Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 23:39



Като си чел...спомняш ли си от какво е съставено съкровището на Ховрата?

-Айде пак за иранското име Хувраат..ставаш вече много предсказуем


Никога не може да си 100% сигурен дали е точно на Кубрат и дали е изобщо българско...Съкровища и гърнета и т.н.-вятър работа маготине...

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"

Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Cтapинap]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.07 23:42



А бе то и макетата разправят, че са антички макета, а сега - че са антички славофонни макета, ама това не пречи на цял свят да им се смее на простотиите.





Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Cтapинap]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 23:43



-А ти си поддръжник на Тюркската теория нали?

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"


Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 23:47



Всички сме "антични" Маготине,не само те...а им се смеят комшиите им не запада...

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"


Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано07.12.07 23:52



"Ако то си се ровил повече време от него из ватиканските и други архиви и можеш да четеш в оригинал старогръцки и латински"

Ти откъде знаеш този извънредно "смущаваща" ме информация ? От професорите Сотиров и Чилингиров или от други батковци-автохтонци ?

А ТИ САМ ПРОВЕРИЛ ЛИ СИ ДАЛИ НАИСТИНА Е БИЛО ТАКА ?

Ровил се бил ! ? Че той ако наистина се е ровил........и е имал капацитета да се ориентира в това в което се "рови" нямаше,за пример , да се хваща като удавник за сламка за прословутата карта на Св.Йероним....от ХІІ век ..и да я обявява за автентично доказателство,че българите още към ІV век са на Балканите и значи....са автохтотен народ.

Абе що ме караш да се сещам за смешки преди да си лягам ?





Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано07.12.07 23:54



Вятър работа са твоите фантазии за кимерийци. При условие, че през живота си не си виждал нищо кимерийско, освен може би КОНАН ВАРВАРИНА.
А съкровището, което ще си остане съкровище, си има пръстен с надпис ХОВРАТ на него. И друг, с надпис БАТ ОРГАНА.
Но никога не можеш да си сигурен, защото хиляди хора с тези имена са живели по света, при това - патрикии и в роднински връзки едни с други. Почвам да си мисля, че логиката е нещо, несъвместимо с твоето мислене.



Редактирано от _magotin_ на 07.12.07 23:55.



Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Cтapинap]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 23:59



-А какво ще правите след 2-3 години когато Генетиката ви наложи като абсолютна догма,че ДНк-то на българите си е абсолютно автохтонно от Европа и Балканите и единствените хора в тази страна с около 30% азиатска кръв са циганите?-Ще кръстите държавата "Цигания" и ще приемете,че вашата теория за произход и цялата ви история се отнася единствено за тях нали?



"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"

Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано08.12.07 00:06



-И на теб и на Старинар ви препоръчвам отворения семинар на Шотландския професор в София рекламиран ни от Изи в поста му. и аз тогава ще съм в Бг и ми се иска да дойда и да ви видя двамата със Старинар да го посетите...имате малко нужда от ъпдейтване със съвременните теории и последни открития...

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"


Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано08.12.07 00:08



"Признавам, че у най-важните византийски извори става дума за преселението на българите на Долния Дунав от Велика България, а преди това - от Централна Азия."

Извори за българи в Централна Азия няма и не може да има.
В КЪСНОТО сведение за Имеон се говори за един керван народ, който СЛЕД пристигането си в Кавказ се нарекъл в нещо, което науката ИНТЕРПРЕТИРА като "българи". Дори да става дума за българи, те са станали такива след идването си, което ни навежда на друг тип размишления.

И колко смешно е да се мъчат да ме убеждават, че съм потомък на един керван народ, който за едно поколение се е претопил в сарматите-българи.



---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Тема Re: Последният атински историк за българитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано08.12.07 00:09



-"А какво ще правите след 2-3 години когато Генетиката ви наложи като абсолютна догма"

Щом ще е "догма"няма да е от генетиката и истинските генетици,а тези които са използвали /навремето -нацистите в Германия/ ,използват понастоящем, и ще използват тази наука в бъдеще ,все тъй за да баламосват народа/народите/ в името на цели които нямат нищо общо с генетиката и изобщо с науката.

Следващото няма да коментирам ! Без да се обижзащ,но ми е под равнището.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.