Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано01.03.08 11:42






haplogrupata e І.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 01.03.08 16:33.



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: мapдyk]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано01.03.08 12:12



В отговор на:

halogrupata e І.




-Много си пестелив откъм думи бе Мърдук...Кво искаш да кажеш с това?Да гадаем ли?
І-също си е автохтонна...Дори ако трябва да ги сравним,Е3б е малко по-морска да я наречем(по-застъпена в Гърция и островите й)..но както и да е те двете
плюс J2 (тоест I,E3b1, J2) са си най древните в региона ни доказващи запазване на население дори отпреди Индоевропейското разселване(ако приемем най разпространената версия на М.Гимбутас, че последното е с огнище Северното Черноморие)




Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано01.03.08 12:26



свързана е с пришълци, а говориш за автохонна.



това са глупости. все едно е да обявиш,че в северен Китай автохонното население е от европеиди.

за автохонност се съди по митохондриалната а и доколко генетичните методи са коректни е друг въпрос.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: faliak]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.03.08 12:43



ОК - съвсем обикновен съм - права тъмно-кестенява коса, цвят на кожата - нито мургав, нито прекалено тестян, зелени, леко пъстри очи. На времето живях за кратко във Франция - на втория месец хората ме разбираха, че съм чужденец, чак като заговорех.



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: Xaнko]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.03.08 12:49



За около 2 месеца стана с транспорта в двете посоки. За чужбина е малко по-скъпо заради транспортните разходи - $106, ако се съберете 3 и повече души, а за единично беше около 120, но то при сегашния долар...



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: мapдyk]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано01.03.08 12:51



В отговор на:

свързана е с пришълци, а говориш за автохонна.

това са глупости. все едно е да обявиш,че в северен Китай автохонното население е от европеиди.

за автохонност се съди по митохондриалната а и доколко генетичните методи са коректни е друг въпрос.




-Изказваш се доста неподготвен моето момче...Грам смисъл няма в горенаписаното от тебе...
За съжаление не можем да излезем наследници на Неандерталците,което ти явно имаш предвид като истинска "автохтонност".Естествено е че всички хуманоиди са "пришълци " от Източна Африка то какво искаш?!
Относно "митохондриалната"-там дори нещата са много по-хомогенни за цяла Европа отколкото при у-хромозомната,затова не е и така интересна...
Както виждаш всички анализи се базират на анализ на наследството по мъжка линия именно поради тази причина.
Айде иди да почетеш още малко пък тогава може пак да поговорим




Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.03.08 12:56



Вече прехвърлих изследването и във Familytreedna и вероятно ще си доплатя за още по-точни резултати. Там вече ми излязоха "роднини" из цяла Европа, като дават до 91% общ прародител 24 поколения назад, 34% - 4 поколения назад. Повечето са в Европа и САЩ, само двама с в Азия (Китай), но са с английски имена.



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано01.03.08 12:58



много си далеч от истината.



нямаш си и грам понятие за какво става дума!

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: мapдyk]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано01.03.08 13:48



-Все едно слушам Маготин

, или пенсионерите-комунисти от селата-вари го печи го-БСП

-Говориш за "пришълци", без сам да си наясно за какви "пришълци" говориш,
а и на мен ми писва да повтарям неща сто пъти.
В рамките на анализите и заключенията във връзка с ДНК картината на балканите упоменатите от мен 3 хаплагрупа се смятат за автохтонни..а като пришълци можем да разглеждаме единствено R1a и R1b отъждествявани с индоевропейската експанзия(1500г.пр.н.е. от земите на дн. Украйна)към балканите-това е R1a;
и с келтските нашествия към и през земите ни(500г.пр.н.е)-R1b ;
-и двете са представени с по около 10% в генофонда ни...




Тема Re: Еми, това е положението - E3b1 [re: WlSP]  
Автор Kossoman ()
Публикувано01.03.08 13:55



34% - 4 поколения назад

4 поколения равняват ли се на 3-ти братовчеди, или греша? Може ли малко повече разяснения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.