Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:23 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови  
Автор makebulgar ()
Публикувано28.10.07 13:58



Не знам кой ми изтри поста за зороастризма, но явно в тоя клуб това е тема табу!

Тук значи се трие по сищия принцип както в македонските форуми!!!! КОйто не приема основната историческа линия бива изтрит! Май тук има много Тенгристи който почитат небесния бог ТЕНГри!

Един от модераторите пише за СЛОБОДИЯТА и, че : Клуб История ще е български и родолюбив клуб! Тук ще се защитава ИСТИНАТА и БЪЛГАРСКОТО! На който не му харесва, да си купува еднопосочен билет за клубовете Лингвистика, Политика, Цигани и Роми, Лява резба, Приятелство и другарство с Турция и Гърция или каквото там му харесва.

Ама май вече са се притъпили и закърнели усещанията за ИСТИНАТА и БЪЛГАРСКОТО!

Както и да е!

Темата за Зороастризма не е важна, а са по-важни темите: Руски бойни изкуства, Леле как ме дразни, на нестор му хлопа дъската, off или по -точно казано УФФФФФ, произход на британците, Череп във зид??? Много важни теми който защитават българското!

А за произхода на българите всичко е ясно и темата е затворена - те са малко номадско тюркско племе асимилирано от славяните! Точака по въпроса!



Със здраве!



Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: makebulgar]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано28.10.07 15:03



аз съм гледал филмите за Зоро

разкажете нещо повече, интересно ми е



Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: Ziezi]  
Автор makebulgar ()
Публикувано28.10.07 17:34



По тая тема се обръщай към модераторите!



Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: makebulgar]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.10.07 19:10



оффффф, още един фанатик.



Facta, non verba!


Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: makebulgar]  
Автор Cлънчacaл (FDI )
Публикувано28.10.07 20:07



Не трябва да те учудва. Тук има уникални комунистическо-фашистки критерии за това кое трябва да бъде в клуба и кое не. Само протурски и прогръцки настроения за позволени... А, да - и про-римски... Жалко за клуба.



Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: Cлънчacaл]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано28.10.07 20:23



Има нещо такова



Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: ayahuasca]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано30.10.07 15:38



Не съм сигурен за тенгристите - водихме преди време една дискусия по въпроса и повечето бяхме на мнение, че такова животно Тангра няма, а у българите - още по-малко





Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: makebulgar]  
Автор makebulgar ()
Публикувано03.11.07 14:25



Който иска може да порасъждава върху това!

ЗОРОАСТРИЗЪМ - ДОБРИ МИСЛИ, ДОБРИ ДУМИ, ДОБРИ ДЕЛА!!!


ВАНГА -

"И когато готвите, и когато се храните, нека да ви спохождат само добри мисли и желание за добри дела - така ще благодарите на Бога за Неговата милост и природни дарове."

„Не е важно какъв си – важно е да си добър човек!”

"Не търсете възмездие - рано или късно всеки плаща"

"Затова казвам на всички хора, че съзнанието ни трябва да се променя към добротата. И това не е само пожелание. Земята навлиза в нов отрязък от време, което можем да охарактеризираме като време на добродетелите. Това ново състояние на планетата не зависи от нас, то идва независимо дали го желаем или не. Новото време изисква ново мислене, друго съзнание, качествено нови хора, за да не се нарушава хармонията във вселената. Много хора сега се стремят да се нагодят към днешните промени, но това няма да им помогне да влязат в бъдещето. Те са били нужни за времето, което си отива, и са изпълнили възложената им от небето мисия. Други, добри хора, сега ще служат на бъдещето и на опазването и развитието на живота.”

„Във всеки човек има и добро, и зло. Така е устроен човекът. За мен щастието се корени в търпението на човека.”





Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: makebulgar]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.11.07 15:33



Това е клуб История, а не митология или религия. Ако толкова ти се пропагандира зороастризъм - пиши в съответните клубове.



Facta, non verba!


Тема Re: ЗОРОАСТРИЗМът май е табу!нови [re: Last Roman]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано04.11.07 15:02



Хех, Хермес Трисмегист и постовете за него са си бая религиозни и митологични. Зер Хермес си е точно митологичен персонаж...

А да не говорим, че форумните критици на "зороастрийската теория" за религията на прабългарите не знаят нищо за този древен култ. Напоследък аланите до Х век ги обявиха за огнепоклоници, а един образ у нас издаде книга, в която представя точни съответствия между "Тайната книга" на богомилите и текстове от "Авеста". Това си е чиста история, не виждам нещо лошо да се дискутира и има много повече смисъл в това, отколкото откачените дрънканици за Хермес/Тот.

Редактирано от _magotin_ на 04.11.07 15:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.