Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Кимерийският Босфор"?  
Автор Avgusta Trajana (непознат )
Публикувано04.11.07 13:47



-Възприех много от идеите на Ценов и интерпретациите му на старите източници за това какво се е случило и къде точно и кой кой е, ама че "Кимерийският Босфор" е не между Азовско и Черно а между Мраморно и Черно още ме стъписва...Не знам...съгласен съм ,че там е ''Тракийския Босфор" и че Траки и Кимери са сродни ама ако и двата пролива са на едно място то някак всички събития се наблъскват в един прекалено тесен ареал...
Вие какво мислите?



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Avgusta Trajana (непознат )
Публикувано04.11.07 14:02



Това ,че под "Кавказки планини"са имали на предвид планински масив на Балканите е лесно обяснимо и добре аргументирано-аз лично го подразбирам като Рила и/или Пирин...а и има аналог със Олимп в Азия и Олимп на Балканите...
-ама за Кимерийският Босфор самите Гърци казват че е "на края на Понта" като тяхната перспектива е от юг така че не би ли трябвало да кажат "в началото на Понта/Ч.море/?



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано04.11.07 14:33



Босфорът е много апетитно геостратегическо местенце

на пръв поглед е чудно как местните европейски народи са допуснали да се владее от едни чергари каквито са тюрците

отговорът е лесен - за гърците, а и за гъркоманите руснаци, много по-важно е Босфорът да не е български, отколкото чий е всъщност

това важи и в историографски план

затова историята е фалшифицирана, за да стане нашата Свещена Българска земя късно придобита, и Босфора и Балкана и Македония и всичко тук да не е наше по право



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: Ziezi]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано04.11.07 15:18



+ По въпроса за Кимерийския БосПоръ и Тракийскиятъ кашата е пОлна!
+ Даже мислимъ, дека и проф. д-ръ Гантшо Тсеновъ се убърква на моменти!



Редактирано от TlNlT на 04.11.07 15:19.



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: TlNlT]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано08.11.07 22:51



Има достатъчно източници, които дават описание на Кимерийският Босфор. Прочети ги и си реши сам - аз също бях възприел тия тези на Ценов, но след като се запознах с по-известните Географии и Истории(Плиний, Птоломей, Страбон...) се оказа, че доктора най-нагло е лъгал. Няма значение, всъщност - всеки може да го провери това - ако го направиш и въпреки това ми докажеш, че Кимерийският Босфор се намира при Цариград сигурно ще трябва да се черпи яко!!!



Редактирано от БoянГeнoв на 08.11.07 22:53.



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: БoянГeнoв]  
Автор Avgusta Trajana (autoctonous)
Публикувано08.11.07 23:27



Ами то не опира до лъжене защото и около двата са живели траки и кимери/демек Българската доктрина не губи един а печели два протока...

...Според мен ако има някъде недуразумения то те се дължат на по-късен превод от по несведущ в географията монах.Специално за легендата за Йо например прието е че се касае за Тракийския Босфор/Цариградския/..ама в легендата Йо тръгнала от Гърция а прекосила Хемус! за да го достигне?!-Демек е отишла към Кимерийския.
Едва ли моряци и търговци са ги бъркали ама в митологията или в някое историческо съчинение нещата стоят другояче...
както и да е това още повече подсказва доколко Траки и Кимерийци са били синонимни понятия в съзнанието на съвременниците им...



Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: Avgusta Trajana]  
Автор Vencci * (*)
Публикувано10.11.07 08:58



Здравей !

Древната история се състои предимно от легенди и приказки,
гръцка митология и лъжите от "Стария Завет".

Това, което имаме като извори от т.н. "древни автори" са
много по-късни преводи. А те по правило са нагласени
според интересите на лицемерните църковни и държавни
върхушки.

Дори т.н. смрадливо и дръгливо "християнство" е 99 %
подменено и изопачено езичество + 1 или повече %-ти
отявлен сатанизъм.

Не Ганчо Ценов лъже, но изворите, с които той и други
изследователи като него използват, дълбоко се съмнявам,
че са достоверни или в основната си част са еднакви с
оригиналните творби.

Ватикана е тази, която крие и не предоставя информация
относно старата история на Европа, защото в изворите,
които крие, би се разкрила каква е нейната проклета
същност и противочовешка роля сред европейските народи.

Анаграма на КАТОЛИК е КАЛИТКО. Едва ли е случайно това
или още по-случайно ще е като словесно съвпадение.







Тема Re: "Кимерийският Босфор"?нови [re: БoянГeнoв]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано10.11.07 13:06



+ Лъгалъ или заблуденъ и той?! Въвъ всеки слутшай, той поставя тезата за траки=Болг+Арии!
+ Така тше при изследвания отъ този характеръ, изостави силното *мразене*, или *влюбване*!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.