Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cтapинap]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (минаващ)
Публикувано06.01.08 20:30



нищо словенско няма в него уважаеми Вълко.
Прав си уважаеми старинарю -за това и нищо не разбрах-би ли дал превода си на български от "горния" български"?

Редактирано от Cлoвeнckи вoлk на 06.01.08 20:31.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Last Roman]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано06.01.08 20:37



Примерите ,както се казва,.."са легион"

Само един -единствен от ИЗВЪНРЕДНО МНОГОТО ,които са налице в творчеството му.
В книгата си "Древние тюрки" -на две буквално срещуположни страници -202 и 203 /или 212-213 -мързи ме да се ровя из библиотеката/ той предлага ДВЕ ВЗАИМНОИЗКЛЮЧВАЩИ СЕ твърдения за произхода на "тюркския принц Кубрат от рода Ашина "





Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cтapинap]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано06.01.08 20:37



Първо - хун ну не са народ - и те са сбор от разноетнични родове и племенна. Прототюркският е надделял в Западнохунския хаганат по същия начин, по който по-късно е надделял и в степна Европа. Второ - присъствието на прототюркскоезичен компонент в хун ну е доказан отдавна защото китайците са правили речници на думи от езика на хун ну и лингвистите са ги изследвали. Трето - няма как да се обясни, наличието на чувашкия в Европа, ако не съм прав. Той няма нищо общо с по - късните Тюрки и тюркски хаганат. Четвърто - анализът на именника води към лексеми, сродни с чувашките.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано06.01.08 20:45



Нееее !Не бих до дал ! Още повече ,защото се правиш ,че не разбираш нещо съвсем директно казано....та ще го повторя -НИЩО СЛОВЕНСКО НЯМА В ТОЗИ НАДПИС !

Но и без това да го има -аз съм си блъскал" блъските"да го разчета и осмисля ,а ти какво искаш при произволното си обявяване на надписа за "словенски"

?

Да те опровергавам ? Хе ! Ако щеш го обяви за марсиански ....все ми е тая !

Нито ще си първия,нито последния....."оригинал"

Прочетох неща от теб които ми "аресаа" ..ама с това последното разваляш ефекта

Хайде със здраве !



Тема е ненови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано06.01.08 20:46



За мнението ми за славянизацията съм писал и друг път. Процесът няма нищо общо с българите и държавата им. Основно като първи етап е протичал паралелно със славянската инвазия на Балканите, около век преди да се появи групата на Аспарух.
Вторият етап е през 2-рото българско царство - славянизация на власи и др. елементи, но причините също нямат нищо общо с прабългарите (които ги няма вече), а са други, но и за тях е ставало дума.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cтapинap]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.01.08 20:50



Който не пише - той не греши.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cтapинap]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.01.08 20:52



би ли ни разказал, как разбра, че този надпис е на български език?

да не си разчел нещо от рода "този надпис беше написан на български език с гръцки букви"?



Тема Re: е ненови [re: gioni]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (минаващ)
Публикувано06.01.08 20:55



Основно като първи етап е протичал паралелно със славянската инвазия на Балканите, около век преди да се появи групата на Аспарух.

Според същия закон за асимилацията словените на по-ниско без всякакво съмнение от балканското елинизирано-романизирано население културно ниво са се наложили единствено поради броя си.Щото принципа е кристален и ако не действаше ние да сме проговорили цигански -малобройна преди и на по-ниско културно ниво население.Та това казваш ти -сравнението е само за да ти изясни какво имам предвид.
Вторият етап е през 2-рото българско царство - славянизация на власи и др. елементи,
Имало е но поради особенностите на живота тогава особенно за власите мащаба е незначителен.Едва при индустриализацията на бай ти Тошо те се "интегрираха" -и пак отчасти.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.01.08 20:56



концентрирани като население в североизточна България -иначе като управници по цялата територия

Наричам това безподобна лъжа и манипулация.



Тема Re: Божо се издъни тоталнонови [re: Cтapинap]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (минаващ)
Публикувано06.01.08 21:00



Уважаеми старинар в тоя надпис аз не виждам ни една дума която да преведа без преводач на съвременен български.Надписа изобщо не е словенски,а прабългарски.Ако беше български през тогавашния му вид щеше да е църковнославянски - щях да го преведа по смисъл без затруднения.
П.С.Извинявам се но саур е лингвист и не го е превел та твоя превод би бил адски интересен за мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.