занимават с тях.

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Честитонови [re: инцидeнтeн]  
Автор mellisa (божествена)
Публикувано16.04.08 17:57



Разочароваш ме....
Глупостите на глупави хора отдавна не ме вълнуват, но винаги ми е неприятно да чуя глупост от умен човек.
Работата на Брюксел е да гледа именно това, в което се е загледал. Отново - моля, прочети и повтори, за да съм сигурна, че говорим за едно и също - Брюксел не се изказва дали е имало или не баташко клане, дали Балева е права или не и каква да е или не историята ни. Брюксел казва, че реакциите ви са ксенофобски и малоумни и те са такива.
Отделно - кажи ми, знаеш ли какво точно казва Балева? Не, не това, което си прочел във вестника, не това, което някой ти е казал, че казва, а това, което казва точно и само тя? Въпросът е реторичен, не отговаряй, защото само от думите ти си личи, че не си наясно. Намери ми къде тя отрича баташкото клане и ще ти се извиня веднага. В противен случай, ще те помоля просто да се осведомиш по-добре.

И последно. Кой по добре от нация, която е изпитала етническата нетолерантност може да те учи на такава? Те се връщат от там, на където сте се запътили вие. Ама кой да ги чуе...

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.