Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 01.07.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор mellisa (херцогиня)
Публикувано07.01.08 03:25



Ако питаш мен, не-лингвист и не-специалист по тюрките, именно важните думи ще изчезнат, бидейки най-повтаряни, най-рано. И някакви остатъци могат да се търсят именно в помощните, малко употребявани думи. Именно защото са останали на страна и така са се запазили.

Ако обичам нещо, то са само камъните и земята.


Тема Re: Словенското обяснениенови [re: mellisa]  
Автор oцвeтитeл ()
Публикувано07.01.08 03:25



какво значи думи-койне?



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: _magotin_]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (член)
Публикувано07.01.08 03:26



Не знам бе приятелю-представа си нямам за костенурките и вълците при тюрките и изобщо не ме е срам да го кажа пред всички.





Тема Re: Словенското обяснениенови [re: oцвeтитeл]  
Автор mellisa (херцогиня)
Публикувано07.01.08 03:28



"Койне" се използва за обозначаване на гръцкия език в еленистическия период, този език, който Александър занася в Азия (не говоря за до сега познатата, а за Персия и Индия) и който постепенно ще измести класическия гръцки в тесния смисъл и от който ще се появи след няколко премени през византийския гръцки и модерния такъв.

Ако обичам нещо, то са само камъните и земята.


Тема Re: Словенското обяснениенови [re: mellisa]  
Автор oцвeтитeл ()
Публикувано07.01.08 03:30



значи казваш че може тези странни народи да имат и гръцки думи?



Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: mellisa]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (член)
Публикувано07.01.08 03:30



Не те питам ей ми ги власите под ръка -слушам ги на спирката и разбирам ,че използват думата "евтин" да ,ура сега ще ги разцъкам-тайния код е пред мене.Да ама евтин се комбинира с "апа".Срам не срам питам човека на български -какво е това евтин "апа"-а той вода бе,вода -чудно защо след като от сума ти време живеят тук просължават да си казват на водата апа и на кура нещо с п май плула ако не бъркам.М?





Тема Re: Словенското обяснениенови [re: oцвeтитeл]  
Автор mellisa (херцогиня)
Публикувано07.01.08 03:33



Да. Макар така и не разбрах за кои народи точно говорим в кашата :)
Но ако са до Ганг, демек Индия, да, могат.

Ако обичам нещо, то са само камъните и земята.


Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор mellisa (херцогиня)
Публикувано07.01.08 03:36



Жаргон? Диалект? Наговорили са се за да те прецакат?


Не мога да ти кажа

Обаче не завиждам на модераторите утре да изчетат 300 мнения спам

Ако обичам нещо, то са само камъните и земята.

Тема Re: Словенското обяснениенови [re: mellisa]  
Автор oцвeтитeл ()
Публикувано07.01.08 03:38



ами и аз не ги знам къде точно са тези народи


обаче щом те могат да имат гръцки думи - какво остава за българите които сме съседи с гърците



Тема Re: Я ми обясни приятелюнови [re: mellisa]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (член)
Публикувано07.01.08 03:43



Спокойно ако под спам разбираме едно и също то всички "автохтонни" и "ирански" теми са чист спам.А иначе за мненията -няма да ги четат,а ще изтрият цялата тема-поне така бих направил аз"Минимум усилиум-максимум ефектум"-древна латинска поговорка достигнала до нас случайно или не в гроб на влах с ковчег с букви на латиница


Знам ти гориш да ме попиташ защо няма некрополи на словени преди покръстването -ще ти отговоря-ами на руски гробище е кладбище и до днес-глагола клада предполагам ти е ясен-та за тва-евтино,икономично и енергоспестяващо




Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.