Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: 45 мнения дотук...нови [re: Valin]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано27.11.07 20:06



Хайде сега, никой не може вместо теб да губи твоето време :) Все пак ти, като последна инстанция на твоята свободна воля си решил да избереш да го "изгубиш".
А за Самуил нищо не съм споменавала, можеш да провериш всяка от десетте ми реплики за това



Но е хубав. В ъгълчето на устните.

Тема Re: 45 мнения дотук...нови [re: mellisa]  
Автор Valin (Чудотворец)
Публикувано27.11.07 20:11



последна инстанция на твоята свободна воля си решил да избереш да го "изгубиш"

Да, колкото и да ми лазиш по нервите и да са безплодни диалозите ни, не мога да отрека, че има някаква тръпка в това да се дрънкам с тебе.

А за Самуил нищо не съм споменавала

Все тая. Предполагам, че щеше да се наложи да ти вервам, че не е от юстиниановия род, само защото това не е писано от твоите учени, които са ползвали (твърде свободно) писанията на гръцките монаси.



---
-:-:-<<+>>-:-:-<<<+>>>-:-:-<<+>>-:-:-

Тема Re: 45 мнения дотук...нови [re: Valin]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано27.11.07 20:21



Да, колкото и да ми лазиш по нервите и да са безплодни диалозите ни, не мога да отрека, че има някаква тръпка в това да се дрънкам с тебе.

Сега в любов ли ще се обясняваме?
Мислиш ли, че това ще ти помогне в споровете?
И на мен ми харесва да се дрънкам с теб, но това не значи, че ще се омая от чара ти и ще ти симпатизирам на теориите, само защото ти симпатизирам като личност. :))))

Но е хубав. В ъгълчето на устните.


Тема Re: А ...точно си в десяткатанови [re: _magotin_]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано27.11.07 20:33



"Обясни ми, с думи прости, какво е отличавало в културно отношение Юстиниан от, да речем, Обясни ми, с думи прости, какво е отличавало в културно отношение Юстиниан от, да речем, родените и израстнали в столицата?

Не само с "думи прости"

но и в неприсъщия за мен кратък стил отговора е следният- ЮСТИНИАН НЕ СЕ Е РАЗЛИЧАВАЛ ПО НИЩО от родените и израстнали в столицата,макар и да не е бил столичанин по рождение.

Получил е стандартното за епохата оразование ,което е вероятно да е започнато в родното му място /или около него/,но сигурно е завършено ,при това до висшата степен в Константинопол.

Иначе казано към младежките си години Юстиниан е бил стандартен представител от средните етажи на Константинополското общество .С нищо не се е различавал от другите в т.ч. и по етнически признак,защото тогава цял Константинопол,още черната измет от мрачните квартали край пристанищата,та до най-близкото обкръжение на императора са били със всевъзможен етнически произход .

Етническия произход никога и никого не е интересувал в Източноримската империя ,не само в епохата на Юстиниан ,но и векове след започналото при Ираклий Първи/ 610-641 г/ гърцизиране на империята.

Това е ! Просто не се е различавал-ромей /или римлянин ,ако предпочиташ /по рождение и произход-защото Е РОДЕН В ПРЕДЕЛИТЕ НА ИМПЕРИЯТА,а не доведен с някой робски керван,със стандартно ромейско образование присъщо за средните съсловия ,стандартен ромейски мироглед.

И всичко това се дължи на локомотива който го изтегля от провинцията и го движи в постъпателна и нагоре ориентирана посока -чичото Юстин І.

Но има и едно важно различие - очевидно Юстиниан е бил малко повече увлечен от богословието /дали висшето му образование не е било богословско ?/ и несъмнено е бил убеден халкедонист и антимонофизит.

Последното не е бил особено престижно и носещо лични обществени дивиденти по време на монофизита Анастасий І .

Значи или Юстиниан е бил както се казва куражлия , или е бил голям майстор в прикриването на истинските си убеждения.


Това е накратко ! Ако искаш по-аргументирано,а това значи и по-дълго,ще го сторя в друга тема,защото не ми е комфортно да пущам иновации под тъпото заглавие на форумския мунчо.



Тема Re:ВТОРИ ЗАКОН НА СТАРИНАРЯнови [re: фaмyлyc]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано27.11.07 20:38



Благодарности от сърце и душа



Тема за да се разсееш малконови [re: Valin]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано27.11.07 22:01



Юстиниан може да е влах като някои твои роднини, не е грък.





Тема Re: за да се разсееш малконови [re: gioni]  
Автор Valin (Чудотворец)
Публикувано27.11.07 22:15



Юстиниан може да е влах като някои твои роднини, не е грък.

Нито е грък, нито е влах (като някои мои роднини).
Власите са частично романизирани траки. Управда си е бил чист славоезичен трак.

---
-:-:-<<+>>-:-:-<<<+>>>-:-:-<<+>>-:-:-


Тема Re: 45 мнения дотук...Mellisa, защотонови [re: mellisa]  
Автор Dremen (новак)
Публикувано27.11.07 23:21



Дори и да оставим на страна факта че едната страна показва факти а другата не. Предварително се извинявам на Valin. Знам че отклонявам от основното - да се покажат достоверни източници, оборващи неговото твърдение, което той подкрепя с факти... но и това ми се струва немаловажно:

И така, две субективни причини, две субективни гледни точки.
Защо едната да е по правдива от другата?

Защото едната е нашата. Защото ако не държим на нея - остава другата.



Тема Re: 45 мнения дотук...Mellisa, защотонови [re: Dremen]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано27.11.07 23:37



За мен не е нашата. За мен това е гледната точка на една от двете страни. И не тежи повече от другата.

Но е хубав. В ъгълчето на устните.


Тема Re: за да се разсееш малко [re: gioni]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано27.11.07 23:58



Колега що се хабиш ? Той просто не знае ! И не знае много неща ! В т.ч.,че латинизацията на Илирик е била толкова ранна и успешна ,че там са се появили известните в по-късно време "черни власи" ,говорещи на провинциален латински език/сиреч не на езика на Овидий Назон /.

Самия факт,че родения преди /или около/ 450 г.Юстин има име с коренна основа от латински език "Just" тоест "право", сам по себе си е повече от показателен.

Той дори не подозира и а приори, не допуща тази ранна и дълбока латинизация на Илирик,"резултат" на която е латино-илириеца Юстиниан.

Защото,видите ли, траки,илири ,даки , гети ,одриси,дентелети,асти и пр. 22 ли бяха ,25 ли ,тракийски и сродни на тях народности ,за наш Валинчо са българи !

Тацитен израз на дълбоко невежество а ла Иванчо Йотата /по Вазов/,както и на други типични български "яврения"- Хаджигенчовски гьонсуратлък/ по Либен Каравелов/ и ината на бай Генчо Чушката/по Чудомир/ .

Очевидно явлението не е ново

.

Просто човечето е съвременен реликт от ХІХ-ХХ век.

Та той ,нашия Валинка,сиреч "преводача" на "гениалния" труд "Убийството на Юстиниановата самоличност"даже не знае,че любимия му откривател на "истината" ,за "славянския" произход на Юстиниан,също е бил по етнически произход "morlaco',тоест латиноезичен "черновлах" .......та затова и е лъгал горкия Николо Алемани като ВЛАШКИ ЦИГАНИН.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.