Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Наполеон според не знам кой :)нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано11.12.07 23:24












Тема Re: Наполеон според не знам кой :)нови [re: mellisa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано11.12.07 23:27





Много едър изглежда.
Сигурно е яхнал пони.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.12.07 23:30



абе не ме е страх , че без корона Аспарух няма стойност, просто искам да си му върнат короната шебеците , негова си е



Тема Re: Т.е.нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано11.12.07 23:53



Аз пък искам нещо по различно от поредния конник. Или още един прав владетел с някакъв жест на ръката.
Искам нещо като четиристранен паметник с по един от великите ни владетели от свяка страна. Освен Аспарух примерно и Крум с черепа или Борис с кръста.
Или подобие на Траяновата колона, на която с барелефи да се разказва българската история, а най-отгоре Аспарух.



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.12.07 23:58



колоната е добра идея, признавам

триумфална арка също



Тема Re: Т.е.нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 00:10



Арката ще е малко прекалено. Тя и без това колоната е на лимита на допустимата заемка.





Аз харесвам статуята на Венсинжеторикс, допада ми спокойствието, което се излъчва от цялото му същество. Той е показан като войн, но в покой. Сякаш казва "аз си свърших работата, сега е ваш ред". Искам статуята да говори, да има идея, да разказва сама историята. Затова и корони, скиптри и т.н. ми се струват излишни. Но пък какво може да излезе от статуя на мъж, за който не се знае точно името, титлата, чертите на лицето, дрехите....



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано12.12.07 02:22



Искам нещо като четиристранен паметник с по един от великите ни владетели от свяка страна. Освен Аспарух примерно и Крум с черепа или Борис с кръста.
Или подобие на Траяновата колона, на която с барелефи да се разказва българската история, а най-отгоре Аспарух.


-Защо пък точно Аспарух да е на върха? В хронологическата таблица на нашите владетели от 13в. пр.Хр. до 20 в.н.е той заема едно средно място,както се казва нито е първи нито последен.
Най отгоре трябва да е Пелемен от Троя или Болг заради името му породило етнонима ни...
А колоната трябва да е поне 2 пъти по-голяма от тази на Площад Бастилия в Париж защото доста герои трябва да се изобразят на нея-и Александър Велики и немалка част от императорите на Източния Рим...



[image]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Yorkconstantine.jpg [/image]

[image] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Meister_von_San_Vitale_in_Ravenna_004.jpg[/image]

Редактирано от KOHAH PA3PУШИTEЛЯ на 12.12.07 02:28.



Тема Re: Т.е.нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 02:27



Какъв срам си ти само за гимназията...Нищо де, всяко стадо трябва да си има и по една мърша.

В хронологическата таблица първо трябва да докажеш, че е имало българи тогава, после кои са им владетелите, а тогава ще мислим кой да слагаме отгоре.
Но манита за размера определено говори за много комплекси. Ако искаш, ще я направим три пъти по голяма и ще сложим всички китайски императори, а и Чингиз хан...



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано12.12.07 02:30



Но манита за размера определено говори за много комплекси. Ако искаш, ще я направим три пъти по голяма и ще сложим всички китайски императори, а и Чингиз хан...

-Не тях няма да ги слагаме!






Тема Re: Т.е.нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 02:38



Има си хас да искаш да ги сложим :)))
Прозрачен си като всички други, които избират предците си според желанието си, а не според реалността. И когато отговаряш, първото, което ти идва на ум, не е твоето собствено мнение, а само общоприетото, принадлежащото на съсловието, на положението, на произхода; собствените мнения рядко изплуват на повърхността, ако са затискани от възприетите представи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.