Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Траките Българи ли са? [re: Cлънчacaл]  
Автор dilmar ()
Публикувано17.03.08 07:47



една две птички пролет не правят, той да вземе да се маха в посока Манчестер

и да не забравяме че е обещал в края на кариерата си да се върне на армията ида ви отпери 2-та тека от невръстните му години



Тема Че траки ... [re: Ziezi]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано17.03.08 12:01



... нали няма бе!


Как така ДА!
Значи несъществуващите са българи ...
... непорочно зачатие в най-чист вид ...



Тема Re: Траките Българи ли са?нови [re: BillGates]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.03.08 13:47



Хич не ми дреме кой кум, кой - сват, дали са били "траки" или пък "българи". Аз си направих генетично изследване и вече знам със сигурност, че прадедите ми са тука от преди 6 до 8000 години. Същото излиза и за по-голямата част от другите тествани.
Или казано по друг начин - аз сега съм българин, и преди 6000 години моите прадеди са си живеели пак тука. Пък кой бил "пра-", "прото-" и "тра-"лала, няма значение.



Тема Re: Траките Българи ли са? [re: WlSP]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано17.03.08 23:46



Със сигурност Е3б1 няма нищо общо с централна Азия-това си е най типичния средиземноморски ген, I e Балкански(I1b)Украински и Скандинавски(I1a) а J2 си е Балкано-Анатолийски...доста отпреди великото преселение са по нашите земи...R1a и R1b които са най слабо застъпени може да се асоциират с Келти и Славяни но може също да са отпреди "Великото преселение"-особено втория може да е още от времето на експанзията на войните в колесници за които говорихме последно в темата за хиксосите...ДНК базата-данни ще се дообогатява и анализа и ще става още по-прецизен и исторически обоснован...
но поживем увидем...до 2-3 години....



Тема Re: Траките Българи ли са? [re: BillGates]  
Автор areнтOO6 (комунистически)
Публикувано18.03.08 10:26



Не, само бригите


Поне според лингвистиката

Редактирано от areнтOO6 на 18.03.08 10:26.



Тема Траките са българи, ако... [re: BillGates]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано18.03.08 13:38



... ако се признае, че историческият ни основен език е бил гръцки, както свидетелствуват повечето исторически паметници по земите ни.

При това няма да има нужда като руснаците да се конфузим, че до 11 век не сме имали писменост, грандиозни строежи, християнство. Тогава наистина ще сме една от най-древните цивилизации, а не сбирщина прошляци-пришълци-готованци, каквито искат да ни изкарат руско-хазарските академици. Тогава ще стане ясно, че "гърци" е било събирателно за "елини" и "траки"="воулгари". Всички налични факти го доказват!

Редактирано от УйнaПeнa на 18.03.08 13:57.



Тема Re: Траките са българи, ако... [re: УйнaПeнa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.03.08 13:49



"историческият ни основен език е бил гръцки, както свидетелствуват повечето исторически паметници по земите ни. "

Моооооля??? Повечето?





Тема Re: Траките са българи, ако... [re: agrimonia]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано18.03.08 13:51



иди в който и да е археологически музей. Прочети и корекциите ми в предишното постване

Редактирано от УйнaПeнa на 18.03.08 13:52.



Тема Re: Траките Българи ли са? [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.03.08 17:45



Ти мани майтапа, ами на моя приятел, който също се тества, му излезе R1a1, обаче не от типа разпространен масово в Полша и изобщо в северо-източна Европа, а от друг (отчитат си някакви разлики в отделните маркери), характерен предимно за Острова. Свързват го с тамошни викингски нашествия. Обаче какво прави тука?



Тема Re: Траките Българи ли са? [re: tonza]  
Автор Vencci * (R*Я)
Публикувано18.03.08 18:29



Има ли поне един дружелюбен човек в клуб история?

Старая се да бъда добронамерен, а не в злото си намерен.

Има, разбира се !
Вярвам, че всеки сам по себе си е добър човек.

Анаграма на ДОБРО е БОДРО и това донякъде
ме обнадеждава.




Привет !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.