Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: WlSP]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.03.08 15:18



Още един невеж въпрос - да разбирам ли, че това може да се тълкува така: приблизително една трета от хората с група E3b1 са твои трети братовчеди?



Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Kossoman]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано04.03.08 15:18



Може и да ги бъркам.От МАБИК май бе друг академик-Милев ? А за творенията им-с работа или без работа-не искам да си губя времето





Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано04.03.08 15:20



"не съм. Предлагам нова формулировка -- Историците (sic!) използват всичко което им позволява да подтвърди изводите им и отхвърлят всичко останало "

Ами дай доказателство ?



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: faliak]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.03.08 15:27



За да уточня значението на данните, твърдиш ли, че 17% от тестваните в България имат един и същ прадядо (към 1400 г.) с теб?

Естествено, че не, прочети по-внимателно какво съм написал. В тези проценти са включени и по-далечни родственици - да го кажа грубо така - със 17% от тестваните в България имаме общ прародител по баща през последните няколко хиляди години. С някои от тях към 1400-ната, но с други (повечето) - по-назад. Същото важи и за процентите от останалите държави.



Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: Kossoman]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.03.08 15:29



Ехе-хе, ти пък съвсем през ред четеш...
Или се бъзикаш, де.



Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (пристрастен)
Публикувано04.03.08 15:46



Ми доказателството се мярка понякога на форума. Питай го -- как ще обясниш протворечието между митовете за славянското море и избитите траки и генетичната близост между българите и други неславянски народи на Балканите? Ще ти отговори че гърнетата вече всичко са доказали а генетика бне може да се използва като исторически инструмент





Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: WlSP]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.03.08 16:24



Не се бъзикам, опитвам се да разбера какво значат числата. Още веднъж (пиша бавно

) - твърдиш, че вероятността за общ прародител преди четири поколения е 34%? Аз го обръщам на разбираем език - една трета (33.3%) са ти трети братовчеди. Или пак нещо не съм разбрал?



Тема Re: Еми,класическа зарибявканови [re: Cтapинap]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.03.08 16:30



"... Генетиката все още е млада наука...".

Абе прав си, ама това конкретно не е аргумент. Информатиката също е млада наука, а за 30 години промени света...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Еми, това е положението - E3b1нови [re: Kossoman]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.03.08 19:28



Не се бъзикам, опитвам се да разбера какво значат числата. Още веднъж (пиша бавно ) - твърдиш, че вероятността за общ прародител преди четири поколения е 34%? Аз го обръщам на разбираем език - една трета (33.3%) са ти трети братовчеди. Или пак нещо не съм разбрал?
Не бре, човек! Първо не аз, а Familytreedna и второ- твърди, че всеки един от хората в тяхната база данни, които имат точно съвпадение (exact match) с моите резултати, може да ми бъде 3-ти братовчед с вероятност 34%. Това не значи обаче, че от тези сто и четиресет и кусур напълно съвпадащи резултати, вероятно 34% са ми братчеди. Със същия, че и с по-голям успех може да значи, че нито един от тях не ми е 3-ти братовчед (66% вероятност).Има известна съществена разлика в двете неща.

Но пък от друга страна, всеки един от тия хора ми е с почти 100%-ова сигурност, да речем, 27-ми братовчед.

Редактирано от WlSP на 04.03.08 19:32.



Тема Re:нови [re: Cтapинap]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано04.03.08 20:47



Дарлинг, а вземи и кажи нещо по същество, а? Щото с ad hominem атака нещо не си много убедителен.

Също така, ако четеше внимателно (или може би въобще), а не си съчиняваше, щеше да видиш, че това съм го дал като пример в отговор на Телефтео Ромео за това, че генетика се използва и за установяване на други връзки, освен споменатата. Не си спомням да съм твърдял, че негри са клонинги или други такива, това са мои твърдения, съществуващи в твоето въображение.

Пак да кажа: целта на докимандера беше да се види има ли основание устната традиция на тези хора и както се установи клана, от който си избират равините носи маркер, характерен за Коен. При условие че има еврейски разселвания къде ли не, не виждам какво точно те притеснява това да се е случило и в южната част на Африка и какво толкова е невероятно да са се измешали с местните. Най-малкото след като я изповядват еврейската религията би следвало да ни подскаже, че не е спусната от марсианци там.

И ако мислиш да ми отговориш бъди фактологичен.

Редактирано от Zo на 04.03.08 20:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.