Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Това отдавна се знаенови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано03.09.07 18:55



Е па ти не знаеш ли, че мангалите са остатъци от прабългарите? Има си цели родове, които твърдят, че са потомци на Аспаруховата чета.

Памиро-ферганският тип го има даден в някои от книгите на Метър Бобрев, само дето се не усеща, че така си го натриса изотзад. Не виждам що за български кретен може да припознае в тия лица предците си. Тортурач също пусна преди време снимка на един чаровен памиро-фергански пастир, облечен в дрехи, в които Бобрев разпознава "някои български неславянски(?) носии".

А по-нататък Пешко продължава да доказва, че нашите цигани са основателите на държавата ни. Академичен стокхолмски синдром отвсякъде - но не придобит, а купен от Москва. Наскоро му четох един гнусен памфлет в чуждоезично издание, в което подробно загатва и чифутската ни жилка. Позовава се на Зиези от Сим, от когото пък са семитите, а развива и някакви теории, че "много от прабългарите били поюдейчени покрай хазарите". Статията се нарича "Евреи и българи" - струва си да се преведе на български, щото от нея се вижда не само кой купува тия пасквили, но и какви цели преследва.

На такива отровни змии ми иде да им стъпча главиците и даже няма да имам духовни угризения, щото и Ицо тъпче гнусната, лъжлива муцуна на оная гънеща се твар, дето се мъчи да го въведе в заблуждения. Такива като Бобрев за мене не са хора, а измет.

---
Сталин: "Не може да съществува това, което не трябва да съществува."

Редактирано от Valin на 03.09.07 18:58.



Тема Re: Това отдавна се знаенови [re: Valin]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано03.09.07 19:03



между хазари и оногундури трудно може да откриеш разлика.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема МОДЕРАТОРИТЕ!нови [re: мapдyk]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано03.09.07 19:15



между хазари и оногундури трудно може да откриеш разлика.

Много ми е лесно даже.
Хазарите са потомци на козарите/агатирсите, а оногундурите на хората от племето на кимериеца Утригур. Близки са, но не идентични.

Освен това си говорим за "българи и евреи", "българи и цигани", "българи, сиреч траки", а не за "хазари и оногундури". С други думи...

Вече за шести път се обаждаш неподготвен и се опитваш първо да разводниш темата, а после да я изместиш във всякаква посока, стига да не е тази, която е пусната за дискусия.

Моля цензорите да вземат отношение! То не бяха тохари, то не бяха прототраки, то не бяха оногундури, то не беше чудо...
И какъв изобщо е тоя Мърдук? По алогизмите и изказа си ми напомня на един мой стар, добър приятел, който също имаше навика да ми се лепи на всяко изказване.

---
Сталин: "Не може да съществува това, което не трябва да съществува."

Редактирано от Valin на 03.09.07 19:17.



Тема Re: МОДЕРАТОРИТЕ!нови [re: Valin]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано03.09.07 19:34



кат не ти изнанся не ми отговарай!

по-кух автохонец от теб сигур няма!!!!!!!!


аз поне така ша направя.




Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 03.09.07 19:41.



Тема Re: Генетични данни в подкрепа на автохтонностанови [re: genefan]  
Автор Vencci * (BOLG*ARIЯ)
Публикувано03.09.07 20:28



Заключения:
Само 2 от 27 древни унгарски проби са с безспорен азиатски произход, останалите принадлежат на Западно евразийската група, но с някои азиатски връзки като генетичен резултат на население, което е било в контакт с древните унгарци.
Големи разлики се получават, когато древните проби се анализират по очевиден социален статус, определен от гробния инвентар. Простолюдието показва преобладаване на хаплогрупи Н,R,T, общи за западна Евразия, докато лицата с висок статус, приети за Унгарци-завоеватели показват по-еднородно разпределение с хаплогрупи N1а, Х, които настоящем имат много ниска честота в съвременното световно население и изобщо липсват в по-новото унгарско население. Модерното унгарско говорещо население изглежда е специфично европейско. Нашите заклюения са, че съществуват значителни генетични разлики между древни и съвременни унгарци и никаква генетична последователност не се наблюдава.



Ако на днешните управници в България се направят генетични проби,
също може да се окаже, че нямат връзка с малкото останали българи
в страната ни.

Същото може да се окаже вярно и за днешните управляващи в Унгария,
които определено не са унгарци и определено провеждат антиунгарска
политика, както сродни тям я осъществяват и в България.

Подобни аномалии са се случвали в Европа и в други времена.



Тема Re: Генетични данни в подкрепа на автохтонностанови [re: Vencci *]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.09.07 02:25



И за заключение, ще заключа темата.
Ако някой още веднъж се осмели да открие подобна тема съпроводена със спам и простотии от това естество, ще го сметна за лична обида и ще последва бой, е##не и сръбска музика. Лека ви нощ на всички и не прекалявайте с алкохола.



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.