Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 15.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Т.е.нови [re: Last Roman]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано12.12.07 17:06



-Както и да е ми се струва нелепо цепнатина в краката му да символизира как прекрачва Дунава!Защо да не го представим на сал поне така ще е по достоверно-ама в такъв случай ще трябва да е с корона на главата иначе чуждестранните туристи ще си мислят че е паметник на Хъкълбери Фин...






Тема Re: Т.е.нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 17:06



Заплес, той казваше на теб да понамалиш малко фантазиите :)))



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано12.12.07 17:11



-Успя поне за малко да ме излекуваш от така наречената от тебе Английска депресия... мерси






Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано12.12.07 17:32



Извинявай, ама така, както го описваш, по-скоро трябва да пише: "Това НЕ Е паметник на Артур!"


Аз пък искам паметник на Крум, на който Крум е застанал върху камара от отрязани ръце, носове, езици и прочие... Законодател, с две думи.
А Зиези ще иска паметник на Тервел, където Тервел е качен на сандъците с коприна, пари и прочие благинки, получавани от византийците.
А ако трябва да съм сериозен, точно Тервел според мене заслужава паметник най паче. Изправен, с корона, държи копие... Няма спор за короната, знае се как е изглеждала кесарската, няма спор имал ли е - нямал ли е. Византийци, поднасящи дарове и разбити араби не ща.

Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Т.е.нови [re: инцидeнтeн]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 17:38



А? Що на Артур? Явно пак не съм догледала някоя холивудска боза


За Тервел си прав, ама дай да правим по един на веднъж, че станала после манджа с грозде

А за идеята...то затова е изкуство. Защото в него нямаме директиви или абсолютни точности. И можем да следваме творческата си нагласа и идея. И конник вероятно е класическа идея, но на мен лично, пак повтарям, лично, ми се иска нещо по оригинално, по различно, по друго



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано12.12.07 17:47



Ами защото е трудно да прецениш дали владетелят току-що е забил меч в земята, или се кани да го извади оттам. Пък Артур, меч забит и камък са първите неща, които ми идват наум. Все пак на този паметник основата му няма да е от памук.


Няма никакво значение каква е творческата нагласа и идея. несъгласни винаги ще има.
Добре, че не ми идва отръки правенето на паметници. Ако направя един, ще го затворя в една шатра и отпред ще има курсове за ограмотяване, където най-подробно ще бъде разяснявано на желаещите да го видят какви точно и защо са ми били идеите.
Който издържи изпита после, ще бъде допуснат да го види.
Един вид: Първи Частен Паметник!
Шегувам се, разбира се.

Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Т.е.нови [re: инцидeнтeн]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 17:55



Разбрах, извинявай, малко съм разстроена и не схванах веднага :)
Струва ми се, че има разлика между поза при забиване на меч и при вадене на меч. Най-малкото се държи по различен начин.
А несъгласни...че то къде и кога е нямало

Нали затова то, изкуството, винаги е лично, дори когато поръчкта е държавна. Веласкес е трябвало да нарисува испанската кралска двойка, пък ги е сбръчкал в едно огледало, а себе си бутнал в центъра, Да Винчи пък е сложил своето лице на Джакондата за френския крал, Ван Яйк е успял да се подпише в картина за богато буржоазно семейство...да не изброявам, историята на изкуството е пълно с творци, които са намирали начин да включат и себе си в творбата си.

Я раздуй, какъв паметник ще майсториш



Тема Re: Т.е.нови [re: mellisa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано12.12.07 18:04



Има въпиюща нужда от паметник на простия българин (под прост да се разбира обикновен). Не владетел, не политик, не творец, а оня човечец, дето като се напие, и пита: "Ти знаеш ли кой съм аз?"


Силно подозирам, че пита такива работи, защото и той не знае кой е.
Та в тази връзка ми трябва паметник, който хем е това, хем по някакъв начин да представя главите на историците, които трябва да се отрежат. А много такива има. Защото дотам я докарахме, заради интереси, политики, кебапчета и кюфтета (депутатски) да не можем да кажем на човека кой е. И все по-зле става, като гледам.
Веднага щом успея да измисля начин тия двете идеи да се представят визуално, ще взема да го платя този паметник.

Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Ама ние си имаме...нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано12.12.07 19:11



Ама ние си имаме паметници на Аспарух, бе!....









Тема Re: Т.е.нови [re: инцидeнтeн]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано12.12.07 19:40



Защо ти е да ми режеш главата? Нека си стои на мястото си, какво ще ми държи шапката после Пък и ще е жалко, хубава е
Ти искаш паметник, които да отговаря на въпросите ни. Само че отговорите не са в статуи на отдавна измрели владетели, нито в корони на главата, мечове в ръцете или тронове, те са в нас. И затова докато ние не намерим отговора сами сами за себе си, никога няма да ни хареса един паметник, защото очите, с които ще го гледаме ще са...празни. Когато сами не знаем какво виждаме, няма и как да го видим. А паметниците...те никога не са за мъртвите, те са за живите.
Знам какво е да не знаеш кой си, да не харесваш това, което си и да украсяваш за да получиш нещо, което вече ще е по приемливо за теб. Затова и не мога да не разбирам всички онези, които искат Александър Велики да е българин, Хектор да е наш митичен герой...И в същото време вече не мога да приема малодушието да нямаш волята да се пребориш и да се приемеш какъвто си. Не е срамно да си човек, който гласува срещу кебапче, срамно е, след като си дадеш сметка, че така не бива, да не го промениш.

За паметника ме дръж в течение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.