Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема прав си!нови [re: д-pOxБoли]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано09.02.08 20:34



всичко е мое и гърците са ми роби!



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: д-pOxБoли]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано09.02.08 20:41



Що се отнася до официалните езици, то "славянските" географски наименования в днешна Гърция да не би да доказват, че там официален език е бил славянският? Хехехе!

-До към 1830 г гръцкия се е говорил само по крайбрежието и на островите....
навлезеш ли навътре в сушата-славянски(т.е български диалекти),влашки и албански се е говорило.... -тук ви предавам какво е становището на западноевропейската наука по въпроса.Аз лично смятах,4е погърчването е станало няколко века по-рано....
Дори и 'Морея' я извеждат от нашата дума 'море'...




Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано09.02.08 20:50



да бе - и училищата са учели български по руски учебници, а църквите са служели на черковно-СЛАВЯНСКИ, хехехехе



Моята теза: географските наименования не са свързани непременно с официален език, а най-често - с местния диалект... Както в Гърция има българо-македонски названия, така и в България има гръцки названия. Т.е тезата на Г.Ценов за насилничество или е невярно, или е било двупосочно...



Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: д-pOxБoли]  
Автор mellisa (член)
Публикувано09.02.08 20:51



Мхмхм, това, струва ми се, не е сред предложените отговори



Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: д-pOxБoли]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано09.02.08 20:56



-не говорим за официален а за говора на простолиудието(сори загубих 'иу'-то

),
а наистина примерите дадени за гърцизми са всъщност тракийски названия леко погърчени поради употребата на гръцката азбука...
и лекото гръцко културно влияние...не става дума за етноси избиващи и изместващи един другия....




Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: д-pOxБoли]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.02.08 21:05



и училищата са учели български по руски учебници, а църквите са служели на черковно-СЛАВЯНСКИ
Не разбрах, какви български учебници, кога е издаден Рибния буквар? Хората са си говорили на своите си, местни езици. гръцкият е бил един от официалните езици, особено разпространен в областта на търговията и морският транспорт.
географските наименования не са свързани непременно с официален език
Разбира се, но шанса имената на официален език да се запазят е много по-голям спрямо местните. Дали Струма или Стримон, дали Места или Нестос, няма начин да узнаем как са наричали реките местните в древността. Само знаем как са били записани на гръцки или латински.
или е било двупосочно...
А как иначе? Само че противопоставянето не е било север/юг, а крайбрежие/вътрешност.



Тема Re: както казах: I'll be back!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано09.02.08 21:17



Понеже не разбирам българската дума "импакт" /възможно поради дако-гето-гото-словенския й произход

?/ ,пък и мисля ,че темата "Матрица" е за друг клуб/фентъзи/ ,ще си позволя кратко мнение,само за следната зашеметяващо-иновационна мисъл......" Основният принос на Г.Ценов ..........успява да се абстрахира от господстващата догма в историографията и да лансира една радикална и коренно противоположна по идея и съдържание собствена теория...."


Истината е тази,че според историческите си възгледи,Ганчо Ценов НЕ Е НИЩО ПОВЕЧЕ освен епигон от началото на ХХ век/тоест ,при друго равнище на науката/ на истинския автор на теорията за автохтонния балкански произход на българите Г.С.Раковски ...и МНОГО ПО-ГОЛЯМ ДИЛЕТАНТ , въпреки доктората си по история,от самоука Раковски.

И само невежа, който не е чел изобщо,или е чел отгоре-отгоре Г.С.Раковски може да припише на Г.Ценов достоинство ,което бедният ,нито е имал, нито е показал ,тоест МНИМО,ВЪОБРАЖАЕМО достоинство на псевднонаучните му възгледи.

Г.Ценов,мир на прахът му,е отдавна "бита карта" ,с която съвременни маскирани панслависти и/или/ антибългаристи искат да мошенничат на историческото поприще, представяйки го за "каре аса".

"Мечта на глупака" бих казал аз.



Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.02.08 21:22



ю-то е под копчето на което пише backspace.
Иначе ви предлагам една интересна фоменковистична статия, за да се посмеете:


особено ми хареса това тълкуване на думата теория:
В самом деле, строить ТЕОРИЮ и означает "торить, прокладывать дорогу в знании"
В този смисъл тортурачът определено е най-видният теоритик измежду всички нас.

Aut Caesar, aut nihil


Тема А бе,ААЛАНКООЛУ![smeq se]нови [re: Cтapинap]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано09.02.08 21:59



-Казах "влияние в историографията"...все пак Раковски не е бил професионален историк докато Г.Ц е бил -това имах предвид...
по времето когато Раковски разсъждава върху нашата история и произход съществувала ли е Българска държава и официална теория на Бг науката относно "туранския ни произход" и на колко години е бил Иречек ако изобщо е бил роден(сега ме мързи да проверявам)-това имах предвид....




Тема Re: Националславистки глупости на Ганчо Ценовнови [re: Last Roman]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано09.02.08 22:17



Мерси Романе,радвам се ,че не си дезертирал поста си както се заканваше преди 2 месеца... с нова клавиатура съм и се гелпя малко....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.