Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Е как бе?нови [re: mellisa]  
Автор mainata_vi_dir (новак)
Публикувано16.03.08 21:03



Всяко поколение има навика да се прехласва по времената на предишните.Чуми, войни, глад...все дреболии...

Слава Богу днес вече няма нито чума, нито войни, нито глад.
Е, има там някакъв си птичи грип и някакъв си спин, които болести са с потенциал да изтрепят няколко милиарда от населението на планетата, ама те не са така страшни като чумата от ония времена. Може би щото са нещо далечно и не са почукали още на вратата ни. Пък и медицината е съвършенна, ще ни излекува. А..., забравих, има и рак, от който страда едва ли не всеки 4 -ти българин, ама какво са тези болести пред чумата.
Хубавото е , че няма война. Има просто хуманитарни и мироопазващи мисии с които се насажда демокрацията всред по-изостаналото население на планетата.
И глад няма. Е..., етиопците малко са го закъсали. Провинция Еритрея - най-плодородната земя на Планетата и най-продуктивния климат за всякакви земеделски култури - там хората са най-гладни. Не е ли парадокс? Ама хак им е като са мързеливи черните. Съвременната наука ще ги избави от глада с генно модифицирани храни.



Тема Re: Е как бе?нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано16.03.08 21:21



В такъв случай мога само да ти съчувствам, че не живееш във времена, в които за няколко години са покосявани половината, че и отгоре жители на даден град или страна. Времена, в които е имало лов на вещици, инквизиция и хората са умирали на 30, ако имат късмет при това. Сигурна съм, че би бил много по-щастлив, но пусти късмет, осъден си да живееш във време, в което има ужасни болести, които няма да те покосят, в което не се тревожиш от това, че понеже днес не си убил нищо в гората няма да умреш от глад и знаеш какво става на другия край на света.
Мда, наистиа ти съчувствам.

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again


Тема Re: Е как бе?нови [re: mellisa]  
Автор mainata_vi_dir (новак)
Публикувано16.03.08 21:35



Не се нуждая от съчувствието ти. Прекрасно знам достойнствата и недостатъците на миналото. Прекрасно знам кое защо е и от къде идва. Жалко е, че ти като историк се държиш като кон с капаци. Впрочем не ти ли плащат в качеството ти на историк да създаваш един определен имидж на миналото и друг на настоящето. А не би ли могла в този контекст да ни обещаеш светло бъдеще?



Тема Re: Е как бе?нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано16.03.08 21:53



До колкото знам ролята на историка не е да създава имидж на едно или друго време, а да отбелязва нещата такива, каквито са били

Нитче има една прекрасна мисъл в това отношение впрочем - че колкото и да си мечатем за други времена, можем да виреем само в нашето, понеже неговият дух е заложен в нас. Нещо подобно казва и Левски с фразата, че ние сме във времето и времето е в нас.
Чумата ти се струва романтична, понеже за нас е история. Предполагам и всичко друго минало носи в себе си своята романтика. Ако питаш мен, аз бих искала да умра от рак, не от чума. Но е въпрос на избор предполагам

The Zantedeschia aethiopicas are in bloom again

Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: avatarx]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано16.03.08 22:05



Мен ме е нямало преди 100 години! Какво по-значимо събитие би могло да има от моето раждане???



- - -
Aut Inveniam Viam Aut Fascium

Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.03.08 22:06



за теб - да, но не и за другите. Всеки е главен герой в собствения си живот.



Aut Caesar, aut nihil

Редактирано от Last Roman на 16.03.08 22:08.



Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано16.03.08 22:28



-Ами с истински македонец (искам да кажа от ФИРОМ),не съм разговарял ама, интересно ми беше,че босненци,хървати и косовари на първо място
винаги са отбелязвали определителния член,който използвам като се опитвам да говоря с тях и казват "А! ти бугаре като македонците причаш:)"...
А иначе да, много са надъхани срещу нас и не знам как сърбите са постигнали такова качествено промиване на мозъци...но е ясно,това с лошо не става а с добро,направили са нещо което е привързало макетата към тях....макар и да пожелаха независимост от Сърбославия все пак си остават привързани към тях а нас мразят това си е факт...Честно казано единственото сравнение което намирам(поне от историческите интернет форуми)е че те посрещат идеята за това че са българи със същото отрицание и уви омраза, с което и ние отхвърляме тази,че сме братя с турците-която също масово се лансира из нета...
-Както и да е за мен тяхното поведение си остава загадка за мен,но не от онзи тип загадки,които ми е приятно да разнищвам....
-По скоро да кажем ми е интересно да анализирам позицията на Гърция,която учудващо за мен контрира "античките им македонски" претенции с призива,че те са именно БЪЛГАРИ!-Не знам тъп ли съм или какво ама не бяха ли и самите гърци тези които обявяваха макетата за всичко друго но не и българи?! За славофонни гърци, и тем подобни но определено не искаха да ги признаят за наши а понастоящем точно това правят-"Вие сте Българи крадящи Гръцката история".
-Не знам, вие как си обяснявате тази промяна в Гръцката доктрина?



Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: Last Roman]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано16.03.08 23:51



е може ти да си главен герой единствено в своя живот, но едва ли е така за всички останали



- - -
Aut Inveniam Viam Aut Fascium

Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.03.08 23:57



е, ако и кучето ти е запознато с датата ти на раждане и я счита за важно събитие - значи ставате двама.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Off: Какво се е променило за стотина години?нови [re: avatarx]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано16.03.08 23:59



-Ее не е така дръпнали сме напред...Най бедна в Европейския съюз а не в европа- до Урал...

...А Това е клуба на богатите....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.