Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Отворена анкетанови  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.12.07 17:14



Бихте ли се срамували и съответно бихте ли се отрекли, от това да бъдете българи ако се окаже, че българите са:
-тюрки
-иранци
-смес от тюрки и ранци
-смес от иранци и славяни
-смес от тюрки, иранци, славяни
-смес от всички гореизброени + местно тракийско и гръцко население
-всички гореизброени + келти + готи + турци

За предпочитане са ясни и конкретни отговори. Темата няма за цел да налага която и да е теория, а да изясни една хипотеза и личните чувства на всеки един от нас, спрямо това дали са повлияни от някакви комплекси от произхода ни.

Благодаря предварително.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Отворена анкетанови [re: koмитa]  
Автор _magotin_ (ентусиаст)
Публикувано01.12.07 17:21



Даже да се окажеше, че българите са изхърлена от Индия циганска каста, пак нямаше да се срамувам да се нарека БЪЛГАРИН.
И още веднъж повтарям това, което съм писал многократно във форума - да си БЪЛГАРИН не е въпрос на гени, антропология или цвят на очите. А въпрос на етнокултурно и етнолингвистично СЪЗНАНИЕ.
И на законна гордост от героизма и подвизите на нашите прадеди, които са се наричали БЪЛГАРИ.
Това е.



Тема Re: Отворена анкетанови [re: koмитa]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.12.07 17:29



Не.
Глупаво е да се срамуваш и отричаш от ДАДЕНОСТИ*.
Както е срамно да не се отричаш от ГЛУПОСТИ.
Достатъчно ясен и конкретен ли бях?

бихте ли се отрекли, от това да бъдете българи ако се окаже, че българите са

Добави едно ДРЕВНИТЕ пред второто българи, за да е ясен въпросът ти.
---

* За съжаление сред изброените от тебе варианти не намирам такова, което да съответства на личните ми убеждения. Но тъй като въпросът ти е по-скоро принципен, едва ли е от такова значение.

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>


Тема Re: Отворена анкетанови [re: koмитa]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано01.12.07 18:17



Не. Аз съм българин, както и Матей Казийски, Андрей Жеков, Пушката, Гибона и т.н. Като Левски,Ботев, Кирил и Методий. А и аз самия не се смятам за нещо по-лошо от останалите народности. Дет се вика- БУЛГАР, БУЛГАААААР



Е, ако ни изкарат роднини с инките или маите доста бих се учудил.



Тема Re: Отворена анкета [re: _magotin_]  
Автор Гeo,rpaф (дипломиран)
Публикувано01.12.07 18:24



Достоен отговор, мойте уважения !!! Не мога да го формулирам по-добре, затова ми позволи да се присъединя към твоето мнение !

Говори си,не ми пречиш



Тема Re: Отворена анкетанови [re: _magotin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.12.07 18:32



да си БЪЛГАРИН не е въпрос на гени, антропология или цвят на очите. А въпрос на етнокултурно и етнолингвистично СЪЗНАНИЕ.
Напълно съм съгласен.



Facta, non verba!


Тема Re: Отворена анкетанови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано01.12.07 18:35



Аз се гордея, че съм българин, макар да знам със сигурност, че имам някакви далечни примеси от порядъка на осмина от други народи. Никак не бих се повлиял, ако се разкрие че българите като цяло са основно иранци и местни и пр. Нещо повече - иранците са като цяло много красив, силен и интелигентен народ.

Струва ми се, че тия комплекси спрямо тюрки, иранци и пр идват от непознаването в реалния живот на други раси в истинския смисъл на думата. Работя с други раси - семити, черни, индийци, жълти и пр - и мога да оценя българите. Макар че сравнението с романската и нордическата раса поне както ги познавам дава възможност да оценя българските недостатъци - дезорганизираност, безотговорност, мързел, хитруване на дребно и т.н.

Редактирано от фaмyлyc на 01.12.07 18:37.



Тема Re: Отворена анкетанови [re: Last Roman]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.12.07 18:55



Напълно съм съгласен.

Излишно е да питам маготинчо що е то "етнокултурно и етнолингвистично СЪЗНАНИЕ", затова искам от теб да ми разясниш тези понятия, понеже си побързал да се съгласиш с него. Когато го направиш, можеш да опиташ да свържеш българското "етнокултурно и етнолингвистично СЪЗНАНИЕ" с тези, които маготин определя като "наши прадеди".

---
<<о>>-:-<<<+>>>-:-<<о>>


Тема Re: Отворена анкетанови [re: Capt.Vimes]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.12.07 19:04



Гибона е турчин.



Тема Re: Отворена анкета [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.12.07 19:04



Съгласен съм с частта, че в самоопределянето на даден индивид като 'българин', 'англичанин' или 'американец' лежи на първо място осъзнаването му като такъв, независимо от произхода му.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.