Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "Славянина" Мони лъженови [re: Acпapyx|Y|]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.01.08 23:05



Викаш турците да вцемат Бургас-Александруполис?

Nihil agengo, homines male agere discunt.


Тема Re: "Славянина" Мони лъженови [re: Acпapyx|Y|]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано21.01.08 23:06



Ти защо мислиш, че повдигам темата!?



Тема Re: "Славянина" Мони лъженови [re: Acпapyx|Y|]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.01.08 23:06



За сметка на това САЩ ще компенсират турците на северозапад.

Ще ги давят в Черно море, при Зонгулдак ли

?



Тема Бахти темата....нови [re: koмитa]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.01.08 07:25







Тема Re: "Славянина" Мони лъже и маже,маже и лъженови [re: mellisa]  
Автор Cтeпeн Пpинц (с примеси)
Публикувано22.01.08 15:59



Не съм комунист и позицията ми няма нищо общо с тяхната по въпроса.

Монархията е безполезна ако не е абсолютна, а ако е абсолютна, качеството на управника се поставя на шанса. Един бездарник така може да си управлява 30 години "по божията воля".

Президентската институция също е безполезна, ако републиката не е президентска.

В демокрацията (каквато в България никога не е имало), гражданите имат право да сменят бездарниците в период най-дълъг 4 години (или по-малко). 4 години бездарие могат да бъдат по-малко пагубни от 40 например.

Президентската република е най-добро въплъщение на принципа за разделение на властите. В парламентарната република, изпълнителната власт е прекалено зависима от законодателната. За това нямаме стабилитет на правителствата в Европа.

А имотите не са негови, защото те са принадлежали на монарх. интституция, която после е трансформирана в републиканска. Царските имоти принадлежат на държавата, а не на конкретния човек, който е заемал институцията.

Аз лично му повервах и гласувах за него, но ме изгуби именно когато си дръпна имотите.

Щеше да е наистина царска постъпка, ако си ги беше взел и после ги беше дал за благотворителност или нещо в полза на нацията. А той просто си ги взе... червен картон за това!



Управлението последните 6-7 години не е добро, но все пак не е катастрофално.

И тъка.



Тема Re: Бахти темата....нови [re: Kossoman]  
Автор Шapлaтaнkaтa (sincerely yours)
Публикувано22.01.08 16:06



темата е уникална с разнообразието си, поради което не е възможно разкъсването й между форумите "История", "Политика" и, не на последно място, "Говорим си за секс"...



*Научи ме да живея тук - тъпа песен или махмурлук.Посмей се,искаш ли сега?Добър вечер, малко суета.*

Тема Re: Бахти темата....нови [re: Шapлaтaнkaтa]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.01.08 16:44



Забелязвам през последните дни тенденция уникалните теми да ги местят в

уникален клуб.



Тема Re: Бахти темата....нови [re: Kossoman]  
Автор Шapлaтaнkaтa (sincerely yours)
Публикувано22.01.08 17:00



е, да, обаче в нашия случай част от уникалността се изразяваше в уникални подпитвания /и вероятно попипвания на подпитващия уникат/, а не в целенасочени желания и пожелания, характерни за посочения от теб клуб...

*Научи ме да живея тук - тъпа песен или махмурлук.Посмей се,искаш ли сега?Добър вечер, малко суета.*


Тема Re: "Славянина" Мони лъже и маже,маже и лъженови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Шapлaтaнkaтa (sincerely yours)
Публикувано22.01.08 17:11



чекай малко - като изпуща "изпод стиснати зъби" аргументацията си, Старинарят през брадичката си ли говори или може би е вентрилоквист?!

*Научи ме да живея тук - тъпа песен или махмурлук.Посмей се,искаш ли сега?Добър вечер, малко суета.*


Тема Re: "Славянина" Мони лъже и маже,маже и лъженови [re: Cтeпeн Пpинц]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано22.01.08 17:23



И аз съвсем наскоро си мислех за подобен сравнителен анализ на различни политически форми на управление. Беше породено не от друго, но от тоталната ми загуба на вяра в демокрацията. Но, от друга страна, с какво по-добро може да се замени тя?
За абсолютната монархия съм съгласна, а съгласни са били, като ги четем, и половината просветители през 18ти век.
За обикновена монархия трябва да призная, че ако изключим титлите, става доста сходна с една парламентарна република. Визирам примерно една Англия и една България. Ако изтриете половете и конкретните титли, в общи линии където Първанов, там и Елизабет II.
За демокрацията...уважавам свободите и правата на всеки човек, но когато този "всеки човек", нямащ достатъчно политическа и гражданска култура става мнозинство, което дава власт на други нямащи достатъчно способности за управление, това влияе пряко на моите права и свободи. Едва ли трябва да обяснявам какво имам предвид точно на български избиратели като вас - и изборен туризъм, и кебап-вот, и цветно гласуване без дори да се знае за кого и какво се гласува. Така че считам тази демоктация за неприемлива за мен.

Само да спомена за царя - не разбирам логиката, според която някой трябва да раздава за благотворителност нещо, което си е негово. Царските имоти не принадлежат на държавата, а на човека - поне частните такива, които са купени от физическо лице, а не от юридческо (царската институция). Какво ще ги прави този човек си е само негова работа. И ако трябва да съм честна, ако бях аз - и милиардер да бях, пак не бих ги дала на една държава, която ясно показва, че не знае как да се управляват земите и горите ни. В моите ръце, под моето управление, са на найсигурното място.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.