Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 01.07.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
Тема Re: Словенското обяснениенови [re: oцвeтитeл]  
Автор mellisa (херцогиня)
Публикувано07.01.08 03:44



Че кое те кара да мислиш, че нямаме? Не говоря дори за думи като демокрация, философия, периметър...а за елементарни, като лампа, зограф и т.н.


Ако става дума за бактрия, таджикистан и кашмир, да, те също могат, макар едва ли да са заели тонове думи Но в контакт с езика със сигурност са били.

Ако обичам нещо, то са само камъните и земята.

Тема Re: Абенови [re: oцвeтитeл]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано07.01.08 06:14



В главните извори за Кубрат той не е наречен Курт. В най-важния извор - неговия пръстен - е Ховрат. Окончателно решава въпроса.
Колкото до БЕЗМЕР, само по предложения начин може да се обясни появата на това неславянско име в късната вметка, каквато е "Именникът". Но впрочем да се игнорира факта, че това неславянско име върви в редица с още доста други такива, верифицирани от ранни извори, е несериозно.
И точно понеже ние знаем за Кубрат, Аспарух и Кубер че са ирански имена, логично е в "Именника" да очакваме да се появят други ирански имена. Превода на славянски език на БАТ БАЯН е голяма и несериозна измишльотина.





Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано07.01.08 06:15



Точно както всички номади, завладели Китай, стават чисти китайци. Има и други подходящи аналогии. Обаче такъв разбирач като теб едно си знае, едно си бае.



Тема Re: Абенови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано07.01.08 06:18



Почни с цяла Южна Америка. Като ми го обориш този пример, ще минем и в Европата. Дотогава ме веселиш с езиколюбието си.



Тема Re: Словенското обяснениенови [re: oцвeтитeл]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано07.01.08 06:20



На остроумен ли ще се правиш? Ще трябва първо да се пообразоваш малко за целта. Намирам ги там, където намирам всички руски думи, които ми трябват. Едно време руски език се учеше задължително у нас, но ти вероятно още не си бил планиран по това време.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано07.01.08 06:22



И точно затова си един обикновен талибан, при това талибан с претенции. Изобщо нямам притеснение да се смея на глупостите ти и на претенцията ти да се изказваш фундаментално по ключови въпроси, без да имаш дори минимум знания по темата.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано07.01.08 07:15



Или и ти като Венци имаш тайно знание за превод от гръцки и латински на български без речник?



То не е тайно знание.
Известено е още от Теодосий Търновски като езиков феномен.
Това, че аз се забавлявам с въпросните преводи, никак не значи,
че и други трябва да го правят.

Венци е егоист в това отношение.




ппс : Има си точно определени правила или кодове за разчитане,
а в случая за превеждане, които не смята, а и не съм от никого
задължен да съобщавам.

Правото да се забавлявам с "божия език или Слово" си е
изцяло за мое утешение или радост.



Редактирано от Vencci * на 07.01.08 07:22.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано07.01.08 09:38



в славянския има много иранизми

.Възниква в контакната зона на иранския и готскияи сигур има примес от балтийските.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор oцвeтитeл ()
Публикувано07.01.08 11:04



на руски клад е съкровище





Тема Re: Словенското обяснениенови [re: mellisa]  
Автор oцвeтитeл ()
Публикувано07.01.08 11:06



и аз това исках да кажа - имаме гръцки думи защото сме съседи на гърците а не защото са ни ги дали таджикистанците






Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.