Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ставрос?нови [re: dilmar]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано10.12.07 22:38



Такова градче няма. Може би имаш предвид Ставруполи, Ксантийско. Това е бившето Еникьой (Ново село , Кръстополе) българско село, сега заселено с понтийски бежанци. В Драмско пък е имало само 3 гръцки села (макар и много големи). Останалите са били турци, помаци, българи, власи.... Част от българите и власите са били гъркомани и са останали в Гърция.



Тема Re: предлагамнови [re: gioni]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано10.12.07 22:40



Не всички гърци са крадци, но всички крадци са гърци - докажи противното.



---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>

Тема Re: дали е кражба?нови [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.12.07 21:45







Тема Re: дали е кражба?нови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.12.07 22:41



Мислиш ли че реално Самуил е контролирал нещо северно от Дунав? Иначе сведенията за български владения в Босна, също са доста противоречиви. Сърджан Пириватрич е склонен да повярва на това, че за кратко контролираме сегашните Черна Гора, Босна и Херцеговина, но гледа под лупа изворите, които наистина са доста противоречиви. Ти как мислиш?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: дали е кражба?нови [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.12.07 22:47



За север от Дунав не вярвам. За другото може би за кратко - да.
Харесва ли ти картата? Ако си представиш, че зависи от тебе, но трябва бързо за пет минути да избереш дали това да бъде България или това което е в момента.... какво избираш?



Тема Re: дали е кражба?нови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.12.07 23:02



Цъ. Повече ми харесва България на цар Иван Асен ІІ. Тука нещо Беломорието ми бяга.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема към Комитанови [re: gioni]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.12.07 23:12



Пропусна шанса. Имаше 2 минути. Добрия дух избяга.

Тя и цяла Тракия ти се губеше, но имаше широк излаз на Адриатика и Йонийско море, почти цяла Тесалия, Епир, части от Централна Елада, Влашко, Молдова, Бесарабия, петрола на Трансилвания, Сърбия, Косово, Черна гора, Албания, част от Босна, от Далмация,от Украйна, и почти цяла Македония. За море - Одеса, Констанца, Варна, Превеза, Вльора, Драч......



Редактирано от gioni на 13.12.07 23:13.



Тема Re: към Комитанови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.12.07 23:18



Да ама добрия дух, след като избяга от теб, дойде при мен и сега ще изпълнява моите желания. Каза ми също така, че не толкова стиснат и Тракия му се откъсвала от сърцето и я връщал на Майка България, като освен това ме запита, какво съм смятал, за окръгляне на територията, спрямо така показаната карта, в посока Таврия и Крим!

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: към Комитанови [re: koмитa]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.12.07 23:23



Да да, разбрах. Бесарабски българи, таврически българи... Добрия дух забрави да ти каже обаче , че Тракия (и то само северна) е за сметка на всичко това, което изгуби от горната карта. Верно, направи своя избор. Изпадна, докато се блъскаше да вземеш Константинопол....



Тема Re: към Комитанови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.12.07 23:27



Виж ся, моя добър дух се казва Кръстю, а не Ставраки

.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.