Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 01:14



Явно затрудних Маготин и той не иска да отговаря



"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"

Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.12.07 01:15



Не го чета поне от седмица и не съм в течение на разговора ви.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Редактирано от Йoaн Mизийckи на 07.12.07 01:51.



Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 01:17



Какво е мнението ти за това:



"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"

Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.12.07 01:22



глаголът "съм" е зает от латинския от "славянските" народи, които са били в границите на Римската империя доста дълго за да се повлияят до такава степен

Тоест според тебе местните не са могли да кажат "Аз съм еди кой си" преди да ги научат римляните? Не съм привърженик на теории, че славоезичните са заели основни думи с ежедневна употреба от когото и да било.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>


Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано07.12.07 01:23



Абе, излиза... Може северно от Дунав да им е родината, но поради изолацията на Балканите в ОИ (Османска Империя), тип I да се е увеличил, за разлика от севера, където всякакви варвари са се примесвали.

- escape velocity of growth -


Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 01:30



Ами нашето "съм" е прекаледно сходно с латинското..-което не се наблюдава в немски и английски да кажем(доато във френски имаме еквивалент на каквото се е случило и у нас, мисля) , а и пълното му отсъствие в Руския ме наведе на тази мисъл...влиянието е било доста силно,щом като голяма част от местните са възприели латинския и като домашен език даже(за Румънците говоря)...

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"


Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано07.12.07 01:48



-А и ако трябва да си позволя още малко сравнителен анализ върху немското и английското "съм" Ich bin(нем)-> I am(англ),но- been(мин.причастие)...
Тоест дори и формите в английския за сег.вр. са нови, като тяхното минало време е подобно на немското сегашно...-Мое предположение е ,че да кажем в английския това е станало под влияние на местните келто-говорящи да кажем(жалко че нямам такъв под ръка да проверя)-Та вероятно в старонемския както и в старославянския да е имало някаква подобна "несъстоятелност",която по-късно е коригирана при контакт с латиноговорящи или келтоговорящи....

"Inter vero Thraciam vel Macedoniam et Mysiam modo Bulgari habitant qui ex Scythia sunt"


Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.12.07 01:49





---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано07.12.07 12:14



Е и БЕ ги има в прабългарския, като този надпис "ZENTY ASO E" (На Дженти прахът е) и "Е"-то е на края на думата. Мисля,ч е и глаголът "СЪМ" е оттам,з ащото е много стар индоевропейски (санскритските времена), В българския език имаме много думи от санскритската епоха, има ги и в латинския, но ние не сме ги взели оттях, просто сме древен народ. Огън (агни), Веда, Будя се (Бъда) и др, са преминали в славянските езици или чрез нашите писмени влияния или през балтийците, които имат също доста санскрит влияние.

100 символа не стигат!

Редактирано от Ray of Light на 07.12.07 12:16.



Тема Re: За българите - като най-стари на Балканитенови [re: Ray of Light]  
Автор т-pekc (член)
Публикувано07.12.07 12:40



В отговор на:

през балтийците, които имат също доста санскрит влияние.



За това ще ни разкажеш ли повече ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.