Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема foxlifeнови  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано10.11.07 22:33



Гледайте сега "Принцът на Египет". Много яко филмче.



Тема до маготиннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.11.07 12:23



Пиша ти тука, защото другата тема се напълни вече.

Какво излиза? Българите не били други, ами тюрки, и то според лукавия, който ми препоръча - Жан-Пол Ру.
Ето цитатче, а и линк към статийката.
Leur nom est un aoriste en R du verbe turc bulga (en ottoman bula)



Много обичам когато някой е бит от собствените си оръжия - едно правило: никога не подценявай методите на другите!



Тема Re: до маготиннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано11.11.07 12:36





Харакат аль-мукавама аль-исламия

Редактирано от Vencci * на 11.11.07 12:41.



Тема Re: до маготиннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 14:47



Азъ ти препоръчах ЖАН ПОЛ РУ, тъй като се счита за номер едно по въпросите на Тенгризма. Аз за себе си се убедих, че у прабългарите тенгризъм няма именно като прочетох книгата му. След това четох още една, от учен в Туркменистан. И в нея не открих дори малки неща, които да напомнят за езичеството на прабългарите. Излезе дори книга на български, която ти посочих, където авторката криво-ляво стига до очевидния извод, че Тенгризъм като на тюрките и монголите у нас няма...

Не съм ти препоръчал РУ, за да откриеш у него сведение, че прабългарите били иранци.



Тема Re: до маготиннови [re: _magotin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 20:53



Абе, бате, к'во разговарям с човек, който очевидни археологически (материални) паметници игнорира.
Първо тангризъм у българите нямало, после авторката била виновна, че не разбираш доказателствата и ги наричаш криво-ляво, след това стана, че все пак тангризъм имало, ама на като тоя на монголите.
Накрая за Жан-Пол Ру, който пише цяла статия за това, че българите са тюрки, ама това за тебе нищо не значи, защото бил написал друга книга. Обаче един автор се чете цялостно или не се четат избрани фрагменти.
Колко пъти ще си сменяш позицията?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: до маготиннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 21:05



Нито веднъж не съм си сменял позицията.
А.ЖАН ПОЛ РУ познава Тенгризма, но именно неговият анализ ни насочва към безспорния извод, че такъв у нас няма.
Б.ЖАН ПОЛ РУ може и да смята българите за тюрки, обаче просто не е прав, тъй като не познава известните днес доказателства.

Ясно ми е, че опричниците мислят само в черно и бяло, ама се опитай поне малко да разбереш, че един учен може за едни работи да е прав, а за други - не. И че понякога познаването на един феномен ни помага да открием най-вече неговото отсъствие.



Тема Re: до маготиннови [re: _magotin_]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.11.07 21:11



Да спориш с метлата е безполезно - 'едно си баба знае, едно си баба бае'. Пълен игнор му е майката.



Facta, non verba!


Тема Re: до маготиннови [re: _magotin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 21:35



опричниците мислят само в черно и бяло, ама се опитай поне малко да разбереш, че един учен може за едни работи да е прав, а за други - не. И че понякога познаването на един феномен ни помага да открием най-вече неговото отсъствие.

Това важи най-вече за тебе. Но отнесено към себе си.

Жан-Пол е писал през 2003, явно толкова струват "известните доказателства"! Щом не ги е взел под внимание.
Жан-Пол не изследва тангризма при българите - как разбра, че го няма у тях? Това си е твое желание, но не и хипотеза на французина.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 19.11.07 21:36.



Тема Re: до маготиннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано19.11.07 21:38



Ъъъ... как ще го изследва ако го няма?





Тема Re: до маготиннови [re: avatarx]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 21:40



Ми нема да го има като се отричат паметници. Ама вече не говорим за наука, а за политическо фанатизиране.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.