Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема средновековна исландска тоалетна- картинка ?  
Автор nociception (непознат )
Публикувано28.10.07 21:04



Много се извинявам ако темата не на място. Налага ми се да правя една илюстрация по Саги за исландци, произведение от 13 век. Действието се развива в обществената тоалетна на един ярл ( благородник ). Бедата е че няма никаква представа как е изглеждала подобна постройка/пристройка, бих бил много благодарен ако някой ми прати линк с картинка, все едни каква, стига да си личи кое какво е, отвън и отвътре моля.
Благодаря предварително.





Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано28.10.07 21:35






заповядай пак

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор deLake (sir)
Публикувано28.10.07 21:36





Ами не знам кой е въпросният граф, та да се поровя за неговата тоалетна. Но тъй като става дума за обществени тоалетни, то се надявам тя да свърши работи. Намира се точно между този с червената блуза и лесно се разпознава по зелената тоалетна хартия накичена по клоните. Трусно е да покажа как е изглеждала отвътре, защото въпросният граф като я е ползвал винаги е гледал да е от другата страна спрямо любопитните зрители на събитието.

Разбира се, както казах не знам дали въпросният граф е ползвал точно тази, но с положителност е ползвал подобна тоалетна и пособна тоалетна хартия.


____________________________


Редактирано от deLake на 28.10.07 21:38.



Тема и биденови [re: nociception]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано28.10.07 21:36





Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.10.07 21:49



Ако ме зашматкат догодина на обучение там обещавам да намеря автентичен кенеф и да го снимам. Знаеш ли, че исландците поради липса на ефикасен консервант препикавали рибата си, преди да я заровят като запас в земята.



Facta, non verba!


Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор nociception (непознат )
Публикувано06.11.07 23:23



Не ме притеснява че сте се посмяли на темата ми

но не ми помагате особенно.
Нека преформулирам въпроса: Доколкото през вековете тоалтените са били миниподобие на по-големи къщи, как е изглеждала исландската дървена къща от този период ( 13 в. ) ? Намирам само торфени къщи.
( Имам някакво слабо чуство че във форума се вихри лек снобизъм относно историята на некласически страни. дано да бъркам. )
Благодаря предваритено!



Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано06.11.07 23:36



еееееее


сигурно знаеш в какво са живяли викингите?

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: мapдyk]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.11.07 23:39



някой беше споменал за някакви викинги в палатки.



Facta, non verba!


Тема тия са си чисти хунинови [re: Last Roman]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано07.11.07 00:06



The rise of this myth can be traced back to a Ole Worm's Runer seu Danica literatura antiquissima of 1636), warriors drinking ór bjúgviðum hausa [from the curved branches of skulls, i.e. from horns] were rendered as drinking ex craniis eorum quos ceciderunt [from the skulls of those whom they had slain]. The skull-cup allegation may also have some history in relation with other Germanic tribes and Eurasian nomads, such as the Scythians and Pechenegs.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: средновековна исландска тоалетна- картинка ?нови [re: nociception]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано07.11.07 00:39



Норманите живеели в домове с приблизителни размери 30 на 8 метра. В тях имало едно голямо помещение за живеене и няколко по-малки, служещи за складове. В градовете, тези домове били групирани по 4, като всяка такава група образувала квадрат.

ако четеш руски



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.