Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тракитенови [re: mellisa]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано29.12.07 19:39



Мразиш ме,

Да те мразя?!
Не мога да мразя тия, дето са на принципа:
"Не може да съществува това, което не трябва да съществува."
Тази философия заслужава състрадание, а не омраза.

...защото те познавам :)

Познаваш дръжки. Аз не се познавам, че съм постоянно със себе си двайсет и кусур лета, та някаква кака, дето не ми е виждала очите, ще ме познава.

Айде, бягай

Бегай ти... скрий се.





Тема Re: Тракитенови [re: Rex Mysorvm]  
Автор mellisa ()
Публикувано29.12.07 19:41



Да, да, и аз те обичам.





Тема Re: Тракитенови [re: mellisa]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано29.12.07 19:46



Да, да, и аз те обичам.

Знам, че съм ти слабост.
В душата ми има място и за тебе, но сърцето ми принадлежи на друга.



Тема Лъжливото овчарче Божидар ДИМИТРОВнови [re: Acпapyx|Y|]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано29.12.07 20:00



Защо тогава изчезват траките? От средата на IV век населението на днешните ни земи е подложено на интензивни варварски нападения на готите. Те грабят, рушат, опожаряват, избиват мъжете, отвличат жените и децата.

Турците грабят, рушат, опожаряват, избиват мъжете, отвличат жените и децата, следователно българите през 14 век са изчезнали. А след като турците почти обезлюдяват Батак и Стара Загора, трудно можем да считаме, че имаме и капка българска кръв.



Оцелялото население избягало в Цариград, егейските острови и Анадола. Но и да са оцелели и да са се завърнали отделни групи, то следващите варварски нашествия на хуни, авари, славяни са ги довършили.

Интересното е как траките са изчезнали от готските нападения, а четем, че са отвличани и от хуни, авари и склавини. Тоя тракийски народ се не свършва!

Прокопий, писател от VI век, пише, че цяла Тракия е опустяла и покрита с бурени и храсти.

Прокопий пише, че Балканските провинции са се присъединили към "скитската пустиня", което е художествен термин още от 5 век пр. Христа и не става дума за никакви бурени и храсти. Всъщност баш Прокопий е най-яркият свидетел, че траките са си живи и здрави през 6 век, на трона продължават да се качват тракийски императори, а Тракия дава десетки хиляди мъже траки, които редом с масагетите правили това и онова по близки земи и далечни.
А, сетих се нещо за бурените и храстите... Управда-Юстиниан създава отделна църква за бурените и храстите в духовен план, а в материален праща "изчезнали траки" да вадят други, вече наистина изчезналите траки под руините на разрушен от земетресения тракийски град. Казват, че изчезналите, благодарение на милосърдието и упоритостта на изчезналия трак Юстиниан, били намерени. Три пъти ура за Управда, изнамерителят на траките. Докторът професор няма ли кой да го научи да чете?

Редактирано от Rex Mysorvm на 29.12.07 20:08.



Тема Re: Лъжливото овчарче Божидар ДИМИТРОВнови [re: Rex Mysorvm]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано29.12.07 20:08



Докторът-професор е писатель, а не читатель !!


Виж , Ганчо Ценов не е по-интелигентен! И тва а,че се пише ПАТРИОТ не значи нищо..... същото касае и "българина' Дънов!



Тема Re: Лъжливото овчарче Божидар ДИМИТРОВнови [re: Shurale]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано29.12.07 20:14



Докторът-професор е писатель, а не читатель !!

Какъвто е като читател, такъв е и като писател.
Между двете има пряка зависимост.





Тема Re: Тракитенови [re: deLake]  
Автор katiysha (двойствена)
Публикувано29.12.07 20:15



а самите българи нито са се елинизирали, нито са се романизирали

нямах предвид българите, а траките.да, вярно е, че сме били оръдие за влияние и разпространение на християнството.....





Тема Re: Тракитенови [re: Rex Mysorvm]  
Автор мykaтpaлиc (херменевт)
Публикувано29.12.07 20:34



прабългарите донесоха държавност.

'Чрез плакатни стихотворения не се стига нито до барикадите, нито до Парнас'


Тема Re: Тракитенови [re: Rex Mysorvm]  
Автор katiysha (двойствена)
Публикувано29.12.07 20:49



Автохтонци ли са траките? Защото и тук версии - бол.



Тема Re: Тракитенови [re: мykaтpaлиc]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано29.12.07 21:22



прабългарите донесоха държавност.

Прабългаристко клише.
Не са донесли нищо, което да го е нямало и преди тука. Имали са златния шанс да присъединят сродните племена, подчинени на отделни князе или направо на Цариград, под българския скиптър. И са се възползвали успешно от тоя шанс - къде с разум, къде благодарение на общата "еретическа" кауза, къде и с доста насилие. Резултатът е, че местните са почнали да пълнят с данъци българската, вместо византийската хазна.

На законодателно, културно, религиозно или каквото е да е ниво нищо не са променили. Или поне не с нещо трайно, което да се е запазило до днес. Само славянският им език е останал, а ако за теб не са славоезични, даже и за това не можеш да претендираш.

После по-свободолюбивата българска държавност почва да се гърчее, "еретичната" кауза е опорочена от Борис и нетрезвите амбиции на сина му. Първо попадат под влиянието на римската мания "ако не си с мен, си срещу мен", а после си получават урока от друг римски принцип "разделяй и владей".

Излишно е да говорим каквото и да било за "прабългарското" във Втората и Новата българска държава.
---
Така или иначе държавността може да ти даде българско гражданство, но не и илюзорен "прабългарски" произход. А тук говорим именно за етногенезис и оцеляло до наши дни наследство. Нема нищо! Само една носия от Македонско, дето наистина доста прилича на чувашките. Ама дали е донесена от българи, или от по-късни заселници - кумани, татари, па дори и турски наемници - е много, много спорен въпрос.
Има и прилика между древнобългарското военно облекло и униформите на опълченците (съответно и на днешните гвардейци), обаче това облекло е същото като на сарматите. Приемем ли, че сарматите са "прабългарите" обаче, вече трудно можем да говорим за "донасяне" на нещо, щото сарматите и масагетите не са никакъв нов елемент в североизточните Балкани.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.