Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 08.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: автохтонни надписинови [re: thorn]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.09.07 16:13



Ами ти си отявлен тюркофил и почитател на Гърция. И това е факт. Че те нарича глупак, не е прав да го прави, но за другото правилно пише.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: автохтонни надписинови [re: koмитa]  
Автор thorn (новак)
Публикувано05.09.07 17:14



1. Отявлен тюркофил?

Да се замисля

. Симпатии към турците и към Турция не съм проявявал, определено съм исламофоб, значи става дума за други тюрки.

Не съм бил фен нито на куманите, нито на печенегите, нито на узите, нито на класическите тюрки от степните хаганати (предпочитам техния враг Китай).

Остава да е заради "тюркската теория". Ами аз дори и на нея не съм отявлен привърженик. По близо съм до иранската теория, но съм съгласен с Рашо Рашев за тюркизираната аристокрация. Пък и дори да смятах, че прабългарите са тюрки, това не ме прави -фил. Не им се кефя особено.



Почитател на Гърция? На Елада и на Византия - да, определено! На фанариотите и на съвременна Гърция - не още по-определено.

Между другото почитател съм и на Римската империя, на китайските династии Тан и Сун (по-малко на Мин и Хан), на Франция и то доста и на Русия още повече.

И освен това етнически не съм грък или турчин



Тема Re: автохтонни надписинови [re: thorn]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано05.09.07 23:50



Значи си създал погрешно впечатление или си ги защитавал гореизброените неща заради спорта.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Язовир Копринканови [re: Vencci *]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.09.07 10:53



Дължа да подчертая, че в нито един мой постинг не съм изразявала отрицателно или обидно отношение към вас. Това, което съм написала като мнение може да бъде доказано и смея да заява, че имам достатъчно възпитание и образование, за да давам мнения и оценки.

В другата тема, в която отново си позволихте да напишете обидни квалификации по мой адрес, аз ви попитах, кое от всичките неща, които съм написала са в категорията "глупости", както вие ги квалифицирахте. Не отговорихте и сега отново си позволявате да давате обидни и откровено просташки коментари по мое мнение. В бъдеще при трето такова мнение от ваша страна, ще бъда принудена да уведомя модератора на този клуб.

Morrigan



Тема Re: Язовир Копринканови [re: д-pOxБoли]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.09.07 11:00



Виж сега разбирам, че поставяш всичко под съмнение. Това е чудесно, но ако мога да ти посоча някои несъответствия в твоята теория.
Ти казваш, че творението на Паисий е сътворено доста по-късно от официалните дати. Според теб, творбата му е писана в духа на политиката, която се налага от времето на Екатерина ІІ в Русия. Ако си чел писанията на императрицата и писано по въпроса за новия курс в политиката на Империята, ще забележиш, че това е линия, която твърдо стои за единна православна църква на Балканите, под егидата на Константинопол, с откровено фаворизиране на гърците. Нещо, което в творбата на Паисий липсва.



Тема Re: автохтонни надписинови [re: koмитa]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано10.09.07 11:56



Или пък ти - Комита, просто го защитаваш, защото смяташ, че трябва да възстановиш някакво равновесие. Като казваш в негова защита, например, че няма аргументи против твърденията му, то това важи и за почти всички останали в тоя форум, така че защо изобщо заставаш на нечия страна? Най-невъздържан в приказките си, обаче, е този, когото защитаваш - защо го правиш? Дали защото споделяш някои от възгледите му или заради нещо друго? Не ни трябва такава атмосфера във форума и заради нея много ценни хора го напуснаха. Например Vencci също беше много остър до ниво на непоносимост, но сега си защитава своите виждания и теории без толкова много нападки и не ме дразни да му чета постовете. Аз малко съм изпуснал - ти все още ли си модератор или не? Ако си - това, по-горе написаното, е за теб. Ако не си - извинявай - всеки може да изразява лично мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.