Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: БАКТРИЙСКИ ПЕЧАТ = РОЗЕТКАТА ОТ ПЛИСКА!!!нови [re: mellisa]  
Автор Shun (непознат )
Публикувано11.12.07 11:39



Of course it is. What about the next joke. It might be a whipping top as someone proposed before.



Тема По аналогичен път:нови [re: makebulgar]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано12.12.07 00:29



Пред Белия дом:



Пред Кремъл:



Извод:

Американци = руснаци = чифути.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Тема Re: По аналогичен път:нови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Shun (непознат )
Публикувано12.12.07 09:03



Е и кой поставя знак на равенство между прабългари и бактрийци от 2000 пр н е ? Аха май автора на темата намеква нещо такова. Ама и той не е настоятелен.
Така че остават само шегите сходни с твоята. Благодаря. Много беше полезно и знанията ми се обогатиха. Но в друга една област по различна от историята.
Инак като се замислиш, точно историците нарекоха печата от Плиска "розета" и някой май беше предположил, че е пъмпал за гадаене.


Редактирано от Shun на 12.12.07 09:10.



Тема Какво е "пъмпал"?нови [re: Shun]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.12.07 09:16







Тема Re: Какво е "пъмпал"?нови [re: Kossoman]  
Автор Shun (непознат )
Публикувано12.12.07 10:00



Този пЪмпал говори за знанията ми по правопис и за нивото на обноските на средностатистическия форумец, в частност вашите.



Тема Re: Какво е "пъмпал"?нови [re: Shun]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.12.07 10:02



Извинявай, ако съм те засегнал. Помислих го за някакъв термин, потърсих в гугъл, не намерих и попитах.



Тема Re: Какво е "пъмпал"?нови [re: Kossoman]  
Автор Shun (непознат )
Публикувано12.12.07 10:16



Дълбоко се съмнявам. Инак нямаше да ми разпечатвате отговора на Гугъл. Както и да е. Види се, съжителството със Зу и компания се е отразило отрицателно на всички тук. Нима с нагласата на присмехулен интелектуалец ще бъде писана историята която ще образова бъдещите поколения.



Тема Re: Какво е "пъмпал"?нови [re: Shun]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано12.12.07 10:23



Търсиш под вола теле, чини ми се. С картинката Косоман искаше да ти покаже, че не може сам да открие какво е "пъмпал", затова и те попита. Честно казано, и мен ме обърка за миг, защото не е често срещано явление да се бърка У с Ъ.

Колкото до "бактрийските печати" и "розетата от Плиска", имах предвид, че въпреки много по-очевидни прилики, могат да се правят не по-малко абсурдни заключения за произход.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Редактирано от Йoaн Mизийckи на 12.12.07 10:30.



Тема Re: По аналогичен път:нови [re: Shun]  
Автор makebulgar ()
Публикувано12.12.07 16:57



Сравнението е свързано с една от основните теории за произхода ни! Не мисля че трябва да съм настоятелен, това са го направили много хора по рано, и са издали книжки по въпроса с връзката ни с Балхара/Бактрия!

Аз направих това заключение:








Тема Re: По аналогичен път:нови [re: makebulgar]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.12.07 17:09



ти обаче не се отказваш с тези знамена. Що не си ги сложиш за сигнатура?



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.