Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 30.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тангранови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано12.03.08 23:49



На изворите да не вярваш. Само на доказателствата. Супра маре понтикум са европейските сармати, обаче с риск да се повторя, у нашичките има ред средноазиатски културни явления, които е силно съмнително да са се предали от някакви отделни движения на хора до идването на тюрките. Особено титлите, които не се утвърждават за ден-два.
Разбира се, можем да приемем, че хунската инвазия донася интересуващите ни явления, но нямаме никакви доказателства по въпроса. А и да не забравяме "брахикранните европеиди - средноазиатски тип".





Тема Re: Тангранови [re: _magotin_]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано12.03.08 23:50



Титлите идват примерно от аварите и тюрките. Волжските сармати имали ли са титлата багатур приди 4в?



Тема Re: Тангранови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано12.03.08 23:54



И тюрките, и аварите, твърде кратко взаимодействат с българите, за да им прехвърлят автоматично титулната система. За такъв пренос са нужни няколко века, както показва историята на Дунавска България.
Според теб волжките сармати имали ли са титлата багатур?





Тема Re: Тангранови [re: _magotin_]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано12.03.08 23:55



"На изворите да не вярваш."





Тема Re: Тангранови [re: _magotin_]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано12.03.08 23:59



титлите на руската империя са прехвърлени от Петър първи за няколко години.





Тема Re: Тангранови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано12.03.08 23:59



Аха.

Изворите в повечето случаи са субективни, непреки свидетелства, примесващи инфо от втора, трета и четвърта ръка с измислици, преправки и прочие. Особено когато авторите им пишат за земи и народи, с които нямат никаква директна връзка.



Тема Re: Тангранови [re: _magotin_]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано12.03.08 23:59



Според теб волжките сармати имали ли са титлата багатур?

-Ами най вероятно иначе от кой ще са я унаследили русите за да я използват(в техния вариант "богатир")




Тема Re: Тангранови [re: _magotin_]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано13.03.08 00:01



нямали са



Тема Re: Тангранови [re: tonza]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 01:31



.Не е нужно, тъй като няма нито едно доказателство, че прабългарите са именно сарматите от Северното Черноморие, а не сарматите от Средна Азия
Кои са сарматите от Средна Азия, защото за такива не съм чувал т.е. четох на някои места, но твърденията не се базираха на никакви източници.
Твърдиш за титлите - откога са засвидетелствани тия титли? От времето на Крум и Омуртаг. Нямаше ли история, че Крум бил от българите, които били подчинени на аварите? Ето ти една напълно реална възможност откъде биха могли да се пръкнат тия титли. Аз не твърдя, че е така, не твърдя и че не е - просто възможността е голяма. Имали сме били календар като средноазиатските - за такъв календар като нашия не съм чувал никъде, не знам откъде намери и средноазиатски аналози.
Но просто най-глупавото е да кажеш, че не трябва да гледаме изворите. Те поне ни ориентират за нещата, докато доказателствата, за които говориш не говорят нищо - брахикранните черепи нямат щампа на челото "българи" за да докажеш, че точно тия са такива. Така че аз пак ще те попитам - имаш ли източници за идване на българи от Памир освен този, който вече споменах (дори мисля, че мога да обясня защо се твърди това и то не е защото са оттам)? И тъй като аз знам, че няма е редно да се замислиш дали тогава тия българи всъщност не са от по-близки места напр. първото място, където са споменати - района над Кавказ.

Редактирано от БoянГeнoв на 13.03.08 01:34.



Тема Re: Тангранови [re: БoянГeнoв]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано13.03.08 01:54



-Според мен много объркване се дължи на бъркането на Дон със вливащата се в Каспийско море откъм изток Сър-даря(и двете са у Гърците отбелязани като "Танаис")...Може би идва от това че второто е изходна позиция на Скитите и от тях насетне, който се подвизава около Дон за по-сигурно го разтеглят и до Централна Азия ... Така много не особено многобройни номадски народи(за много от които днес и помен няма,особено от времето на т.нар. "Велико преселение") са щедро разтеглени на ареали достойни най малкото за великия китайски народ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.