Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: WlSP]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано02.03.08 18:55



Господина и СЪВСЕМ СИГУРНО дамата/госпожицата/от години рекламират възможноста,еди къде си , еди как си и срещу еди колко си долара,евентуални балъци да си изследват далечното,далечното родословие.Справка-клуб "генетика"/възможно и другаде /

Аргументи-виж обясненията тук, на "генефан" за колегата "инцидентен".....да сме се застраховали един вид,че като докажем генетично присъствието си на Балканите отпреди 10000 години,щели сме да се застраховаме срещу евентуални геополитически аспирации



Всеки е господар на парите си ,но все пак да напомня-ГЕНЕТИКАТА Е МЛАДА НАУКА ! Предстои и още път на развитие,който в частност ще я доведе до идните десетилетия до потвърждение на установеното от историята за древното минало на народите.

В това не може и не трябва да има никакво съмнение !

ГЕНЕТИКАТА НЕ Е НЕПОГРЕШИМА НАУКА ! Доказателство-освободени през последните години в САЩ затворници ,тикнати в затворите през 80-те години на ХХ век чрез ДНК-експертизи и оневинени в наше време пак чрез ......ДНК-експертизи



Тема Re: Еми, понеже азнови [re: Cтapинap]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано02.03.08 20:28



нещо съм задобрял, а и сме в навечерието на НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК.
Та затова ще си направя труда (АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО) да препиша част от една дописка в "L'Illustration" от 2 септември 1876 г.

"Колкото до немюсюлманското население (разбирай българите - б.м.), доста прозорлив би бил този, който разбере към кой тип принадлежи то. Човек открива една смесица, забъркана ТАКА НЕПОВТОРИМО, КАКТО И ПО МНОГО КРАИЩА НА НАШАТА ЗАПАДНА ЕВРОПА (к.м.). Прозорливият изследовател може да различи постепенно наследници на даките и панонийци - такива, каквито са изобразени по бронзовата Траянова колона в Рим, също и потомци на римските легиони от времето, когато са били обазувани първите военни колонии по Дунав, както и наследници на варварските племена, нахлули и разпокъсали Римската империя. Чертите на всеки могат да се открият сред въстаниците, вдигнали се на оръжие в Балкана. Тези въстаници са обединени от общия език, общата вяра, общата съдба на поробения. А НЕ Е ЛИ ТОВА НАЙ-МОГЪЩАТА ОТ ВСИЧКИ ВРЪЗКИ? (к.м.)"

Може би като на хора, интересуващи се от история, ще ви е интересно да видите как са ни виждали другите?



Но не поддавайте. Очаквам това мнение, което би трябвало да се хареса на всички, да не хареса на никого. Бъдете българи!

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Cтapинap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.03.08 20:34



Генетиката понякога се използва за нечисти цели, за субективен фактор и дори за немарливост да не говорим /в случаите с разкриването на престъпленията/. Това обаче не я прави неточна наука. Даже напротив.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Еми, защото аз...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано02.03.08 20:52



....нямам потенция да влизам в таквизи мисловни глъбини,само ще те питам -направи ли си труд,да влезеш в клуб "генетика"за да провериш откога /според мен -нейде от 2004/5 година/ госпойцата/или м,дам/ "генефан" търси балъци за ДНК-тест ?

Ами ,че тя и господина еди кой си/защото не съм си направил труда да го разконспирирам/ са си чисти рекламни агенти на "Български генетичен проект "!

"Български генетичен проект " !!!! Ами че те ни вземат за съвсем улави ? Не че между нас няма такива -ей вземи Рекса,той и Нимбус той и какво ли не/но трябва и аз да не съм добре като него ,та да му помня никовете /

Ако е БГП/съкратено/ щеше да го субсидира държавата-така както в североизточна Англия -ХИЛЯДИ британци без да дадът и ЕДИН паунд доброволно дадоха ДНК-материал за да се отговори на един въпрос-ИМА ЛИ ТАМ днешни реликти на викингите ,за което формално свидетелствува сандинавското окончание БИ/например ЛокърБИ

/ в няколкостотин топоними в тази част на Англия ?

А нашенските МОШЕНИЦИ искат 120 "гущера" ? ЗАЩО ? Защото има процент и за тях !



Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Last Roman]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано02.03.08 20:57



АКЦЕНТА Е-ГЕНЕТИКАТА Е ВСЕ ОЩЕ МЛАДА НАУКА !

И поне ти трябва да си спомниш РАЗЛИКАТА между ниските римляни и ЕДРИТЕ гали и германци ,когато те "убеждават"че и едните и другите са едни и същи
хора ...щото тъй го показвала нам коя си хаплогрупа .

Поне тъй пише Цезар...... доколкото си спомням.



Тема Re: Еми, защото аз...нови [re: Cтapинap]  
Автор Xaнko (от село Осеня)
Публикувано02.03.08 21:03



или не си прочел двата лнка дадени най-отгоре или не си разбрал и една дума от тех,иначе немаше да говориш за "Български генетичен проект ".

...от стотната на багатур багаина Севар


Тема Re: Еми, защото аз...нови [re: Cтapинap]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано02.03.08 21:04



Тц, аз се интересувам от история. С конспирациите после ще се занимавам.
Макар и начинающ параноик, пак не се навивам да снабдя някого с генетичния си материал и точния адрес. Макар че сигурно за някоя дама ще направя изключение, ама не и с клечка.



Между другото, като каза "викинги" и се сетих, че имам юридически претенции към тях. Виж това и кажи, че не трябва да го искаме:



Навсякъде са пръскали гени тия! И срещу заплащане на всичкото отгоре.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Cтapинap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.03.08 21:12



Е и? Всички са индоевропейци. Само че едните са медитерианци, а другите - да го кажем от Централна европа.


А иначе и нашият генетичен материал е 98% сходен с този на шимпанзето. Малките разлики обаче са от значение.
Що си се лепнал за генефенката, не знам. Харесва ти, а?

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Last Roman]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано02.03.08 21:21



Ами това само доказва, че и генетиката не може да подреди историята.
Не и по този начин. А и изобщо едва ли може да покаже нещо друго освен по-близката или по-далечна родственост между народите.
Кой откъде е дошъл на къде е отишъл и само на задника си ли е седял, изобщо нищо общо няма с изследваният на генетиката. Само прах в очите.
И изобщо идеята че не си мръднал от една територия нито е блазнеща, нито има отношение с расовата ти чистота.
По същество расови чистите народи всъщност биха се изродили. Нещо подобно има при евреите, и въобще при затворени популации.

___



Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Cтapинap]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано02.03.08 21:26



разликата в ръста по-скоро се дължи на различния начин на живот и хранене.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.